Smart Things

Test bezdrátových Bluetooth reproduktorů

Reproduktor JBL Charge 3 Každý smartphone či tablet má vestavěný reproduktor, díky kterému slyšíme notifikace a upozornění na nové emaily anebo zvonění v případě, že nám kdosi volá. Pokud ale chcete poslouchat hudbu, už nám tento reproduktor jednoduše na kvalitnější poslech nestačí. Právě z tohoto důvodů, tedy abychom mohli poslouchat hudbu kvalitněji a hlasitěji, vznikli na trhu bezdrátové Bluetooth reproduktory, které se postarají o lepší zážitek.

Jak však vybrat pro sebe ten nejlepší bezdrátový reproduktor, když jich na trhu najdeme tak velké množství? Především doporučujeme zaměřit se na značku – mezi top výrobce bezdrátových reproduktorů určitě patří Bose Soundlink, JBL a pochopitelně UE (Ultimate Ears) či Samsung.

Pro jednodušší výběr jsme pro vás připravily test bezdrátových reproduktorů zahrnující ty nejlepší modely na trhu v různých cenových relacích.

Test je sestaven na základě výsledků renomovaných testovacích organizací, zejména v zahraničí, dále na základě hodnocení výrobků odborníků v oboru a v konečném důsledku také podle recenzí zákazníků velkých eshopů.

Mimo jiné jsme žebříček doplnili o užitečné rady, které vám při výběru toho pravého modelu mohou pomoci. Potěší nás, pokud se o své zkušenosti a recenze podělíte i s ostatními v naší diskusi na konci stránky.

[ssba]

Test nejlepších bezdrátových reproduktorů – vybíráme 7 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Bose SoundLink Revolve II
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4500 KčVíce informací
2.JBL Charge 5
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3800 KčVíce informací
3.JBL Charge 4
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3150 KčVíce informací
4.JBL Xtreme 3
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]7000 KčVíce informací
5.Logitech Ultimate Ears Boom 2
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2300 KčVíce informací
6.Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]5200 KčVíce informací
7.Anker SoundCore Flare 2
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1500 KčVíce informací
8.JBL Flip 5
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku BEZDRÁTOVÝCH REPRODUKTORŮ


Jaké jsou nejlepší bezdrátové reproduktory na trhu?

 • Bose SoundLink Revolve II
 • JBL Charge 5 – nejlepší cena / výkon
 • JBL Charge 4
 • JBL Xtreme 3 – nejhlasitější
 • Logitech Ultimate Ears Boom 2
 • Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen – do kapsy nebo na batoh
 • Anker SoundCore Flare 2
 • JBL Flip 5 – nejprodávanější

Jak mám vybrat kvalitní přenosný bezdrátový reproduktor?

 • Místo používání. Hlavním smyslem bezdrátových reproduktorů je poslech hudby všude tam, kde jste vy.
  • Pokud plánujete hudbu poslouchat doma i venku, potřebujete trochu větší reproduktor s lepším výkonem, ať je ho dobře slyšet a hudba je kvalitní.
  • Poslech hudby na cestách si vyžaduje spíše lehčí, menší, pohodlně přenosný bezdrátový reproduktor, který se vejde do každé kabelky anebo batohu. Při výběru vám půjde víc o dobrou výdrž baterie než o vysokou kvalitu zvuku.
  • Na poslech hudby hlavně doma v místnosti hledejte vyšší výkon, ať můžete místnost spolehlivě ozvučit. Méně vám bude záležet na hmotnosti Bluetooth reproduktorů, avšak budete chtít vyšší kvalitu zvuku. Ideální je, pokud můžete baterii zapojit klasicky do sítě.
 • Výkon bezdrátového reproduktoru. Nejmenší modely mají výkon nejvíc do 10 W, což stačí spíše do malých prostor. Maximální výkon se pohybuje i na vysoké hranici 500 W, což se již běžně využívá v domácnostech či na zahrádkách někde pod stříškou během grilování s přáteli. (Už jste viděli náš výběr nejlepších plynových grilů na zahradu?). Pamatujte si, že čím je větší výkon, tím dochází k menšímu zkreslení zvuku (zvuk zní kvalitněji).
 • Výdrž baterie. Menší přenosné reproduktory mají výdrž zpravidla okolo 6 hodin na jedno nabití, větší modely mají těžší baterii většinou i s větší kapacitou. Na jedno nabití tedy vydrží delší čas (například i 15 hodin nepřetržitého hraní). Výkonnější bezdrátové reproduktory mají mimo vestavěné baterie i možnost zapojení do sítě i během používání.
 • Možnosti připojení. Nejčastěji je připojíme ke svému mobilnímu telefonu, tabletu či notebooku s pomocí Bluetooth technologie, přičemž na trhu jsou i takové reproduktory umožňující připojení vícero zařízení současně, takže hudbu dokáže spustit hned několik lidí na několika zařízeních. Druhým častým způsobem je připojení i pomocí NFC technologie (například chytrý telefon s podporou NFC k reproduktoru jen přiložíte) anebo pomocí AUX audio vstupu (využitím 3,5 mm Jack konektoru). Nejčastější je však využití Bluetooth.
 • Inspirujte se. Pomůže například test přenosných Bluetooth reproduktorů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Odolnost Bluetooth reproduktorů proti vodě

