Zahrada

Test nafukovacích vířivek

Nafukovací vířivka Vířivka už sama o sobě evokuje v každém z nás pocit absolutního oddychu. Když se ponoříme do bublinek, radost má nejen naše pokožka a celé tělo, ale i naše mysl. Vana je sice nenahraditelná, a to zejména v bytech, kde je skutečnou oázou soukromí, ale pokud máte v domě dostatek prostoru, můžete mít mimo ní i vlastní mobilní vířivku, plnou relaxačních bublinek, kdykoliv zatoužíte po troše luxusu.

Nejlepší nafukovací vířivky jsou v současné době již poměrně cenově dostupné, a tak se pomalu stávají součástí vícero domácností. Je skvělé vyrazit si někam na relaxační pobyt mimo své bydliště a zapomenout na všední starosti, ale kvalitní nafukovací vířivka na zahradě bude stále připravena jen pro vás.

Protože je na trhu velké množství různých druhů a typů vířivek, výběr není zrovna nic jednoduchého. Test nafukovacích vířivek, který jsme připravily, vám poskytne přehled o trhu, dozvíte se několika zajímavostí, které možná při výběru uplatníte. Nezapomeňte náš žebříček obohatit vlastními názory v diskusi, ty nás nesmírně zajímají, dokážete tak třeba vaší zkušeností poradit ostatním čtenářům. Zapojit se můžete na konci tohoto článku.

[ssba]

Test nejlepších nafukovacích vířivek – TOP 7 podle nás

NázevObjem vodyHodnoceníCena od [Kč]
1.Intex PureSpa Jet & Bubble
Deluxe Octagon
795 l
+ solinátor
[usr 5 text="true" tooltip="true"]40500 KčVíce informací
2.Marimex Pure Spa -
Bubble Greywood Deluxe AP
795 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]16900 KčVíce informací
3.Marimex Pure Spa Plus
795 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16500 KčVíce informací
4.Marimex Simple Spa
795 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]14000 KčVíce informací
5.Intex 28426 PureSpa Bubble
795 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]18000 KčVíce informací
6.Belatrix Sorrento 115
600 l[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]12000 KčVíce informací
7.Belatrix Mountine 120 Rattan
500 l[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]13000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku nafukovacích vířivek


Jaká je tedy nejlepší nafukovací vířivka na trhu?

 1. Intex PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon se solinátorem
 2. Marimex Pure Spa – Bubble Greywood Deluxe AP jako top cena / výkon
 3. Marimex Pure Spa Plus
 4. Marimex Simple Spa
 5. Intex 28426 PureSpa Bubble
 6. Belatrix Sorrento 115
 7. Belatrix Mountine 120 Rattan

Jak vybrat nejlepší nafukovací vířivku?

 • Velikost. Je důležité zohlednit při koupi velikost vířivky, v opačném případě bude pro vás spíše přítěží. Myslete na prostor, který potřebujete mít okolo vířivky, abyste mohli bez omezení procházet. Vhodné je se zamyslet i nad možností menšího stolu hned u ní, který využijete například na odkládání drinků nebo županů.
 • Počet osob. Každá vířivka, a tedy i ta mobilní nafukovací, disponuje maximální kapacitou. Menší modely jsou určeny pro dvě dospělé osoby, středně velké modely jsou pro čtyři dospělé osoby anebo pro dvě dospělé osoby a dvě děti, no a ty největší vířivky aktuálně na trhu jsou až pro šest dospělých osob.
 • Tvar. Většina nafukovacích vířivek má tvar čtverce, ale na trhu můžete vidět také oválné anebo okrouhlé tvary. Je pouze na vás, jaký se vám zalíbí, resp. jaký tvar nejlépe zapadne na určené místo, kde bude nová vířivka stát.
 • Objem vody. Objem vody přímo souvisí s velikostí nafukovací vířivky. Přibližně 600 litrů vody potřebují modely pro dvě osoby, okolo 900 litrů vody potřebují ty pro čtyři osoby. Pro šest lidí mají vířivky obvykle objem nad 1000 litrů vody.
 • Napouštění nafukovací vířivky. Napouštění se obvykle řeší buď pomocí vodovodní přípojky, anebo obyčejně hadicí. Platí pravidlo, že naplněnou vířivkou se již nikdy nemanipuluje, a to ani v případě, že je naplněna vodou třeba jen do poloviny. Myslete vždy na to, že zůstanete na místě tam, kde ji začnete plnit vodou.
 • Inspirujte se. Pomůže například test nafukovacích vířivek, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co všechno nabízí nafukovací vířivka?

