Zdraví

Nejlepší těhotenské testy

Těhotenský test mamatest GS Kdysi se ženy mohli spolehnout jen na první příznaky těhotenství, mezi které patří vynechání menstruace, nevolnosti či pnutí v prsou. Později se používal na tyto účely roztok s jódem, který se vlil do vzorku moči a pokud se tato směs obarvila do fialova, žena byla těhotná. Pokud se neukázali žádné změny, dotyčná žena těhotná nebyla. V současné době vše nejlepší těhotenský test odhalí graviditu už 7 dní od oplodnění vajíčka, tedy ještě před vynecháním menstruace. Na trhu jsou dostupné už i digitální těhotenské testy, které dokážou v případě těhotenství zobrazit i v kterém týdnu se právě nacházíte.

Pro každou ženu je však nejdůležitější zakoupit si kvalitní těhotenský test, na který se bude dát spolehnout. Výsledek se zobrazí v podobě jedné anebo dvou čárek už pár minut po použití testu, takže rychle víte, na čem jste. Včasné zjištění pomáhá ženám přizpůsobit se nové životní události a rozhodnout se dále. I proto je správné koupit raději nejspolehlivější těhotenský test s citlivostí okolo 10 IU / ml.

Abyste se dokázali lépe zorientovat na trhu v těhotenských testech, můžete si přečíst následující řádky. Určitě se dozvíte řadu užitečných informací. Budeme rádi, pokud tento test doplníte vlastními zkušenostmi zapojením se do diskuse.

[ssba]

Nejlepší těhotenské testy – TOP 5 podle nás

NázevCitlivostTypHodnoceníCena od [Kč]
1.GS Mamatest 10 (2 ks)
< 10mlU/ml proužek[usr 5 text="true" tooltip="true"]39 KčVíce informací
2.GS Mamatest Comfort 10
< 10mlU/mlproužek
[usr 5 text="true" tooltip="true"]79 KčVíce informací
3.Rapiclear 2 Strips (2 ks)
10 mIU/mlproužek[usr 5 text="true" tooltip="true"]75 KčVíce informací
4.Adiel SeeNow (5 ks)
10 mIU/mlproužek[usr 5 text="true" tooltip="true"]65 KčVíce informací
5.Clearblue Digital
25 mlU/mldigitální[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]189 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku těhotenských testů


Jaké jsou nejlepší těhotenské testy na trhu?

 1. GS Mamatest 10 (2 ks)
 2. GS Mamatest Comfort 10
 3. Rapiclear 2 Strips (2 ks)
 4. Adiel SeeNow (5 ks)
 5. Clearblue Digital

Jak vybrat nejlepší těhotenský test?

 • Typ těhotenského testu. Těhotenské testy mohou při vyhodnocování potřebovat moč, anebo krev. Nejrozšířenější modely jsou ty, při kterých postačí vaše moč – jsou přesné na víc jak 99% a mají velmi jednoduché použití. Méně rozšířené jsou krevní těhotenské testy určené pro domácí použití, které jsou trochu cenově náročnější a možná pro mnoho žen i méně příjemné. Oba typy testů jsou stejně spolehlivé, ale těhotenské testy na bázi moči jsou dostupnější a mezi veřejností rozšířenější.
 • Citlivost. Citlivost těhotenských testů je udávaná hodnotou IU / ml. Nejčastěji se střetnete s testy s hodnotou 25 IU / ml, které se obvykle dělají při zpoždění menstruace, anebo alespoň víc jak týden od nechráněného pohlavního styku. Jsou na trhu i těhotenské testy s citlivostí 10 IU / ml, které se snaží odhalit těhotenství už po méně jak sedmi dnech od možného otěhotnění.
 • Druhy těhotenských testů. Mezi nejprodávanější druhy patří proužek (strip), který ponoříte do nádobky s odchycenou močí, a výsledek se ukáže do přibližně 10 minut. Tyčinkové těhotenské testy je potřeba „počůrat“, ony vyhodnotí výsledek testu z proudu moči, co je pro mnoho žen jednodušší, protože nepotřebujete žádnou nádobku na moč. Výsledek je zřetelný do 5ti minut. Kazetové těhotenské testy jsou možná o trochu méně komfortní, protože musíte moč zachytit do nádobky a potom přibaleným kapátkem, nakapat stanovený počet kapek na test. Výsledek byste měli vidět do čtyř minut. Mezi nejnovější testy patří těhotenský digitální test, který se podstrčí pod proud moči na cca 5 sekund, a následně uvidíte výsledek do tří minut, a zároveň zjistíte, v kterém týdnu těhotenství se v případě pozitivního výsledku nacházíte.
 • Datum spotřeby. Zní to jako banalita, ale vždy si prohlédněte datum spotřeby. Možná spěcháte, jediné co vás zajímá je výsledek těhotenského testu, ale určitě si tento údaj zkontrolujte, v opačném případě by výsledek nemusel být správný.
 • Cena těhotenských testů. Ty nejlevnější se pohybují okolo 30-40 Kč, za ty nejdražší zaplatíte přibližně 200-300 Kč. Cena závisí od druhu testu, přičemž nejlevnější jsou tzv. páskové (stripsy). Důležitá je citlivost testu a spolehlivost, která musí být uvedena na obalu testu v procentech (například 99,8%).
 • Inspirujte se. Pomůže například recenze nejlepších a nejrychlejších těhotenských testů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Na jakém principu fungují domácí těhotenské testy?

Domácí těhotenské testy zjišťují přítomnost tzv. těhotenského hormonu hCG (choriogonádotropín), který se tvoří hned, jakmile se oplodněné vajíčko chytí na výstelce dělohy, což se děje asi tak šest dní po oplodnění. I proto jsou už na trhu i těhotenské testy s vysokou citlivostí, a tak je můžete použít už sedm dní po možném otěhotnění.

Kde mohu koupit těhotenský test?

Na několika prodejních místech – v lékárnách (včetně těch online), internetových obchodech, supermarketech anebo v drogériích.

Musím testovat z ranní moči?

Ne. Těhotenský test je ideální dělat ráno při prvním močení, ale není to nevyhnutelná podmínka. Můžete si ho udělat kdykoliv během celého dne, případně jeden test udělejte během dne a další na kontrolu ráno. Musí to však být čerstvá moč.

Může být výsledek těhotenského testu zkreslený?

Ano. Ve výjimečných případech. Těhotenské testy na domácí použití jsou mimořádné spolehlivé, ale existují okolnosti, kdy nemusí ukazovat správný výsledek – například, pokud test nepoužijete přesně podle návodu, anebo jde i mimoděložní těhotenství, případně pokud užíváte léky na léčbu neplodnosti. Za běžných podmínek jsou domácí těhotenské testy spolehlivé.

Mohu jeden test použít opakovaně?

Ne. Všechny těhotenské testy jsou jednorázové, na jedno použití. Můžete si však zakoupit balení, ve kterém budou dva nebo tři těhotenské testy, abyste se mohli opakovaně testovat, pro případ vlastního ubezpečení.

Existují i testy na zjištění pohlaví dítěte?

Ano, ale to už je jiná kategorie testů.


Ukázat kompletní nabídku těhotenských testů


Pomohl vám test motorových těhotenských testů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejspolehlivějšího těhotenského testu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..