Test běžeckých bot 2018

Naposledy aktualizováno pro: ZIMA 2018

Dámské běžecké boty Adidas Jistě se shodneme na tvrzení, že běh je nejjednodušším sportem vůbec, protože ho zvládne každý a nepotřebujeme se k jeho praktikování naučit nic speciálního. Jediné co potřebujeme, jsou kvalitní běžecké boty, které podpoří zdraví vašich svalů a kloubů. Svoji pozornost teda musíte zaměřit na výběr vhodné obuvi pro vaše nohy.

Test běžeckých bot nabízí stručný přehled o aktuálně nejlepší obuvi určené pro rekreační běžce. Získáte praktický přehled a orientaci na trhu. V testu zveřejňujeme žebříček naší redakce, složený na základě údajů získaných z výsledků testovacích společností (v ČR a Německu) a nezávislých odborníků. Inspirovat se můžete právě naším žebříčkem, ve kterém naši redaktoři vybrali několik typů obuvi, které si vedli v testech nadmíru dobře.

Nejlepší běžecká obuv přesně sedne na vaši nohu, tlumí nárazy během odrazů a koriguje případné dysfunkce vašich nohou tak, aby byl pro vás běh zdravý a bezpečný.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test pánských běžeckých bot

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.NIKE FREE RN 2018
5 out of 5 stars (5 / 5)2 243 KčVíce informací
2.Nike Air Zoom Structure 21
5 out of 5 stars (5 / 5)2 139 KčVíce informací
3.Adidas UltraBoost Uncaged
5 out of 5 stars (5 / 5)3 675 KčVíce informací
4.Asics GEL-KAYANO 25
5 out of 5 stars (5 / 5)3 912 KčVíce informací
5.Mizuno Wave Inspire 14
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)3 790 KčVíce informací
6.Nike Air Zoom Pegasus 35
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)3 290 KčVíce informací
7.SAUCONY KINVARA 9
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 984 KčVíce informací
8.Nike Revolution 3
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1 269 KčVíce informací

Test dámských běžeckých bot

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Nike Wmns FREE RN FLYKNIT 2018
5 out of 5 stars (5 / 5)2 094 KčVíce informací
2.Nike W AIR ZOOM STRUCTURE 21
5 out of 5 stars (5 / 5)2 629 KčVíce informací
3.ADIDAS Solar Boost W
5 out of 5 stars (5 / 5)4 299 KčVíce informací
4.Nike Wmns ODYSSEY REACT
5 out of 5 stars (5 / 5)2 792 KčVíce informací
5.Nike WMNS AIR ZOOM VOMERO 11
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 837 KčVíce informací
6.Nike Free RN 2018
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 794 KčVíce informací
7.SAUCONY GUIDE
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)3 094 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku BĚŽECKÝCH BOT


Jak mám vybrat běžecké boty?

 • Velikost a tvar vaší nohy. Především začínající běžci mají problémy se správným výběrem běžeckých bot, což vede k mnoha problémům (bolesti zad a krční páteře, modřiny na palcích, krví podlité nehty apod.). Navíc si běhání celkem rychle odpudí. Řecký typ nohy vyžaduje vnitřní délku boty odměřenou od kraje paty po nejdelší palec. Egyptský typ nohy kupuje boty podle velikosti palce. Kvadratické nohy musí mít boty dostatečně široké, takže většinou kupují boty o číslo větší.
 • Vaše váha. Výrobci vyrábějí běžecké boty s upravenými vlastnostmi pro lidi s váhou nad 80-90 kg. V případě, že vážíte víc, kupujte takto upravené boty.
 • Podle terénu, ve kterém budete běhat.
  Silniční běžecké boty určené na cesty, běh po asfaltu, chodnících a jiných pevných plochách – chrání nohu před dopady na tvrdý povrch.
  Trailové běžecké boty jsou ideální do nezpevněného terénu, kde potřebujete pevnější vršek a lepší oporu pro svoje nohy. Například na lesní cesty či výšlapy.
  Závodní běžecké boty nikdy nekupujte na pravidelné běhání, protože mají v podrážce “klínce”, aby se běžec lépe odrážel.
  Univerzální běžecké boty potřebují rekreační běžci, kteří si chodí občas zaběhat po svém okolí a do rozličných terénů. Na pravidelné denní běhání ale nejsou též vhodné.
 • Dysfunkce nohou. Znáte své nohy dobře? Víte, jak došlapujete a kterou část nejvíce zatěžujete? Nohy ve tvaru písmene “X” nejčastěji trpí pronací (dopad na vnitřní stranu nohy), nohy ve tvaru “O” trpí supinací (dopad na vnější stranu nohy), normální dopad se nazývá jako neutrální – potřebujete tedy správnou oporu pro svoje nohy. Koupí prvních běžeckých bot tedy raději svěřte do rukou profesionálů ve specializovaných prodejnách, které jsou schopni pomocí diagnostiky na běžeckém pásu či skeneru určit správný typ došlapu a poradit správný typ bot. Dokážou vám také vyrobit speciální vložky na míru.
 • Doplňky. Je dobré kupovat běžecké ponožky z tzv. funkčních materiálů, které se nešmolkují a nesesouvají počas běhu. Někteří běžci dávají přednost kompresním podkolenkám, kvůli minimalizování otřesů svalstva.
 • Inspirujte se. Pomůže například náš test běžeckých bot, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Kupovat běžecké boty online nebo ne?

Přes internet nakupujte běžecké boty, jestliže:

 • kupujete stejný pár jaký už máte,
 • máte konkrétní obuv vyzkoušenou na prodejně a cena přes internet je nižší,
 • v případě, že běh máte pouze jako hodně rekreační záležitost.

Přes internet nenakupujte běžecké boty, jestliže:

 • kupujete svoje první boty (nevíte odhadnout jejich velikost, nepoznáte dobře svoje nohy, nepoznáte funkčnost a tvar, nevíte nic o měkkosti),
 • neznáte jednotlivé značky,
 • pár bot, který jste již měli, prošel inovací (musíte si je znova vyzkoušet či vám budou ještě stále vyhovovat).

Jak odhadnout správnou velikost?

Ve všeobecnosti platí jednoduché pravidlo – palce na noze přitlačte ke špičce boty a pokud se vám mezi patu a zadní okraj boty vejde prst, je to dobrá velikost. Běžecké boty se totiž nikdy nekupují natěsno.

Jak se starat o běžeckou obuv?

Běžecká obuv se nikdy nepere v pračce, protože by se zničila funkčnost a znehodnotila oblast okolo paty, kde má bota obepínat nohu. Čistěte je vždy měkkým kartáčkem a vlažnou vodou.

Kdy koupit nové běžecké boty?

Každý dobrý výrobce uvádí na konkrétním typu kilometry, které obuv zvládne. Standardně je to od 500 do 1000 km. Svoje běžecké boty určitě vždy po tomto limitu vyměňte bez ohledu na to, či jsou na pohled zničené či nikoliv.

Jaké jsou nejlepší značky běžeckých bot?

Mezi přední výrobce běžecké obuvi patří společnosti: Nike, Adidas, Mizuno


Ukázat kompletní nabídku BĚŽECKÝCH BOT


Pomohl vám náš test běžeckých bot? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní běžecké obuvi a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..