Počítače a příslušenství

Test tabletů 2019

Tablet iPad 4 Potřebujete poradit s výběrem a koupí tabletu? Připravily jsme pro vás velký a přehledný test tabletů. V něm si klademe za cíl informovat vás jednoduchou formou o nejlepších a nejlépe hodnocených tabletech na českém trhu a to v poměru ceny a výkonu. I proto jsme se rozhodli náš test rozdělit do kategorií levných, středních a drahých zařízení.

V něm posléze lehce zjistíte, který tablet se vyplatí koupit ať už od něj očekáváte pomocníka při práci nebo jen společníka na dlouhé chvíle. Srovnávací test tabletů jsme připravily nezávisle pouze pro vás, a tak budeme rádi, pokud si najdete chvilku a napíšete do komentářů vašich zkušenost, recenzi či hodnocení vámi používaného tabletu.

[ssba]

Test nejlepších tabletů

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB
[usr 5 text="true" tooltip="true"]8 390 KčVíce informací
2.Huawei MediaPad M5 10.8 Wi-Fi 64GB
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]9 149 Kč Více informací
3.Samsung Galaxy Tab S4 10.5
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16 690 KčVíce informací
4.Samsung Galaxy Tab A 10.5
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]8 548 KčVíce informací
5.Lenovo Yoga A12
[usr 4.65 text="true" tooltip="true"]8 293 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku špičkových tabletů


Test tabletů ve střední cenové relaci (3 000 – 6 500 Kč)

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5 660 Kč Více informací
2.Huawei MediaPad T5 10.1 Wi-Fi
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4 115 Kč Více informací
3.Huawei MediaPad T3 10
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3 312 Kč Více informací
4.Lenovo Tab 4 10
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3 990 Kč Více informací
5.Lenovo Tab E10
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3 250 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku tabletů do 6 500 Kč


Test levných tabletů (do 3 000 Kč)

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Huawei MediaPad T3 8
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2 990 Kč Více informací
2.Lenovo TAB 4 7"
[usr 4 text="true" tooltip="true"]1 926 Kč Více informací
3.iGet Smart G102
[usr 3.9 text="true" tooltip="true"]2 690 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku tabletů do 3 000 Kč


[sc:vysvetlivky]

Tablet

Tablet je malé, lehké a přenosné zařízení, které se v lecčems vyrovná počítači. Můžete surfovat po internetu a využívat jeho multimediálních možností. Oblíbené je především velmi snadné ovládání skrz velký dotykový displej.

První průkopníkem tabletů byla značka Apple, která na trh přišla s revolučním iPadem. Nicméně obrovská popularita a šance prorazit na tomto trhu zapříčinila vznik několika nových tabletů od velkých firem a to zejména s operačním systémem Android.

V našem velkém testu tabletů vám poradíme, který přistroj vybrat dle vašich požadavků a na co si dát pozor při jeho výběru. Zajímá nás kvalita, poměr cena / výkon a vaše spokojenost.

Jak vybrat tablet?

Nejdříve bychom si měli položit otázku, k čemu budeme tablet využívat. Zda nám stačí levnější tablety, které jsou pochopitelně méně výkonnější, nebo dražší tablety, které mají téměř neomezené multimediální a pracovní schopnosti.

Při koupi nového tabletu, bychom si měli dát dohromady 6 otázek, po jejichž zodpovězení bychom měli být schopni si lehce vybrat takový tablet, který nám bude vyhovovat.

1) Velikost, hmotnost, rozměry displeje

V současné době můžeme pořídit tablet ve velikosti od 5 do 14ti palců. Ty nejrozšířenější se pohybují od 7 do 10ti palců. Velkou roli hraje také tloušťka (špatná manipulace, skladnost) a hmotnost tabletu (bolest rukou při dlouhodobém používání atd.).

2) Paměť tabletu

Další otázku, kterou si položte je kapacita paměti tabletu. Tablety většinou disponují tzv. interní SSD pamětí. Ta se pohybuje od 16 GB. Čím větší interní paměť, tím vyšší cena, ale také možnost uložit více. Některé tablety disponují možností připojení Micro SD paměťové karty, která kapacitu vašeho tabletu rozšíří.

3) Životnost baterie

S ohledem na to, co na tabletu budete dělat vybírejte také kapacitu baterie. Její životnost závisí zejména na tom, co hodláte s tabletem dělat. Ty nejlepší tablety vydrží v provozu za plného zatížení i 10 – 14 hodin. Ty levnější mají naopak nižší výdrž což je dáno jak kapacitou baterie tak i slabší optimalizací výrobce.

4) Konektivita

V dnešní době už by každý tablet měl disponovat možností připojení na Wifi síť a u některých můžete dokonce připojit SIM kartu skze kterou je možné využívat datových přenosů operátora. To je dobré pokud nemáte v dosahu žádnou WIFI síť a potřebujete nutně odeslat nějaký soubor. To je ale také záležitost použití, tedy základní otázky pro vás, pokud budete kupovat nový tablet.

5) Operační systém, aplikace

Tablety značky Apple mají svůj operační systém iOS. Ten je více uživatelsky uzavřený, ale je možné jej rozšiřovat pomocí aplikací, které si stáhnete přímo z tabletu v App Store. iOs vyniká svoji stabilitou a rychlou odezvou na uživatelské příkazy.

Nejrozšířenějším operačním systémem je Android od Google. Stejně jako u iOS jej lze rozšířit velkým množství aplikací. Android vyniká svoji komptabilitou.

6) Příslušenství a snadná ovladatelnost

Před nákupem si vyzkoušejte ovládání několika tabletů a vyberte si takový, jehož ovládání je intuitivní a snadné.

Při nákupu se také podívejte na existující externí zařízení, která lze k tabletům připojit. Pokud píšete dlouhé emaily, jistě oceníte možnost připojení externí klávesnice ať už přes bluetooth nebo skrze kabel. K některým tabletům vybaveným USB portem můžete v klidu připojit například myš, klávesnici, repro bedničky, flash disk či modem.

Výhodná nabídka tabletů od 1 259 Kč

Pokud jste dočetli až sem, jste pravděpodobně připraveni učinit důležitý krok při výběru nového tabletu. Teď už se stačí jen podívat na náš test tabletů a vybrat si takový tablet, který splní vaše očekávání. Náš test byl sestaven dle hodnocení a recenzí spotřebitelů a renomovaných organizací, které jednotlivé tablety testovali. Vše jsme spočítali a pročetli, abychom vám nakonec doporučily ty nejlepší tablety ve své kategorii v poměru ceny a výkonu. Pokud nesouhlasíte, nebo chcete pochválit náš test, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu v komentářích pod tímto článkem.

4 Comments

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Mam tablet Lenovo nejakou Ackovou radu za 3000kc s 3G, a musi se nechat ze za rok provozu se nezadychal ani sam nevypnul. Je to letec az se divim, vsechny narocne hry zvlada uplne super

  • Z testu tabletů pro rok 2016 už ani jeden není v nabýdce prodejců, jaký má takový test smysl ?

    • Dobrý den, test jsme aktualizovali v listopadu. Trh tabletů je ale bohužel v tomto velmi aktivní. Další aktualizace testu je plánována na polovinu února. Děkujeme za pochopení.