Počítače a příslušenství

Test čteček knih

amazon Kindle Voyage čtečka knih Čtečka knih patří do rukou všem milovníkům knih – nejenže dokonale nahrazuje klasické knihy, ale dokáže s textem a knihami také pracovat. Můžete si nastavit styl a velikost písma, přidávat nové knihy, přečtené mazat, a pokud máte chuť vrátit se k nim znovu, není problém si je nahrát do čtečky zpět. Ty nejlepší čtečky knih dokonale imitují běžný papír, takže ani o své oči se obávat nemusíte.

Při koupi si můžete vybrat z několika druhů čteček, a tak je dobré sledovat recenze, testy a rozličná hodnocení. Objektivní výsledky přináší také náš test čteček knih, který jsme sestavili na základě testů renomovaných organizací zejména v Německu a Česku. Máte tak jistotu, že vám náš test čteček knih přinese ty nejlepší modely na českém trhu, přehledně zobrazené pro jednoduché použití.

Abychom vám nabídli ještě víc, test jsme obohatili o praktické rady, které vám pomohou při kupování nové čtečky knih.

[ssba]

Test čteček knih – vybíráme 6 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Amazon Kindle Oasis
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7 194 KčVíce informací
2.AMAZON KINDLE PAPERWHITE 3
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3 090 KčVíce informací
3.PocketBook 632 Touch HD 3
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3 998 KčVíce informací
4.Amazon Kindle Paperwhite 4
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3 649 KčVíce informací
5.Amazon Kindle 8 Touch
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]1 929 KčVíce informací
6.PocketBook 626 Touch Lux 3
[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]2 719 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku ČTEČEK KNIH


Jak mám vybrat čtečku knih?

  • Velikost displeje. Rozměr displeje je hlavním parametrem, který je při koupi nové čtečky knih třeba řešit. Jestliže chcete číst často, například déle jak 2 hodiny, vyberte si pro své pohodlí větší displej (6 palců a víc). Na občasné čtení ve vlaku anebo ve volných chvílích v pohodlí domova postačí i 5ti palcová úhlopříčka.
  • E – ink displej. Takovýto typ displeje má už drtivá většina čteček. Jde o technologii věrného zobrazení papíru, tzv. elektronický papír. Text pak vypadá úplně stejně jako na klasickém papíru běžných tištěných knih, displej tedy není podsvícený. Čtečky s tímto displeje se zařazují právem mezi nejlepší čtečky knih hlavně proto, že šetří vaše oči i baterii (taková čtečka dokáže vydržet nabitá i týden).
  • Možnost připojení na internet. Čtečka knih s možností WIFI připojení umožní například okamžité stahování právě zakoupených knih odkudkoliv, kde je WIFI připojení. Jestliže se nemůžete rozhodnout mezi dvěma čtečkami, vezměte si tu, která vám takovouto možnost nabídne.
  • Formát knih. Čtečky knih zvládají knihy ve formátu ePub a Mobi, no některé modely si poradí i s PDF knihami, resp. textem uloženým v PDF formátu. Jestliže plánujete číst rozsáhlé dokumenty právě v PDF formátech, zjistěte si, zda čtečka knih tento formát podporuje.
  • Funkce čteček knih. Informujte se, jaké funkce čtečka knih poskytuje, a potom ji porovnejte s jinými modely. Nakonec si vyberte takovou, která vám bude vyhovovat nejen cenově, ale především možnostmi nastavení a dalšími extra funkcemi.
  • Paměťová karta. Paměť některých čteček knih můžete rozšířit o externí paměťovou kartu, abyste mohli mít v čtečce uložených ještě více knih.

Jaký je rozdíl mezi čtečkou knih a tabletem?

Čtečka knih umožňuje to, co běžné knihy nedokážou, zároveň je klasických knihám velmi podobná a na ovládání jednoduchá.
Tablet vás může při čtení knih vyrušovat – například různými upozorněními na nové emaily či příspěvky na sociálních sítích. To zkrátka nejednoho čitatele jednoduše ruší. Mimo toho, tablet nenabízí E – Ink displej, takže je podsvícený celý čas, co neocení především vaše oči.

Čtečky knih jsou přizpůsobené primárně čtení knih. Hlavní výhodou je nejen displej, ale i fakt, že v jedné čtečce můžete sebou nosit kdekoliv desítky knih. Ušetříte tak místo nejen doma, ale hlavně v kufru během cest na dovolenou. Dále si dokážete přizpůsobit velikost písma a styl, díky čemuž si čtení maximálně zpohodlníte.

Komfortní je i nákup elektronických knih, stačí vám pár kliknutí a knihu máte bez námahy doma, ihned ve svojí čtečce knih mezi ostatními tituly, aniž byste museli vytáhnout paty z baráku nebo se strachovat o vyprodání oblíbeného titulu.

Pokud vás přeci jen elektronické knihy nezaujali a rádi si knihu tzv. osaháte, pak pro nákup papírových knihy doporučujeme navštívit web Kniha.cz.


Ukázat kompletní nabídku ČTEČEK KNIH


Pomohl vám náš test čteček knih? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní čtečky knih a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..