Zahrada

Test bazénových vysavačů

Bazénový vysavač Dolphin Supreme Čištění bazénu je činnost, které se – pokud máte bazén – nevyhnete. Filtr, chemická čistidla a síťka na zachytávání větších nečistot jsou jen základem úklidu bazénu. Nejlepší bazénové vysavače jsou již pro vícero majitelů bazénů samozřejmostí, protože podstatně ulehčují nevyhnutelné čištění. Namísto toho, abyste čištění věnovali celé hodiny, automatické bazénové vysavače nepotřebují pro svoji činnost vaši přítomnost – pracují zcela samostatně.

Podle čeho hledat kvalitní bazénové vysavače? Jaké parametr sledovat při koupi a které modely jsou momentálně na trhu ty nejlepší? Pokud máte před výběrem takovéto otázky, pročtěte si recenze od ostatních kupujících, kteří už svůj vysavač do bazénu mají. Určitě vám pomůže i pravidelně aktualizovaný test bazénových vysavačů obohacený o odpovědi na nejčastějších otázky týkající se právě tohoto produktu.

Pomoct jiným můžete i Vy, vlastními radami a postřehy, a to zapojením se do diskuse v samotném závěru tohoto článku. Budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu a zkušenost.

[ssba]

Test nejlepších bazénových vysavačů – TOP 8 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.MAYTRONICS Dolphin S300i
Automatický
do 12 m délky
[usr 5 tooltip="true" text="true"]45 900 Kč Více informací
2.Dolphin SUPREME M4
Automatický
do 12 m délky
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]39 900 Kč Více informací
3.Dolphin E10
Automatický[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]17 900 KčVíce informací
4.Zodiac RC4400 CyclonX
Automatický[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]29 990 Kč Více informací
5.MAYTRONICS Dolphin SPRING
Automatický
do 7 m délky
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]16 900 KčVíce informací
6.MARIMEX ProStar Vac Smart
Poloautomatický[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]2 790 Kč Více informací
7.INTEX 28001 Auto Pool Cleaner
Poloautomatický
pouze dno
[usr 4.5 tooltip="true" text="true"]1 890Kč Více informací
8.Marimex Star Vac
[usr 4 tooltip="true" text="true"]999 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku bazénových vysavačů


Jak vybrat nejlepší bazénový vysavač?

  • Způsob používání. Na trhu jsou automatické, manuální a poloautomatické bazénové vysavače. Jak už ze samotných názvů vyplývá, automatické pracují bez vaší pomoci a přítomnosti, manuální budete muset ručně používat. Způsob používání souvisí s cenou, ty automatické jsou podstatně dražší, ale šetří váš čas i energii.
  • Rozměry bazénu. Především při automatických modelech musíte myslet na rozměry vašeho bazénu. Některé vysavače si poradí s rozměrem například 12×6 metrů, jiné i s většími případně menšími plochami. Tento údaj byste si před koupí měli zjistit, aby nedošlo k situaci, kdy vám vysavač uklidí pouze půl bazénu a zbytek budete muset dojet stejně manuálně.
  • Tvar bazénu. Myslete také na tvar svého bazénu – standardně jsou víceré bazénové vysavače přizpůsobené bazénům v oválném tvaru, případně těm ve tvaru kruhu či pravoúhlým bazénům. Pokud máte příliš atypický bazén, poraďte se raději s prodejcem, ale drtivá většina bazénů i v méně standardních tvarech může být bez problému čištěna automatickými vysavači. Dražší modely nemají problém ani s víceúrovňovým dnem.
  • Čistící programy. Automatické mohou mít i tzv. čistící programy. Díky nim dokážete nastavit, zda chcete nechat vysát jen dno bazénu, anebo dno i spolu se stěnami. Jiné modely umývají celý bazén (bez rozdílu dna či stěny), ale vybrat můžete standardní intenzivní čištění celého bazénu včetně stěn, anebo turbo čištění za kratší čas pro rychlé koupání.
  • Cena bazénového vysavače. Cena úzce souvisí s tím, co bazénový vysavač dokáže. Samozřejmě, nejlevnější jsou ty manuální, které ale musíte používat vy, a tak vás obírají o volný čas a energii na horkém slunci. Nejlepší jsou automatické vysavače, které jsou ale zároveň nejdražší, ale nemusíte se o ně starat vy, pracují po umístění do vody samostatně. Jakýmsi kompromisem co se týče ceny i funkčnosti jsou poloautomatické bazénové vysavače, které potřebují obsluhu, ale vysávají náhodnými pohyby samostatně. Ne všechny modely pak dokážou čistit i stěny bazénu.
  • Inspirujte se. Pomůže například test bazénových vysavačů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak funguje manuální bazénový vysavač?

Manuální je nejčastěji prodávaný kvůli své nízké ceně. Je praktický v případě, že máte malý bazén, a teda vysávání vám nezabere tolik času, takže si můžete dovolit obyčejnější model.

Vysavač se připojuje k filtru, zapnete filtr a ručně procházíte hadicí po dně bazénu. Nečistoty zachytí filtr. Podle konkrétního typu můžete vysávat i stěny bazénu.

Podmínkou je mít kvalitní pískový filtr, protože jiný filtr nedokáže chod manuálního vysavače utáhnout.

Jak funguje poloautomatický bazénový vysavač?

Tento typ je kompromisem mezi manuálním a plně automatickým. Připojuje se k pískovému filtru (jiný filtr není vhodný) a vysává dno bazénu náhodnými pohyby. Některé poloautomatické modely dokážou vyčistit i stěny bazénu, ale na tuto funkci se raději optejte před koupí prodejce.

Někteří majitelé bazénů zvolí raději automatický bazénový vysavač, protože některé levnější modely nevyčistí úplně celé dno; jsou efektivní na cca 80%, protože náhodný pohyb nezabezpečí, že bude vysáté celé dno. Dražší poloautomatické vysavače do bazénu jsou už při vysávání důkladnější a celkem pěkně zvládnou i čištění stěn.

Jak funguje automatický bazénový vysavač?

Automatický čistí bazén úplně sám, má také vlastní filtr. Traduje se, že kdo si zakoupil automatický vysavač, nedá na jeho práci dopustit – šetří čas, neboť pracuje sám, je dostatečně výkonný, zvládá udržovat v čistotě i větší bazény a zachytává nečistoty do vlastního tzv. filtračního vaku (ten je třeba občas vyčistit).

Ty nejlepší robotické bazénové vysavače z této kategorie vysají i stěny bazénu, dokonce některé modely můžete používat na dálkové ovládání (například nastavíte čistící programy, start vysávání apod.). Samozřejmě cena těchto modelů je daleko vyšší a je pouze na vás, zda si myslíte, že se vám investice vrátí v podobě volného času a relaxace.

Jak vypadá koncovka hadice?

Koncovka hadic bazénových vysavačů je obvykle ve tvaru medúzy – je dostatečně ohybná, aby mohla, kopírovat povrh, a zároveň kluzká kvůli pohybu po dně.

Koncovka se může lišit v závislosti od značky a od konkrétního typu vysavače.

Jaké další vlastnosti by měl mít kvalitní robotický vysavač do bazénu?

Mimo již vzpomenutých vlastností by měl být odolný vůči UV záření (barevná stálost, schopnost pracovat celé letní období na slunci apod.), a též by měl být odolný vůči používaným chemikáliím, které se používají pro čištění vody v bazénu.


Ukázat kompletní nabídku bazénových vysavačů


Pomohl vám test bazénových vysavačů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních robotických vysavačů do bazénu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..