Elektronika Počítače a příslušenství

Test sluchátek do uší

Sluchátka Koss Porta Pro Potřebuješ nová sluchátka na poslech tvého oblíbeného interpreta? Hledáš nejlepší herní sluchátka na trhu nebo se jen potřebuješ nabít energií při sportu? Ale nevíš, který model vybrat? Poradíme ti. Připravily jsme pro tebe test sluchátek do uší. Jednoduše a přehledně zjistíš, co je aktuálně nejlepší na trhu.

Test sluchátek jsme sestavovali na základě testů renomovaných organizací (české, německé testy a evropské testy). V potaz jsme brali také rady a názory odborníků (nejčastěji oborových magazínů v zahraničí) a široké veřejnosti, tedy hodnocení spotřebitelů. Výsledky jsme zpracovali a toto je náš výběr nejlepších modelů. Souhlasíš nebo potřebuješ poradit? Dej nám vědět do komentářů.

[ssba]

Test nejlepších sluchátek pro běžné použití – TOP 7

Vybrali jsme nejlepší sluchátka pro běžné používání, ať už se jedná o špunty nebo hlavový most, s těmito sluchátky bude radost hudbu poslouchat kdekoliv se vám jen zamane.

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Apple AirPods PRO
[usr 5 tooltip="true" text="true"]6500 Kč Více informací
2.Marshall Major III
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2600 Kč Více informací
3.1More Triple Driver In-Ear
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1500 KčVíce informací
4.Koss Porta Pro KTC
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1500 KčVíce informací
5.Bose QuietComfort 20
[usr 5 tooltip="true" text="true"]6500 KčVíce informací
6.Sennheiser Momentum In-Ear G
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2250 Kč Více informací
7.Samsung Galaxy Buds+
[usr 5 tooltip="true" text="true"]3 799 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku SLUCHÁTEK


Test nejlepších sportovních sluchátek – TOP 4

Sluchátka na sport a běhání potřebují být lehká a dobře držet, abyste se mohli plně věnovat svému sportovnímu výkonu a přesně taková jsou tato speciálně uzpůsobená sluchátka.

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.AfterShokz Xtrainerz
[usr 5 tooltip="true" text="true"]4050 KčVíce informací
2.Bose SoundSport In-Ear
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2000 KčVíce informací
3.Niceboy HIVE sport 2
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]800 Kč Více informací
4.Huawei AM61
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]770 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku SLUCHÁTEK


Test sluchátek do 1000 Kč – TOP 5

Potřebujete-li sluchátka na občasné poslouchání hudby například do autobusu, volte ty levnější. Zde jsme vybrali 5 modelů sluchátek do 1000 Kč za jejichž zvuk se nebudete stydět.

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Niceboy HIVE Podsie 2021
[usr 5 tooltip="true" text="true"]880 KčVíce informací
2.Koss PORTA PRO
[usr 5 tooltip="true" text="true"]790 Kč Více informací
3.Honor Choice True Wireless Earbuds
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]850 Kč Více informací
4.Sennheiser CX 300S
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]1050 KčVíce informací
5.Sony MDR-ZX310AP
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]460 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku SLUCHÁTEK


Test herních sluchátek – TOP 4

Herní sluchátka jsou speciální v tom, že mají integrovaný mikrofon a v 99% se jedná o hlavový most. Jaké jsou aktuálně nejlepší modely na trhu?

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.HyperX Cloud II
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2500 KčVíce informací
2.Creative Sound BlasterX H7
[usr 5 tooltip="true" text="true"]3000 KčVíce informací
3.Logitech G PRO Gaming Headset
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2500 Kč Více informací
4.Sony PlayStation 5 Pulse 3D
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2600 KčVíce informací
5.A4Tech Bloody G500
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]550 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku SLUCHÁTEK


Jak vybrat sluchátka?

