Zahrada

Test (AKU) nůžek na trávu

Nůžky na trávu Zahrádkáři určitě důvěrně znají starosti spojené s úpravami trávníku a celé zahrady. I o těžko dostupná místa okolo keříků, květin ale třeba i plotu je také potřeba se starat. Právě taková místa jsou však pro sekačku těžko dostupná, a tak mnozí používají ruční nůžky na trávu. Problémem je, pokud máte na zahradě takových míst více, protože ruční stříhání zabírá celkem dost času a potrápí i vaše ruce a ramena. Kvalitní nůžky na trávu jsou dnes elektrické, aby vám právě práci usnadnili a urychlili. Dokonalého vzhledu trávníku tak dosáhnete bez námahy a v kratším čase, což určitě ocení každý zahrádkář.

I naproti tomu, že na trhu není nabídka příliš obsáhlá, přece se jen jednotlivé modely od sebe liší funkcemi, kvalitou i dodávaným příslušenstvím. Připravili jsme test AKU nůžek na trávu, abyste si dokázali lépe vybrat. Mimo to, vám poradíme a dozvíte se vše potřebné, co potřebujete před koupí o nůžkách na trávu vědět.

Budeme rádi, pokud se v závěru článku zapojíte do diskuse a poradíte tak dalším čtenářům vlastními postřehy a zkušenostmi.

[ssba]

Test nejlepších (AKU)nůžek na trávu – TOP 6 podle nás

NázevŠířka záběruDélka čepeleNásadaHodnoceníCena od [Kč]
1.Bosch ISIO 3
8 cm12 cmANO[usr 5 text="true" tooltip="true"]2200 KčVíce informací
2.MAKITA DUM604Z
16 cm-NE[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1750 KčVíce informací
3.Fieldmann FZN 4102-AT
8 cm11 cmANO[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]950 KčVíce informací
4.Extol Craft 7,2V Li-ion
9,3 cm14,5 cmANO[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1760 KčVíce informací
5.Riwall PRO RASH 1236
-12 cmNE[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]650 KčVíce informací
6.Gardena Classic 8730-20
---[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku nůžek na trávu


Jaké jsou tedy AKU nůžky na trávu na trhu?

 • Bosch ISIO 3
 • MAKITA DUM604Z
 • Fieldmann FZN 4102-AT
 • Extol Craft 7,2V Li-ion
 • Riwall PRO RASH 1236
 • Gardena Classic 8730-20

Jak vybrat nejlepší nůžky na trávu?

 • Mechanické nebo akumulátorové nůžky? Většina nůžek na trávu je mechanická, tedy jde o klasické nůžky, se kterými pracujete ručně, vlastní silou. V nabídce jsou však již cenově dostupné a kvalitní AKU nůžky, tedy ty akumulátorové, se kterými stříháte rychleji, s menší námahou i větší plochy trávy na všech těžko dostupných místech.
 • Doba provozu na jedno nabití. Při výběru akumulátorových nůžek na trávu myslete především na dobu provozu, tedy jak dlouho můžete na jedno nabití stříhat trávník. Každý model má jiné parametry, proto můžete jednotlivé modely porovnávat a vybrat si to nejlepší pro vás. Nejlepší nůžky na trávu mají indikátor nabití, který vás informuje o stavu baterie.
 • Doba nabíjení. Zjistěte si ještě před koupí, jak dlouho se AKU nůžky budou nabíjet, abyste věděli i tento důležitý údaj. Některé AKU nůžky je potřebné nabíjet čtyři hodiny, jiné třeba i šest hodin. Je proto nutné znát i tuto informaci a svoji práci na zahradě tomu případně přizpůsobit. Obejít se to dá koupí například náhradní baterie viz. další krok výběru.
 • Výměna akumulátoru. Některé nůžky mají vyměnitelný akumulátor, a tedy můžete vybitý lehce vyměnit za plně nabitý a pokračovat tak v rozdělané práci. Pokud máte více míst, kde potřebujete trávu stříhat, určitě bude taková možnost užitečnější než pokaždé čekat na plné dobití vybité baterie.
 • Další parametry. Nezapomeňte při výběru myslet i na šířku čepele, délku čepele a například i na takový detail, jako je pogumovaná rukojeť pro bezpečné uchycení v rukou. Některé AKU modely mají přibalenou teleskopickou rukojeť, abyste se při stříhání trávníku nemuseli ohýbat, ale stříháte pohodlně ve stoje. Pro detailnější stříhání můžete samozřejmě nůžky uchopit do rukou tak, jak jste zvyklí a stříhat absolutně precizně. Nejlepší nůžky na trávu mají nepřilnavou vrstvu na nožích, aby se na nich nezachytávali zbytky trávy, díky čemuž je stříhání přesné a důkladné.
 • Inspirujte se. Pomůže například test AKU nůžek na trávník, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Proč je výhodné používat nůžky na trávu?

