Počítače a příslušenství

Test chytrých hodinek

Chytré hodinky Samsung Gear S3 Vývoj jde neustále kupředu, a tak máme možnost zakoupit si inteligentní hodinky (nebo též známé jako smart hodinky nebo smartwatch), které dokážou o mnoho víc než jen informovat o aktuálním čase anebo datu. Nejlepší chytré hodinky jsou kompatibilní s vaším smartphonem, aby dokázali zobrazit zmeškané hovory, upozornily vás ikonkou na nové emaily a ukázali vám počet kroků, které jste dnes udělali.

Tyto chytré hodinky zvládnout dokonce změřit kvalitu vaše spánku anebo ovládat fotoaparát na chytrém telefonu pro dokonalé záběry z dovolené, přičemž nemusíte žádat kolemjdoucí, aby vás vyfotili.

Často hledáte svůj smartphone? Některé chytré hodinky disponují funkcí prozvonění – vytočíte si vlastní telefon, abyste ho snáze našli. Anebo dostanete upozornění na to, že se blíží bouřka, díky zobrazování aktuálního počasí. Rozhodně tedy nejde jen o obyčejné hodinky. Umí toho daleko víc, než jsme v našem výčtu uvedli.

Jenže nabídka na trhu, ač jde o nový segment, je celkem široká a výběr těch správných smart hodinek není jednoduchý. Test chytrých hodinek vám pomůže lépe se zorientovat v nabídce a vybrat si co nejlépe. Náš test je vypracovaný na základě výsledků rozličných hodnocení, přičemž žebříček průběžně několikrát do roka aktualizujeme.

Díky tomu máte stále po roce aktuální žebříček chytrých hodinek. Mimo toho, vám poradíme, jak postupovat při koupi toho nejvhodnějšího modelu právě pro vás.

[ssba]

Test nejlepších chytrých hodinek – TOP 7

 Aktualizováno pro: LÉTO 2020 
NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Samsung Galaxy Watch
[usr 5 tooltip="true"]7000 KčVíce informací
2.Apple Watch Series 5
[usr 5 tooltip="true"]12500 KčVíce informací
3.Garmin vívoactive 3
[usr 4.9 tooltip="true"]4000 KčVíce informací
4.Apple Watch Series 3
[usr 4.8 tooltip="true"]5800 KčVíce informací
5.Honor Watch Magic 2
[usr 4.8 tooltip="true"]5000 KčVíce informací
6.Xiaomi Amazfit 2 Stratos
[usr 4.6 tooltip="true"]4600 KčVíce informací
7.Amazfit GTS
[usr 4.6 tooltip="true"]3900 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku CHYTRÝCH HODINEK


Jaké jsou nejlepší chytré hodinky na trhu?

 1. Samsung Galaxy Watch – nejlepší univerzální smartwatch
 2. Apple Watch Series 5 – nejlepší pro Apple uživatele
 3. Garmin vívoactive 3 – nejlepší pro sportovce
 4. Apple Watch Series 3 – levná alternativa pro Apple uživatele
 5. Honor Watch Magic 2 – skvělý poměr cena / výkon
 6. Xiaomi Amazfit 2 Stratos
 7. Amazfit GTS

Jak mám vybrat nejlepší chytré hodinky?

 • Zohledněte své vlastní potřeby. Nejdříve se zamyslete nad tím, co od chytrých hodinek očekáváte. Pokud vám stačí jen základní funkce, nemusíte zbytečně přeplácet, ale pokud chcete sledovat například kvalitu vašeho spánku anebo využívat hodinky při sportování, cena bude jistojistě vyšší. Nikdy však nešetřete na kvalitě – důvěřujte raději značce s dobrým jménem a zkušenostmi.
 • Kompatibilita s chytrým telefonem. Smartphone s operačním systémem Android vyžaduje hodinky kompatibilní s Androidem. Pokud máte Windows Phone, tak hledejte chytré hodinky schopné komunikovat s platformou Windows. Uživatelé značky Apple mají k dispozici jen hodinky od této značky (zpravidla, žádné jiné než Apple nejsou kompatibilní).
 • Vlastnosti chytrých hodinek. Některé jsou určeny speciálně pro sportovce, například cyklistům ukazují délku tratě, kterou již projeli. Ty kvalitnější jsou odolné proti poškrábání, což určitě využijete i v běžném životě, kdy nikdy nevíte, o co se hodinky mohou během dne poškrábat.
 • Pánské, dámské, unisex. Nejčastěji najdete na trhu chytré hodinky rozdělené do dvou základních skupin; dámské a pánské. Někteří výrobci však nabízí i unisex hodinky, no obvykle jsou více vyhledávané dámské a pánské.
 • Vlastní styl a váš vkus. V nabídce jsou chytré hodinky ve sportovním stylu, decentní, luxusní i klasické na běžné nošení. Některé mají vyměnitelný řemínek v různých barvách pro dokonale sladěný outfit.
 • Konektivita. Chytré hodinky zpravidla disponují funkcí Bluetooth, NFC anebo Wi-fi. Některé zvládají i všechny tři způsoby připojení naráz.
 • Inspirujte se. Pomůže například test chytrých hodinek, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaká je výdrž baterie?

Tento údaj je při každých chytrých hodinkách individuální. Jde však o jeden ze základních údajů, takže ho výrobce musí uvést. Smartwatch s opravdu dobrou výdrží baterie zvládnou vydržet bez nabití i 90 hodin. Záleží to však na vaší aktivitě a nastavení (např. délka podsvícení displeje).

Jak chytré hodinky nabíjet?

Chytré hodinky se nabíjejí pomocí microUSB. Výjimečně se můžete setkat s jiným typem nabíjení.

Jaké senzory mají chytré hodinky?

K moderním chytrým hodinkám patří senzor měření tepu srdce, barometr, gyroskop, akcelerometr, teploměr i měření UV záření.


Ukázat kompletní nabídku chytrých hodinek


Pomohl vám náš test chytrých hodinek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších smartwatch a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..