Domácnost

Test robotických čističů oken

Robotický čistič oken Symbo Těžko se hledá někdo, kdo by měl mytí oken opravdu rád. Obzvlášť, když je těch oken mnoho, například ve větším rodinném domě.

Naštěstí jsou v nabídce zajímavé robotické čističe oken, které umí tu náročnou práci udělat úplně za vás. Zatímco vy popíjíte svoji oblíbenou kávu nebo čtete dobrou knihu, kvalitní robotický čistič oken maká za vás. Výsledkem jsou dokonalá, ba přímo vyleštěná okna – a nejen to. Nejeden kvalitní robotický čistič oken zvládá vyleštit zrcadla, umýt sprchový kout a omývat obkládačky v celé koupelně.

Hlavní výhodou robotických čističů oken je, že pracují samostatně a vám tak šetří čas i námahu. V současnosti se mnozí dívají na robotické čističe oken i kvůli svému zdraví, protože ekzematické pokožce nemusí být kontakt s čistícími prostředky příjemný. Nejde tak jen o „luxusní spotřebič“, pro někoho může být nezbytností.

Přinášíme přehled aktuálně dostupných modelů, ale také zajímavé rady a postřehy, které se vám při výběru mohou hodit. Test obsahuje například údaje o hlučnosti a zabývá se praktickými informacemi.

[ssba]

Test nejlepších robotických čističů oken – TOP 6 podle nás

ProduktInfoHodnoceníCena od [Kč]
1.Hobot 388
Nejoblíbenější[usr 5 text="true" tooltip="true"]7900 KčZjistit cenu
2.Symbo Weebot W150
Skvěle hodnocený[usr 5 text="true" tooltip="true"]6000 KčZjistit cenu
3.Hobot 2S
Novinka na trhu[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]9100 KčZjistit cenu
4.Mamibot W120
100% spokojenost[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7000 KčZjistit cenu
5.Kärcher RCW 5
Profi[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]18000 KčZjistit cenu
6.Xiaomi Hutt W66
Cena / výkon[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]5700 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku robotických čističů oken


Jaké jsou tedy nejlepší robotické čističe / vysavače na okna na trhu?

  • Hobot 388
  • Symbo Weebot W150
  • Hobot 2S
  • Mamibot W120
  • Kärcher RCW 5
  • Xiaomi Hutt W66

Jak vybrat nejlepší robotický čistič oken?

  • Míra automatizace čističů oken. Starší robotické čističe oken prováděly náhodný pohyb, což je vlastně nejjednodušší způsob automatického mytí. Nevýhodou je, že výjimečně může takovýto robotický čistič oken vynechat nějaké místo nebo mýt příliš dlouho jedno okno. Nejčastěji se setkáte s dálkově ovládanými modely, které můžete komfortně ovládat pomocí dálkového ovladače nebo už i chytrým telefonem. Nejlepší robotické čističe oken momentálně disponují senzory, díky kterým ihned rozpoznají velikost okna a umí precizně okamžitě „naplánovat“ omytí.
  • Hlučnost robotických čističů oken. Běžně se hlučnost pohybuje od 70 dB přibližně do 80 dB, nicméně kvalitní produkt může mít hlučnost i menší, třeba pouze kolem 65 dB a méně. Je jen na vás, jak moc vám záleží na hlučnosti.
  • Nabíjení nebo kabel. V současnosti má drtivá většina robotických čističů oken napájení kabelem, klasicky do elektrické sítě podobně jako mnohé jiné domácí spotřebiče. Výjimečně se ale můžete setkat s modelem, který bude fungovat na nabíjecí baterii. Výběr je tak jen na vás, jelikož na kvalitu čištění napájení nemá vliv a jde tak jen o vaše osobní preference.
  • Různorodost povrchů. Nejlepší robotické čističe oken mohou být opravdu nenahraditelné, zvláště pokud zvládají více než jen čištění oken. Mnohé umyjí sklo na sprchovém koutě, vyleští zrcadla, umyjí celé obkládačky v koupelně i na toaletě. Samozřejmě, od toho se odvíjí cena.
  • Minimální a maximální velikost čištěné plochy. Téměř každý robotický čistič oken udává minimální rozměr, který umí vyčistit – například 35 x 35 cm, 40 x 40 cm nebo čistí od 50 x 20 cm. Výjimečně udávají také maximální rozměr okna. Vždy si tyto údaje prohlédněte ještě před koupí.
  • Inspirujte se. Pomůže například test robotických čističů oken, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Proč se uvádí tloušťka skla u robotických čističů oken?