Mimo toho, že precizně upravíte trávník i na těžko dostupných místech, kam nezajedete s klasickou sekačkou (například okolo stromů, keříků, květin či záhonů), tráva stříháním nebude žloutnout, neboť se konce neštěpí.

Jak dlouho vydrží pracovat AKU nůžky na trávu?

Výdrž na jedno nabití se liší model od modelu, proto je potřeba si tento údaj odsledovat a porovnat při jednotlivých modelech. Některé AKU nůžky na trávu vydrží na jedno nabití stříhat 30 minut, ty nejlepší i více jak hodinu (TOP modely pak cca 100 minut).

Jak dlouho je potřeba nůžky nabíjet?

Doba nabíjení se znovu liší model od modelu, proto je důležité porovnávat i tento údaj. Některé nůžky na trávu se nabíjí 3 hodiny a jiné i šest hodin. Rozdíl tedy může být výrazný.

Jsou AKU nůžky na trávu hlučné?

Obvykle AKU nůžky vydávají zvuk okolo 70 dB. I tento údaj se však při jednotlivých modelech liší, rozdíly však nejsou příliš veliké.

V jakých cenách se pohybují AKU nůžky na trávník?

Nejlevnější zakoupíte už od 1000 Kč, ty dražší seženete kolem 2500 Kč. Jde o to, jakou značku chcete, jakou kvalitu očekáváte a jaké příslušenství by mělo být v ceně. Některé AKU modely jsou 2v1 – mají čepel i na zastřihávání keříků a živých plotů.

Mají všechny AKU nůžky vyměnitelnou baterii?

Ne. Vyměnitelná baterie vám však ulehčí práci, zejména pokud potřebujete s nůžkami pracovat delší čas – jednoduše vyměníte vybitou baterii za nabitou a pokračujete ihned v práci. Někteří však potřebují ostříhat jen menší plochy, a tak nepotřebují vyměnitelnou baterii. Stačí vždy po práci jen dobít a máte zase připraveno. Je na vás, čemu dáte přednost.

Jsou nůžky na trávu bezpečné?

Nejlepší modely disponují bezpečnostními prvky, jako je například zabezpečení proti samovolnému spuštění anebo automatické vypnutí stříhání, pokud čepel narazí na něco tvrdého.

Které značky jsou nejlepší?

Mezi nejprodávanější výrobce patří značky Bosch a Fieldmann. Ale i méně známé značky dokážou někdy příjemně překvapit, a proto je na místě poradit se se zahrádkáři anebo vyhledat recenze na internetu. Pomoct při výběru může i test AKU nůžek na trávu ve kterém jsou seřazeny nejlepší modely na trhu. Dozvíte se více informací a získáte přehled o trhu.


Ukázat kompletní nabídku nůžek na trávu


Pomohl vám náš test vysokotlakých čističů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších nůžek na trávu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..