 • Způsob nošeníSluchátka mohou mít mnoho podob a lze je dělit na různé typy podle celé řady parametrů. V první řadě se pojďme podívat na velmi často vídané rozlišení podle způsobu, jak sluchátka „drží na hlavě“:
  a) Špunty, pecky – Jde o oblíbenou moderní variantu. Sluchátka nemají žádnou konstrukci, jde pouze o reproduktory, které si umístíte do uší. V případě špuntů hlouběji, pecky naopak drží spíše na okraji ucha. Výhodou je velmi lehké a skladné provedení.
  b) Hlavový most – Tradiční varianta, která je dodnes nejpoužívanější – a to jak u levných, tak zejména u kvalitních a profesionálních modelů. Sluchátka jsou spojena mostovou konstrukcí, která spočívá na temeni hlavy. Konstrukce bývá často nastavitelná, polstrovaná nebo jinak upravená pro větší pohodlí.
  c) Týlní most – Jde spíše o okrajovou záležitost. Princip je podobný jako u předchozí varianty, ale most leží za krkem. Na uších drží obvykle pomocí profilovaných úchytů. Toto řešení není příliš oblíbené a obvykle ani dvakrát pohodlné nebo praktické.
 • Poloha na uších – Podle toho, jakým způsobem sluchátka leží na uších, je lze rozdělit na tři základní varianty:
  a) Intraaurální – Sluchátka se vkládají přímo do ucha. Jde o výše uvedené pecky a špunty.
  b) Supraaurální – V tomto případě leží sluchátka na uchu shora. Tato varianta je typická v kombinaci s hlavovým, ale i týlním mostem. Mušle je cca velikosti ucha a je opatřena pohodlným obalem, obvykle z molitanu nebo podobné látky. Reprodukce může být i špičková.
  c) Circumaurální – Tato sluchátka překrývají celé uši a disponují vyvýšeným lemem, který chrání před okolními ruchy. Potenciál kvality reprodukce je maximální, protože měniče mohou být opravdu rozměrné. Setkat se ale můžete i s velmi málo kvalitními a lacinými modely. Ani tento typ provedení tedy není automaticky zárukou kvality. Obvykle funguje v kombinaci s hlavovým mostem.
 • Provedení – Poslední dělení zaměřující se na konstrukci se bude odvíjet podle otevřenosti/uzavřenosti provedení mušlí:
  a) Otevřená – Tato sluchátka jsou oboustranně zvukově průchodná (díky mřížce nebo perforaci vnějšího krytu). Výhodou je volné šíření zvuku a tedy přirozená reprodukce. Nevýhodou je, že sluchátka jsou dost slyšitelná i pro lidi okolo.
  b) Polootevřená/polouzavřená – Tato kompromisní varianta umožňuje částečný průchod zvuku. Narazíte na ni spíše málo. Spojuje výhody i nevýhody obou mezních typů.
  c) Uzavřená – Vnější plášť je zvukově neprůchozí a sluchátka dobře izolují. Nositel není rušen okolím, ani okolí sám nevyrušuje. Nevýhodou jsou horší reprodukční vlastnosti. Zvuk se totiž od pevné překážky odráží a vrací k uchu, což způsobí zvláštní duté zbarvení. Taky basy jsou zpravidla slabší.
 • Typy podle použití – Sluchátka lze dělit nejen podle konstrukce, ale i podle způsobů použití. Variant je celá řada. My se podíváme alespoň na ty zásadní:
  a) Sportovní – Nejčastěji jde o intraaurální sluchátka nebo sluchátka s hlavovým mostem. Důležitá je lehká a odolná konstrukce a velmi dobré držení na uchu či v uchu. Zásadní je taky praktická manipulace a ergonomie. Sportovní sluchátka jsou proto často bezdrátová, aby kabel při pohybu nezavazel.
  b) Venkovní – Konstrukčně může jít o kterýkoli typ. Oblíbené jsou pecky, špunty i lehčí hlavová sluchátka. Obvykle je kladen důraz na lepší izolaci (uzavřené typy) a mnoho modelů má i mikrofon a ovládací prvky propojené s mobilním telefonem. Můžete tak např. přijímat hovory nebo měnit skladby, aniž byste museli telefon vytahovat z kapsy nebo batohu.
  c) Herní – Obvykle jde o tzv. headsety – tedy sluchátka v kombinaci s mikrofonem. Herní sluchátka bývají robustní, velmi komfortní a nabízejí vysokou úroveň reprodukce.
  d) Profesionální – Důraz je kladen na dokonalost reprodukce a kvalitu zpracování. Nejčastější využití jako DJs.
 • Technické parametry – Teď už možná víte, jakou by měla mít vaše sluchátka podobu. O jejich vlastnostech ale informují především technické specifikace. Jaké jsou ty hlavní?
  a) Frekvenční rozsah – Tento údaj patří k zásadním a je udáván v Hz (kHz). Lidské ucho dospělého člověka nejlépe reaguje na hodnoty od cca 20 Hz do 20 000 Hz. Alespoň tento rozsah by tedy sluchátka měla splňovat. Lepší modely mohou mít rozsah i mnohem větší.
  b) Útlum – Tento údaj souvisí s předchozím a udává možný pokles hlasitosti v některých pásmech (hraničních). Hodnota by neměla přesáhnout +-10 dB (u velmi kvalitních sluchátek to může být jen okolo 3 dB).
  c) Citlivost – Jednoduše řečeno vyjadřuje tento údaj maximální hlasitost sluchátek. Hodnota by měla být u kvalitních sluchátek 100 dB nebo víc.
  d) Impedance – Tento údaj má význam především při používání sluchátek s mobilními telefony a dalšími přenosnými zařízeními. Čím nižší impedance, tím méně potřebují sluchátka energie pro dosažení optimálního výkonu. Sluchátka s vysokou impedancí mohou víc „žrát“ baterii telefonu a zvuk na těchto zařízeních ani nemusí dosáhnout plné kvality. Pokud chcete sluchátka používat tímto přenosným způsobem, je lepší sáhnout po modelu s impedancí okolo 100 Ohmů nebo nižší.