Některé, zpravidla starší robotické čističe oken, se na sklo pořádně „přisály“. Začala se tak uvádět minimální tloušťka skla, na které lze robotický čistič oken použít bezpečně.

Robotický čistič oken má navíc kromě podtlaku i svoji vlastní hmotnost, i když není nějak extrémně těžký (obvykle od 1 kg nejvýše do 3 kg), takže příliš tenké sklo by to nemuselo vydržet. Dobrým příkladem jsou na starých domech tenoučká skla oken nebo v historických částech budov tenká skla výkladů.

Určitě si prohlédněte před koupí i tuto informaci. Na běžná okna a pro všechna plastová okna je každý kvalitní robotický čistič oken bezpečný.

Jaké jsou výhody kabelového napájení v porovnání s nabíjením robotického čističe oken?

Robotické čističe oken napájené kabelem běžně do elektrické sítě se nikdy nevybijí – a to je jejich hlavní výhoda. Nestane se, že musíte mytí oken přerušit, neboť se robotický čistič právě vybil a bude jej třeba nabíjet. Nelimituje vás kapacita baterie, umyjete komfortně všechna okna najednou v celém domě.

Jediným omezením může být délka kabelu, avšak 4 m obvykle postačují, případně naleznete v nabídce i modely s kabelem dlouhým více než 5 m.

Akumulátorové, tedy nabíjecí robotické čističe oken, nemají žádný kabel. Manipulace je tak jednodušší, což je také jejich největší výhodou.

Vydrží na jedno nabití pracovat zpravidla nejvýše jednu hodinu, poté se nabíjejí přibližně čtyři hodiny.

Když nepotřebujete mýt spoustu oken (rodinný dům, výlohy, více zrcadel apod.), bude takový robotický čistič oken správnou volbou.

Jak je třeba robotický čistič oken obsluhovat?

Robotický čistič oken se přisaje a drží na okně sám, také se sám pohybuje (náhodně, senzory nebo jinak) po skle a čistí jej. Je nutné naplnit jej čistícím prostředkem, zpravidla i zajistit pro jistotu přibaleným jistícím lankem a zapnout.

Z okna na jiné okno je třeba jej ručně přemístit.

Jaké doplňky potřebuji k robotickému čističi oken?

Určitě potřebujete čistící prostředek a ten se dokupuje zvlášť, podobně jako je tomu třeba u myček nádobí, které mají také vlastní čisticí prostředky.

Kvalitní robotické čističe oken kromě mytí samozřejmě také okna leští. Po každém umytí je vhodné použité „hadříky“ sundat z čističe dolů a vyprat (dají se v pračce). Časem se pochopitelně opotřebují a bude nutné koupit nové.

Veškeré příslušenství a dostupnost můžete zjistit přímo při koupi, ať už na prodejně nebo v online internetovém obchodě.

Jsou nějaké nedostatky robotických čističů oken?

Nejlepší robotické čističe oken myjí tak precizně, jako byste okna myli a leštili vy, ručně a důkladně. Některé nemusí zcela dokonale vyčistit rohy, ale v porovnání s tím, jak šetří vaši námahu i čas, je to více majitelům upřímně jedno. Hlavně v dnešní době, kdy řada moderních domů disponuje velkým francouzskými okny.

Nejprodávanější robotické vysavače na okna na trhu

Nejprodávanější robotické vysavače na okna dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku robotických čističů oken


Pomohl vám náš test robotických čističů oken? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního robotického vysavače na okna a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Kam dál?

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..