Dětské zboží

Test nejlepších elektrických autíček pro děti

Peg-Pérego John Deere Gator HPX autíčko pro děti Kromě toho, že elektrické autíčko zajistí pro dítě spoustu zábavy na dlouhou dobu, má i další výhody. Trénuje motoriku dítěte, koordinaci dále zlepšuje orientaci v prostoru a v neposlední řadě zvyšuje sebevědomí dítěte, protože mu řízením autíčka dáváte důvěru i svobodu. Nutnost obcházet překážky a vyhýbat se nárazům tříbí reflexy.

Odborníci dokonce tvrdí, že je kvalitní elektrické autíčko bezpečnější než dětské kolo – přece jen, zde dítě pevně sedí a je chráněno bezpečnostním pásem. Když náhodou narazí do zdi nebo jiné překážky, nic strašného se nestane a nehrozí tak rozbité kolena. I to je jeden z důvodů, proč rodiče nechávají své děti vyřádit se na elektrických autíčkách.

Jak však vybrat nejlepší elektrické autíčko, když jich je na trhu tak mnoho? Připravili jsme test elektrických autíček pro děti, abyste se lépe zorientovali v nabídce. Náš žebříček zahrnuje užitečné informace, které byste měli před koupí vědět, a také odpovědi na časté otázky. Budeme rádi, když se v závěru zapojíte s vlastními postřehy do diskuse a pomůžete tak ostatním čtenářům.

Děkujeme, že nás sdílíte na sociálních sítích.

[ssba]

Test nejlepších elektrických autíček pro děti – TOP 6 podle nás

NázevDoba jízdyRychlost (max.)HodnoceníCena od [Kč]
1.Peg Perego JD Ground Force traktor
40 min3,5–7,3 km/hod[usr 5 text="true" tooltip="true"]10000 KčVíce informací
2.Mercedes-Benz A 45 AMG
180 min6 km/hod[usr 5 text="true" tooltip="true"]6500 KčVíce informací
3.Peg Perego John Deere Gator HPX
-3,5–6,8 km/hod[usr 5 text="true" tooltip="true"]12800 KčVíce informací
4.Buddy Toy BEA 822 Čtyřkolka Racing
1 – 1,5 hod7, 14, 21 km/hod[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]12000 KčVíce informací
5.Beneo Lamborghini Urus
-3–6 km/hod[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4300 KčVíce informací
6.Toyota Tundra XXL
180 min7 km/hod[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]12500 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku elektrických autíček


Jaké jsou nejlepší elektrická autíčka pro děti na trhu?

 1. Peg Perego JD Ground Force traktor
 2. Mercedes-Benz A 45 AMG
 3. Peg Perego John Deere Gator HPX
 4. Buddy Toy BEA 822 Čtyřkolka Racing
 5. Beneo Lamborghini Urus
 6. Toyota Tundra XXL

Jak vybrat nejlepší elektrické autíčko / vozítko pro děti?

 • Věk dítěte. Věk dítěte netřeba nikdy podcenit, protože do elektrického autíčka nedospěje – ovládání autíček je přizpůsobené věku dětí. Pro nejmenší děti je určeno jednodušší ovládání, starší děti mají sofistikovanější ovládání a více vychytávek.
 • Nosnost elektrických autíček pro děti. Nepodceňujte nosnost elektrického autíčka pro děti, neboť jde o důležitý údaj. Pokud je hmotnost dítěte na hranici, raději vezměte autíčko s tou vyšší nosností. Elektrické autíčka pro děti do 5 let mohou mít orientačně nosnost do 30 kg, pro děti do 12 let bývá udávána nosnost do 60 kg. Starší děti nad 12 let potřebují autíčko s nosností nad 60 kg.
 • Typ elektrického autíčka. Rozlišujeme především sedan a jeep. Jeep zvládne různé nerovnosti v terénu, jízdu po trávníku či nezpevněné cestě. Především starší děti se umí nejlépe vyřádit právě s jeepem. Sedan je pohodlnější, stavěný především na jízdu po zpevněných cestách a asfaltu. Sedan bude skvělý pro menší dítě.
 • Vlastnosti baterie. Nejlepší elektrické autíčka pro děti mají co možná nejdelší výdrž baterie na jedno nabití, aby se dítě mohlo vyhrát. Výkon baterie také ovlivňuje celkovou svižnost elektrického autíčka, proto se zajímejte i o parametry týkající se baterie. Například baterie s 10Ah vydrží na jedno nabití nejvýše 3 hodiny, v závislosti na hmotnosti dítěte a terénu.
 • Výkon elektrických autíček pro děti. Udává se v jednotce Watt a platí jednoduché pravidlo – čím je výkon vyšší, tím je autíčko svižnější, silnější a poradí si i s jízdou do kopce nebo s nerovným terénem.
 • Inspirujte se. Pomůže například test elektrických autíček pro děti, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké kola jsou pro dětské elektrické autíčko lepší?