Nejčastější otázky kupujících?

Jsou lepší pecky, nebo špunty?

Pecky i špunty jsou variantami intraaurálních sluchátek, vkládají se tedy do uší a na první pohled jsou si dost podobné. Pecky jsou starší variantou, vkládají se na kraj ucha, mají horší zvukově izolační vlastnosti a v případě nevhodných rozměrů nebo tvaru mohou i špatně držet a vypadávat. Pro mnoho lidí ale může být tento způsob umístění do ucha pohodlnější. Pecky patří mezi nejlevnější typy sluchátek vůbec. Nicméně, najdete mezi nimi i kvalitní kousky.

Špunty mají prodloužený, obvykle gumový nástavec, který zapadne hlouběji do ucha. Tím je zajištěna vyšší izolace od vnějšího hluku. Konstrukce umožňuje dosáhnout lepší reprodukce a usazení sluchátek je velmi pevné, což je výhodné třeba při sportování. Na druhou stranu bývá nošení těchto sluchátek poměrně nepohodlné.

Z jakých materiálů bývají sluchátka?

Sluchátka mohou kombinovat plasty, kov, gumu i textilie nebo kůži. Náušníky jsou nejčastěji plastové. Platit to může i pro velmi kvalitní modely. Plast je pevný, trvanlivý a snadno se udržuje. U exkluzivnějších modelů se můžete setkat i s koženým zpracováním, které je velmi komfortní, ale taky drahé a náročnější na údržbu.

Most bývá obvykle z plastu nebo kovu. První varianta je levnější a lehčí, druhá trvanlivější, ale dražší. Rozhodně si všimněte provedení kabelu, který bývá častou slabinou. Ochrana kabelu by měla být dostatečně silná, případně zpevněná textilií.

Jaké konektory mohou sluchátka mít?

Klasická drátová sluchátka disponují nejčastěji konektorem typu 3,5mm jack. Špičkové, profesionální modely mohou mít i silnější 6,3mm jack. Naopak tenčí 2,5mm jack, který se dříve používal u různých přenosných zařízení, dnes už příliš nepotkáte.

