Auto / moto

Test elektroskútrů

Racceway E-Fichtl elektroskutr Elektroskútry již zvítězily v několika velkých městech, kde je parkování problémem a doprava komplikovaná nejen v dopravních špičkách. A ty nejlepší e-skútry umí opravdu zaujmout – jsou tiché, mnohem méně náročné na údržbu a jejich „tankování“ je ve srovnání se spalovacími skútry opravdu levné.

Stále více se zabýváme otázkou ekologie, ale zároveň se chceme po městě pohybovat rychle. Nejlepší elektrické skútry současnosti si tedy získaly i naši pozornost a pro všechny, kteří chtějí tento způsob dopravy vyzkoušet, jsme připravili test.

Test elektroskútrů obsahuje nejen rady a užitečné informace, jak už je v našich článcích zvykem, ale zaměřili jsme se také na to, jak vybrat kvalitní elektroskútr bez řidičského průkazu – mnozí chtějí žít dynamicky a rychleji se dostat z místa na místo bez auta nebo bez řidičského průkazu. Elektroskútry jsou tak důležité pro širokou veřejnost, stačí se jen porozhlédnout po nabídce a vědět, co chcete.

Věříme, že vám článek pomůže při nákupu a vyberete si kvalitní elektrický skútr, který splní vaše očekávání. Budeme rádi, když žebříček nejlepších modelů obohatíte také svými názory a postřehy a zapojíte se do diskuse na konci článku.

[ssba]

Test nejlepších elektroskútrů – TOP 7 podle nás

ProduktMax. dojezdMax. rychlostHodnoceníCena od [Kč]
1.Racceway E-Fichtl

Bez řidičáku
až 80 km25 km/h[usr 5 text="true" tooltip="true"]32000 KčVíce informací
2.Racceway E-Moped

Bez řidičáku
až 80 km25 km/h[usr 5 text="true" tooltip="true"]30000 KčVíce informací
3.Racceway E-BABETA

Bez řidičáku
až 55 km25 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]27000 KčVíce informací
4.Racceway CENTURY
až 50 km45 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]50000 KčVíce informací
5.Racceway SMART
až 65 km48 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]37000 KčVíce informací
6.NIU MQi+ Lite Red
až 75 km45 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]58000 KčVíce informací
7.NIU UQI PRO
až 40 km45 km/h[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]40000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku elektroskútrů


Jak vybrat nejlepší elektrický skútr?

  • Dojezd elektrických skútrů. Drtivou většinu kupujících zajímá dojezd. Tento údaj přímo souvisí nejen s kapacitou baterie, ale také se stylem jízdy, podmínkami v terénu a také s hmotností jezdce. Kvalitní elektrické skútry mají v zásadě dojezd více než 100 km, průměrně se však dojezd pohybuje kolem 50 kilometrů.
  • Doba nabíjení elektrických skútrů. Nejlepší elektrické skútry lze nabít na plnou kapacitu během 5 hodin. Tento údaj se liší v závislosti na baterii, kterou má daný elektrický skútr. Některé modely se nabíjejí 4 hodiny, jiné 6 hodin. Nejdelší doba nabíjení, se kterou jsme se u elektroskútrů setkali, byla 7 hodin.
  • Rychlost jízdy na elektroskútru. Nejlepší elektroskútry na trhu vám také poskytnou skvělý pocit z jízdy, protože jejich rychlost dosahuje 45 km/h, u některých je to více. V případě, že hledáte elektroskútr bez řidičského průkazu, musí být rychlost udávaná výrobcem maximálně 25 km/h.
  • Údaje o výkonu. Ačkoli je maximální rychlost zajímavá, při koupi nepřehlédněte výkon. Kvalitní elektrické skútry na trhu mají výkon přes 2000 W. Pokud chcete cenově dostupný základ, bude se výkon pohybovat kolem 1000 W. Výkon elektroskútru ovlivňuje svižnost jízdy, schopnost jízdy do kopce, ale také jeho nosnost.
  • Brzdy v elektrických skútrech. Kotoučové brzdy jsou o něco spolehlivější, nevyžadují náročnou údržbu, ale na druhou stranu se často promítají do ceny elektrického skútru. Bubnové brzdy jsou klasikou, která rovněž nevyžaduje údržbu.
  • Inspirujte se. Pomůže například test elektrických skútrů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou výhody elektroskútrů s vyměnitelnou baterií?

Odnímatelná baterie znamená, že ji můžete vyjmout ze skútru a pohodlně ji nabít například v kanceláři nebo doma. Můžete si ji tedy vzít s sebou a nabíjet prakticky kdekoli. Tuto možnost má mnoho modelů.

Nevyjímatelná baterie je pevně zabudovaná v elektrickém skútru, a proto je třeba dostat jej k nabíjecímu místu. To se hodí například v případě, že máte garáž.

Jak se orientovat v parametrech baterie u elektrických skútrů?

Při nákupu elektrického skútru je kromě doby nabíjení baterií třeba řešit také například typ baterie.

Olověný akumulátor je levnější, málokdy se dá vyjmout a musí se často nabíjet. V dnešní době se téměř nepoužívá.

Nejlepší elektrické koloběžky dnes mají lithiové baterie, podobné těm v chytrých telefonech, které jsou lehké (v konečném důsledku je lehčí i samotný elektroskútr, což je samozřejmě výhoda) a praktičtější, pokud jde o nabíjení. Tyto baterie jsou obvykle vyjímatelné, takže je můžete nabíjet kdekoli.

Jak si vybrat elektrický skútr, když nemám řidičský průkaz?

Kvalitní elektrická skútr bez řidičského průkazu musí splňovat 2 základní podmínky – výrobcem udávanou maximální rychlost 25 km/h nebo méně a zároveň výkon 250 W nebo méně. Jsou pohodlné, spolehlivé, ideální pro cestu do školy nebo do práce.

Elektroskútry bez řidičského průkazu jsou opravdu ideální pro každého, kdo nechce všude chodit pěšky.

Jaká je nosnost elektrických skútrů?

Elektrické skútry mají průměrnou nosnost 120 kg, některé kvalitní modely pak dokonce 180 kg.

Má elektrický skútr úložný prostor?

Ano. Mnoho elektrických skútrů na trhu má úložný prostor, tzv. přední nebo zadní nosič, nebo alespoň háček na zavěšení nákupní tašky.

Jaké značky elektroskútrů jsou oblíbené?

Mezi oblíbené značky elektrických skútrů patří například Raceway a NIU. Mezi cenově dostupné elektrické skútry patří ty od společnosti Hecht.

Jsou elektrické skútry opravdu jednodušší na údržbu?

Ve srovnání s tradičními skútry podle majitelů ano. Nejčastěji se kontrolují pneumatiky, brzdy a časem také ložiska a tlumiče. Mezi běžné servisní úkony patří kontrola motoru, světel nebo zavěšení kol. Neřešíte například výměnu oleje, spojky nebo řetězu.

Jaký je základní elektrický skútr?

Levným základem je například kvalitní elektrický skútr bez řidičského průkazu s maximální rychlostí 25 km/h. Má maximální výkon 250 W, dojezd 55 km a nosnost až 120 kg. Cena se pohybuje kolem 25 000Kč.

Jaký dojezd lze od elektrických skútrů očekávat?

Nejlepší elektrické skútry mají dojezd až 140 km.


Ukázat kompletní nabídku elektroskútrů


Pomohl vám náš test elektroskútrů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího elektrického skútru a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Kam dál?

Podívej se na tipy na nejlepší elektrokoloběžky a test elektrokol.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..