Sport / Outdoor

Test elektrokoloběžek

elektrokoloběžka Xiaomi Kvalitní elektrokoloběžka může být pro vás dokonalým společníkem během každodenního cestování například i za prací. Nemusíte čekat v dopravní zácpě, nikdo se na vás nebude tlačit tak jako v ranním autobuse plném lidí a navíc si takovou jízdu i užijete. Ranní paprsky slunce vás lépe proberou a dojdete do práce bez stresu. Jak si však vybrat tu správnou elektrickou koloběžku?

Důležitý je výkon, dojezd a samozřejmě i rychlost. Pokud máte plnější postavu, nebo někdy s sebou budete brát těžší tašku nebo malý nákup či přeplněný batoh, dejte pozor také na maximální nosnost.

Tentokrát máme připravený test elektrokoloběžek, který vám může usnadnit orientaci, abyste si mohli lépe vybrat. Základní informace o elektrických koloběžkách jsou doplněny o zajímavé rady a důležité údaje, aby tento žbříček mohl být pro vás opravdu nápomocný.

Budeme rádi, když naše postřehy doplníte o své vlastní zapojením se do diskuse v závěru článku. Děkujeme za všechny vaše postřehy a sdílení.

[ssba]

Porovnání nejlepší elektrokoloběžek – TOP 6 podle nás

NázevMax. dojezdMax. rychlostHodnoceníCena od [Kč]
1.Xiaomi Mi Scooter 2
30 km25 km/h[usr 5 text="true" tooltip="true"]12000 KčVíce informací
2.Bluetouch BT350
60 km35 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]19000 KčVíce informací
3.Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30
65 km25 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]22000 KčVíce informací
4.Ninebot by Segway ® Kickscooter ES2
25 km25 km/h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]11000 KčVíce informací
5.inSPORTline Zitter
55 km45 km/h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]21000 KčVíce informací
6.Bluetouch BTX250
30 km25 km/h[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]10000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku elektrokoloběžek


Jaká je nejlepší elektrokoloběžka na trhu?

  1. Xiaomi Mi Scooter 2 – s dojezdem až 25 km
  2. Bluetouch BT350 – s dojezdem až 60 km
  3. Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 – s dojezdem až 65 km
  4. Ninebot by Segway ® Kickscooter ES2 – s dojezdem až 25 km
  5. inSPORTline Zitter – s dojezdem až 55 km
  6. Bluetouch BTX250 – s dojezdem až 30 km

Jak vybrat nejlepší elektrokoloběžku?

  • Nejprve si promyslete účel používání. Nepotřebujete výkonnou elektrickou koloběžku, pokud ji chcete používat spíše jen příležitostně a na krátké vzdálenosti. Pro každodenní dojíždění do práce už ale bude třeba myslet na dobrý výkon i výdrž na jedno nabití. Také jinou elektrickou koloběžku hledejte do města a jinou na nezpevněné cesty.
  • Dojezd elektrických koloběžek. Dojezd elektrických koloběžek závisí mimo jiné na výkonu baterie a také na hmotnosti jezdce. Každá elektrická koloběžka má jiný dojezd na jedno nabití, proto určitě porovnávejte tento parametr. Nejlepší elektrokoloběžky mají dojezd i 65 km.
  • Kapacita baterie elektrokoloběžky. Kapacita baterie je důležitá zejména v souvislosti s dojezdem elektrokoloběžky a platí, že čím je kapacita větší, tím je dojezd delší. Je však třeba zohlednit také terén jako jsou například různé stoupání, kde elektrokoloběžka musí zabrat.
  • Výkon motoru. Další důležitý údaj u elektrokoloběžky. Kvalitní elektrická koloběžka na denní ježdění do práce by měla mít výkon motoru od 350 W. Menší výkon postačí pro příležitostné ježdění, větší, pokud chcete jezdit denně po náročnějším terénu s různými stoupáními, případně i po nezpevněných cestách bez asfaltu.
  • Nosnost. Průměrně mají kvalitní elektrické koloběžky nosnost do 120 kg. Berte v úvahu nejen svoji hmotnost, ale například i vaši tašku, batoh plný věcí nebo menší nákup.
  • Inspirujte se. Pomůže například test elektrokoloběžek, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké vlastnosti mají bezdušové kola?

