Dětské zboží Sport / Outdoor

Test trampolín

Trampolína InsportLine Skákání, podobně jako běhání či plavání, patří mezi naše přirozené pohyby, což znamená, že se na trampolíně hýbeme spontánně bez větší námahy. Nejlepší trampolíny nám tak hravým způsobem pomohou k lepší postavě, posilní fyzickou kondici a ještě se budeme cítit šťastnější. Mluvíme-li samozřejmě o trampolínách využívaných pro sport. Stejných výsledků však dosáhnete i na klasických zahradních trampolínách, kde se může zabavit i vaše dítě, protože zejména kvůli nim trampolínu pořizujeme.

Jak však vybrat trampolínu, která bude bezpečná, a splní vaše nároky? Náš test trampolín zahrnuje aktuálně nejlepší trampolíny na trhu podle naší redakce. Žebříček jsme sestavovali na základě recenzí zákazníků i eshopů, hodnocení odborníků v oboru a shlédli jsme také testy renomovaných organizací v zahraničí. Test se snažíme pravidelně aktualizovat o nové a lepší modely tak, aby naši čtenáři měli vždy nové informace.

Nezapomeňte, že i vy se můžete podílet svými názory a zkušenostmi v diskusi na konci této stránky.

[ssba]

Test nejlepších trampolín – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Marimex 366 cm + ochranná síť + žebřík
+ 366 cm
+ nosnost až 150 kg
+ řada certifikátů
5 out of 5 stars (5 / 5)5500 KčVíce informací
2.Marimex Premium 305 cm + ochranná síť + žebřík
+ 305 cm
+ nosnost až 150 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)6000 KčVíce informací
3.Marimex 305 cm + ochranná síť + žebřík
+ 305 cm
+ nosnost až 150 kg
+ řada certifikátů
5 out of 5 stars (5 / 5)4500 KčVíce informací
4. inSPORTline Sun 366 cm + ochranná síť
+ 366 cm
+ bezpečnostní normy EN-71
+ certifikát německé zkušebny TÜV NORD
+ certifikát ASTM Internacional
+ nosnost až 100 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)9000 KčVíce informací
5.inSPORTline PROFI Digital 122 cm
+ 122 cm
+ pro domácí využití
+ nosnost až 110 kg
+ nejvyšší bezpečnostní standard
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2000 KčVíce informací
6.inSPORTline 244 cm
+ 244 cm
+ nosnost až 120 kg
+ bezpečnostní normy EN-71
+ certifikát německé zkušebny TÜV NORD
+ certifikát ASTM Internacional
+ vhodná na zahradu
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)3700 KčVíce informací
7.Fitness King 305 cm + ochranná síť
+ 305 cm
+ nosnost až 180 kg
+ CERTIFIKOVÁNO: GS, TÜV, CE
+ záruka 24 měsíců
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)3500 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku trampolín


Jak vybrat nejlepší trampolínu?

  • Interiér nebo exteriér? V současnosti prodej trampolín nabízí modely určené do exteriérů, ale i šikovné sportovní trampolíny určené do interiérů (různých místností). V prvním případě je nutná speciální plachta na zakrytí, která je buď součástí balení, anebo je třeba ji dokoupit. Pozitivní však je, že pokud máte velkou zahradu, můžete si dopřát trampolínu s průměrem 400 cm a více, což už je pořádný zážitek. Interiérové trampolíny jsou pochopitelně menší, řada modelů se dá prakticky složit a zastrčit například pod postel anebo do vestavěné skříně.
  • Bezpečnost a certifikáty. Pokud má trampolína označení „GS“ znamená to, že její bezpečnost byla testována. V současnosti má toto označení už většina trampolín, ale pro jistotu si to zkontrolujte u svého prodejce či vybraného modelu. Důvěryhodný je též certifikát EN1176, který zaručuje delší životnost trampolíny a tedy vyšší kvalitu výroby. Vždy se zeptejte nebo si pročtěte jaké certifikáty a bezpečnostní normy trampolíny mají.
  • Ochranné sítě pro trampolínu. Ochranné sítě mají svůj význam, a proto by měli být samozřejmostí každé trampolíny. Jsou dokonce jedním z významných prvků bezpečnosti. Pokud nejsou součástí balení je nutné je ve vašem zájmu o bezpečnost dokoupit, abyste chránily nejen sebe, ale i ostatní, především vaše děti. V nabídce jsou též mimořádně užitečné spodní ochranné sítě, které obklopují prostor pod trampolínou, tak aby nemohlo zvíře či malé dítě podlézt pod ní. Ochranné sítě mohou být před pružinami nebo za pružinami.
  • Doplňky k trampolínám. Mimo ochranných sítí můžete dokoupit například užitečnou plachtu na zakrytí, abyste chránili trampolínu před deštěm. Mnozí majitelé nedají dopustit na schůdky, díky kterým se mnohem snáz leze na trampolínu, zejména tehdy, pokud jste si koupili vyšší model (často bývají schody již součástí celého setu s ochrannou sítí, buďte však pozorní, některé modely tyto doplňky postrádají).
  • Značky a cena trampolín. Pokud chcete jen trampolínu (bez sítí a dalších doplňků), ty větších rozměrů se pohybují od 4 500 Kč, menší trampolíny do exteriérů pak od 2500 Kč, samozřejmě pokud máme na mysli opravdu kvalitní trampolíny, které se nerozpadnou po prvním měsíci intenzivního používání. Výhodné je zakoupit přímo sety, protože časem stejně zjistíte, že se bez schůdků či ochranné sítě neobejdete a shánět vše dodatečně znamená vyšší náklady. Co se týče značek, k nejprodávanějším značkám trampolín patří například Marimex, InsportLine, Aga Sport či Fitness King.
  • Inspirujte se. Pomůže například vyhledat test trampolín, čtěte si recenze a podívejte se, nejprodávanější modely a výrobky. Pomůže také spokojenost samotných zákazníků. Jen reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké ochranné sítě známe?