Jde o důležitý parametr, ať už budete bezdrátový reproduktor pravidelně přenášet, anebo zůstane jen doma. Vždy se totiž může stát, že ho nechtíc postříkáte vodou anebo ho budete chtít umístit do kuchyně či k bazénu. Odolnost vůči vodě má dnes již skoro většina modelů a určuje ji následující IPX parametr:

 • IPX 8 – Zařízení vydrží nepřetržité ponoření do vody hluboké nejvíce 5 metrů po dobu 1 hodiny.
 • IPX 7 – Zařízení je odolné vůči krátkodobému ponoření do vody hluboké nejvíc 1 metr po dobu 5 sekund.
 • IPX 6 – Zařízení má odolnost vůči silnému proudu vody stříkajícímu ze vzdálenosti nejvíc 3 metry po dobu maximálně 3 minut.
 • IPX 5 – Zařízení má odolnost vůči stříkající vodě na vzdálenost nejvíc 3 metry po dobu maximálně 3 minut.
 • IPX 4 – Zařízení je odolné vůči pokropení vodou v hustotě nejvíc 10 litrů / min. po dobu maximálně 5 minut.
 • IPX 3 – Zařízení je odolné proti popraskání.
 • IPX 2 – Zařízení je odolné proti stékající vodě a vodě padající pod sklonem nejvíc 15° po dobu maximálně 10 minut.
 • IPX 1 – Zařízení je odolné vůči stékající vodě po dobu maximálně 10 minut.

Jaký dosah od připojeného zařízení mají Bluetooth reproduktory?

Dosah bezdrátových reproduktorů se pohybuje okolo 10 metrů, ale tento údaj je potřeba si u každého modelu ověřit zvlášť, protože výrobci mohou poskytovat menší i větší dosahy.

Je možné používat přenosný repro v koupelně?

Ano. Pokud si vyberete přenosný reproduktor z kategorie odolnosti IPX 4 a vyšší, v klidu ho můžete nechat na pračce anebo někde při umyvadle, odkud budete poslouchat hudbu během sprchování anebo relaxační koupele, protože je odolný vůči pokropení vodou. V případě, že máte pračku anebo poličku blízko vany, zvolte raději kategorii IPX 6 anebo IPX 7, pokud ho nechtíc shodíte do vody (na krátkou dobu), nemělo by se mu nic stát.

K bazénům se hodí kategorie IPX 7 a IPX 8, pokud by náhodou reproduktor spadl do vyšší hloubky, měl by tento pád „přežít“.

Jak se Bluetooth reproduktor nabíjí?

Většina modelů se nabíjí jednoduše skrze USB připojení.

Mohu používat bezdrátový reproduktor na telefonování?

Ano. Některé modely mají funkci, díky které můžete vést i skupinové hovory přes Skype, Viber anebo jinou aplikaci, jako klasický hovor.

V jakých cenách se pohybují levnější, ale poměrně kvalitní reproduktor?

U nás se snažíme vždy vybírat podle poměru ceny a kvality. Obvykle platí, že úplně laciné výrobky nemají kvalitní zvuk ani dostatečný výkon pro kvalitní poslech. Sledovat byste měli bezdrátové reproduktory v cenách od 2500 Kč a více.


Ukázat kompletní nabídku BLUETOOTH REPRODUKTORŮ


Pomohl vám náš test bezdrátových reproduktorů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního Bluetooth reproduktoru a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..