Dětské zboží

Test dudlíků

Dudlíky Bibs Dudlíky jsou zpět – kdysi byly dudlíky pro novorozence samozřejmostí, později je někteří rodiče zatracovali, ale v současnosti se k nim maminky opět vracejí.

Avšak nyní je výběr mnohem větší a kromě lékařského silikonu se o pozornost hlásí i latexové dudlíky. Existují také anatomicky tvarované dudlíky pro maximální komfort miminka a správný vývoj dutiny ústní. Myslete na to, že nejlepší dudlík pro novorozence je ten, který si vybere. Možná koupíte modernější se speciálním tvarováním, ale nakonec dá vaše děťátko přednost obyčejnému. Ono už ví, co je nejlepší.

Kvalitní dudlík se stal samozřejmostí a je součástí výbavy každé maminky. Stačí si už „jen“ vybrat – a tak jsme připravili test pro všechny rodiče, kteří se potřebují v tomto tématu zorientovat. I test dudlíků, tak jako všechny naše testy, jsme doplnili o rady a zajímavé informace.

Budeme rádi, když se o své zkušenosti s nakupováním podělíte s námi a doplníte tak článek pro další čtenářky a čtenáře.

[ssba]

Test nejlepších dudlíků pro děti – TOP 6 podle nás

ProduktMateriálVěkBaleníHodnoceníCena od [Kč]
1.Bibs Colour
kaučuk0-6 m
6-18 m
2 ks[usr 5 text="true" tooltip="true"]230 KčZjistit cenu
2.MAM Dudlík AIR NIGHT
silikon6m+1 ks[usr 5 text="true" tooltip="true"]150 KčZjistit cenu
3.Curaprox Bio Functional
silikon0-17 m2 ks[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]500 KčZjistit cenu
4.HEVEA Kulatý dudlík
kaučuk0-3 m1 ks[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]230 KčZjistit cenu
5.Avent Philips ultra air
silikon6-18 m2 ks[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]200 KčZjistit cenu
6.LOVI I Love
silikon3-6 m2 ks[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]165 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku dudlíků


Jaké jsou tedy nejlepší dudlíky na trhu?

 • Bibs Colour
 • MAM Dudlík AIR NIGHT
 • Curaprox Bio Functional
 • HEVEA Kulatý dudlík
 • Avent Philips ultra air
 • LOVI I Love

Jak vybrat nejlepší dudlík pro novorozence?

 • Ortodontické dudlíky nebo klasika. Ortodontické dudlíky pro novorozence byly navrženy tak, aby podporovaly správný vývoj ústní dutiny a následně i zoubků. Někteří novorozenci však spontánně dají přednost klasickému tvaru dudlíku a ten speciálně tvarovaný jim nevyhovuje. Vyzkoušejte obojí a uvidíte, co si vaše miminko vybere.
 • Správná velikost dudlíku. Na obalu je vždy vyznačen věk děťátka a tento údaj je nutno respektovat. Příliš velký dudlík je stejně zbytečný jako malý dudlík. Na trhu jsou také speciální dudlíky pro předčasně narozené děti.
 • Materiál dudlíku. Můžete se rozhodnout pro nejrozšířenější materiál, lékařský silikon. Kvalitní dudlík pro novorozence z lékařského silikonu je komfortní pro většinu miminek, dobře se sterilizuje a nemá chuť ani vůni. Kaučuková, latexová savička je pružnější, spíše se tedy i opotřebuje. Má specifickou vůni „jako guma“, což může některé novorozence odrazovat.
 • Štít dudlíku. Štít dudlíku je vlastně ta plastová část, která je venku z úst na tváři miminka. Dbejte na to, aby štít děťátko netlačil a tvář tak neměla podrážděná místa otlačená od dudlíku.
 • Speciální dudlíky. Jsou v nabídce například kvalitní dudlíky pro novorozence s digitálním teploměrem, abyste mohli zkontrolovat teplotu co nejpohodlněji bez stresování novorozence. Také mnozí považují za nejlepší dudlíky takové, které jsou vyrobeny z jednoho kusu, čili děťátko nikde netlačí a nemohou takový dudlík nijak rozebrat. Nezbytností je svítící dudlík, který najdete ve tmě i v noci, kdy se dítě vzbudí hledajíc vypadlý dudlík.
 • Inspirujte se. Pomůže například test alarmů na kolo, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké různé tvary může mít dudlík pro novorozence?

Jak jsme zmiňovali, existují ortodontické dudlíky, které podle odborníků patří mezi nejlepší. Jsou ve tvaru půlkoule – plochá část jde na jazyk, vypouklá na podnebí, tedy vrchní část ústní dutiny. Takto dudlík nikdy děťátku nevypadne.

Pak máme klasické dudlíky ve tvaru slzičky nebo třešně. Jsou to nejběžnější dudlíky pro novorozence.

Jsou také symetrické dudlíky pro novorozence, a ty jsou ploché po obou stranách takže vypadá jako placka. Takový dudlík nejvíce připomíná děťátku bradavku matky a zároveň vyvíjí jen minimální tlak na podnebí, vrchní část úst.

Kolik dudlíků potřebuji?

Měli byste mít doma asi 3 kvalitní dudlíky, abyste v případě potřeby měli jeden v záloze a dva střídali podle potřeby, například jeden se právě vyvařuje zatímco ten druhý se používá.

Jak často potřebuji koupit nový dudlík pro novorozence?

Vždy, když starý je nepoužitelný nebo znečištěnější. Například jednou za 2 měsíce. To už uvidíte, že vaše děťátko potřebuje nový dudlík, navíc roste, takže se budou nároky na správnou velikost dudlíku přirozeně měnit.

Potřebuji i nějaké doplňky k dudlíku?

Několik dudlíků se již prodává s klipem na oblečení, aby dudlík nespadl na zem.

Určitě oceníte pouzdro na dudlík během cestování.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody používání dudlíku pro novorozence?

Hlavní výhodou je, že děťátko klidně usne, protože sací reflex přirozeně uklidňuje. Kvalitní dudlík pro novorozence může výrazně usnadnit cestování, návštěvu lékaře a pokud si zvykne vaše děťátko na ortodontický dudlík, bude podpořen správný vývoj ústní dutiny i zoubků.

Nevýhodou je náročnější odvykání, děťátko spontánně vyžaduje dudlík i když je již starší, čehož důsledkem může být deformace chrupu.

I proto se doporučuje s dudlíkem přestat co nejdříve, neboť potom si dítě zvykne. Podle některých by se měla dudlík pro novorozence používat nejvýše do dvou let dítěte.

Jak poznám kvalitní dudlík pro novorozence?

Důvěřujte známým výrobcům jako Chicco, NUK nebo Philips Avent. Podívejte se také na nabídku značky Curaprox.

Nejlepší dudlíky pro novorozence mají certifikát, informace o postupu sterilizování (příbalové informace pro rodiče) a samozřejmě plastová část je bez BPA plastů pro maximální bezpečnost.


Ukázat kompletní nabídku dudlíků


Pomohl vám náš test dudlíků pro děti? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního dudlíku pro novorozence a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..