Domácnost Zdraví

Test infrasaun

Infra sauna Goddess Lanzarote Saunování je synonymum relaxace, pohodlí a chvil vyhrazených jen pro sebe a své zdraví. Kvalitní domácí infrasauna v sobě spojuje starostlivost o tělo i duši – je jednoduchá na ovládání, díky nízkým teplotám ji velmi dobře snáší i citlivé osoby a spolehlivě prohřeje lidské tkáně až do hloubky 4 centimetrů.

Nejlepší infrasauna může být i u vás doma, a to dokonce uvnitř většího bytu, anebo na zahradě jako volně stojící oáza relaxace. Ještě před koupí byste toho měli vědět co nejvíce, a tak jsme pro vás připravily mimo jiného test infrasaun se kterým získáte přehled na trhu a dozvíte se, jaké modely jsou našimi favority. Náš žebříček TOP modelů je doplněn o rady, které vám pomohou si lépe vybrat.

Mimo toho si můžete přečíst základní informace a rady pro výběr, stejně jako odpovědi na nejčastější dotazy kupujících. Test infrasaun můžete doplnit i o vlastní postřehy a rady zapojením se diskuse. Budeme jen rádi.

[ssba]

Test nejlepších infrasaun – 8 TOP modelů podle nás

NázevPočet osobHodnoceníCena od [Kč]
1.Marimex POPULAR 3001 L
2[usr 5 text="true" tooltip="true"]24 000 KčVíce informací
2.Belatrix Vista 2
2[usr 5 text="true" tooltip="true"]30 000 KčVíce informací
3.Marimex Smart 1001 M
1[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]20 000 KčVíce informací
4.Marimex ELEGANT 3001 L
2[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]27 000 KčVíce informací
5.Belatrix Benton 2
2[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]30 000 KčVíce informací
6.HealthLand DeLuxe 2002 Carbon
2[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]24 500 KčVíce informací
7.HealthLand DeLUXE 4005 CARBON
4[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]34 300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku infrasaun


Jak mám vybrat nejlepší infrasaunu?

 • Velikost infrasauny. Do bytu se kupují co nejmenší infrasauny, maximálně pro dvě osoby, nejčastěji však pouze pro osobu jednu. Nejmenší modely mají rozměr přibližně 90 x 90 x 190 cm. Největší infrasauny na trhu pojmou až 6 osob.
 • Vlnová délka. Čím je vlnová délka infrazáření kratší, tím je účinek na organizmus silnější a víc léčebný. Naopak, dlouhá vlnová délka způsobí spíše relaxační a uvolňující účinky. Existuje také střední vlnová délka, která je skvělým kompromisem mezi dlouho a krátkou vlnovou délkou. Dokonce některé infrasauny umožňují nastavení vlnové délky, takže ji můžete střídat podle potřeby a chuti.
 • Druh infrazářiče. Keramické infrazářiče jsou často v menších infrasaunách nakolik mají delší životnost a poměrně rychle se nahřejí. Karbonové se používají v menší i větších infrasaunách a dokážou rovnoměrněji ohřívat. Výběr je pouze na vašem rozhodnutí.
 • Doplňky. Je užitečné mít v infrasauně různé doplňky, které se pomalu stávají standardem. Například MP3 přehrávač či rádio, polička na nápoj, ionizér na čištění vzduchu a dalších vychytávky.
 • Montáž, servis a náhradní díly. Infrasauna ještě stále není samozřejmostí, její koupě je pro mnohé finančně náročná a proto byste se měli zajímat také o služby související s koupí a údržbou. Ptejte se na montáž sauny, zajímejte se o servis a dostupnost náhradních dílů na konkrétní model.
 • Inspirujte se. Pomůže například test infrasaun, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak jsou označené vlnové délky?

 • IR-C jsou dlouhé vlny, při kterých se pokožka příjemně ohřívá a působí spíše uvolňujícím a relaxačním dojmem.
 • IR-B jsou střední vlny s léčebnými i relaxačními účinky.
 • IR-A je označení pro krátké vlny, které pronikají hlouběji do pokožky, díky čemu se využívají pro léčbu.

Z jakého dřeva by měla být infrasauna vyrobená?

Nejlepší domácí infrasauna je vyrobená z vysoce kvalitního dřeva. Nejčastěji je to kanadská borovice, protože je jako materiál stabilní a neobsahuje pryskyřici. Populární je i červený cedr a kanadský jedlovec. Myslete na to, že pokud chcete infrasaunu postavit do exteriéru, musí mít velmi kvalitní ochranný nátěr a silnou izolaci.

Jaké účinky má infrasauna na naše zdraví?

Ve všeobecnosti platí, že infrasauna:

 • zmírňuje bolesti, což se velmi často využívá při těžkostech s revmatickými problémy,
 • stimuluje krevní oběh, takže pomáhá i při celulitidě,
 • regeneruje organizmus,
 • zvyšuje rozpínavost tkanin,
 • redukuje váhu (některé studie poukázali přibližně na 600 kcal za třicet minut),
 • pomáhá léčit akné,
 • a další.

Pro koho je infrasauna nevhodná?

Obecně je infrasauna velmi dobře tolerována i citlivými osobami, dokonce se v ní dobře cítí i astmatici, ale saunování se všeobecně nedoporučuje:

 • těhotným ženám,
 • ženám s prsními implantáty,
 • osobám s kardiostimulátorem,
 • osobám s kovovými náhradami v kloubech,
 • osobám s horečkou, virózou anebo chřipkou.

Jaké známe druhy saun?

Infrasauna – jak již bylo vzpomenuté, infračervené záření se i při nižších teplotách (cca 60 °C) dostane pod pokožku, takže saunování přináší příjemnější pocit, vyhnete se až přílišnému suchu. Není nutné následně několikrát zchlazovat pokožku. Během saunování můžete být uvnitř i půl hodiny bez přestávky. Obrovskou výhodou je, že takovou saunu můžete mít doma v pohodlí a dopřát si saunu i několikrát týdně. Saunování můžete pro lepší účinek ukončit vlažnou sprchou.

Finská sauna – maximální teplota je 90 °C při vlhkosti 25 %, přičemž si dokážete vlhkost regulovat poléváním horkých kamenů, což zároveň příjemně dotváří atmosféru saunování. Často se finské sauně říká také „mokrá sauna“.

Suchá sauna – je nejteplejší. Teplota se tu dokáže vyšplhat až k 110 °C při minimální vlhkosti (max. 10%). Tělo se tu nejvíce prohřeje a odplaví se tak efektivně toxické látky. Nejvíce byste však v této sauně měli být 10 minut, potom si dát vlažnou sprchu a znovu deset minut. Suchá sauna obvykle nevyhovuje například astmatikům a pro některé je přílišnou zátěží pro organismus.

Parní sauna – teplota se tu vyšplhá až na 45 °C, ale vlhkost vzduchu dokáže být až okolo 70 %. Je vhodná pro ty, kteří nezvládají suchou saunu a celkově jim vysoké teploty nedělají dobře. Je skvělá na čištění pórů a celkově zlepšení pleti. Často se do sauny přidávají různé vůně, které se postarají o vynikající relaxační účinky.


Ukázat kompletní nabídku infrasaun


Pomohl vám náš test infrasaun? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní infrasauny a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..