Zahrada

Test sněhových fréz

Sněhová fréza MTD Optima ME 66 Kvalitní sněhové frézy už dávno nejsou používané jen profesionály ve velkých podnikových komplexech anebo na čištění chodníků veřejných komunikací. Protože sníh potřebujeme odklízet během zimy i ve vlastní zahradě, frézy se stali šikovnými a dostupnými domácími pomocníky. Dokonce se sněhové frézy používají i na odklízení sněhu okolo paneláků či domů, kde je povinnost starat se o přístupové chodníky.

Nejlepší sněhové frézy nahradili dlouhé a náročné odklízení napadaného sněhu lopatou. Svoje uplatnění našli s městech i na vesnicích, protože si poradí dokonce i s udupaným sněhem Pokud uvažujete nad koupí tohoto nenahraditelného pomocníka, možná vám budou nápomocné následující řádky plné odpovědí a rad. Test sněhových fréz budeme pravidelně aktualizovat, abyste vždy našli čerstvé informace.

Budeme rádi, pokud vám náš žebříček sněhových fréz pomůže s koupí nebo vám inspiruje. Pokud máte vlastní zkušenosti a postřehy, zapojte se do diskuse. Těší nás, pokud čtenáři tvoří obsah společně s námi. Děkujeme!

[ssba]

Test nejlepších sněhových fréz – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Cub Cadet XS2 61 SWE
dvoustupňová
benzínová
[usr 5 text="true" tooltip="true"]28300 KčVíce informací
2.MTD Optima ME 66
dvoustupňová
benzínová
[usr 5 text="true" tooltip="true"]26200 KčVíce informací
3.MTD M 61
dvoustupňová
benzínová
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]17700 KčVíce informací
4.RIWALL PRO RPST 6172
dvoustupňová
benzínová
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]27050 KčVíce informací
5.AL-KO Snow Line 46 E
jednostupňová
elektrická
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3000 KčVíce informací
6.HECHT 9036
jednostupňová
benzínová
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5500 KčVíce informací
7.VeGA L 58
jednostupňová
elektrická
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]2600 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku sněhových fréz


Jaké jsou tedy nejlepší sněhové frézy na trhu?

 1. Cub Cadet XS2 61 SWE
 2. MTD Optima ME 66
 3. MTD M 61
 4. RIWALL PRO RPST 6172
 5. AL-KO Snow Line 46 E
 6. HECHT 9036
 7. VeGA L 58

Jak vybrat sněhovou frézu?

 • Jednostupňové a dvojstupňové sněhové frézy.
  Jednostupňové sněhové frézy odklízejí sníh jen v jednom kroku, jen v jedné fázi (odfouknou ho pryč).
  Dvojstupňové sněhové frézy mají vyšší výkon, a proto se mohou používat i na těžký mokrý anebo udupaný sníh. Zvládnou odklidit větší množství sněhu.
 • Sněhové frézy s kolečky anebo s pásy? Pásy se hodí na hrboly a nerovný terén, kolečka jsou ideální například na asfalt anebo jiné rovné plochy.
 • Benzínové, s elektromotorem, hybridní frézy.
  Elektrické sněhové frézy mají menší výkon, ale jsou skvělé na čerstvě napadaný sníh a všude jinde tam, kde nepotřebujete odklízet velké plochy hrubého sněhu. Díky elektromotoru nemají problém se startem ani v tuhé zimě. Nevýhodou může být kabel.
  Benzínové sněhové frézy mají vyšší výkon, ale potřebujete do nich dokupovat benzín. Jsou ideální do náročnějších podmínek a do oblastní, kde potřebujete odklidit větší množství těžkého sněhu nebo sněhu s námrazou. Standardem je čtyřtaktový motor.
  Hybridní sněhové frézy jsou úspornou variantou zejména, co se týče emisí, ale nepotěší vás jejich vysoká cena.
 • Vzdálenost odhazování sněhu. Je dobré vědět, do jaké vzdálenosti dokáže konkrétní model frézy odhazovat sníh. Tento údaj je při každém modelu odlišný, proto si ho zjistěte ještě před koupí v popisu samotného produktu.
 • Šířka záběru sněhové frézy. Pokud chcete odklízet jen úzký chodník, tento údaj pro vás nemusí být až tak důležitý. No pokud chcete odklízet přístupovou cestu pro auto, měli byste si před koupí zjistit i šířku záběru.
 • Inspirujte se. Pomůže například test sněhových fréz, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak funguje sněhová fréza?

Podívejte se na reálnou ukázku práce se sněhovou frézou, uděláte si tak lepší představu o tom, jak to celé funguje a jaká je účinnost těchto pomocníků.

Měla by mít sněhová fréza i startér?

Je dobré, pokud má sněhová fréza i startér, díky kterému ji jednoduše zapnete i v tuhých mrazech. Elektromotor totiž v mrazech problém nemívá, a tak užitečně pomůže sněhovou frézu rozběhnout.

Jaká je charakteristika bateriových sněhových fréz?

Bateriové sněhové frézy jsou sice cenově náročnější, ale během provozu vám nebude vadit žádný kabel a nemusíte řešit ani dokupování benzínu. Čas provozu je při každém modelu individuální, ale v průměru na jedno nabití vydrží pracovat přibližně jednu hodinu, potom je třeba ji znovu nabít. Myslete také na to, že bateriové modely nejsou určeny do náročných podmínek (horské oblasti, těžký mokrý sníh apod.).

Mají sněhové frézy i nějaké osvětlení?

Ano. Některé modely mají i velmi užitečné osvětlení, díky kterému i ve tmě dokážete odklidit napadaný sníh. Když je v zimě skoro tma, navíc je někdy i hustá mlha a vy nemusíte všude venkovním osvětlením dosvítit, je lepší, pokud má fréza i vlastní světlo. Určitě to oceníte.

Vyplatí se koupit sněhová fréza na malé plochy?

Ano. Například bateriová fréza anebo elektrická fréza je ideálním pomocníkem i na malých plochách jako jsou chodníky okolo paneláku anebo chodníky před domem. Mimo toho, že máte povinnost odklízet sníh na společných komunikacích, je pro vás i lehčí raději používat sněhovou frézu než lopatu či hrablo na sníh.

Je sněhová fréza vhodná i pro starší lidi?

Ano. Pokud jste mobilní, dokážete se hýbat, i v důchodovém věku můžete bezpečně používat sněhovou frézu. Výrazně vám ulehčí práci.

Vyplatí se koupě sněhové frézy s vyhřívanou rukojetí?

Ano. Vyhřívanou rukojeť oceníte při větších mrazech; práce venku s frézou bude příjemnější pro vaše ruce.

Jaká je obvykle velikost nádrže na benzín?

Objem nádrže na benzín se při každém modelu liší, proto si tuto informace zjistěte dopředu ještě před koupí. Standardem je objem 3 litry.

Která sněhová fréza má nejtišší chod?

Nejtišší je elektrická sněhová fréza, zároveň vyžaduje i menší údržbu. Pokud tedy bydlíte v centru města anebo jednoduše nechcete rušit své sousedy, vyberte si elektrický model.

Samozřejmě, pokud vám to dovoluje terén a typ sněhu – elektrická fréza totiž není určena na tuhý sníh a ani na nezpevněné plochy – vyhovuje ji spíše asfalt.

Nejprodávanější sněhové frézy na trhu

Nejprodávanější sněhové frézy dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku sněhových fréz


Pomohl vám náš test sněhových fréz? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních sněhových fréza povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..