Domácnost

Test malířských válečků

Malířské válečky Správné nářadí může velmi usnadnit jakoukoli práci a nejinak je tomu i v případě malířských válečků. Nejlepší malířské válečky vám usnadní a hlavně urychlí malování interiérů a exteriérů a konečný výsledek bude stát za to.

Neexistuje však univerzální váleček pro jakoukoli barvu na jakémkoli povrchu. I ten nejlepší malířský váleček pro vás může být nevhodný, pokud není vhodný pro typ interiérové barvy, se kterou chcete pracovat. Proto jsme připravili přehledný test pro všechny, kteří se chtějí zorientovat v současné nabídce, aby si mohli koupit to nejlepší pro svou práci.

Ať už se chystáte na rozsáhlou rekonstrukci, nebo jen potřebujete osvěžit barvu dřevěných oken či kuchyňských skříněk, vyberte si váleček, se kterým se vám bude dobře pracovat, a práce vám půjde jako po másle.

Máme pro vás ty nejlepší malířské válečky v každé kategorii, od dražších válečků z přírodních materiálů pro náročné až po jednoduché válečky pro malování stěn ve vašem bytě. Záleží na tom, co potřebujete.

Děkujeme, že nás sdílíte mezi svými přáteli na sociálních sítích.

[ssba]

Test nejlepších malířských válečků – TOP 6 podle nás

ProduktŠířka válečkuZásobníkHodnoceníCena od [Kč]
1.Wagner Handi-Roller 550
230 mmANO
550 ml
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1050 KčZjistit cenu
2.Wagner Dynatec Roller
230 mmANO
500 ml
[usr 5 text="true" tooltip="true"]750 KčZjistit cenu
3.Fieldmann FDMV 1501
250 mmANO
540 ml
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]700 KčZjistit cenu
4.Wagner Turbo Roll 550
230 mmANO
500 ml
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1250 KčZjistit cenu
5.Dulux roller
180 mm
250 mm
NE[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]150 KčZjistit cenu
6.Profi Tools sada PROFI BLS1011
různéANO
až 900 ml
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]799 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku malířských válečků


Jaké jsou nejlepší válečky na malování na trhu?

 • Wagner Handi-Roller 550
 • Wagner Dynatec Roller
 • Fieldmann FDMV 1501
 • Wagner Turbo Roll 550
 • Dulux roller
 • Profi Tools sada PROFI BLS1011

Jak vybrat nejlepší malířský váleček?

 • Malířské válečky podle velikosti. S malířskými válečky se můžete setkat ve třech velikostních kategoriích – mini, midi a maxi. Miniaturní jsou nejmenší, mají velikost od 3 do 5 palců a jsou ideální pro malování rohů, různých výklenků a pro drobné opravy na těžko přístupných místech. Midi malířské válečky jsou ve velikostech do 18 cm a oceníte je při běžném malování stěn. Malířské válečky Maxi mají velikost až 45 cm a jsou ideální pro malování fasád, ale také pro malování stěn, protože s nimi lze rychle vymalovat velké plochy.
 • Vybírejte válečky podle podkladu. Záleží na povrchu, který budete natírat. Drsné stěny vyžadují měkčí malířský váleček s delšími zrny. Na hladké stěny můžete použít malířský váleček s krátkým vláknem do 13 mm.
 • Malířské válečky podle materiálu. Malířské válečky se vyrábějí z různých materiálů a v poslední době se objevují i vysoce kvalitní malířské válečky z přírodních materiálů, jako je vlna. Nejuniverzálnější jsou polyakrylové, označované také jako PAC.
 • Hmotnost malířského válečku. To může být důležité i pro vás, zejména pokud potřebujete vymalovat velké plochy stěn nebo renovujete a budete mít v ruce malířský váleček opravdu často. V zásadě platí, že čím větší je váleček, tím těžší je při delší práci. Kvalitní malířské válečky jsou však již vyrobeny z lehkých materiálů, proto před koupí válečku sledujte údaj o hmotnosti na konkrétním válečku.
 • Další podrobnosti při nákupu. Na trhu jsou také malířské válečky přímo se zásobníkem na barvu nebo malířské válečky s potiskem, které vytvoří vzor na rovném povrchu stěny. Záleží jen na vás, co si vyberete a kolik chcete za váleček zaplatit.
 • Inspirujte se. Pomůže například test vysavačů na horký popel, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Kdy zvolit malířský váleček s delšími a kdy s kratšími vlákny?

Válečky s dlouhými vlákny nad 20 mm jsou vynikající pro natírání drsných nebo porézních povrchů, protože takový váleček dokáže barvu řádně nasát a díky dlouhým vláknům ji pak natřít i v místech, kam by se váleček s krátkými vlákny nedostal.

Malířské válečky s krátkými vlákny do cca 17 mm lze použít na rovné stěny, sádrokarton a na stěny v bytě nebo domě. Stéká z nich méně barvy a barva je ve výsledku řidší a jemnější.

Jak vybrat správný malířský váleček s ohledem na typ použité barvy?

 • Polyakrylové válečky, označované také jako PAC, jsou pro své téměř univerzální použití nejpoužívanější. Jedná se o jednoduché válečky na interiérové barvy s dobrým poměrem cena/výkon. Jsou vhodné pro disperzní i latexové barvy a jejich vlákna obvykle nepřesahují délku 18 mm.
 • Polyamidové malířské válečky, označované také jako PAD, jsou skvělé na skvrny, disperzní i latexové barvy a můžete je použít i na odstraňování starých nátěrů. Jsou to jedny z nejkvalitnějších válečků na barvy, které jsou k dispozici. Jsou také skvělé pro malování větších ploch, pokud si vyberete větší malířský váleček.
 • Polystyrenové malířské válečky (PES) jsou ideální pro nenáročné povrchy, skvěle se hodí na hladké stěny v interiéru, ale práce s nimi nemusí být pro začátečníka tak snadná. Jedná se však o vysoce kvalitní malířské válečky, které jsou určeny pro akrylové barvy, voděodolné barvy a také pro hustou konzistenci barvy.
 • Pěnové malířské válečky jsou skvělé pro voděodolné a pryskyřičné barvy. Pracuje se s nimi rychle. Pokud hledáte váleček pro vytvoření „pomerančových“ stěn, pak stačí vzít pěnový malířský váleček – je porézní, a tak bude mít výsledná barva přirozenou strukturu pomerančové kůry.
 • Malířské válečky z přírodní vlny jsou nejlepšími malířskými válečky na trhu, jejich jedinou nevýhodou je vysoká cena. Jsou vhodné pro latexové i disperzní barvy. Vlna přirozeně zachycuje barvy a díky tomu získáte na stěnách velmi slušnou strukturu, kterou má mnoho lidí rádo.
 • Mikrovlákno – malířské válečky z mikrovlákna jsou skvělé pro voděodolné a latexové barvy, někteří lidé je rádi používají i pro lakování.

Vyplatí se vzorované malířské válečky?

Pokud chcete pracovat s válečkem se vzorem, potřebujete hustou barvu a velmi pomalé, přesné natírání stěn/ploch. Při práci s nimi musíte mít trpělivost, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Jsou lepší válečky se zásobníkem na barvu?

Nejlepší malířské válečky, které doporučují i malíři, se obvykle nedodávají s nádobkou na barvu. Práce s nimi není tak pohodlná, jak by si laik představoval, a proto je snazší nabírat barvu na váleček běžným způsobem.

Nejprodávanější malířské válečky

Nejprodávanější malířské válečky dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku malířských válečků


Pomohl vám náš test válečků na malování? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího malířského válečku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..