Alternativu představují bezdrátová sluchátka vybavená nabíjecím akumulátorem. V těchto sluchátkách lze přehrávat zvuk např. z mobilu nebo počítače, a to zpravidla prostřednictvím rozhraní Bluetooth.

Nejoblíbenější značky sluchátek do uší

 • KOSS – Americká značka Koss je dnes už pojem. V její nabídce najdete i velmi levné, ale taky špičkové modely. Kvalita je ale vzhledem k ceně vynikající. Vybírat přitom můžete prakticky ze všech typů sluchátek.
 • SENNHEISER – Kdo by neznal německou značku Sennheiser? Její audiotechnika se těší obdivu už více než 80 let. Sluchátka této značky patří mezi nejkvalitnější vůbec a najdete mezi nimi především špičkové a profi modely, ale i pár dostupnějších kousků.
 • MARSHALL – Britská značka Marshall je světovou „audio-legendou“. Sluchátka této společnosti patří u nás k nejoblíbenějším – a to navzdory ceně, která je obecně spíše vyšší. Špičková kvalita zaručena.
 • BEATS BY DR. DRE – Moderní značka, která sází spíše na image a marketing než kvalitu provedení a reprodukce. Její sluchátka se vyznačují stylovým designem a vysokou cenou, která ale zpravidla neodpovídá kvalitě zvuku.
 • SONY – Notoricky známá značka Sony vyrábí sluchátka všech typů a ve všech cenových skupinách. Mnohé z nich jsou velmi oblíbené. Kvalita zvuku i pracování je obvykle na dobré úrovni a odpovídá ceně.

Pár otázek si zodpovězte ještě před koupí

Takový nákup správných sluchátek může být docela složitý problém. Zkuste si ho zjednodušit odpovědí na několik základních otázek.

1) Jaké jsou vaše nároky na nová sluchátka? Sluchátka se dají pořídit za 80 Kč i za 20 000 Kč. Mimo kvality konstrukce se liší zejména reprodukcí kvality zvuku. Velký rozdíl vidíme hlavně u levnějších sluchátek do 300 Kč. U dražších modelů jsou potom rozdíly vidět méně. I přesto, pokud patříte mezi posluchače vážné hudby, je pro vás kvalita zvuku bezpodmínečná, naopak pokud si pustíte občas svoji oblíbenou písničku, patrně kvalitu zvuku lehce oželíte na úkor ceny sluchátek.

Ujasněte si také, na co budete sluchátka používat – hudba, filmy, hry, sport, skype, DJing apod., a kde je budete nejčastěji používat – venku, doma, kancelář, škola, zkušebna, koncert atd.

Sluchátka pro sportovce – budou co nejmenší, budou co nejméně vyrušovat během sportovní aktivity. Doporučujeme špunty nebo nasazovací „clip-on“ sluchátka.
Sluchátka pro běžný poslech – ideálně otevřená sluchátka s hlavovým mostem, které nejméně zkreslují zvuk.
Sluchátka pro poslech elektronické hudby – ideálně uzavřená, protože nabízejí výraznější basy.

2) Jaká sluchátka pořídit? Zde záleží na preferencích každého z vás, dle toho co vám vyhovuje. Nejrozšířenějším typem nošení jsou tzv. sluchátka s hlavovým mostem. Hned za nimi následují sluchátka s týlním mostem (nejsou tak pohodlná a oblíbila si je zejména mladší generace) a špunty či pecky, vhodnější pro klidnější chůzi například do města. U této otázky tedy těžko radit co je nejlepší, volba je na každém z vás.

3) Kvalita zvuku prvořadá. Obecně platí, že kvalitu zvuku určuje kvalita měničů, a tu nejvíce ovlivňuje výrobní cena. Existují výjimky, avšak pokud chcete kvalitní zvuk, raději si připlaťte.

4) Sledujte náš test sluchátek a mějte přehled o pár vybraných modelech, které doporučujeme. Test několikrát do roka aktualizujeme vždy podle aktuálních modelů.


Ukázat kompletní nabídku SLUCHÁTEK


Pomohl vám náš test sluchátek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních sluchátek a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..