Zahrada

Test nadzemních a nafukovacích bazénů

nadzemní bazén Florida Marimex Vlastnit bazén má své kouzlo. Horké letní dny jsou příjemnější a večerní posezení se mohou z balkonu přesunout do bazénu. Dospělí si zpříjemní klidné chvíle občerstvením například i v podobě dobrého vína, rodiny s dětmi mají program na celé dny rázem připraven – stačí bazén a několik hraček do vody.

Kvalitní nadzemní bazény dnes už umožňují poskytnout slušnou životnost, docela zajímavé rozměry a v těch největších si můžete i trochu zaplavat. Mnozí z nás se po dlouhých úvahách nakonec rozhodnou pro nadzemní bazény, protože v létě splní svůj účel a udělají radost.

Pokud i vy uvažujete nad vlastním bazénem, přečtěte si náš test nadzemních a nafukovacích bazénů plný zajímavých rad. Najdete zde nejen doporučení na kvalitní modely, ale i tentokrát jsme žebříček doplnili o zajímavé postřehy a rady pro kupující.

Děkujeme, že se zapojujete do diskuse s vlastními postřehy a jsme rádi, když nás sdílíte na sociálních sítích mezi přáteli.

[ssba]

Porovnání nejlepší nadzemních bazénů – TOP 6 podle nás

NázevRozměryFiltraceHodnoceníCena od [Kč]
1.Marimex Florida
3,05x0,76 mpísková[usr 5 text="true" tooltip="true"]6200 KčVíce informací
2.Marimex Orlando
3,66x0,91 mbez filtrace[usr 5 text="true" tooltip="true"]5000 KčVíce informací
3.Marimex Florida Premium Greywood
4,57x1,22 mkartušová[usr 5 text="true" tooltip="true"]7800 KčVíce informací
4.Marimex Tampa
3,66x0,91 mbez filtrace[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2900 KčVíce informací
5.Bestway Power Steel Frame
4,88x3,05x1,07 mkartušová[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]15000 KčVíce informací
6.Intex Easy Set
3,05x0,76 mbez filtrace[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku nadzemních bazénů


Jaký je nejlepší zahradní nadzemní bazén na trhu?

  1. Marimex Florida – nejlepší s pevnou konstrukcí
  2. Marimex Orlando
  3. Marimex Florida Premium Greywood
  4. Marimex Tampa – nejlepší nafukovací
  5. Bestway Power Steel Frame – pro náročné
  6. Intex Easy Set – nejlevnější

Jak vybrat nejlepší nadzemní bazén na zahradu?

  • Velikost nadzemních a nafukovacích bazénů. To, jak velký bazén budete mít, záleží například na velikosti pozemku a také od možností vaší peněženky. Pochopitelně, čím větší bazén, tím vyšší je jeho cena. Kvalitní nafukovací bazény mohou mít velikost i 6 metrů. Nadzemní s pevnou konstrukcí nabízejí hloubku více než 1,3 m což už je vhodné i na plavání.
  • Tvar bazénů. Tvar nafukovacích bazénů je nejčastěji kruh, u nadzemních bazénů se můžete setkat také s tvarem obdélníku nebo oválu. Pokud chcete bazén umístit někam do rohu zahrady, nejlépe využijete tvar obdélníku.
  • Účel nového bazénu. Rozhoduje při koupi i účel. V nabídce jsou nafukovací bazénky jen pro malé děti, obvykle se nafukují celé a jsou ve veselých barvách, například zelené jako žabka. Velký bazén umí poskytnout místo pro několik dospělých osob, nebo si v něm můžete zaplavat. Rodiny s dětmi dávají přednost nafukovacím bazénům s prstencem kolem, které jsou cenově nejdostupnější a vhodné i pro děti, protože se nemají o co udeřit.
  • Typ konstrukce nadzemních bazénů. Zde se dostáváme k rozdílu mezi nafukovacími bazény a nadzemními bazény s konstrukcí. Nafukovací mají typicky modrou barvu a nafukují se buď celé, nebo většinou jen horní okraj, který se pak spolu s vodou zvedá nahoru. V druhém případě poskládáte jednoduchou konstrukci, kterou pak doplníte výstelkou a fólií. Obojí patří do kategorie nadzemních bazénů.
  • Příslušenství k bazénu. Pokud plánujete koupit nafukovací bazén, určitě vás bude zajímat i příslušenství. Často je přibalena počáteční filtrace a někdy i plachta na zakrytí.
  • Inspirujte se. Pomůže například test bazénů na zahradu, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký je rozdíl mezi nadzemním bazénem a nafukovacím bazénem?

