Zdraví

Test tlakoměrů

Tlakoměr Omron M6 Comfort Tlakoměr je běžnou součástí nejedné domácnosti. Někteří lidé nemají vysoký krevní tlak, ale pouze chtějí preventivně kontrolovat hodnotu svého tlaku pro vlastní potřebu během dne, jako součást zdravého životního stylu. Všichni přeci víme, že prevence je lepší, než zanedbávání a případné horší komplikace.

Nejlepší tlakoměr je ten, který vám dá nejpřesnější odpovědi na vaše otázky. Ty vám poskytne hned několik oblíbených výrobců. Pokud potřebujete měřit tlak kvůli svému zdraví, pravděpodobně máte vyšší nároky na přesnost naměřených hodnot než osoba, která si tlak měří jen sporadicky pro vlastní informace. Ať už potřebujete měřič krevního tlaku na cokoliv, pomůže vám test tlakoměrů.

Náš žebříček je sestaven právě na základě odborných testů zejména ze zahraničí. Při sestavování řebříčku jsme brali v potaz také vyjádření odborníků a názory široké veřejnosti. Vždy tak máte možnost prohlédnout si test tlakoměrů obsahující aktuální informace. TOP tlakoměry jsou přehledně seřazené od nejlepších modelů dle naší redakce. To proto, abyste se dokázali zorientovat na trhu a my vás třeba inspirovali, který model zakoupit.

Mimo jiného jsme pro vás připravily také návod jak vybrat správně tlakoměr nebo chcete-li měřič krevního tlaku přesně pro vaše potřeby.

[ssba]

Test nejlepších domácích tlakoměrů krve – vybrali jsme TOP 7 modelů

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.OMRON M6 Comfort Intelli
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 899 KčVíce informací
2.Omron M3
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1 499 KčVíce informací
3.Beurer BM 58
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1 750 KčVíce informací
4.Omron M7 Intelli IT
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1 879 KčVíce informací
5.MICROLIFE BP A3 PLUS
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1 890 KčVíce informací
6.Omron M2 Basic
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]790 KčVíce informací
7.Hartmann Tensoval duo control
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]1 999 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku tlakoměrů


Jak mám vybrat nejlepší tlakoměr?

  • Způsob zapínání manžety. V zásadě dělíme tlakoměry na 2 druhy:
    a) zápěstní tlakoměry – mají nízkou hmotnost a jsou dobře přenosné,
    b) tlakoměry na paži – manžeta se obepíná okolo paže.
  • Způsob měření krevního tlaku. Z tohoto hlediska dělíte tlakoměry na 3 druhy:
    a) digitální – komfortní a jednoduché,
    b) poloautomatické – manžetu je třeba nafukovat pumpičkou (dnes se již skoro nepoužívají)
    c) mechanické – během měření je třeba používat fonendoskop a musí se pravidelně a odborně kalibrovat, tedy tento typ není vhodné pro domácí použití a nepoužívá jej již ani drtivá většina zdravotnických zařízení.
  • Funkce tlakoměrů. Drtivá většina tlakoměrů zobrazuje na displeji ikonku slabých baterií anebo nedostatečného nafouknutí manžety. Na trhu existují tlakoměry schopné měřit krevní tlak s velkou přesností i u lidí trpícími arytmií srdce díky tomu, že je manžeta specificky nafukována.
  • Certifikát a značka. O certifikátu tlakoměru se můžete informovat přímo v místě prodeje anebo v internetovém obchodě, pokud není uvedeno v popisu zboží. Platí, že známé a oblíbené značky jako Omron, Hartmann, Beurer či Microlife disponují certifikáty o tom, že měření zobrazí přesné hodnoty.
  • Baterie anebo do sítě. Některé tlakoměry můžete zapojit i do elektrické sítě, například pokud měříte tlak pouze doma a kabel vám nepřekáží. Ale drtivá většina měřičů krevního tlaku je dnes na baterie.
  • Inspirujte se. Pomůže například test tlakoměrů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou výhody zápěstních tlakoměrů?

Zápěstní tlakoměry mají především nízkou hmotnost, takže je můžete sbalit do kufru na cesty nebo jednoduše přenášet v kabelce, batohu či tašce. Měřením nebudete rušit okolí. Kvalitní zápěstní tlakoměry mají senzor správné polohy měření, aby byl vždy přístroj na úrovni srdce (nikoliv výše či níže) pro zabezpečení správnosti naměřených hodnot. Tyto přístroje jsou cenově dostupnější než pažové.

Jaké jsou výhody tlakoměrů na paži?

Tlakoměry na paži se běžně využívají i v domácnostech, protože moderní digitální přístroje nevyžadují asistenci další osoby – manžeta se pohodlně nafoukne sama. Naměřené hodnoty jsou přesnější než u zápěstních tlakoměrů.

Tyto tlakoměry mohou být i poloautomatické, které je třeba nafukovat ručně pomocí balónku. Digitální se však začali používat už i v ordinacích namístě poloautomatických.

Jaké jsou moderní funkce tlakoměrů?

Digitální tlakoměry zobrazují mimo času a data měření i rozličné ikonky indikující například špatně zapnutou manžetu anebo upozorní ikonkou na slabou baterii, kterou je třeba vyměnit.

Dražší tlakoměry upozorní na pohyb ruky během měření anebo neměří, pokud jsou slabé baterie, aby se předešlo zle naměřeným hodnotám.

Ty úplně nejlepší tlakoměry disponují moderními funkcemi. Jsou připojitelné k PC či notebooku pomocí USB kabelu pro sledování naměřených hodnot na grafech v čase, anebo je můžete připojit se svým chytrým telefonem přes technologii NFC či Bluetooth.


Ukázat kompletní nabídku tlakoměrů


Pomohl vám náš test tlakoměrů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního měřiče krevního tlaku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..