Test nafukovacích vířivek

Nafukovací vířivka Vířivka už sama o sobě evokuje v každém z nás pocit absolutního oddychu. Když se ponoříme do bublinek, radost má nejen naše pokožka a celé tělo, ale i naše mysl. Vana je sice nenahraditelná, a to zejména v bytech, kde je skutečnou oázou soukromí, ale pokud máte v domě dostatek prostoru, můžete mít mimo ní i vlastní mobilní vířivku, plnou relaxačních bublinek, kdykoliv zatoužíte po troše luxusu.

Nejlepší nafukovací vířivky jsou v současné době již poměrně cenově dostupné, a tak se pomalu stávají součástí vícero domácností. Je skvělé vyrazit si někam na relaxační pobyt mimo své bydliště a zapomenout na všední starosti, ale kvalitní nafukovací vířivka na zahradě bude stále připravena jen pro vás.

Protože je na trhu velké množství různých druhů a typů vířivek, výběr není zrovna nic jednoduchého. Test nafukovacích vířivek, který jsme připravily, vám poskytne přehled o trhu, dozvíte se několika zajímavostí, které možná při výběru uplatníte. Nezapomeňte náš žebříček obohatit vlastními názory v diskusi, ty nás nesmírně zajímají, dokážete tak třeba vaší zkušeností poradit ostatním čtenářům. Zapojit se můžete na konci tohoto článku.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších nafukovacích vířivek – TOP 7 podle nás

 NázevObjem vodyHodnoceníCena od [Kč] 
1.Intex PureSpa Jet & Bubble
Deluxe Octagon
795 l
+ solinátor
5 out of 5 stars (5 / 5)30000 KčVíce informací
2.Marimex Pure Spa -
Bubble Greywood Deluxe
795 l5 out of 5 stars (5 / 5)14000 KčVíce informací
3.Marimex Pure Spa Plus
795 l4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)13000 KčVíce informací
4.Marimex Simple Spa
795 l4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)10 990 KčVíce informací
5.Intex 28426 PureSpa Bubble
795 l4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)12000 KčVíce informací
6.Belatrix Sorrento 115
600 l4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)11000 KčVíce informací
7.Belatrix Mountine 120 Rattan
500 l4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)12350 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku nafukovacích vířivek


Jaká je tedy nejlepší nafukovací vířivka na trhu?

 1. Intex PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon se solinátorem
 2. Marimex Pure Spa – Bubble Greywood Deluxe jako top cena / výkon
 3. Marimex Pure Spa Plus
 4. Marimex Simple Spa
 5. Intex 28426 PureSpa Bubble
 6. Belatrix Sorrento 115
 7. Belatrix Mountine 120 Rattan

Jak vybrat nejlepší nafukovací vířivku?

 • Velikost. Je důležité zohlednit při koupi velikost vířivky, v opačném případě bude pro vás spíše přítěží. Myslete na prostor, který potřebujete mít okolo vířivky, abyste mohli bez omezení procházet. Vhodné je se zamyslet i nad možností menšího stolu hned u ní, který využijete například na odkládání drinků nebo županů.
 • Počet osob. Každá vířivka, a tedy i ta mobilní nafukovací, disponuje maximální kapacitou. Menší modely jsou určeny pro dvě dospělé osoby, středně velké modely jsou pro čtyři dospělé osoby anebo pro dvě dospělé osoby a dvě děti, no a ty největší vířivky aktuálně na trhu jsou až pro šest dospělých osob.
 • Tvar. Většina nafukovacích vířivek má tvar čtverce, ale na trhu můžete vidět také oválné anebo okrouhlé tvary. Je pouze na vás, jaký se vám zalíbí, resp. jaký tvar nejlépe zapadne na určené místo, kde bude nová vířivka stát.
 • Objem vody. Objem vody přímo souvisí s velikostí nafukovací vířivky. Přibližně 600 litrů vody potřebují modely pro dvě osoby, okolo 900 litrů vody potřebují ty pro čtyři osoby. Pro šest lidí mají vířivky obvykle objem nad 1000 litrů vody.
 • Napouštění nafukovací vířivky. Napouštění se obvykle řeší buď pomocí vodovodní přípojky, anebo obyčejně hadicí. Platí pravidlo, že naplněnou vířivkou se již nikdy nemanipuluje, a to ani v případě, že je naplněna vodou třeba jen do poloviny. Myslete vždy na to, že zůstanete na místě tam, kde ji začnete plnit vodou.
 • Inspirujte se. Pomůže například test nafukovacích vířivek, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co všechno nabízí nafukovací vířivka?