Nadzemní bazén má pevnější konstrukci, a to buď rám nebo stěny. Potom navléknete fólii a můžete začít napouštět vodu. Může být rozměrově větší, což ale znamená, že bude vyžadovat i kvalitnější systém filtrace vody.

Nafukovací bazén je také nadzemní, ale nafukuje se, místo skládání konstrukce.

V obou případech jde o nadzemní bazén, tedy pokládá se na zem, netřeba řešit základy. Nutný je rovný povrch a žádné ostré kameny.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody nafukovacích nadzemních bazénů?

Mezi hlavní výhody patří cena a jednoduchost. Po koupi vyberete místo, kde má být, opláchnete ho celý vodou a můžete začít nafukovat.

Jelikož v drtivé většině případů je nutné nafouknout jen horní prstenec, netrvá tento proces dlouho. Potom ho už jen napustíte vodou a můžete jej používat. Bazén je měkký čili vhodný i pro děti.

Nevýhodou je nízká životnost – při dobré péči vydrží tak tři sezóny. Je poměrně neestetický, zářivá modrá barva není na pohled kdovíjaký luxus.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody nadzemních bazénů s konstrukcí?

Výhodou je větší rozměr, v některých si můžete i zaplavat. Jsou stabilnější, odolnější a můžete časem vyměnit vnitřní folii pokud se poškodí (a pokud ji seženete na daný typ). Nejlepší nadzemní bazény mají delší životnost, alespoň 5 nebo 7 let. Kvalitní nadzemní bazény můžete nechat na zahradě i během zimy – nemusíte je odkládat pokud nemáte volné místo. Vzhledem jsou na tom podobně jako nafukovací bazény.

Nevýhodou je vyšší cena a zpravidla i náročnější údržba.

Jaké příslušenství potřebuji?

  • Určitě oceníte podložku pod bazén, zvláště pokud chcete mít nafukovací bazén.
  • Samozřejmostí je kryt na bazén, který ho chrání nejen před nečistotami, ale i před nechtěným vniknutím vašeho domácího zvířátka během noci nebo pokud zrovna nejste doma.
  • Péče o vodu vás bude provázet během celé sezóny, a to u jakéhokoliv bazénu. Budete potřebovat bazénovou chemii, filtr na čištění vody a nezapomeňte kontrolovat i správné pH vody a tvrdost vody.
  • Pro hluboký bazén (alespoň 120 cm), můžete využít plavecký protiproud – vytvoří vám příjemný protiproud na plavání.
  • Solární plachta zvýší teplotu vody, pokud máte bazén na přímém slunci, a zároveň udrží vodu příjemně teplou.
  • Do vysokého bazénu se určitě dostanete pohodlněji pomocí praktických schůdků.

Jaký je rozdíl mezi kartušovou filtrací a pískovou filtrací?

Kartušová filtrace je ideální pro malé bazény nejvíce do rozměrů 3,6m – tedy ideální pro málo používané nafukovací bazény menšího objemu. Zjednodušeně je zde voda čištěna přes filtrační papírový válec, který je třeba měnit několikrát za jednu sezónu.

Písková filtrace je pro větší a často používané bazény. Investice je vyšší, ale na druhou stranu stačí koupit jednu novou náplň na začátku každé sezóny a máte vystaráno. Důležité je znát výkon – kolik m3 vody přefiltruje za 1 hodinu.

TIP: Chcete alternativu nadzemního bazénu? Podívejte se na test nafukovacích vířivek.


Ukázat kompletní nabídku zahradních houpaček


Pomohl vám náš test nadzemních bazénů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního zahradního bazénu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..