Sport / Outdoor

Test turistických batohů

Turistický batoh Turistický batoh se skvěle hodí na jakoukoli jednodenní túru. Díky tomu, že nepotřebujete nosit příliš mnoho věcí, je menší než například trekingový batoh.

Kvalitní turistický batoh je nezbytnou součástí každého výletu do přírody nebo delší procházky, na kterou si potřebujete vzít svačinu, pití a další nezbytnosti. Nejlepší modely v dnešní době poskytují nejen dostatek prostoru pro pláštěnku v případě nečekané nepřízně počasí, ale mají také dostatečnou oporu zad. Díky tomu se batoh postará i o vaši páteř, což oceníte zejména po celodenním nošení.

Nejlepší turistické batohy jsou nejuniverzálnější – využijete je kromě pěších výletů, také když se potřebujete sbalit na cestu autem někam na prodloužený víkend na chalupu. Někdy jsou také skvělými pomocníky na služebních cestách. Proto při výběru batohu investujte raději více, což se vám vrátí v podobě opravdu kvalitního batohu, který vám bude dlouho a dobře sloužit.

Připravili jsme pro vás test, abyste se mohli lépe zorientovat v nabídce a vybrat si ten nejlepší. V případě pěší túry vám kvalitní turistický batoh zachrání svačinu nebo oblečení před deštěm. Doufáme, že článek pro vás bude užitečný při jejich nákupu.

[ssba]

Test nejlepších turistických batohů – TOP 9 podle nás

ProduktObjemHmotnostHodnoceníCena od [Kč]
1.Osprey Kestrel II
48 l1,63 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]3800 KčZjistit cenu
2.Osprey Farpoint 40
40 l1,4 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]3800 KčZjistit cenu
3.Forclaz TRAVEL 500
50 l2,3 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]1900 KčZjistit cenu
4.Husky Sloper 45
45 l1,3 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]1750 KčZjistit cenu
5.Loap SAULO 65
65 l2,2 kg[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1200 KčZjistit cenu
6.Loap ALPINEX 25
25 l0,93 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]900 KčZjistit cenu
7.Quechua MH500
50 l1,2 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1400 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku turistických batohů


Jaké jsou tedy nejlepší turistické batohy na trhu?

 • Osprey Kestrel II
 • Osprey Farpoint 40
 • Forclaz TRAVEL 500
 • Husky Sloper 45
 • Loap SAULO 65
 • Loap ALPINEX 25
 • Quechua MH500

Jak vybrat nejlepší turistický batoh?

 • Velikost turistických batohů.
  Menší turistické batohy mají objem do 30 litrů – snadno se přenášejí, nepřekážejí při pohybu a po túře se snadno uskladní.
  Středně velké turistické batohy do 50 litrů unesou více věcí, jsou prostorné a obvykle mají větší variabilitu vnitřního prostoru, např. mají přihrádky.
  Velké turistické batohy poskytují více než 50 litrů prostoru, což je skvělé pro túry, při kterých potřebujete nést více věcí (dubnové počasí, kdy v batohu oceníte tenkou větrovku s čepicí a pláštěnkou).
 • Pro koho je turistický batoh určen. Unisex turistické batohy se vyrábějí v neutrálních barvách a minimalistickém designu, ale nezohledňují individuální potřeby z hlediska rozdílů ve stavbě těla mužů a žen. Dámské turistické batohy jsou přizpůsobeny užším ramenům a celkové ženské postavě. Pánské turistické batohy jsou v decentních barvách a hodí se k širším ramenům a mužnému hrudníku. K dispozici jsou také kvalitní dětské turistické batohy s hravými vzory.
 • Způsob plnění turistických batohů. Turistické batohy lze plnit shora nebo zepředu. Plnění shora je osvědčená klasika, takové turistické batohy jsou často odolnější, ale na druhou stranu je těžší dostat se k věcem úplně dole. Přední plnění je lepší pro organizaci věcí v batohu, ale jsou většinou o něco těžší. Zvolte si ten, který je pro vás pohodlnější.
 • Nosný systém pro turistické batohy. Nosný systém a polstrování batohu rozhoduje nejen o rozložení hmotnosti, ale také o pohodlí při nošení, což je nesmírně důležité. Kvalitní turistické batohy vám zajistí, že se vyhnete bolestem zad a odlehčíte bederní oblasti. Existují turistické batohy bez konstrukce, které jsou skvělé pro skladování, ale zároveň nejsou vhodné pro dlouhodobé nošení. Turistické batohy s konstrukcí mají nejčastěji uvnitř plastovou výztuhu a můžete je nosit na zádech dlouhé hodiny.
 • Účel použití a vaše preference. Pokud si rádi organizujete věci, pak oceníte přihrádky, kapsy na zip a zejména přihrádku na vodu. Pokud se chcete vydávat na túry často a za každého počasí, pak určitě potřebujete pláštěnku, která spolehlivě zabalí váš turistický batoh a udrží vaše věci schované i před dlouhým lijákem. U větších turistických batohů, které toho hodně unesou, nezapomeňte na kvalitní bederní popruhy. Záda musí být dostatečně odvětraná a musí poskytovat pohodlí. I proto se vyplatí hledat ty nejlepší turistické batohy na trhu, aby vaše tělo netrpělo námahou.
 • Inspirujte se. Pomůže například test turistických batohů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Je voděodolná úprava turistických batohů spolehlivá?

Kvalitní turistický batoh má jistě v základním popisu nepromokavost. Na druhou stranu, silný a dlouhý liják přece jen vyžaduje pláštěnku – určitě chcete mít jistotu, že vše zůstane opravdu suché.

Jak se lépe orientovat ve velikostech turistických batohů?

Kvalitní turistické batohy najdete v každé kategorii, malé, střední i velké mohou být vyrobeny z kvalitních materiálů.

Malé turistické batohy můžete nosit i do města, do práce pro případ, že si potřebujete sbalit věci a/nebo dojíždíte do práce na delší dobu, a vzít si s sebou svačinu. Jsou lehké a často za dobrou cenu. Moc toho neunesou, takže část zad je jednodušší a obvykle bez nosného systému.

Středně velké turistické batohy už mohou někde v mhd překážet, jsou opravdu praktické jen pro pěší turistiku. Unesou více věcí, obvykle mají lépe řešená záda a také bederní popruhy. Kvalitní turistické batohy v této kategorii mají systém up and carry a dobré odvětrávání zad.

Velké turistické batohy mají dobře vyřešené větrání a také dobrý nosný systém pro lepší rozložení hmotnosti. Nejlepší batohy mají také variabilní vnitřní prostor a jsou celkově propracovanější, protože se od nich očekává, že unesou spoustu věcí a vy budete mít takový turistický batoh na zádech celé hodiny.

Nejprodávanější turistické batohy na trhu

Nejprodávanější turistické batohy dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku turistických batohů


Pomohl vám náš test turistických batohů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního batohu na turistiku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..