Nejlepší nafukovací vířivky na trhu dokážou poskytnout vynikající terapeutickou masáž anebo perličkovou koupel. Taktéž disponují tzv. hydromasáží a některé modely dokonce i aromaterapií.

Jednotlivé možnosti se mění podle konkrétního typu a ceny nafukovací vířivky.

Jaká je teplota v nafukovací vířivce?

Teplota se obvykle drží na hodnotě do 40 °C.

Rychlost ohřevu napuštěné vody se pohybuje v hodnotách od 1,5 °C až po 2,5 °C za hodinu.

Dokážu si změnit intenzitu bublinek?

Ano. Každá kvalitní mobilní vířivka, už i v nižších cenových hladinách, má možnost nastavení intenzity bublinek.

Jak často mohu využívat vířivku?

V nafukovací vířivce můžete být klidně i každý den. Voda má sama o sobě relaxační účinky, bublinky navíc a k nim nějaká ta vodní masáž podle typu, pomáhají ještě více odbourávat za ten den nahromaděný stres a upokojit mysl.

V zahraničí jsou tyto vířivky mimořádně oblíbené nejen u mladých lidí, ale i u seniorů, kteří si chtějí dopřát plnohodnotný oddech, ale zároveň vědí, že třeba cestování k moři nebo do wellness centra by jim dělalo problémy a už by jej možná pro některé zdravotní problémy ani nezvládly.

Jak dlouho se doporučuje být ve vířivce?

Ve vířivce se doporučuje být max. půl hodinu až hodinu. (z tepla by se vám mohlo například udělat nevolno nebo slabo, proto se doporučuje doplňovat během pobytu ve vířivce tekutiny). Dejte si pak pauzu a proces můžete opakovat. To se doporučuje s přibývajícím věkem. Někteří však dokážou být ve vířivce i mnohem déle.

Mohu nafukovací vířivku rozložit na zahradě i v zimě?

Kvalitní typ vydrží i provoz v zimě. Někteří výrobci totiž zkvalitnily používané materiály, díky čemuž už dokážete koupit i vířivku s celoročním provozem a přitom bude stále nafukovací. Tuto informaci si však vždy ověřte při konkrétním typu ještě před koupí. Platí, že kvalitnější materiály budou cenově trochu výše.

Jaká je životnost nafukovací vířivky?

Při dodržení běžných provozních podmínek, například pomáhá i to, pokud vířivka stojí na nepromokavé podložce a ne přímo na trávníku, může životnost dosáhnout i 5 let. Počítejte však s tím, že obvyklá životnost bude cca 3 roky.

Jaké jsou hlavní výhody nafukovacích vířivek?

Mezi hlavní výhody patří fakt, že nafukovací vířivku můžete mít každou sezónu někde jinde na zahradě; pokud se rozhodnete změnit charakter své zahrady, například vysadíte na novém místě kytky, nafukovací vířivku jednoduše rozložíte jinde.

Výhodou je i cena, navíc je v ní i komplet základní vybavení včetně filtrací, takže stačí jen sestavit, zapnout a naplnit vodou.

Na začátku nepotřebujete žádné pracovníky, neřešíte žádné stavění, a teda nemáte extra výdaje navíc.

Jak jsme již vzpomenuli, některé typy můžete v klidu využívat i během zimních měsíců, tak jako běžnou vířivku, případně si ji napustit například v zimní zahradě.

Pokud vás nafukovací vířivka časem omrzí anebo budete potřebovat větší, starou prodáte a můžete si koupit novou bez přestavby a nepořádku.

I k nafukovací vířivce můžete mít pohodlně schody, nafukovací opěrky hlavy pro ještě větší komfort, a pokud ji po sezóně sfouknete, jednoduše ji odložíte do praktické tašky do garáže.

Má nafukovací vířivka ochranu před UV zářením?

Nejlepší modely mají i UV ochranu, což znamená, že na slunci nevybledne a nepoškodí se materiál, ze kterého je vyrobena. Tato informace by měla být vyznačena, takže si to ještě před koupí zjistěte u svého prodejce.


Ukázat kompletní nabídku nafukovacích vířivek


Pomohl vám test nafukovacích vířivek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní mobilní vířivky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

1 komentářů

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..