Nejlepší nafukovací vířivky na trhu dokážou poskytnout vynikající terapeutickou masáž anebo perličkovou koupel. Taktéž disponují tzv. hydromasáží a některé modely dokonce i aromaterapií.

Jednotlivé možnosti se mění podle konkrétního typu a ceny nafukovací vířivky.

Jaká je teplota v nafukovací vířivce?

Teplota se obvykle drží na hodnotě do 40 °C.

Rychlost ohřevu napuštěné vody se pohybuje v hodnotách od 1,5 °C až po 2,5 °C za hodinu.

Dokážu si změnit intenzitu bublinek?

Ano. Každá kvalitní mobilní vířivka, už i v nižších cenových hladinách, má možnost nastavení intenzity bublinek.

Jak často mohu využívat vířivku?

V nafukovací vířivce můžete být klidně i každý den. Voda má sama o sobě relaxační účinky, bublinky navíc a k nim nějaká ta vodní masáž podle typu, pomáhají ještě více odbourávat za ten den nahromaděný stres a upokojit mysl.

V zahraničí jsou tyto vířivky mimořádně oblíbené nejen u mladých lidí, ale i u seniorů, kteří si chtějí dopřát plnohodnotný oddech, ale zároveň vědí, že třeba cestování k moři nebo do wellness centra by jim dělalo problémy a už by jej možná pro některé zdravotní problémy ani nezvládly.

Jak dlouho se doporučuje být ve vířivce?

Ve vířivce se doporučuje být max. půl hodinu až hodinu. (z tepla by se vám mohlo například udělat nevolno nebo slabo, proto se doporučuje doplňovat během pobytu ve vířivce tekutiny). Dejte si pak pauzu a proces můžete opakovat. To se doporučuje s přibývajícím věkem. Někteří však dokážou být ve vířivce i mnohem déle.

Mohu nafukovací vířivku rozložit na zahradě i v zimě?

Kvalitní typ vydrží i provoz v zimě. Někteří výrobci totiž zkvalitnily používané materiály, díky čemuž už dokážete koupit i vířivku s celoročním provozem a přitom bude stále nafukovací. Tuto informaci si však vždy ověřte při konkrétním typu ještě před koupí. Platí, že kvalitnější materiály budou cenově trochu výše.

Jaká je životnost nafukovací vířivky?

Při dodržení běžných provozních podmínek, například pomáhá i to, pokud vířivka stojí na nepromokavé podložce a ne přímo na trávníku, může životnost dosáhnout i 5 let. Počítejte však s tím, že obvyklá životnost bude cca 3 roky.

Jaké jsou hlavní výhody nafukovacích vířivek?

Mezi hlavní výhody patří fakt, že nafukovací vířivku můžete mít každou sezónu někde jinde na zahradě; pokud se rozhodnete změnit charakter své zahrady, například vysadíte na novém místě kytky, nafukovací vířivku jednoduše rozložíte jinde.

Výhodou je i cena, navíc je v ní i komplet základní vybavení včetně filtrací, takže stačí jen sestavit, zapnout a naplnit vodou.

Na začátku nepotřebujete žádné pracovníky, neřešíte žádné stavění, a teda nemáte extra výdaje navíc.

Jak jsme již vzpomenuli, některé typy můžete v klidu využívat i během zimních měsíců, tak jako běžnou vířivku, případně si ji napustit například v zimní zahradě.

Pokud vás nafukovací vířivka časem omrzí anebo budete potřebovat větší, starou prodáte a můžete si koupit novou bez přestavby a nepořádku.

I k nafukovací vířivce můžete mít pohodlně schody, nafukovací opěrky hlavy pro ještě větší komfort, a pokud ji po sezóně sfouknete, jednoduše ji odložíte do praktické tašky do garáže.

Má nafukovací vířivka ochranu před UV zářením?

Nejlepší modely mají i UV ochranu, což znamená, že na slunci nevybledne a nepoškodí se materiál, ze kterého je vyrobena. Tato informace by měla být vyznačena, takže si to ještě před koupí zjistěte u svého prodejce.

Nejlepší značky nafukovacích vířivek na trhu

Marimex

Česká značka Marimex je na trhu již více než 25 let. Během této doby přinesla nejprve bazény, poté vířivé vany a dnes v jejím portfoliu najdete širokou škálu výrobků.

Marimex je jednou z nejoblíbenějších značek infrasaun, vířivek, bazénů a trampolín. Velmi oblíbené jsou také dětské sestavy včetně houpaček, proto si na své přišli i rodiče s dětmi.

