Test SSD disků

SSD disk Samsung EVO 850 Klasické, dosud využívané HDD disky, jsou již pomalu nahrazovány novými SSD disky, které pracují mnohem rychleji a spolehlivěji. Pokud právě uvažujete o koupi nového harddisku, určitě zvažte nákup právě SSD – své volby i přes vysokou cenu nebudete litovat. Investice se vám vrátí v podobě o mnoho rychlejšího počítače, který dokáže pracovat neporovnatelně svižněji.

Jak to již při počítačových komponentech bývá, není jedno, jaký harddisk zakoupíte, respektive po jaké značce sáhnete. Na trhu je vícero výrobců, no pouze někteří z nich patří mezi ověřené a respektované značky. Tento test SSD disků vám dá přehled o tom, co aktuálně na trhu s harddisky najdete. Test se snažíme pravidelně aktualizovat o nové modely a žebříček upravujeme dle nových testů a hodnocení.

Test SSD disků je jednoduše seřazený, abyste si mohli udělat představu a vybrat si ten správný. Možná nepotřebujete předražený model, naopak zjistíte, že si vystačíte i s menší kapacitou.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test disků SSD – vybíráme 7 nejlepších

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Samsung SSD 850 Pro 512GB5 out of 5 stars (5 / 5)6 990 KčVíce informací
2.Samsung 850 EVO 500GB5 out of 5 stars (5 / 5)4 595 KčVíce informací
3.Toshiba Q300 Pro 512GB5 out of 5 stars (5 / 5)5 882 KčVíce informací
4.Plextor M8Pe 256GB4 out of 5 stars (4 / 5)4 059 KčVíce informací
5.CRUCIAL MX300 525GB4 out of 5 stars (4 / 5)4 299 KčVíce informací
6.SanDisk Ultra II 240GB4 out of 5 stars (4 / 5)2 619 KčVíce informací
7.Kingston SSDNow V300 240GB4 out of 5 stars (4 / 5)2 523 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku SSD DISKŮ


[sc:vysvetlivky]

Jak si mám vybrat pro sebe nejlepší SSD disk?

  1. Kapacita SSD disku. V první řadě je třeba se rozhodnout pro kapacitu SSD disku. Běžný uživatel si v pohodě vystačí s kapacitou 128 GB; tato kapacita je vhodná na bezproblémové používání systému Windows, tak i na spouštění nejrůznějších programů. Náročnější uživatel potřebuje okolo 500 GB. Výrobci ale již nyní nabízejí SSD disky o kapacitě 1 TB nebo 2 TB.
  2. Značka SSD disků. Značka je velmi důležitá a určitě není jedno, od jaké si SSD disk koupíte. Na prvním místě se drží kvalitou značka Samsung, hned za ní pak Intel a Toshiba. Tato trojice značek vyrábí vlastní komponenty, díky čemuž dosahuje lepší kvality. Levnější značky jen nakupují jednotlivé modely, častokrát i od bezejmenných výrobců, což může podstatně snížit výslednou kvalitu. Tentokrát doporučujeme důvěřovat značce, kterou znáte. Za doporučení dále stojí značky Plextor, SanDisk a Kingston.
  3. Rychlost čtení a zápisu dat. Je třeba si zkontrolovat, jestli máte na základní desce SATA III. 600, pokud chcete SSD disk s rychlostí přenosu dat do 600 MB, nad 600 MB potřebujete najít na své základní desce označení M.2. Pro standardní používání stačí rychlost do 600 MB, nejnovější SSD disky však dokážou být ještě rychlejší.
  4. Životnost SSD disků. Nejlepší je orientovat se podle poskytované délky záruky od výrobce. Jestliže výrobce SSD disku nabízí záruku až 10 let, je jasné, že svému výrobku věří a životnost by měla dosáhnout minimálně doby záruky. Je vhodné zakázat tzv. defragmentaci disku, protože výrazně snižuje jeho životnost (disk příliš namáhá).
  5. Inspirujte se naším testem SSD disků, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jsou SSD disky odolnější?

Ano. Tím, že neobsahují mechanické části, které se pohybují, lépe odolávají nárazům.

Jaké jsou hlavní výhody SSD disků?

SSD disky jsou:

  • neporovnatelně rychlejší (rychlý start počítače, načítání do pár milisekund),
  • disponují nulovou hlučností,
  • nejsou mechanické,
  • prokazují pouze zanedbatelné zahřívání během používání,
  • zabezpečují okamžité reakce, co je i pro práci běžného uživatele s počítačem mnohem příjemnější.

Ukázat kompletní nabídku SSD DISKŮ


Pomohl vám náš test ssd disků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního ssd disku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.