Zahrada

Nejlepší hrabla na sníh

Hrabla na sníh A je to opět tu. Zima je krásná, mrazivá, klidná, ale spolu s ní přichází ne velmi oblíbená činnost – odklízení sněhu. Pokud nechcete investovat peníze do sněhové frézy, zůstávají vám klasické nástroje na manuální práci – tzv. hrabla nebo odhrnovače sněhu.

Při odklízení se nemusíte trápit klasickou lopatou, raději použijte šikovného pomocníka – kvalitní hrablo na sníh. Klasická lopata je sice fajn a určitě vám v případě nouze pomůže, ale hrabla na sníh mají širší záběr, jsou konstrukčně pevnější a přizpůsobené na sněhovou pokrývku. Odklízení tak půjde rychleji od ruky a bude i komfortnější pro vaše záda, neboť se méně namáháte.

Kde však hledat nejlepší hrabla na sníh? Pročtěte si následující řádky a dozvíte se víc. Mimo šikovného přehledu, přinášíme i test a zajímavé rady a tipy, abyste se lépe zorientovali v nabídce a koupili pro sebe to nejkvalitnější podle svých představ. Samozřejmě, mezi špičku zařazujeme hrabla na sníh značky Fiskars, která je absolutním lídrem trhu co se týče kvality / výkonu, ale přidali jsme i nějaká modely mimo tuto kvalitní značku.

Děkujeme, že vás naše články zajímají a budeme rádi za každý postřeh od vás v diskusi pod tímto článkem.

[ssba]

Test nejlepších hrabel a odhrnovačů sněhu – TOP 7

NázevZáběrHmotnostHodnoceníCena od [Kč]
1.Fiskars X-series
53 cm1,58 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]999 KčVíce informací
2.Fiskars SnowXpert 143021
72 cm4,5 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]1390 KčVíce informací
3.Gardena 17550-30
40 cm1 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]500 KčVíce informací
4.Fiskars 143060
45 cm1,7 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]890 KčVíce informací
5.HECHT 505 GT
50 cm0,505 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]330 KčVíce informací
6.Plastkon 50 cm
50 cm1,5 kg[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]380 KčVíce informací
TIPFiskars škrabka na led
17,5 cm1,4 kg[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]670 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku hrabel na sníh


Jaké jsou tedy nejlepší hrabla na sníh na trhu?

 • Fiskars X-series
 • Fiskars SnowXpert 143021
 • Gardena 17550-30
 • Fiskars 143060
 • HECHT 505 GT
 • Plastkon 50 cm
 • Fiskars škrabka na led

Jak vybrat hrablo na sníh?

 • Hmotnost hrabla. Hrablo na sníh by mělo být co možná nejlehčí, protož ho budete ještě více zatěžovat sněhem. Se současnými materiály může být hrablo klidně lehoučké, ale zároveň i konstrukčně pevné. Těžké hrablo bez sněhu potom navíc se sněhem (navíc pokud je mokrý) až příliš zatíží vaše záda, páteř a ploténky.
 • Materiál. Sněhová hrabla a odhrnovače sněhu jsou vyráběny nejčastěji z hliníku anebo z plastu, přičemž ty nejlepší modely jsou ze speciálně upraveného plastu, který zvládne i mráz a nízké teploty bez poškození. Kvalitní hrablo na sníh tak vydrží sloužit dobře i několik zim.
 • Ergonomicky tvarovaná hrabla. Některé modely hrabel mají například ergonomicky tvarované madlo na pohodlné uchopení, i pokud máte na rukách rukavice. Důležitá je však délka násadky tak, abyste se nemuseli příliš mnoho ohýbat, a její tloušťka pro pohodlnou práci při odhrabávání.
 • Šířka záběru. Hrabla a odhrnovače odklidí více sněhu než například lopata, protože mají širší záběr. Standardem je záběr od 60 do 80 centimetrů (přičemž lopaty mívají záběr jen do 60 cm). Na trhu jsou i extra široké odhrnovače jejich šířka záběru se pohybuje kolem 72 cm.
 • Cena a celková kvalita. Při koupi si všímejte spojů, pevnosti konstrukce a celkové kvality, která je obvykle zřejmá už na první pohled. Na internetu čtěte recenze a hodnocení zákazníků, kteří si již vytipovaný model koupili před vámi. Určitě sami očekáváte od hrabla nějakou životnost.
  Co se týče ceny, ta často souvisí s použitými materiály a životností. Je možné, že vám velmi levné hrablo na sníh vydrží sloužit jen jednu zimu, kdežto například u značky Fiskars můžete počítat s ohledem na používání i s několika zimními sezónami.
 • Inspirujte se. Pomůže například test odhrnovačů sněhu a hrabel, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaká je ideální váha hrabla?

Průměrná váha hrabla na sníh se standardní šířkou záběru je okolo 1,6 kg. Platí, že čím je hrablo větší, resp. má větší záběr, tím bude i těžší. V některých případech může vážit bez sněhu až 4 kg.

Jsou lepší hrabla s kovovou lištou?

Ano. Ve všeobecnosti platí, že pokud má hrablo kovovou lištu (tzv. čepel), odhrnování je o trochu snadnější. I proto ty nejlepší hrabla předních výrobců mají tuto čepel pro zjednodušení práce se sněhem.

Podle čeho vybrat šířku záběru?

Šířku záběru vybírejte podle toho, kolik sněhu chcete nebo potřebujete odklidit naráz, na jedno „nabrání“.

Proč je důležitá ergonomie?

Nejlepší hrabla na sníh, jaká jsou momentálně na trhu, šetří vaše záda a páteř. Páteř je totiž už i bez odklízení sněhu dost zatěžovaná během dne, a tak je dobré nepřidávat ji zátěž navíc. Když není hrablo ergonomicky přizpůsobené, mimo bolesti zad riskujete například i zlomené zápěstí anebo vyskočení meziobratlové ploténky.

Čím se odlišují hrabla Fiskars od zbytku?

Finská značka Fiskars je na trhu již od roku 1649, a proto se často spojuje mimo jiné i s nabídkou odhrnovačů sněhu. V nabídce mají také vysoce kvalitní zahradní nůžky, kuchyňské nože a další rozličné nářadí, včetně několika modelů pro odklízení sněhu.

Používané materiály se vyznačují vysokou odolností a dlouhou životností. Momentálně je velmi populární edice SnowXpert určená na zimu a sníh vyznačující se navíc propracovanou ergonomií držadel a nízkou váhou.

Do řady SnowXpert patří také šikovná škrabka na led do auta 2 v 1 i s metličkou pro bezpečné odhrnutí sněhu a ledu – právě takovými maličkostmi a vysokou kvalitou si tato značka získala miliony zákazníků po celé Evropě.

V bohaté nabídce značky Fiskars najdete i kuchyňské nože či příbory v matném i lesklém vyhotovení nebo třeba vysoce kvalitní sekery. Povrchová úprava nazvaná Hard Face zaručuje bezpečné umývání v myčce nádobí.

Nejprodávanější hrabla na sníh na trhu

Nejprodávanější hrabla na sníh dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku hrabel na sníh


Pomohl vám náš test hrabel na sníh? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního hrabla či odhrnovače sněhu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..