Sport / Outdoor

Test tenisových raket

Tenisová raketa Babolat Nejlepší tenisové rakety vám přinesou zcela nový pohled na váš oblíbený sport. Ať už jste začátečník, pokročilý hráč nebo vybíráte tenisovou raketu pro dítě, vždy byste měli myslet na správné parametry podle své tělesné stavby a také zohlednit své vlastní preference. Díky správné tenisové raketě si tento sport může zamilovat i rekreační hráč.

Při výběru tenisové rakety je důležitá například velikost hlavy rakety a její hmotnost, stejně jako správná rukojeť. Ti, kteří hrají tenis častěji, se zaměřují také na celkové vyvážení tenisové rakety a podrobněji se věnují jejímu polstrování. Nejlepší modely tak poskytují skutečně vynikající pocit z tenisu a také pohodlí pro hráče – kvalitní tenisová raketa bude vyhovovat vašemu stylu hry.

Podívali jsme se na celkovou nabídku trhu a přinášíme vám test plný užitečných rad, abyste se mohli před nákupem zorientovat v nabídce různých značek a vybrat si tu nejlepší pro vás. V našem článku najdete nejen přehled nejlepších tenisových raket současnosti, ale také odpovědi na nejčastější otázky kupujících.

[ssba]

Test nejlepších tenisových raket – TOP 6 podle nás

ProduktUrčeníVelikost hlavyHmotnostHodnoceníCena od [Kč]
1.Wilson PRO POWER 112 LITE
Mírně pokročilý722 cm2270 g[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 KčZjistit cenu
2.Babolat Pulsion 102
Mírně pokročilý660 cm2270 g[usr 5 text="true" tooltip="true"]1500 KčZjistit cenu
3.Artengo TR900
Mírně pokročilý645 cm2285 g[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1200 KčZjistit cenu
4.Babolat Pure Drive
Profesionál645 cm2300 g[usr 5 text="true" tooltip="true"]5000 KčZjistit cenu
5.Yonex NEW EZONE 100 LITE
Profesionál645 cm2285 g[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4500 KčZjistit cenu
6.Artengo TR500
Mírně pokročilý660 cm2280 g[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1400 KčZjistit cenu
7.Babolat EVOKE 102
Začátečník660 cm2270 g[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1000 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku tenisových raket


Jaké jsou tedy nejlepší tenisové rakety na trhu?

 • Wilson PRO POWER 112 LITE
 • Babolat Pulsion 102
 • Artengo TR900 (Decathlon)
 • Babolat Pure Drive
 • Yonex NEW EZONE 100 LITE
 • Artengo TR500 (Decathlon)
 • Babolat EVOKE 102

Jak vybrat nejlepší tenisovou raketu?

