Počítače a příslušenství

Test klasických i herních počítačových myší

laserová Wireless myš, černá (0A36188) Počítačová myš už dávno nemá jen tradiční tvar a ani „kuličku“ jako senzor – v současné době jsou na trhu už také myši, které tvarem a tlačítky ani myš nepřipomínají. My se dnes ale podíváme spíše na ty tradičnější počítačové a herní myši.

Při koupi budete mít rozhodně z čeho vybírat. To je jasné už nyní. Mimo známých značek jsou v nabídce i ty méně známé a různé levné „no name“ myši. Pro vás lepší přehled jsme připravily test myší stejně jako test herních myší, díky němuž se lépe zorientujete na trhu i v nabídce jednotlivých eshopů a snadněji si vyberete typ pro své vlastní potřeby.

Obecně však platí, že ty nejlepší počítačové myši se pohybují v trochu vyšších cenových relacích než ty úplně obyčejné, ale i na ty v našem přehledu dojde.

Pokud vás otravují kabely na pracovním stolu anebo během přenášení notebooku, kupte si bezdrátovou myš. Oživte si pracovní místo myší ve tvaru jahody. Namísto klikání využívejte dotykové myši. Vybrat si můžete kluzký materiál anebo pogumovaný. Jak je vidno, možností je opravdu spousta, a proto náš výběr je spíše odrazem názoru redaktora.

Pokud máte nějaké vlastní zkušenosti, budeme rádi, pokud je napíšete do diskuse pod tímto článkem.

[ssba]

Test nejlepších herních myší – TOP 5 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Razer DeathAdder Elite
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 846 KčVíce informací
2.Logitech G502
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 785 KčVíce informací
3.Razer Mamba Tournament edition
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1 999 KčVíce informací
4.Logitech G900
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3 392 KčVíce informací
5.A4Tech Bloody V8M Core 2
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]399 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku herních myší


Test nejlepších klasických myší – TOP 5 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Logitech Marathon M705
[usr 5 text="true" tooltip="true"]999 KčVíce informací
2.Hama Roma 53879
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]499 KčVíce informací
3.Xiaomi Mi Portable Mouse
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]548 KčVíce informací
4.Lenovo 0A36188
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]699 KčVíce informací
5.Genius DX-110
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]79 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku počítačových myší


Jak vybrat kvalitní herní myš?

  • Drátové a bezdrátové myši. Drátové počítačové myši patří ke klasice, tedy mají kabel, kterým se připojují k počítači, notebooku anebo i k tabletu. Bezdrátové počítačové myši je potřeba čas od času nabíjet, anebo dokupovat baterie; jejich výdrž se liší různě podle značky a podle toho jaké funkce má. Pro náročnější uživatele, hlavně hráče her ale i pro práci může na bezdrátové myši vadit o něco vyšší odezva mezi pohybem myši a pohybem kurzoru na obrazovce. Běžný uživatel však toto pravděpodobně ani nezaregistruje.
  • Druhy snímačů. Snímače na počítačových myších mohou být v současnosti laserové, optické anebo i tzv. Bluetrack. Laserové v podstatě nijak nesvítí, jsou přesné a mají dobré snímací schopnosti na různých površích. Myši s optickým snímačem jsou levnější, svící načerveno, ale nejsou ideální pro všechny podložky. Myši s technologií Bluetrack jsou použivatelné na všech podložkách i površích a vyznačují se širokým záběrem snímání. V případě optických myší platí, že pokud jsou kvalitní, tak mají nejlepší snímací vlastnosti a jsou na hry nebo práci nejvhodnější. Snímač nedělá chyby, je rychlý, ale potřebuje kvalitní podložku.
  • Ergonomické myši. Ergonomicky tvarované myšky vyhovují jen některým uživatelům, resp. nejsou pro všechny pohodlné i přes jejich tvarování. Myš je nejlepší si vyzkoušet, ať víte, zda vám její tvar vyhovuje. Jen proto, že je myš ergonomicky tvarovaná ještě nemusí znamenat, že musí být úžasná i pro vás.
  • Velikost. Malé myši jsou skvělé k notebookům, neboť se dobře přenášejí a ukládají do brašen. Ke stolnímu počítači anebo také k notebooku či netbooku byste měli mít tak velkou myš, aby se vám s ní pohodlně a dobře pracovalo. Musí vám sednout do dlaně, jinak trpí vaše prsty i karpální tunel v zápěstí, což je častý problém kancelářských prací.
  • Tlačítka na myši. Mimo dvou základních tlačítek (pravé a levé) může mít počítačová myš i další, přídavná po obou stranách. Často se využívá i kolečko, které vybočuje do stran, čímž myš získává další funkce navíc (například pokud kolečko otočíte vpravo, otevřete si Word či Excel). Funkce jednotlivých tlačítek si můžete nastavit podle sebe – stačí jen stáhnout přes internet driver (ovladač) nebo aplikaci pro to určenou a nastavit co bude které tlačítko dělat.
  • Inspirujte se. Pomůže například test myší, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak vybrat herní počítačovou myš?

Hráči počítačových her upřednostňují větší myši, které se velmi dobře drží v ruce. Některé herní myši mají dokonce odstranitelné závaží, aby si hráč nastavil přesně takovou váhu, jakou potřebuje.

Další nezbytnou vlastností u herních myší je co nejnižší odezva. Zpravidla se pak používají myši drátové.

Na krátké, strohé pohyby (vyšší senzitivitu) je dobré mít vyšší DPI. Většina dražších herních myší má nastavitelné DPI i přímo na myši pomocí spínače anebo v ovladačích. Co se týče prodejů, mezi nejlepší značky rozhodně patří Razer, Logitech, případně pouvažujete nad značkou ROCCAT.

Co je to DPI?

DPI (Dot Per Inch) je údaj o schopnosti senzoru snímat. Myši se 400 DPI se dnes již neoplatí kupovat, raději vybírejte ty s okolo 2400 DPI.


Ukázat kompletní nabídku počítačových myší


Pomohl vám test počítačových myší? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní herní nebo klasické myši a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..