Ochranná síť před pružinami znamená, že můžete skákat jen na ploše, kde nejsou pružiny, což je podle vícero odborníků bezpečnější, protože pružiny jsou umístěny až za ochrannou sítí. Nemůžete se tak stát, že narazíte nohama na pružiny.

Ochranná síť za pružinami znamená větší plochu na skákání, přičemž se může stát, že někdy skočíte i na pružiny, které by měli být schované v kvalitním obalu.

Potřebuju ochrannou síť na trampolínu?

Ano. Už jen samotná trampolína je v nějaké výšce nad zemí a dopadnout po vyskočení náhodou mi plochu na skákání znamená veliké nebezpečí pro děti i dospělé. Hrozí nekontrolované pády a v lepším případě to skončí jen pěkným videem, nad kterým se budete ještě dlouho smát.

Jak vysoká má být ochranná síť? Ochranná síť by měla sahat do výšky přibližně 3,5 metru, protože skákat můžete až do výšky více jak 2 metry, takže musí být vysoká, aby splnila svůj účel.

Jaké rozměry a tvary trampolín známe?

Mezi nejprodávanější velikosti patří průměry 400 cm, 305 cm, 366 cm a 240 cm (ale je třeba odečíst místo na pružiny, nejedná se tak o čistou velikost plochy). V nabídce najdete také velké trampolíny, jejichž průměr přesahuje 500 cm.

Ve všeobecnosti platí, že čím je větší trampolína, tím více zábavy budete mít ze samotného skákání. Menší rozměry než 240 cm už nejsou vhodné pro dospělé, vyjma sportovních trampolín do interiérů.

Trampolína nemusí být jen kruhová, v prodeji najdeme také například hranaté trampolíny či dokonce trampolíny plachtové anebo trampolíny zapuštěné do země podobně jako je do země zapuštěný bazén.

Jaké pružiny mají trampolíny?

Pevné a delší pružiny znamenají lepší odrazení a tedy i vyšší a zábavnější skoky. Pružiny v každém případě musí být kvalitně obalené, abyste se o ně při skákání ani náhodou nemohli poranit a doskočení na ně nebylo bolestivé.

Ukládat zahradní trampolínu při nepříznivém počasí? Ano nebo ne?

Ochranná plachta pomůže v létě během deště, ochrání trampolínu i na jaře anebo podzim, aby nepodléhala vlivům počasí (vyšisování, únava materiálů apod.) V zásadě byste však měli trampolínu ukládat na zimu do vnitřku, stačí jen během zimních měsíců, kdy je venku sníh a mráz.

Z jakých materiálů je vyráběna konstrukce trampolín?

Kvalitní trampolíny mají konstrukci ze speciálně upravené oceli (tzv. galvanizovaná ocel), která nekoroduje.

Jaké jsou zdravotní výhody skákání na trampolíně?

Skákání na trampolíně:

  • zlepšuje celkovou koordinaci těla, u seniorů dokonce snižuje riziko pádů (používají se malé sportovní trampolíny s držáky) a ztráty stability až o 40%,
  • posilňuje nohy, takže ani dlouhá chůze pro vás již nebude problém,
  • zkrášluje postavu a kila jdou dolů zábavným způsobem (za hodinu skákání průměrně mínus 800 až 1300 kalorií),
  • nezatěžuje kyčelní klouby ani kolena,
  • posilňuje srdce a plíce.

Jak bezpečně skákat na trampolíně?

Mezi základní zásady patří například:

  • vždy skákejte bez obuvi jen v ponožkách,
  • na trampolíně by měl být vždy jen jeden skákající,
  • nejvíce vážných úrazů vzniká při pokusu o salta, takže je nedělejte (skákání je už i tak samo o sobě zábavné),
  • vždy začínejte s nízkými skoky a až potom se „rozskákejte“ do výšky,
  • nikdy, opravdu nikdy neskákejte z trampolíny rovnou na zem (hrozí úrazy kolen, kotníků apod.),
  • nikdy, opravdu nikdy neskákejte rovnou z trampolíny kamkoliv jinam (například z trampolíny rovnou do bazénu),
  • naučte se zastavit skákání a to tak, že skočíte na plochu s mírně pokrčenými koleny, díky čemuž se skok ztlumí a zastaví.

Ukázat kompletní nabídku trampolín


Pomohl vám náš test trampolín? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší trampolíny a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..