Domácnost

Test krbových vysavačů

Vysavač na popel KÄRCHER AD 2 Nejlepší vysavače krbového popela se pohodlně postarají o popel z vašeho krbu, krbových kamen nebo sporáků. Vysavač popela využijí také milovníci grilování a rožnění. Mnoho modelů je navíc doslova multifunkčních a lze je použít i pro vysávání nečistot v garáži nebo kolem domu nebo pro vysávání nečistot po práci v dílně. Jsou tak vhodné pro širší spektrum použití a nejsou jen dalším spotřebičem, který používáte jen sporadicky.

Při nákupu je třeba zohlednit řadu parametrů, proto jsme vám přinesli hodnocení vysavačů krbového popela, které je přehledně seřazeno, abyste se mohli v nabídce zorientovat a vybrat si ten nejlepší produkt přímo pro vás. Zohledněte své vlastní preference a věnujte pozornost kvalitě provedení, zejména pokud jde o motor vysavače popela. Ty nejlepší modely si poradí i s horkým popelem, a to až do teploty 60 °C, takže na úklid nemusíte čekat příliš dlouho. Jejich cena je pak samozřejmě obvykle vyšší, protože mají odolnější konstrukci a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů.

Test krbových vysavačů vám poskytne zajímavé informace a užitečné tipy. Doufáme, že pro vás bude tento článek užitečný. Těšíme se na vaše postřehy, které nám napíšete v diskusi na konci a spolu s námi tak vytvoříte žebříček i vy, naši čtenáři.

[ssba]

Test nejlepších krbových vysavačů – TOP 5 podle nás

ProduktPříkonNádržDélka
(kabel/hadice)
HodnoceníCena od [Kč]
1.Kärcher AD 2 *EU
600 W14 l4 m / 1,7 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]2800 KčZjistit cenu
2.Powermat PM-ESP-2000
2000 W20 l3,5 m / 2,5 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]1600 KčZjistit cenu
3.M.A.T. 650135 POWER
1000 W15 l3 m / -[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1000 KčZjistit cenu
4.Fieldmann FDU 200601-E
600 W11 l3 m / 1 m[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]700 KčZjistit cenu
5.PROTECO 514VNP060010
600 W10 l- / -[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]560 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku krbových vysavačů


Jaké jsou nejlepší vysavače krbového popela na trhu?

 • Kärcher AD 2 *EU Fireplace – nejlepší vysavač popela dle naší redakce
 • Powermat PM-ESP-2000 – nejlepší s nejvyšším výkonem
 • M.A.T. 650135 POWER – nejlepší poměr cena / výkon
 • Fieldmann FDU 200601-E – oblíbený model mezi zákazníky
 • PROTECO 514VNP060010 – nejlevnější lidová volba

Jak vybrat nejlepší krbový vysavač?

 • Horký nebo studený popel. Nejlepší krbové vysavače vysávají popel při teplotě 60 °C, některé zvládnou popel do 40 °C. Pokud neplánujete vysávat horký popel a nevadí vám čekat na jeho úplné vychladnutí, můžete se poohlédnout po cenově dostupnějších modelech, které vysávají pouze studený popel.
 • Objem nádoby na popel. Objem nádoby na popel závisí hlavně na tom, jak velký krb potřebujete vysávat. Čím větší je nádoba na popel, tím pohodlnější je vysávání velkého krbu, a navíc nemusíte větší nádobu tak často vysypávat. Na druhou stranu jsou krbové vysavače s menší nádobou lehčí a lépe se skladují, protože nezabírají mnoho místa a lépe se s nimi manipuluje.
 • Výkon krbových vysavačů. Pro opravdu rychlé a důkladné vysávání budete potřebovat výkon alespoň 600 W. Kvalitní krbové vysavače mají výkon kolem 1000 – 1500 W, dokonce i více. Pokud chcete vysávat malou plochu popela, postačí vám příkon alespoň 600 W.
 • Délka hadice a délka kabelu. Standardní délka kabelu je 2 nebo 3 m, ale pokud chcete vysávat někde v garáži nebo v okolí domu, oceníte délku kabelu 4 m. Pokud jde o hadici, standardem je jeden metr. Pokud potřebujete delší, vyberte si krbový vysavač se sací hadicí o délce 1,5 m nebo dokonce 2 m. Důležitá je také kvalita materiálu sací hadice, aby se používáním nepoškodila.
 • Další důležité drobnosti. Kupujete spotřebič, který by vám měl dobře sloužit několik let. Proto věnujte pozornost kolům a celkové stabilitě, podívejte se na materiál hadice a nádoby na popel. Nezapomeňte se zeptat na způsob čištění krbového vysavače, protože i ten nejlepší krbový vysavač potřebuje občasnou údržbu. Při manipulaci oceníte také automatické navíjení šňůry.
 • Inspirujte se. Pomůže například test vysavačů na horký popel, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký je rozdíl mezi krbovým vysavačem s motorem a bez motoru?

Náš článek se zaměřuje na vysavače s motorem, což znamená, že se jedná o samostatný spotřebič, který připomíná klasický vysavač, ale je uzpůsoben pro vysávání popela.

Krbové vysavače bez motoru jsou vlastně jen nástavce pro klasické vysavače, které se připojují k běžnému vysavači. Výhodou je, že se jedná o skladovací řešení, protože nemusíte kupovat další spotřebič, ale nevýhodou je často sací výkon a opotřebení vysavače i přes přídavné filtry.

Co znamená indikátor naplnění?

Praktický indikátor naplnění nádoby na popel je to, že přesně víte, kdy je třeba nádobu vyčistit. Jedná se o užitečnou funkci, kterou oceníte.

Je filtr HEPA u krbového vysavače užitečný?

Pokud máte doma alergika nebo chcete krbový vysavač, který je opravdu spolehlivý a kvalitní, pak rozhodně ano. Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air) jsou filtry nejvyšší kvality a zachytí i ty nejmenší částečky nečistot. Nejlepší modely mají tyto filtry.

K jakým dalším účelům kromě vysávání popela lze použít krbový vysavač?

Mnoho z nich dokáže vysávat také nečistoty v okolí domu, vysát piliny, zahradní gril nebo kamna, nebo dokonce písek.

Vždy si přečtěte informace uvedené v popisu výrobce a krbový vysavač používejte pouze k účelům uvedeným v návodu.

Jaká je hlučnost krbových vysavačů?

Hlučnost vysavačů krbového popela je obvykle 80 dB, ale některé uvádějí ve specifikacích nižší hlučnost, například 78 dB. Vyšší výkon je samozřejmě spojen s vyšší hladinou hluku. Na druhou stranu se s výkonem zvyšuje i kvalita sacího výkonu.

Jaká je kapacita nádoby na popel pro krbové vysavače?

Nejběžnější objemy nádob se pohybují od 15 do 30 litrů. Některé krbové vysavače mají 10litrovou nádobu, která je vhodná pro malé prostory a pro vysávání menší plochy krbu.

Proč nemohu vysát popel běžným vysavačem?

Běžné vysavače nejsou konstruovány pro vysávání popela; došlo by k poškození motoru a celkovému předčasnému opotřebení vysavače.

Krbové vysavače mají konstrukci i filtry určené pro částice popela. Nemluvě o horkém popelu, který může v lepším případě „pouze“ poškodit plastové části běžného vysavače, v horším případě se vysavač jednoduše stane nefunkčním.

Nejprodávanější vysavače popela

Nejprodávanější vysavače popela dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku krbových vysavačů


Pomohl vám náš test krbových vysavačů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího vysavače popela a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..