Sport / Outdoor

Test alarmů na kolo

Alarm na kolo Pro někoho je kolo dopravním prostředkem, jiní preferují kolo pro svoje sportovní aktivity a ostatní se jen tak rádi projíždějí na kole ve volném čase.

Ať už ale máte jakékoli kolo, jeho zabezpečení by mělo být nezbytností, neboť jak se říká – příležitost dělá zloděje a nezabezpečené kolo je ideálním terčem. Kvalitní zámek na kolo s alarmem vám pak ušetří starosti s ukradeným kolem.

Nejlepší alarm na kolo je ten, který bude spolehlivý. Vždy je vhodné zorientovat se v nabídce ještě před samotnou koupí, a tak jsme pro vás připravili test s aktuálními informacemi. Věříme, že následující řádky budou pro vás přínosné a vyberete si ten nejlepší produkt, na který se budete moci opravdu spolehnout.

Zámek na kolo s alarmem funguje vlastně na velmi jednoduchém principu: hlasitý alarm se spustí, když někdo začne s kolem manipulovat, aniž by byl alarm deaktivován odemknutím. Tak poznáte, že se s kolem něco děje. Jaké různé alarmy na kolo existují a jak vybrat alarm na kolo se dozvíte právě zde.

[ssba]

Test nejlepších alarmů na kolo – TOP 6 podle nás

ProduktTyp alarmuAlarmHodnoceníCena od [Kč]
1.ABUS 6000A/90 white SH BORDO Alarm
90 cmaž 100 dB[usr 5 text="true" tooltip="true"]2800 KčZjistit cenu
2.ABUS 440A/150HB160 USH Alarm
85 cmaž 100 dB[usr 5 text="true" tooltip="true"]2430 KčZjistit cenu
3.Abus Alarmbox Blue
Jen alarm100 dB[usr 5 text="true" tooltip="true"]1250 KčZjistit cenu
4.Invoxia GPS Bike Tracker
GPS lokátorBez alarmu
SMS při manipulaci
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3500 KčZjistit cenu
5.Zámek kotoučové brzdy
Tokoz s alarmem
Na kotoučovou brzduaž 110 dB[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]500 KčZjistit cenu
6.Trackito Bike
GSM alarm a tracker-[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]5700 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku alarmů na kolo


Jaké jsou tedy nejlepší alarmy na kolo na trhu?

 • ABUS 6000A/90 white SH BORDO – zámek s alarmem
 • ABUS 440A/150HB160 USH – zámek s alarmem
 • Abus Alarmbox Blue – samostatný alarm na kolo
 • Invoxia GPS Bike Tracker – GPS lokátor, SMS při manipulaci s kolem
 • Zámek kotoučové brzdy Tokoz s alarmem
 • Trackito Bike – GSM alarm a tracker

Jak vybrat nejlepší alarm na kolo?

 • Alarm na baterie nebo nabíjecí. Nejprve potřebujete vědět, co vám bude vyhovovat nejvíc. Ty na baterie mají nevýhodu v dokupování nové baterie, ale po její výměně fungují ihned dál. Nabíjecí alarmy na kolo stačí jen nabít, ale v tu dobu ho nebudete moci používat.
 • Výdrž alarmů na kolo. Ať už se rozhodnete pro AKU alarm na kolo nebo vám nabíjení nepřekáží, nebo chcete spíše alarm na baterie, v obou případech vás určitě bude zajímat výdrž. Nabíjecí alarmy na kolo dokáží fungovat nepřetržitě kolem 40 hodin na jedno nabití a plně nabité mohou být po třech hodinách nabíjení. Co se týče bateriových, kvalitní alarm na kolo by měl indikovat nutnost vyměnit baterie, případně mnozí cyklisté mají nějakou tu baterii v batohu pořád s sebou.
 • Nastavení citlivosti alarmu. Kvalitní alarmy na kolo většinou mají tři úrovně nastavení citlivosti, abyste mohli lépe regulovat při jakých pohybech se má alarm spustit.
 • Druhy alarmů na kolo. V neposlední řadě je důležité znát 2 základní druhy alarmů na kolo – můžete mít alarm přímo v zámku na kolo, a tedy pořídit si kvalitní zámek na kolo s alarmem. Druhou možností je alarm na kolo nezabudovaný, tedy je třeba jej na kolo namontovat zvlášť, protože není součástí zámku.
 • Odolnost alarmů na kolo. Určitě chcete, aby váš nový alarm na kolo přežil déšť a byl spolehlivý. Kvůli tomu jsou nejlepší alarmy na kola odolné vůči vodě, hlasité a zpravidla byste měli vybírat z ověřených značek na trhu.
 • Inspirujte se. Pomůže například test alarmů na kolo, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jsou alarmy na kola nenápadné?

Nejlepší alarmy na kola jsou rozměrově malé, často je možné je namontovat například pod sedlo nebo schovat do rámu kola. Dobrý alarm na kolo má být co nejmenší i kvůli tomu, aby nepřekážel.

Mohu používat alarm na kolo i pro elektrokolo?

Ano. Kvalitní alarmy můžete používat i pro elektroskútry, motorky, elektrokola nebo také pro elektrokoloběžky.

Jaká je hlasitost alarmů na kolo?

Alarm na kolo může mít hlasitost kolem 100 dB i více. Hlavním cílem je zloděje odradit, resp. Vylekat. Zároveň pak víte, že se s kolem něco děje a je třeba ho zkontrolovat.

Jsou alarmy na kola propojeny s chytrým telefonem?

Dobré alarmy na kola mají GPS a můžete je propojit i se smartphonem – vidíte tak kde je vaše kolo, ale i jakou trasu jste ujeli a jiné informace. Je to příjemný bonus navíc.

Zároveň je nahraditelnou výhodou okamžitá notifikace, že se kolo pohlo nebo že se s ním něco děje.

Jak správně zamknout kolo?

Kvalitní zámek na kolo s alarmem sice zajistí vaše horské kolo, ale stále platí obecná doporučení pro správné uzamykání kola.

Například, zamykejte kolo vždy jen na předmět, který nelze odtrhnout, přemístit, zvednout. Nezamykejte kolo o odnímatelné části jako jsou třeba kola. Kolo, zámek a objekt na který kolo zamykáte by měly být spolu co nejblíže sobě, natěsno. Využívejte veřejné prostory, kde je mnoho lidí kolem.


Ukázat kompletní nabídku alarmů na kolo


Pomohl vám náš test alarmů na kolo? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního alarmu na kolo a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..