Domácnost

Test čističek vzduchu

Čistička vzduchu Ionic-Care Čističky vzduchu jsou užitečné nejen v domácnostech, kde se nachází alergik (anebo vícero alergiků), ale zlepšují život i zdravým lidem. Všichni se totiž každý den střetáváme s prachem, smogem, bakteriemi a různými nečistotami, kterou jsou pouhým okem neviditelné ve vzduchu a vůbec neprospívají našemu zdraví. Čističky vzduchu jsou tu právě proto, aby vytvářeli čistější vzduchu v místnosti, čímž podstatně zvyšují kvalitu bydlení.

Nejlepší čistička vzduchu by měla být především spolehlivá, tj. má dostatečný výkon vzhledem na velikost místnosti, ve které se nachází. Důležitá je také hlučnost a design, protože se stane součástí vašeho interiéru a každodenního života. Protože je trh zaplavený nejen různými výrobci, ale i rozličnými typy čističek, nabízíme přehledný test čističek vzduchu – výběr se tak podstatně zjednoduší.

Test čističek vzduchu je sestaven na základě výsledků renomovaných testovacích společností z Německa a Česka, takže máte možnost vidět nejlepší modely čističek vzduchu na trhu a dozvědět se o nich něco víc. Mimo toho vám poradíme, jak takovou čističku vzduchu vybrat.

[ssba]

Test čističek vzduchu – vybíráme 6 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Ionic-CARE Triton X6
[usr 5 tooltip="true" text="true"]3690 KčVíce informací
2.Winix Zero Pro
[usr 5 tooltip="true" text="true"]9000 KčVíce informací
3.Xiaomi Mi Air Purifier 3H
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]3000 KčVíce informací
4.Olimpia Splendid Aura Di
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]5800 KčVíce informací
5.Winix Zero
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]6500 KčVíce informací
6.ETA NUBELA
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]2250 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku ČISTIČEK VZDUCHU


Jak mám vybrat čističku vzduchu?

 1. Hlučnost. Nezapomeňte na to, že čistička vzduchu bude muset být zapnutá většinu času, během kterého jste doma, takže hlučnost rozhodně patří k důležitým parametrům. Někteří potřebují, aby byla čistička zapnuta i v noci, což vyžaduje opravdu tichý chod. Ideální čistička vzduchu dosahuje hlučnosti okolo 35 decibelů, standardně by neměla přesáhnout hodnotu 40 decibelů.
 2. Vodní filtr, elektrostatický filtr anebo HEPA filtr.
  • Elektronická čistička vzduchu zachytí okolo 98% prachu, alergenů, nečistot a bakterií, ale neumí pohlcovat pachy. Její chod je mimořádně tichý a filtr omyvatelný.
  • Čistička vzduchu s HEPA filtrem je schopná zachytit i více jak 99% bakterií, alergenů a dalších nečistot. Některé typy zachytávají i pachy, například kouř z cigaret. Je nutná pravidelná výměna HEPA filtru.
  • Čistička vzduchu s vodním filtrem zachytí cca 70% prachu. Nepotřebuje měnit filtr, protože nečistoty hromadí v nádobě s vodou, kterou je poté třeba pravidelně čistit.
 3. Výkon čističky vzduchu. Běžná domácnost si vystačí s výkonem asi tak 1,5krát až 2krát vyšším jako je objem místnosti, v které bude čistička umístěna. Alergici, astmatici a lidi kupující čističku z dalších zdravotních důvodů ocení 3krát vyšší výkon než je objem místnosti.
 4. Životnost a výměna filtrů. Zjistěte si životnost filtru, ať víte, jak často budete muset kupovat nový. Důležitý je i způsob výměny; čím jednodušeji se vyndává, tím lehčí bude jeho čištění anebo výměna. Dostupné jsou také čističky vzduchu s indikátorem výměny filtru.
 5. Inspirujte se. Pomůže například test čističek vzduchu, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak je udáván výkon čističek vzduchu?

Výkon se udává v m3 a jde o objem vzduchu, který čistička přefiltruje za jednu hodinu. Výkon má být vždy větší než objem místnosti, jinak čistička vzduchu nemá význam.

Nahrazuje čistička vzduchu větrání anebo uklízení?

Ne. Ani ta nejlepší čistička vzduchu nedokáže nahradit uklízení v domácnosti anebo pravidelné větrání, protože čistí částečky ve vzduchu (nikoliv z polic, sedaček apod.).

Co dokáže čistička vzduchu filtrovat?

Podrobné informace najdete v návodech, anebo v popisu konkrétní čističky. No zpravidla jde o prach, bakterie, pyl, virusy a u některých typů i o pachy.

Kam čističku vzduchu umístit?

Určitě ne ke dveřím, na zem anebo k oknu, protože by se zbytečně filtr velmi rychle znečistil a efekt filtrace vzduchu by nebyl dostačující – nechcete přece čistit vzduch okolo dveří anebo sbírat nečistoty u okna. Čistička se umisťuje nejčastěji ke středu místnosti na polici či komodu. Výrobci uvádí, kde je nejlepší místo, kam čističku vzduchu umístit tak, aby pracovala co nejvýkonněji.


Ukázat kompletní nabídku ČISTIČEK VZDUCHU


Pomohl vám náš test čističek vzduchu? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní čističky vzduchu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..