Zahrada

Test zahradních grilů – léto 2022

gril Weber Pokud jste milovníkem prvotřídních jídel a zbožňujete výjimečné chutě, musíte být nepochybně vlastníkem zahradního grilu. Ten se hodí na přípravu nejrůznějších pokrmů od masa až po ovoce, zeleninu a samozřejmě i sýry či ryby. Nabídku zahradních grilů je v současnosti opravdu pestrá, a tak je dobré se před koupí informovat, přečíst si třeba náš test zahradních grilů. Ať máte výběr aspoň trochu zjednodušený.

Nejlepší zahradní grily můžeme rozdělit podle toho, či na jejich provoz potřebujete uhlí, plyn nebo elektřinu. Neexistuje typ grilů ideální pro všechny – doporučujeme tedy kupovat podle vlastních nároků a představ o grilování. Mějte však na paměti, že nejlepší zahradní grily musí být kvalitní, stabilní a z trvanlivých materiálů.

Jako již tradičně jsme pro vás připravily test zahradních grilů – který, jak doufáme – vám ulehčí výběr toho správného grilu do vaší zahrady. Odpovíme vám na nejčastěji kladené otázky a upozorníme na to, čeho všeho je třeba si při výběru všímat. Test pravidelně aktualizujeme a vždy bereme do úvahy nejen výsledky testovacích společností, ale také názory odborníků a blogerů z této oblasti a postřehy široké veřejnosti. Náš test můžete vylepšit i vy – stačí napsat vlastní názor do diskuse.

[ssba]

Test plynových grilů – vybíráme 6 nejlepších

Plynové grily patří aktuálně k neprodávanějším zahradním grilům. Výhodou je jednoduchost používání (zapnete a grilujete), nerezové víko, díky čemuž cirkuluje teplý vzduchu uvnitř grilu a maso zůstává šťavnaté a propéká se rovnoměrněji, můžete regulovat teplotu a zároveň vám tuk neodkapává přímo do plamene a tudíž se nevytváří jinak škodlivé látky.

NázevGrilovací plochaVýkonHodnoceníCena od [Kč]
1.Weber Genesis II E-310 GBS
3264 cm2 11.43 kW[usr 5 tooltip="true"]29500 KčVíce informací
2.Campingaz 4 Series
3500 cm215.1 kW[usr 5 tooltip="true"]14000 KčVíce informací
3.G21 California BBQ Premium
2816 cm2 12.6 kW[usr 5 tooltip="true"]10000 KčVíce informací
4.G21 Oklahoma BBQ Premium Line
2640 cm2 10.5 kW[usr 4.8 tooltip="true"]6850 KčVíce informací
5.Klarstein Gazooka 3.0T
cca 55 x 41 cm6 kW[usr 4.6 tooltip="true"]11350 KčVíce informací
6.Compass Gril PARTY POINT
1819 cm2 5.5 kW[usr 4.2 tooltip="true"]3950 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku PLYNOVÝCH GRILŮ


Test zahradních grilů na uhlí / brikety – vybíráme 5 nejlepší

NázevGrilovací plochaHodnoceníCena od [Kč]
1.Weber Classic Kettle 47 cm
průměr 47 cm[usr 5 tooltip="true"]4300 KčVíce informací
2.Weber Master-Touch GBS E-5750
průměr 57 cm[usr 5 tooltip="true"]8550 KčVíce informací
3.Big Green Egg
průměr 46 cm[usr 4.8 tooltip="true"]47150 KčVíce informací
4.Tescoma Party Time
průměr 35 cm[usr 4.5 tooltip="true"]2300 KčVíce informací
5.G21 BBQ big
2360 cm2 [usr 4.4 tooltip="true"]4700 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku GRILŮ NA UHLÍ / BRIKETY


Test elektrických kontaktních grilů

Kompletní samostatný test naleznete na stránce – test elektrických grilů.

Jak mám vybrat kvalitní zahradní gril?

