Sport / Outdoor

Test nejlepších snowboardů

nejlepší snowboardy Všechny snowboardy vypadají pro laika stejně, až do chvíle, než se tomuto sportu začnete věnovat, až potom začínáte řešit jak vybrat doopravdy kvalitní snowboard. Výběr není jednoduchý, protože snowboardy se vyrábějí z více materiálů a ve více velikostech, navíc je rozdíl i v ceně produktu.

Právě proto jsme pro naše čtenáře připravili test snowboardů plný zajímavých postřehů a rad. Navíc tento náš žebříček obohacujeme v závěru i o diskuzi, do které se zapojují naši čtenáři s vlastními otázkami.

Věříme, že vám naše stále aktuální informace pomohou vybrat ten nejlepší snowboard pro sebe nebo pro vaši celou rodinu.

[ssba]

Test nejlepších snowboardů – TOP 10

NázevHodnoceníCena od [Kč]
Pánské snowboardy
1.Gravity Adventure
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4500 KčVíce informací
2.Nidecker Escape
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7500 KčVíce informací
3.Nitro Prime Distort
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]7000 KčVíce informací
4.Dreamscape All Road 500
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]4400 KčVíce informací
5.Reaper ACTA BLUE
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3700 KčVíce informací
Dámské snowboardy
1.Gravity Voayer
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4850 KčVíce informací
2.Gravity Sirene
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4500 KčVíce informací
3.Nitro LECTRA
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]8800 KčVíce informací
4.Dreamscape Endzone 500
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]4400 KčVíce informací
5.TRANS CU CAMBER
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku snowboardů


Jak vybrat nejlepší snowboard?

  • Styl jízdy. Začátečníci budou jezdit více opatrně a tak nepotřebují snowboard určený na skoky a na rychlou jízdu. Při výběru byste tedy měli zohlednit svoje schopnosti a styl jízdy. Snowboard s označením “all mountain” nebo také “allround” je vhodný pro začátečníky, zkušenější ocení “freestyle” snowboard.
  • Délka snowboardu. Nejlepší prkno je to, které má správnou délku vzhledem k vaší postavě. Nejjednodušší je zapamatovat si, že by vám mělo sahat po bradu. Druhý způsob je jednoduše odečíst 20 centimetrů od vaší výšky.
  • Šířka snowboardu. Platí hlavní pravidlo: prsty nesmí přesahovat ven z desky. Když se postavíte na snowboard, celá noha má být na desce. V nabídce jsou nejrůznější šířky včetně snowboardů s označením WIDE, takže si vybere opravdu každý. Kromě toho extra široké snowboardy využívají zkušenější i na jízdu na neupraveném sněhu.
  • Konstrukce a materiál snowboardu. Cenově nejdostupnější jsou snowboardy s pěnovým jádrem, nejdražší a zároveň i nejlepší snowboardy jsou ze dřeva. Jestliže se snowboardem jen začínáte a nevíte, jestli vás to bude bavit, sáhněte po levnějším snowboardu na vyzkoušení pro začátečníka. Později můžete sáhnout po dražším a kvalitnějším.
  • Prohnutí, tvarování snowboardu. Jestliže si položíte snowboard na rovnou podlahu, uvidíte z profilu prohnutí/tvarování desky. Poznáme čtyři základní tvarování: hybrid (univerzální pro všechny), flat (univerzální mezi snowboardy je nejstabilnější), camber (pro zkušené) a rocker (pro začátečníky, protože se s ním dobře manipuluje).
  • Inspirujte se. Pomůže například test snowboardů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký je snowboard FREESTYLE?

Snowboard s tímto označením je určený na skákání a různé triky, tedy je ideální pro pokročilé. Deska není velmi tvrdá a je obvykle trošku kratší, aby bylo manévrování a skoky jednodušší.

Jaký je snowboard FREERIDE?

Tento snowboard je tvrdší a delší, ideální například do volné přírody.

Jaký je snowboard ALL MOUNTAIN?

Jde o univerzální snowboard, často se hodí začátečníkům a mírně pokročilým, kteří se ve snowboardingu hledají.

Jsou všechny snowboardy stejně tvrdé?

Ne. Nejlepší snowboard je takový, který vám bude vyhovovat i tvrdostí. Začátečníci by měli sáhnout po měkčím snowboardu, který se hodí též do nějakého snowparku. Tvrdé snowboardy jsou vhodné pro pokročilé, kteří už vědí snowboard dobře ovládat a zvládají i rychlejší jízdu.

Jak je označena tvrdost snowboardu?

Setkat se můžete s 3 označeními:

  • STIFF: tvrdá deska snowboardu,
  • MID STIFF: středně tvrdá deska snowboardu,
  • SOFT: měkký snowboard.

Jak je značena šířka snowboardu?

Nejčastější je STANDARD pro běžné šířky a WIDE pro širší, ale v nabídce jsou i snowboardy MID WIDE nebo EXTRA WIDE.

Správně byste měli nejdříve vybrat boty a až potom určit správnou šířku snowboardu.

Jaké vázání známe u snowboardů?

Máme 2 základní vázání, a to FLOW pro všechny jezdce a tedy i pro začátečníky (má více nastavení, takže drží i pevněji na noze, ale obouvání trvá trošku déle), a potom STEP-IN vázání (je podobné lyžařskému vázání).

Podle odborníků na snowboarding byste si měli nejprve vybrat boty a potom až řešit vázání.

Jak vybrat dětský snowboard?

Dětské snowboardy jsou určené dětem od čtyř let. Nejlepší dětské snowboardy jsou pevné, mají spolehlivější zapínání a samozřejmě správnou velikost. Nikdy nekupujte snowboard dítěti s myšlenkou, že ještě doroste, protože i dítě potřebuje vhodnou aktuální velikost.

Délka snowboardu by měla dítěti sahat k bradě, případně k nosu.

Co znamená označení WOODCORE?

Nejlepší snowboardy mají právě toto označení, protože jsou vyrobené ze dřeva – jádro je často vyrobené z více vrstev dřeva a někdy dokonce i z více druhů dřeva. Tento snowboard je cenově náročný, ale zároveň pružný, pevný, velmi odolný a vyznačuje se dlouhou životností.

Co znamená označení FOAMCORE?

Cenově nejdostupnější snowboardy mají toto označení, což znamená, že mají pěnové jádro. Jsou ideální volbou, jestliže se snowboardingem teprve začínáte a nevíte jestli vás bude tento sport bavit, případně pokud nechcete hodně investovat, především chcete jezdit na prkně jen příležitostně. Často se kupují také teenagerům, kteří rádi střídají barvu a motivy snowboardu podle trendů a nepotřebují jeden na několik let.

Co znamená označení FIBERGLASS?

Tyto snowboardy jsou kombinací dřeva a laminátu. Jsou měkčí a velmi dobře se ovládají při pomalejším ježdění. Pokud mají tři, až čtyři vrstvy jsou už i celkem tvrdé. Cenově patří někam do středu a často jsou kompromisem, pokud nechcete moc utrácet, ale zároveň chcete kvalitnější snowboard.

Jak si vybrat přilbu na snowboard?

Přilba na snowboard se od přilby na lyžování liší například tím, že ochrana uší je měkčí a přilba je celkově lehčí a díky tomu je i pohodlnější.

Chcete spíše lyže?

Připravily jsme pro vás test sjezdových lyží v samostatném článku.


Ukázat kompletní nabídku snowboardů


Pomohl vám náš test snowboardů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního snowboardu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..