Hlavní výhodou koleček bez „gumy“ je jejich dobrá odolnost, netřeba je nikdy dofukovat a ani se vám nestane, že domů přijdete s defektem. Když se opotřebují, jen je pohodlně vyměníte za nové. Jsou ideální do města na zpevněné chodníky.

Jaké vlastnosti mají nafukovací kola?

Nafukovací kola lépe tlumí nárazy, neucítíte tolik nerovnosti během jízdy. Nevýhodou jsou defekty.

Je velikost koleček u elektrické koloběžky důležitá?

Ano. Menší kolečka jsou pohodlné i při ježdění úzkými uličkami, větší jsou méně obratné. Standardem jsou kolečka 5″ až 6,5″ – větší nejsou vhodné do měst, kvůli těžšímu řízení, užší znamenají svižnější jízdu, ale zase se nehodí do terénu.

Jak dlouho se nabíjí elektrická koloběžka?

Elektrokoloběžky se nabijí v domácí zásuvce přibližně 5 až 6 hodin, tedy zatímco spíte. Ráno ji můžete nabitou opět použít.

Mají všechny elektrické koloběžky tempomat?

Ne. Některé modely elektrokoloběžek mají i tempomat, tedy pohodlné udržování rychlosti. Tato funkce je dobrá, pokud chcete s elektrickou koloběžkou jezdit delší trasy.

Co je to rekuperace?

Zjednodušeně, energie z brzdění se „vrací“ do baterie, tedy vybíjení baterie nebude tak značné. Rekuperace má však smysl pouze tehdy, pokud často během ježdění brzdíte.

Mohu k elektrické koloběžce dokoupit i nějaké příslušenství?

Ano. Kvalitní elektrická koloběžka by měla mít například bílé světlo vpředu a červené vzadu; pokud takovou výbavu nějaký model nemá v základu, je na místě dokoupit světla. K některým elektrokoloběžkám je možné dokoupit dokonce i sedadlo nebo uchycení na tašku. K mnohým modelům dokoupíte i zvonek.

Jaké je to gyroskopické řízení elektrické koloběžky?

Moderní elektrické koloběžky mají řízení gyroskopem, tedy brzdíte přitažením řídítek k sobě a přidáváte rychlost odtažením řídítek od sebe. Ovládání je tak intuitivní, pohodlné a opravdu jednoduché. Setkáte se s ním však spíše ojediněle.

Platí při ježdění na elektrické koloběžce nějaká pravidla?

Ano. Elektrická koloběžka musí mít světla (bílé vpředu a červené vzadu). Doporučený věk uživatele elektrokoloběžky je více než 13 let. Co se týče alkoholu, platí stejná pravidla jako pro cyklisty.

Jaké brzdy mají elektrické koloběžky?

Nejčastěji se u elektrických koloběžkách setkáte s nášlapnou brzdou, resp. jde o blatník na zadním kole, kterým se brzdí. Brzdění zadním blatníkem dnes je už doplněno o elektrické brzdění, což je během jízdy příjemnější. Brzdy mohou být kotoučové nebo dokonce i bubnové.


Ukázat kompletní nabídku elektrokoloběžek


Pomohl vám náš test elektrokoloběžek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní elektrické koloběžky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

1 komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Jednoduše a jasně rozepsaný článek na co dbát při výběru elektrokoloběžky, jen s prvním místem nejlepší elektrokoloběžky nesouhlasím, myslím, že na trhu jsou o dost lepší kusy než ta co podle vás vyhrála. je to samozřejmě i tím co člověk preferuje, chtěl jsem rychlou, svižnou a vizuálně zajímavou elektrokoloběžku, sáhl jsem po Aprilii eSR2 EVO, která mě nadchla vizáží a jízdními vlastnostmi. Tichý motor a dobrá ovladatelnost koloběžky i při vyšší rychlosti dělá z jízdy zážitek. Je od výrobce sportovních motorek a propracování všech detailů dělá z této elektrokoloběžky skvost. Mrzí mě, že ve vašem hodnocení není v topce, nicméně jsem rád za články, recenze a hodnocení, kterých dříve moc nebylo, ale teď už je to mnohem lepší, přeci jen elektrovozítek je na trhu už nepřeberné množství.