  • Dbejte na kvalitu grilu. Gril musí být vyrobený z kvalitních materiálů s pevnými spoji a konstrukcí. V opačném případě vám vydrží nejvíce dvě sezóny a to při takto drahém koníčku není dlouhá doba. V případě kvality neexistuje při grilech kompromis – buď je z pořádných materiálů, anebo jen imituje kovy. Některé grily bez řádného označení mohou být zhotovené dokonce z materiálů poškozující vaše zdraví. Vždy se snažte vybrat nový gril z ověřených značek, mezi které patří například grily Weber, OUTDOORCHEF či Campingaz.
  • Hmotnost a rozměry grilu. Tyto parametry řešte jedině v případě, že plánujete gril častěji přenášet na různá místa, například nemáte stříšku, pod kterou byste v případě deště gril schovali. Jinak gril může zůstat během celé grilovací sezóny venku, samozřejmě přikrytý ochranným krytem, nejčastěji plachtou.
  • Rošt je důležitý. Jídlo budete připravovat právě na roštu. Ten by měl být z vysoce kvalitního materiálu, nejčastěji je to nerez či slitina. Musí se dát čistit pomocí čističů na rošt bez toho, aby se z něho odlamovali kousky, anebo se jinak čištěním poškozoval. Je třeba si uvědomit, že rošt je jediná část grilu, s kterou přichází do kontaktu jídlo.
  • Uhlí, plyn, elektřina? Na výběr máte z těchto tří základních typů zahradních grilů. Skuteční mistři grilování používají grily na uhlí / brikety kvůli nezaměnitelné chuti a skvělé vůni jídel. Mezi klasickými spotřebiteli jsou, však nejčastěji využívané plynové grily pro rychlost s jakou dokážete jídlo připravit. Do kuchyně si pak můžete v klidu pořídit například elektrický kontaktní gril na přípravu grilovaných dobrot přímo na vaší kuchyňské lince či balkónu.
  • Doplňky ke grilu. Nepodceňujte doplňky k zahradním grilům, které budete dříve či později potřebovat. Užitečný je kryt na gril, nářadí vhodné pro přípravu jídel (chňapka, kleště na otáčení steaků atd.) i čisticí prostředek na gril.
  • Inspirujte se. Pomůže například test zahradních grilů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký je elektrický gril?

Elektrický gril je dokonalý na grilování po celý rok. Dokážete ho maximálně využít i v uzavřených prostorech, včetně kuchyně či balkónu. Pořádný elektrický gril by měl mít výkon alespoň 1800 W, ještě lépe 2000 W. V nabídce jsou šikovné malé kontaktní grily pro dvě osoby (zvládne připravit naráz dvě porce), které mají teflonovou desku, ale i větší grily s roštem, pod kterým je výhřevná spirála.

Tyto grily se poměrně rychle rozpálí, ale teplota se reguluje trochu hůř než při plynových grilech, ale všechno záleží od kvality. Mějte též na paměti, že tyto grily nejsou velmi vhodné na uzení a typické barbecue recepty. Grilovat byste měli vždy tenčí plátky masa.

Jaký je plynový gril?

Plynové grily jsou rychle nahřáté a lze velmi lehce regulovat teplotu. Příprava grilovaných pokrmů bude o to snadnější. V nabídce nejsou jen velké plynové grily, ale i ty menší. Zpravidla je koupě plynového zahradního grilu cenově náročnější, ale grilování vás bude opravdu bavit. Při koupi myslete na to, že hořáky musí být dostatečně zabezpečené před kapajícím tukem z masa.

Jaký je gril na uhlí?

Při těchto tradičních grilech je třeba počítat se zdlouhavější přípravou samotného grilu na grilování, a taktéž by vám neměla chybět nějaká základní zručnost. Teplota se reguluje vzduchovými otvory. Velkým plusem takové přípravy jídla je atmosféra, vůně a chuť jídel. Gril na uhlí / brikety musí mít kvalitní rošt.

Jaký je lávový gril?

Lávové grily jsou v podstatě grily na plyn, ale hořáky rozžhavují tzv. lávové desky či kameny. Výhodou je, že tyto desky jsou samočisticí; po skončení grilování je třeba gril zapnout na maximum aspoň po dobu 5 minut, aby se dokázala sama pročistit. Vy je pak můžete setřít opatrně například papírovou utěrkou. Po delším čase (podle toho jak často budete grilovat), jakmile se začnou lávové desky drobit, je potřeba koupit novou. Můžete se setkat také s tím, že namísto lávových kamenů gril dokáže pracovat i s keramickými briketami.

Jaký je vodní gril?

Vodní gril má mezi roštěm a ohniskem nádobu s vodou, které mimo jiného chytá bezpečně kapající tuk a reguluje teplotu. Jídlo je tedy připraveno na páře, teplem a dýmem. Při tomto typu grilování není třeba suroviny ani otáčet, protože se sami dokážou připravit úplně rovnoměrně. Výsledkem jsou šťavnatá jídla připravena tím nejzdravějším způsobem, ale nevýhodou je především vysoká cena a malá nabídka grilů.


Ukázat kompletní nabídku ZAHRADNÍCH GRILŮ


Pomohl vám náš test zahradních grilů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního zahradního grilu na plyn, uhlí či brikety a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..