Kvalitní elektrické autíčko pro děti bude mít zřejmě gumové kola, a ne plastové. Hlavním důvodem je komfortní jízda, autíčkem se dobře manévruje a brzy se tak nezničí.

Plastová kolečka jsou hlučnější a zpravidla méně trvanlivé.

Má elektrické dětské autíčko bezpečnostní pás?

Ano. Nejlepší modely mají bezpečnostní pás – dítě sedí pevně a nevypadne z autíčka ani při nárazu.

Co znamená, že má dětské elektrické autíčko dálkové ovládání?

Obvykle elektrická autíčka do čtyř let mají dálkové ovládání – některé úkony můžete v případě potřeby udělat vy, jako byste ovládali klasické autíčko na baterky. Pokud by bylo třeba rychle převzít kontrolu, můžete mít jako rodič větší jistotu, že se autíčko neobije někde o zeď a dítě zbytečně nenarazí o různé překážky zejména v začátcích.

Jak rychle může jet dětské elektrické autíčko?

Na trhu jsou různé modely s rozličným výkonem motorů. Zpravidla elektrické autíčko pro nejmenší děti do tří let jede rychlostí jen kolem 3 km / hod., Což je opravdu pomalé a bezpečné.

Elektrické autíčka pro děti do pěti let jedou do 6 km / hod. Do dvanácti let zvládnou elektrické autíčka rychlost tak 11 km / hod. Ještě starší děti se mohou bavit při rychlosti do 30 km / hod.

Tyto údaje jsou samozřejmě orientační. Výrobce je vždy zřetelně uvádí.

Jak funguje omezovač rychlosti u elektrických autíček?

Některé produkty mají i tzv. omezovač rychlosti – vy nastavíte maximální možnou rychlost autíčka. Díky tomu elektrické autíčko roste spolu s vaším dítětem – můžete rychlost omezit, dokud se dítě učí nebo je menší, a potom ji naplno zapnout například když se naučí autíčko ovládat.

Co znamená „SLA baterie“?

SLA je zkratka od Sealed Lead Acid Battery a jde o tzv. bezúdržbové baterie s dobrou životností. Mnohé kvalitní modely mají právě tyto baterie.

Jakou výbavu ještě může mít dětské elektrické autíčko?

Nejlepší produkty jsou v mnohém podobné těm dospěláckým. Mohou mít sklápění zpětných zrcátek, sedák z kůže, LED světla a disponovat plynulým rozjezdem. Ve výbavě může být i radiopřijímač či poslech hudby z USB klíče. Mnohé elektrické autíčka pro děti mají jako samozřejmost podsvícení budíků.

Kvalitní elektrické autíčko určitě bude mít uchycení pro nošení v rukách nebo tahání když dojde „benzín“.

Jsou v nabídce i elektrické autíčka se sezením pro dva?

Ano. Některé dětské autíčka mají místo k sezení ještě pro jedno dítě, což využijete například při sourozencích.

Má elektrické autíčko indikátor stavu nabití baterie?

Ano. Indikátor zobrazuje i stav nabití baterie.


Ukázat kompletní nabídku elektrických autíček


Pomohl vám náš test elektrických autíček pro děti? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího dětského vozítka pro děti a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..