Počítače a příslušenství

Test herních sluchátek

Herní sluchátka Asus Kvalitní herní sluchátka s mikrofonem jsou pro hráče her naprostou samozřejmostí. Při jejich výběru jde především o kvalitu zvuku a komfort, neboť jsou na uších někdy i několik hodin a vy chcete pro sebe maximální pohodlí. Při výběru se řiďte vlastními preferencemi a v ideálním případě si nová herní sluchátka vyzkoušejte. Nebojte se hledat ta, která splňující vaše požadavky, neboť přece vy je budete nosit.

Připravili jsme test herních sluchátek, ve kterém naleznete nejen aktuální nejlepší modely, ale také zajímavé rady a naše postřehy. Věříme, že následující řádky budou pro vás zajímavé a dozvíte se nové informace potřebné k nákupu.

Budeme rádi, když tento článek obohatíte o vlastní zkušenosti zapojením se v závěru do diskuse. Děkujeme také za sdílení na sociálních sítích.

[ssba]

Test nejlepších herních sluchátek – TOP 6 podle nás

ProduktHodnoceníCena od [Kč]
1.Razer BlackShark V2
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2420 KčZjistit cenu
2.HyperX Cloud II
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1800 KčZjistit cenu
3.Niceboy ORYX X500
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1200 KčZjistit cenu
4.Creative SXFI GAMER
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2900 KčZjistit cenu
5.HyperX Cloud Alpha
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2000 KčZjistit cenu
6.Asus ROG Delta S
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4700 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku herních sluchátek


Jaké jsou tedy nejlepší herní sluchátka na trhu?

 • Razer BlackShark V2
 • HyperX Cloud II
 • Niceboy ORYX X500
 • Creative SXFI GAMER
 • HyperX Cloud Alpha
 • Asus ROG Delta S

Jak vybrat nejlepší herní sluchátka?

 • Typ herních sluchátek. Když chcete herní sluchátka k notebooku asi tak nejvýše na dvě hodiny hraní, můžete si vybírat také z peckových a špuntových sluchátek. Ve všech ostatních případech vybírejte velká herní sluchátka kolem uší, která obepínají uši úplně a vy tak máte možnost hrát komfortně.
 • Způsob připojení herních sluchátek. Můžete si vybrat bezdrátová nebo klasická kabelová herní sluchátka – jde o to, co vám vyhovuje víc. Bezdrátová dnes už dokáží mít kvalitní zvuk stejně jako ta kabelová, ovšem připlatíte si.
 • Konstrukce a odhlučnění herních sluchátek. Konstrukce herních sluchátek může být otevřená nebo uzavřená, případně něco mezi. Otevřená konstrukce znamená zejména to, že okolí slyší co posloucháte a vy také slyšíte ruch z okolí. Uzavřená konstrukce poskytuje maximální izolaci od okolí, a tedy neslyšíte ruch z okolí a ani nerušíte ostatní. Polootevřená, nebo také polouzavřená konstrukce, tlumí částečně. Nejlepší herní sluchátka jsou zpravidla s uzavřenou konstrukcí, ale najdou se nadšenci pro otevřenou konstrukci.
 • Mikrofon herních sluchátek. Mikrofon je nedílnou součástí herních sluchátek. Může být sklápěcí, vysouvací nebo odnímatelný. Některé modely, zpravidla pecičky a špunty, mají mikrofon na kabelu. Důležité je, aby dokázal redukovat šum.
 • Frekvence. Zjednodušeně je to rozsah, v jakém herní sluchátka umí přehrát zvuky od nízkých tónů až po ty vysoké. Lidské uši přijímají zvuky v rozsahu přibližně 20 Hz až 20 000 Hz. Vybírejte modely s co možná největším frekvenčním rozsahem, například 15 – 25 000 Hz.
 • Inspirujte se. Pomůže například test herních sluchátek, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co je impedance a jak se v tom zorientovat?

Impedance je odpor a udává se v jednotkách Ohm. Laicky, čím je odpor vyšší, tím kvalitnější bude zvuk. Jde však také o to, k čemu chcete herní sluchátka připojit. K notebooku vám stačí přibližně 100 Ohm, pro PC hry a nadšence určitě 200 Ohm. Při hodnotách kolem 150 Ohm už je třeba zesilovač.

Jaké výhody a nevýhody jsou u jednotlivých typů mikrofonů?

Odnímatelný mikrofon můžete dát úplně pryč, a tak můžete mít sluchátka pak například na poslech hudby nebo je připojíte k TV a můžete se nerušeně dívat na seriál či dobrý film.

Vysouvací mikrofon jednoduše zasunete a nebude jej vidět. Taková sluchátka pak můžete využít i pro Skype hovory.

Nejčastěji mají kvalitní herní sluchátka sklápěcí mikrofon, když se zrovna nepoužívá směřuje jednoduše jen nahoru nebo někam mimo tvář.

Pecková a špuntová herní sluchátka mají mikrofon zpravidla na kabelu. Je to minimalistické řešení a ne zrovna ideální co se týče zvuku a šumu.

Potřebuji mikrofon?

Během hraní určitě nebudete stíhat psát do chatu. Herní sluchátka s mikrofonem jsou tak nezbytností při multiplayer hrách (hrách pro více hráčů).

Herní sluchátka bez mikrofonu se hodí jedině pro singleplayer hry (hry pro jednoho hráče), ovšem i to je diskutabilní – když chcete streamovat, potřebujete i zde mikrofon.

Proč se nedoporučují herní pecková a špuntová sluchátka?

Při delším používání nejsou pro uši komfortní, navíc nedosahují takové kvality jako běžná velká herní sluchátka. Mikrofon je také slabší, vzniká šum. Jsou dobré na cesty, kdy chcete volné chvíle někde ve vlaku strávit hraním her a nechcete s sebou brát velká herní sluchátka.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody jednotlivých způsobů připojení?

Bezdrátová herní sluchátka většinou mají AptX a/nebo AAC zvukový kodek, a tudíž zvuk je dostatečně kvalitní. Jejich hlavní výhodou je, že vás nijak neomezují v pohybu, nebude vám překážet kabel. Nabíjejí se buď pomocí USB, nebo nabíjecí stanicí. Nevýhodou je u některých ne tak docela kvalitní zvuk a nutnost nabíjení – nabíjecí stanici určitě neoceníte když potřebujete cestovat nebo máte málo místa na pracovním stole.

Kabelová kvalitní herní sluchátka jsou prostě klasika. Jejich jedinou nevýhodou je právě kabel, který se může zalomit nebo překážet. Nejčastěji se setkáte s konektorem 3,5mm Jack. Pro 6,3 mm Jack bude třeba redukci, což však není žádný problém.

Nejprodávanější herní sluchátka na trhu

Nejprodávanější herní sluchátka dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku herních sluchátek


Pomohl vám náš test herních sluchátek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních sluchátek na hraní her a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Kam dál?

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..