 • Hmotnost tenisové rakety. Ultralehké tenisové rakety jsou vynikající pro rekreační hráče tenisu a obvykle váží méně než 240 g. Lehké tenisové rakety váží do 280 gramů a jsou vhodné pro začátečníky i pokročilejší hráče. Tenisové rakety pro středně pokročilé váží do 300 gramů a kupují si je pokročilí i profesionální hráči. Těžké tenisové rakety s hmotností nad 300 gramů jsou určeny především pro profesionální tenisty. Kvalitní tenisové rakety najdete ve všech těchto kategoriích.
 • Hlava tenisové rakety. Jedná se o vypletenou část tenisové rakety a platí zde jednoduché pravidlo: čím větší je hlava rakety, tím menší je rotace rakety v rukou. Známe tenisové rakety střední velikosti, jejichž hlava je menší než 600 cm2 a jsou určeny pro profesionální tenisty. Tenisové rakety střední třídy jsou vhodné pro pokročilé hráče, kteří již zvládli techniku úderu. Nadměrně velké tenisové rakety s hlavou 690 cm2 až 740 cm2 jsou vhodné pro začátečníky a rekreační hráče. Super-oversized rakety s hlavou nad 740 cm2 jsou vhodné pro rekreační tenisty nebo dokonce začátečníky.
 • Rukojeť tenisové rakety (grip). Nejlepší tenisová raketa je ta, která vám padne do ruky jako ulitá. Proto záleží také na velikosti rukojeti tenisové rakety a můžete se setkat s L0 až L5 – L0 nebo L1 mají dětské tenisové rakety, L2 juniorské tenisové rakety, L3 jsou pro ženy nebo muže s menší rukou, L4 si kupují většinou muži, ale i ženy s větší rukou a L5 je pro muže. Jediný způsob, jak zjistit, jaká tenisová raketa je pro vás ta pravá, je vyzkoušet si ji, proto si při nákupu online vždy ověřte podmínky vrácení, pokud vám tenisová raketa nevyhovuje.
 • Vyvažování tenisových raket. Vyvážení tenisových raket, nebo také těžiště tenisových raket, může být k hlavě, ke středu rakety nebo více k rukojeti. Vyvážení do ruky pomáhá lépe „umístit“ úder a je to tenisová raketa skvělá pro pokročilejší hráče, kteří mají zkušenosti s technikou úderu. Vyvážení více k hlavě zesiluje tah. Nejlepší je vybrat si raketu tak, že ji jednoduše uchopíte, protože záleží na vašich vlastních preferencích na základě vašeho herního stylu a předchozích tenisových zkušeností.
 • Výplň tenisové rakety. Pokud jde o výplň hlavy tenisové rakety, zjednodušeně řečeno může být měkčí nebo tvrdší. Je pravda, že čím pokročilejší je hráč v tenise, tím tvrdší výplň je vhodnější. Polyesterový výplet na tenisovou raketu je vhodný pro zkušenější hráče tenisu, protože je pevnější a zároveň déle vydrží. Začátečníci a rekreační hráči tenisu často sáhnou po levné variantě obyčejného nylonového výpletu. Kevlar a přírodní střívka jsou určeny pro náročné hráče.
 • Inspirujte se. Pomůže například test tenisových raket, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak si jednoduše vybrat tenisovou raketu jen na základě pokroku?

Začínající tenista bude potřebovat lehčí tenisovou raketu s těžištěm a ideálně oversized nebo supersized velikostí (660 cm2 – 760 cm2).

Pokročilý hráč ocení těžší tenisovou raketu mid-sized nebo mid-plus velikosti (645 cm2 – 660 cm2) s těžištěm na střed nebo více směrem k hlavě.

Profesionálnější hráči nebo profesionální tenisté si vybírají střední až těžké tenisové rakety, a to většinou pouze z kategorie mid-sized (580 cm2 až maximálně 640 cm2).

Zkušení prodejci znají nejlepší tenisové rakety na trhu a ochotně vám poradí, samozřejmě i při nákupu přes eshop.

Jak vybrat dětskou tenisovou raketu?

Dětské tenisové rakety se dělí na rakety pro mladší děti a rakety pro juniory.

Kvalitní dětské tenisové rakety od 3 do 9 let váží 150 až 235 gramů. Tenisové rakety pro juniory ve věku 9 až 13 let váží 240 až 265 gramů.

Záleží také na hustotě výpletu tenisové rakety?

Ano. Zejména profesionálnější tenisté se také dívají na nejlepší tenisové rakety z hlediska hustoty výpletu hlavy. Řídký nebo také otevřený vzor strun se označuje 16×18 nebo 16×19 a má větší mezery mezi strunami. Hra je svižnější, poskytuje lepší rotaci a rychlejší úder. Silný vzorek nebo také uzavřený vzorek (tight pattern) nese označení 18×20 a poskytuje skvělou kontrolu nad tenisovou raketou.

Jaká je hlavní výhoda tenisové rakety s přírodním výpletem?

Nejlepší tenisové rakety na trhu mají podle profesionálů přírodní výplet, což znamená, že je vyrobený z kravských střev. Jedná se o opravdu kvalitní tenisové rakety, které nejenže poskytují dokonalou kontrolu nad hrou, ale především bezkonkurenčně tlumí vibrace a šetří tak ruku hráče.

Jaké značky nabízejí nejlepší tenisové rakety na trhu?

Kvalitní tenisové rakety najdete například od japonské značky Yonex, nezapomeňte ani na americkou značku Wilson, která je pro mnohé milovníky tenisu také cenově dostupná. V popředí stojí také rakouská značka Head a francouzská značka Babolat.

Nejprodávanější tenisové rakety na trhu

Nejprodávanější tenisové rakety dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku tenisových raket


Pomohl vám náš test tenisových raket? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní tenisové rakety a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..