Zdraví

Jak vybrat nejlepší dezinfekci na ruce?

Sanytol - dezinfekční gel Čistící prostředky do domácnosti s dezinfekčními účinky jsme všichni dosud znali a používáme je stále. V současnosti se však pozornost obrací celkově na možnosti dezinfekce různých povrchů a v neposlední řadě i rukou.

Kvalitní dezinfekce obsahuje zpravidla alkohol, a to minimálně 60% koncentrace. Samozřejmě, jsou na trhu i dezinfekce s vyšší koncentrací a také se můžete setkat s poměrně velkými cenovými rozdíly. Abyste si vybrali opravdu správně, připravili jsme test dezinfekcí se současnými informacemi.

Náš článek zahrnuje to nejlepší na trhu, co si můžete momentálně zakoupit.

[ssba]

Test nejlepších dezinfekcí na ruce – TOP 6 podle nás

ProduktObjemExtra látkyPoužitíHodnoceníCena od [Kč]
1.Sanytol dezinfekční gel na ruce
500 mlpřírodní zelený čajruce
tělo
[usr 5 text="true" tooltip="true"]145 KčZjistit cenu
2.Nanolab NANO+ Silver
500 mlvonná esennceruce
povrchy
[usr 5 text="true" tooltip="true"]190 KčZjistit cenu
3.OnlyEco Gel na ruce
50 mlAloe Veraruce[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]15 KčZjistit cenu
4.Septoderm gel s dávkovačem
500 ml-ruce
tělo
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]150 KčZjistit cenu
5.Dettol antibakteriální gel
50 ml-ruce
tělo
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]35 KčZjistit cenu
6.Nanolab PURE 100%
100 / 300 ml-roušky
respirátory
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]130 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku dezinfekcí na ruce


Jaké jsou tedy nejlepší dezinfekce na ruce na trhu?

 1. Sanytol dezinfekční gel na ruce s přírodním zeleným čajem
 2. Nanolab NANO+ Silver s vonnou esenncí
 3. OnlyEco Gel na ruce s Aloe Vera
 4. Septoderm gel s dávkovačem
 5. Dettol antibakteriální gel do kabelky
 6. Nanolab PURE 100% – dezinfekce na roušky a respirátory

Jak vybrat nejlepší dezinfekci (na ruce)?

 • Účel dezinfekce. Je velmi důležité používat na ruce jen dezinfekci určenou na ruce. Někteří sáhnou po univerzálních dezinfekcích nebo jinak experimentují, což se však vůbec nevyplácí – zbytečně tak trpí pokožka rukou. Nejlepší dezinfekce na ruce obsahuje například aloe vera alespoň pro zjemnění vysoušení kůže.
 • Baktericidní účinek nebo doba působení. Tekuté dezinfekce na ruce by měly na rukou volně uschnout, tedy není vhodné si mokré ruce hned otřít dosucha. Doba účinku dezinfekce by měla být uvedena na obalu a jde o čas, za jaký budou vaše ruce čisté. Zpravidla je to 60 sekund, některé však účinkují už i za kratší dobu, například 30 sekund.
 • Typ dezinfekce na ruce. Nejpoužívanější jsou dezinfekční gely na ruce a dezinfekční utěrky, které nezaberou mnoho místa v kabelce a můžeme je mít stále u sebe. Používat lze zejména v domácnosti dezinfekční pěny na ruce nebo spreje, podle toho, co vám vyhovuje nejlépe. Samozřejmostí jsou dnes již dezinfekční mýdla na ruce s ošetřujícími látkami pro ochranu pokožky rukou.
 • Složení dezinfekce. Nejlepší dezinfekce obsahují alkohol, a to od 60% do 90% koncentrace. Používá se velmi často ethanol, isopropanol a propylen. Právě proto je mimořádně důležité ruce následně pravidelně ošetřovat kvalitním krémem několikrát denně.
 • Esenciální oleje a další složky. Dbejte na ověřené značky, sledujte testy dezinfekcí z více zdrojů a čtěte složení. Čím méně složek je ve složení, tím je dezinfekce méně naplněná chemií a vaše ruce si tak odpočinou, ale budou stále čisté.

Je účinnější mytí rukou vodou a mýdlem nebo dezinfekce gelem?

Nic nenahradí standardní mytí rukou mýdlem a vodou, protože při důkladném namydlený rukou a následném opláchnutí vodou odstraníte bakterie i viry. Dezinfekce rukou ve formě gelů nebo utěrek byste měli používat pouze tehdy, pokud nemáte možnost umýt si ruce mýdlem a vodou. Mýdlo může být jakékoliv, i obyčejné. V případě nouze pomáhá i jen opláchnutí rukou, přičemž teplota vody nehraje velkou roli. Jde o základní hygienický návyk.

Jaké esenciální oleje mohou být v dezinfekcích na ruce použity?

Kvalitní dezinfekce na ruce může obsahovat například Tea Tree olejíček, hřebíček a samozřejmě velmi oblíbený levandulový esenciální olej.

Chrání aloe vera pokožku rukou před vysoušením?

Ano, částečně. Dezinfekce na ruce jednoduše pokožku rukou vysušují, avšak pokud je přidanou složkou aloe vera, může pokožku alespoň částečně zvláčnit.

Kolik dezinfekce potřebuji dát na ruce aby byly čisté?

Kvalitní dezinfekční gely se aplikují na ruce v množství asi 3 ml. Pořádně rozetřete v rukou a nechte volně uschnout.

Existují dezinfekční gely na ruce šetrné k pokožce?

Ano, ale stále bude pokožka rukou suchá a měli byste často používat vyživující krémy na ruce. Jak jsme zmínili výše, aloe vera zmírňuje vysoušení rukou, ale vynikající je také glycerol nebo jiné změkčovadlo ve složení. Nejčastěji se ve složení setkáte právě s glycerolem.

Jsou dostupné dezinfekce na ruce bez alkoholu?

Ano. Je však třeba dávat pozor, aby neobsahovaly ještě agresivněji látky. Vyhýbejte se například složce pod názvem Triclosan. Nejlepší dezinfekce do domácnosti kromě alkoholu obsahují chlór.

Co všechno je třeba nejčastěji dezinfikovat?

Denně by měly být v domácnosti dezinfikovány kliky, toaleta, dálkové ovladače, klávesnice, mobilní telefon po příchodu domů, povrch kuchyňského stolu a celá kuchyňská deska, a také některé druhy potravin. Potraviny můžete jednoduše otřít dezinfekčním hadříkem, která je na jedno použití. Ovoce a zeleninu můžete umýt ve vodě se solí.

Jak dezinfikovat obrazovky a citlivé povrchy?

Používejte šetrný dezinfekční roztok s koncentrací nejvýše 70% látky s názvem isopropylalkohol a používejte pouze jemný měkký hadřík.

Jakou vodu použít do doma vyrobené dezinfekce?

Pokud již musíte dezinfekční přípravek vyrobit doma, použijte buď destilovanou vodu nebo převařenou vodu.

Jsou účinné i domácí dezinfekce?

Jde o to, jak kvalitní „suroviny“ byly použity. Mnohé roztoky se nedají koupit a nahrazování nemusí vždy dobře dopadnout. Účinnost výrazně klesá při špatném rozředění, resp. při nesprávném poměru jednotlivých látek. Spolehněte se raději na kvalitní dezinfekce z obchodů.

Nejprodávanější dezinfekce na ruce

Nejprodávanější dezinfekce na ruce dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku dezinfekcí na ruce


Pomohl vám náš test dezinfekcí na ruce? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší dezinfekce a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..