Domácnost

Test domácích meteostanic

Meteostanice TFA 35-1129-01 Už se vám určitě minimálně jedenkrát v životě stalo, že jste se chystali ven podle předpovědi počasí z televize nebo rádia, no realita byla nakonec úplně jiná. Předpověď počasí v televizi je spíše orientační na danou oblast, aby mohli všeobecně informovat o počasí v konkrétním kraji. Chytré telefony jsou na tom o cosi lépe, ale přesné údaje o počasí vám ve vaší lokalitě poskytnout jen kvalitní meteostanice.

Nejlepší meteostanice vás upozorní na překročení teploty podle vámi stanovené hranice, vykreslí grafy vývoje počasí a upozorní na nutnost zalévání květin na zahrádce. Záleží na vašich nárocích a finančních možnostech, protože různých druhů je více než dost.

Na to, abyste se mohli dobře rozhodnout a využívat „tu svoji“ meteostanici splňující vaše očekávání, jsme připravily test domácích meteostanic, který přináší žebříček nejlepších modelů od různých výrobců. Ten jsme sestavovali na základě testů zahraničních organizací, odborníků v oboru a hodnocení zákazníků. Test vám pomůže se zorientovat a vybrat pro sebe to nejlepší řešení.

Žebříček je doplněný o rady a odpovědi na nejčastější otázky, které se týkají koupě nové meteostanice. Test se snažíme pravidelně aktualizovat a analyzovat ostatní nezávislé žebříčky.

[ssba]

Test nejlepších domácích meteostanic – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Solight TE 81
[usr 5 tooltip="true"]1 050 KčVíce informací
2.Emos AOK-5018B
[usr 4.8 tooltip="true"]590 KčVíce informací
3.SENCOR SWS 2850
[usr 4.8 tooltip="true"]400 KčVíce informací
4.TFA 35.1129.01
[usr 4.8 tooltip="true"]1 700 KčVíce informací
5.Netatmo Urban NWS01-EC
[usr 4.8 tooltip="true"]4 550 KčVíce informací
6.GARNI 281
[usr 4.7 tooltip="true"]1 350 KčVíce informací
7.EMOS E 0042
[usr 4.5 tooltip="true"]250 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku METEOSTANIC


Jaké jsou nejlepší meteostanice na trhu?

 • Solight TE 81 – nejlepší meteostanice dle naší redakce
 • Emos AOK-5018B – nejlepší v poměru cena / výkon
 • SENCOR SWS 2850 – levný / lidová volba
 • TFA 35.1129.01 – skvělé recenze
 • Netatmo Urban NWS01-EC
 • GARNI 281
 • EMOS E 0042

Jak mám vybrat nejlepší domácí meteostanici?

 • Podle vlastních nároků. Potřebujete detailní informace na profesionální úrovni, anebo si vystačíte i s jednodušším řešením? Využijete doplňkové senzory určené například do půdy? Budete využívat zabudovaný budík anebo stahování údajů o počasí do vašeho notebooku / tabletu? Zodpovězte si před koupí tyto otázky.
 • Možnosti zobrazení. Levnější meteostanice jen přehledně informují o stavu počasí, jiné jsou schopny zobrazovat i grafy podle toho, jaký byl zaznamenán vývoj počasí za určité období. Na trhu existují také luxusní meteostanice schopné zobrazovat počasí v 3D rozměru. Užitečné jsou však ty meteostanice, které mají alespoň podsvícení anebo mění barvu podle počasí (slunečno, zamračeno, déšť, atd.).
 • Velikost displeje. Pokud budete využívat meteostanici v ložnici a plánujete ji umístit blízko postele, hned po probuzení si prohlédnete raději menší displej, na kterém si vícero údajů pohodlně v případě potřeby přepnete. Větší displej bez budíku oceníte například v obýváku anebo na chodbě, kde před odchodem ven zjistíte potřebné informace o počasí.
 • Druhy domácích meteostanic. Neprodávanější jsou domácí meteostanice s vlastním měřením tlaku, protože spolehlivě dokážou předpovědět počasí přesně tam, kde žijete. Na trhu jsou však modely pracující z dat internetových předpovědí anebo se systémem Meteoline (údaje jsou zpracované meteorology a tyto stanice mají speciální dekodér zobrazující předpověď pro konkrétní oblast). Některé domácí meteostanice kombinují více typů dohromady.
 • Bezdrátové a drátové meteostanice. Bezdrátové meteostanice mají čidla / měřící sondy s dosahem nejčastěji do 100 metrů a musíte je umístit do stanovené vzdálenosti, aby mohla meteostanice správně měřit. Drátové meteostanice mají snímač na kabelu, přičemž druhý konec musíte umístit ven.
 • Způsob napájení. Menší a jednodušší meteostanice si vystačí i s klasickými tužkovými bateriemi, výkonnější potřebují síťový zdroj napájení.
 • Inspirujte se. Pomůže například test domácích meteostanic, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Je potřeba novou domácí meteostanici nějak nastavovat?

Ano. Ve většině případů je třeba po prvním spuštění nastavit nadmořskou výšku v metrech, zadat tlak vzduchu v hPa. Některé domácí meteostanice potřebují i vaše souřadnice (zeměpisnou délku a šířku).

Kolik měřících sond mají domácí meteostanice? Kam je umístit?

Meteostanice mají nejčastěji tři základní sondy:

 • barometrického tlaku,
 • venkovní teploty,
 • vlhkosti.

Pokud má domácí meteostanice sondu na měření atmosférického tlaku, dokáže předpovědět vývoj počasí, což určitě oceníte.
Sondy se umisťují tak, aby jim v cestě nestálo příliš mnoho překážek a aby byli alespoň jeden metr nad zemí. Často je tak umisťujeme například na parapet, zábradlí, pod altánek apod., ale nikdy bychom je neměli umisťovat na dům (mohli by měřit nesprávnou teplotu sálající z interiéru).

Cenově náročnější domácí meteostanice mají více tzv. doplňkových měřících sond schopných monitorovat například:
vlhkost v půdě, díky čemuž vás upozorní na potřebu zalévání zahrádky,

 • teplotu vody v bazéně,
 • hodnotu UV záření.

Jaké funkce nabízí domácí meteostanice?

Závisí to především od konkrétního typu a modelu meteostanice a schopnosti měřících sond. Meteostanice vám mohou poskytnout například:

 • směr větru,
 • vlhkost vzduchu,
 • dešťové srážky,
 • poskytnout možnost zálohování informací do počítače,
 • zobrazovat fáze měsíce,
 • disponovat alarmem (ozve se v případě, že teplota klesne či stoupne pod vámi zadanou hranici anebo pokud klesne relativní vlhkost pod vámi stanovenou hranici), atd.

Ukázat kompletní nabídku domácích meteostanic


Pomohl vám náš test domácích meteostanic? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší meteostanice a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..