Sídlo společnosti je v Praze, kde Marimex zahájil svou činnost v roce 1993. První značková prodejna byla otevřena v roce 1996 a v roce 2008 byly na trh uvedeny první infrasauny Marimex. Od roku 2017 je v nabídce řada Marimex Play pro děti.

Koupit vířivku od Marimex

Intex

Společnost Intex má více než 50letou historii. Mezi významné okamžiky patří například rok 1997, kdy společnost Intex uvedla na trh své první nadzemní bazény.

Dodnes je Intex jedním z největších výrobců bazénů, zahradní bazén můžeme dokonce považovat za ikonický výrobek – vždyť kdo by neznal typický modrý nafukovací bazén Intex vhodný na každou zahradu. K tomu se přidávají vířivé vany Intex, které jsou velmi oblíbené.

Pro tuto značku je typický jednoduchý design, minimalismus a funkčnost. Samozřejmostí je kvalitní zpracování. Vířivky Intex najdete v současné době ve více než 100 zemích světa.

Bestway

Značka Bestway přišla na trh v roce 1994 a v současné době má 9 poboček – například jednu v Evropě, další v USA a zastoupení má také v Austrálii. Prodejny Bestway najdete ve více než 110 zemích světa.

Vířivky Bestway jsou jedním z nejznámějších výrobků této značky, ale po celém světě se dobře prodávají také rodinné bazény, míče, hračky do vody pro děti a určitě jste viděli i nafukovací čluny Bestway. Samozřejmostí je široká nabídka příslušenství a moderní filtrace vody.

Společnost Bestway přinesla na trh kvalitní vířivky i pro náročné. Líbí se nám jejich design, jemné linie a dobrá kvalita použitých materiálů.

Hanscraft

Česká republika, sídlo v Praze – zde najdete značku Hanscraft. Hlavní vizí bylo vnést wellness a lázeňství do každodenního života.

Vířivky Hanscraft jsou pravděpodobně nejznámějším výrobkem této značky, zejména pro svůj inovativní design, vysokou kvalitu a prvotřídní materiály použité při výrobě. Pokud hledáte luxus, určitě si prohlédněte jejich špičkové vířivky s uklidňujícím LED osvětlením (tzv. chromoterapií) nebo dokonce s lázeňským audio systémem pro dokonalý zvuk. Mnoho vířivek Hanscraft je vybaveno dezinfekcí ozonem.

Kromě vířivek nabízí společnost Hanscraft také například finské infrasauny nebo venkovní estonské sauny. Dokonalou relaxaci a blahodárné účinky vířivky si tak můžete dopřát přímo u vás doma, a to naprosto kdykoli.

Netspa

Netspa je na trhu již více než 20 let. Do našeho výběru jsme ji zařadili díky jejímu inovativnímu přístupu k vířivkám – několik vířivek Netspa je vybaveno pokročilým systémem úspory vody, který šetří nejen vodu, ale v konečném důsledku i vaši peněženku.

Vířivky Netspa jsou především moderní, mají výrazný, téměř luxusní design a snadnou obsluhu. Nabízejí několik zajímavých funkcí pro váš maximální požitek. Líbí se nám jejich přístup k relaxaci a možnostem domácího wellness. Je to značka, která se snaží přinést něco víc a přistupovat k relaxaci co nejefektivněji.

Určitě si prohlédněte vířivky Netspa, získáte přehled o moderních technologiích a možná se vám zalíbí i jejich design.

Belatrix

Česká značka vířivek Belatrix se sídlem v Praze nabízí zajímavou filozofii – kvalitní vířivky za rozumnou cenu.

Vířivky Belatrix jsou důkazem, že si vynikající oddych může dopřát opravdu každý, kdo chce mít doma vlastní mini wellness místo jen pro sebe, a kdykoliv tak odbourat stres a uvolnit tělo i mysl.

Belatrix nabízí nejen vynikající vířivky, ale také infrasauny nebo dokonce velké skákací atrakce pro děti, jako jsou nafukovací hrady pro trénink dětské motoriky. Na mnoha dětských akcích jsou dětem často k dispozici nafukovací hrady a prolézačky právě od Belatrix. Jejich nabídka určitě stojí za pozornost.


Ukázat kompletní nabídku nafukovacích vířivek


Pomohl vám test nafukovacích vířivek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní mobilní vířivky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

1 komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • 10-15let? To těžko ani 2roky na vaně praskají výstuhy a je to neopravitelné tak pokud je po záruce tak máte smůlu. Mám vírivku na 4místě.