Elektronika

Nejlepší herní konzole

Herní konzole Play Station 4 Hry už dávno nejsou doménou jen dětí – herní svět patří i dospělým. Na trhu je nespočetné množství her s různou tématikou, a tak si herní konzole získali pozornost také žen. Vlastnit jednu ze známých herních konzolí znamená hrát hned, jen co zapnete televizi a herní konzoli, vše bez toho, abyste museli vše složitě instalovat a zdlouhavě nastavovat.

Nejlepší herní konzole dokázali uhranout různé věkové kategorie také tím, že do domácnosti přinesli hravost a oddych, jakýsi útěk od každodenních starostí a povinností.

Aktuálně je na trhu výběr několika značek a modelů herních konzolí, a tak jsme připravili přehledný test herních konzolí obsahující nejnovější modely a informace. Test je doplněný o nejčastější otázky, jaké má kupující, a též je obohacený o rady jak postupovat při výběru a čeho si všímat.

Ať se sem vrátíte kdykoliv, vždy se zde budete moci inspirovat aktuálním testem herních konzol včetně řady užitečných a zajímavých poznatků.

[ssba]

Test nejlepších herních konzolí – TOP 5

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Sony Playstation 5
[usr 5 tooltip="true" text="true"]13 500 KčVíce informací
2.Microsoft Xbox Series X
[usr 5 tooltip="true" text="true"]13 500 KčVíce informací
3.Nintendo Switch OLED
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]9 500 KčVíce informací
4.Nintendo Switch
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]7 500 KčVíce informací
5.Sony PlayStation 4 Slim
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]8 000 KčVíce informací
6.Microsoft Xbox Series S
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]7 200 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku HERNÍCH KONZOLÍ


Jaké jsou nejlepší herní konzole na trhu?

 • Sony Playstation 5 – nejlepší herní konzole na trhu
 • Microsoft Xbox Series X – nejvýkonnější herní konzole
 • Nintendo Switch OLED – jedna z nejprodávanějších herních konzolí na světě
 • Nintendo Switch
 • Sony PlayStation 4 Slim
 • Microsoft Xbox Series S

Jak mám vybrat nejlepší herní konzoli?

 • Promyslete si, jaké hry chcete na konzoli hrát. Některé hry jsou exkluzivní, tzn., že si je zahrajete pouze na vybrané konzoli. Před koupí si dobře rozmyslete výběr konzole podle toho, jaké typy her se vám líbí hrát. Vyhledejte si několik her na internetu a zjistěte si, zda jsou na jednotlivé konzole dostupné.
 • Zvuk na herních konzolích. Některé konzole umožňují výstup zvuku 5.1, jiné například 7.1 či jinak. Je dobré znát tyto údaje ještě před koupí konkrétního modelu.
 • Připojitelnost herní konzole. Dnes už každá TV disponuje HDMI připojením a konzole se právě přes kabel HDMI připojují nejčastěji. Pokud je nutný jiný způsob připojení, zjistěte si podrobnosti.
 • Přenosné herní konzole jsou skvělé na hraní v exteriérech domu, internátech, během dovolené, někde na chatě, nebo když se potřebujete zabavit během cestování. Jsou malé a dobře skladné třeba i v kabelce či batohu. Mají zabudovaný displej (může být i dotykový, ale není to pravidlem) i ovládání a zvuk uslyšíte po připojení sluchátek s 3,5 mm Jack konektorem nebo skrze bluetooth.
 • Stolní herní konzole jsou ty klasické, které musíte připojit k TV. Pro dokonalý zážitek z hraní k nim můžete dokoupit bohaté příslušenství (např. volant a pedály na hraní závodních her, snímače pohybu pro hraní pohybových her, různé pistole pro akční hry apod.)
 • Způsob ovládání. Herní konzole se dají ovládat, buď tradičních joystickem, ale i dotykovým ovladačem anebo dokonce vašimi gesty. To vše díky pohybovým senzorům.
 • Značka herní konzole. Hráči mezi sebou často řeší otázku, zda je lepší herní konzole značky PlayStation nebo Xbox. Odpověď jednoduše neexistuje; každý hráč má svoje vlastní nároky a preference. Jednomu může vyhovovat Xbox, další se pyšní nejnovějším počinem PlayStationu a někdo jde naopak ještě do herní konzole Wii od Nintenda. Konečný výběr je pouze na vás, ani s jednou značkou ale chybu neuděláte.
 • Inspirujte se. Pomůže například test herních konzolí, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Připojuje se herní konzole na internet?

Ano. I přenosnou herní konzoli můžete připojit na internet prostřednictvím Wifi.

Jak připojím herní konzoli?

Prostřednictvím Wifi, ale možné je také kabelem přímo do Wifi routeru.

Nejprodávanější herní konzole

Nejprodávanější herní konzole dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku herních konzolí


Pomohl vám náš test herních konzolí? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího herní konzole a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..