Zdraví

Tipy na nejlepší přípravky na klouby

colafit - přípravek na klouby Dalo by se říct, že problémy s klouby se týkají opravdu téměř každého z nás. Přibližně okolo 60. roku života drtivá většina z nás pocítí na vlastní kůži bolest kloubů. Ideální je své klouby vyživovat ještě před tím, než se dostaví první bolesti. K nejčastějším onemocněním určitě patří osteoartróza, které vzniká z přílišného opotřebování kloubů.

Na trhu jsou volně dostupné nejen rozličné výživové doplňky a přípravky, ale i mastičky a tabletky sloužící na zmírnění bolestí. Nejlepší výživa na klouby by však měla také zpomalovat příznaky nemoci kloubů. Jak však tyto přípravky vybrat, když jich je na trhu několik desítek a všechny slibují pro vás to nejlepší?

Pro laiky je nejvhodnější číst objektivní recenze a zkušenosti ostatních zákazníků. My jsme pro vás připravily přehledný test přípravků na klouby (volně prodejných), sestavený na základě recenzí ostatních uživatelů a názorů odborníků v oboru.

Měli byste tak získat vždy dostupné aktuální informace, abyste se dokázali zorientovat v nabídce internetových lékáren a kamenných obchodů. Vše jsme navíc šikovně doplnily o šikovné rady, které vám s výběrem mohou ještě více pomoci.

[ssba]

Test nejlepších přípravků na klouby – TOP 7 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
EXTRA TIPCOLLAGEN 10 000 PURE PEPTIDE®
[usr 5 tooltip="true" text="true"]550 Kč Více informací
1.Apotex Colafit
[usr 5 tooltip="true" text="true"]499 Kč Více informací
2.GS Condro Diamant
[usr 5 tooltip="true" text="true"]499 KčVíce informací
3.Proenzi 3+
[usr 5 tooltip="true" text="true"]499 Kč Více informací
4.Geladrink Forte
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]769 Kč Více informací
5.Barny’s Inovo 5
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]505 KčVíce informací
6.Inca Collagen
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]1 179 Kč Více informací
7.Barny`s Triple Blend
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]1 129 Kč Více informací
TIPKloubus
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]690 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku výživ pro klouby


Jak mám vybrat nejlepší výživu pro klouby?

 • Čtěte složení. Nestačí si na krabičce přečíst, že právě tato mastička anebo přípravek je nejlepší. Ve složení by určitě měl mít co nejvyšší podíl chondroitin a glukosamin, protože tyto látky dokážou účinně pomáhat při problémech s klouby. Pevnost chrupavky dokáže zase zregenerovat kyselina hyaluronová. Účinné látky by měli být v co nejvyšším možném zastoupení (případně v maximálním povoleném množství). Pokud se nedokážete rozhodnout mezi dvě výživovými doplňky, vyberte ten, kde je prospěšných látek vyšší podíl.
 • Forma podání výživy. Bolesti zmírní gely a mastičky, případně oleje. Zevnitř se dají klouby vyživovat tabletkami, které se snaží dodávat opotřebovaným kloubům pravidelnější výživu. Velmi populární je podávání kyseliny hyaluronové ve formě injekcí, čímž se zaručí její lepší vstřebávání na konkrétním místě. Pro prevenci se doporučují doplňky stravy určené pro klouby.
 • Doba spotřeby. Zní to jako samozřejmost, ale stále se najdou i tací spotřebitelé, kteří na tento údaj zapomínají nebo jej jednoduše ignorují. Doba expirace je však důležitý údaj. Některé prodejny dávají na doplňky stravy těsně před dobou expirace slevy – pokud však víte, že tak velké balení do skončení spotřeby nedokážete spotřebovat, nekupujte ho. Po vypršení doby platnosti léčiva výrazně ztrácejí svoji účinnost, některé vám mohou eventuálně i přihoršit.
 • Výrobce a země původu. Pokud používáte jiná léčiva či doplňky stravy od značky, které důvěřujete a máte s ní dobré zkušenosti, kupte si od této značky i výživu na klouby. Ve všeobecnosti záleží na tom, aby byl výrobce certifikovaný a měl na trhu dobré jméno. Účinnost přírodních přípravků dokáže sledovat na základě diskusí v internetových fórech. Ale pozor. I zde probíhá konkurenční boj a některé recenze nemusí vycházet z reálných zkušeností.
 • Test přípravků pro klouby. Každému zabírá něco trochu jiného, a tak co pomohlo vám, nemusí pomoci třeba vaší sestře nebo kolegyni v práci. Hledejte žebříčky nejlepších přípravků pro klouby, ty vám dokážou přinést přehled a objektivní hodnocení toho, co můžete na trhu najít.

Co by měla výživa pro klouby obsahovat?

 • Chondroitin / chondroitin sulfát – tato látka se nachází v chrupavkách kloubů. Denní dávka by měla být do 800 mg, větší množství už pravděpodobně nebude o nic víc účinnější.
 • Glukosamin / glukosamin sulfát – chrání pohyblivost kloubů. Účinek této látky pocítíte asi po 3 až 4 týdnech od začátku užívání výživy.
 • Kyselina hyaluronová – i tato kyselina se přirozeně nachází v našich kloubech. Mimo toho, že je jejich součástí, působí i protizánětlivě. Často je možné tuto kyselinu podávat injekčně jako účinnou podpůrnou kůru pro klouby.
 • Kolagen – zabezpečuje pružnost a je mimořádně důležitý nejen pro klouby. Může se užívat i ve vyšších dávkách. Známe více druhů kolagenu a pro klouby je nejvhodnější kolagen II. typu.
 • Omega-3 mastné kyseliny – slouží hlavně jako podpůrná látka navíc přidaná do různých výživových doplňků. Hlavním účelem těchto kyselin je zmírnit revmatoidní artritidu.
 • MSM (metylsulfonylmetan) slouží k výživě kloubů. Denně ho můžete přijmout až do 6 g rozdělených během celého dne do několika dávek.

Existují přírodní přípravky na klouby?

Ano. Zpravidla však nejsou tak účinné jako běžné doplňky stravy a léčiva. Pomoct může například výtažek z borovice, smrku, mentolové mastičky anebo oleje z túje.

Co kloub nejvíce poškozuje?

Klouby se věkem opotřebují už jen tím, že se hýbeme. Klouby ale víc poškozují například nesprávné pohybové návyky, takže například nevhodné sporty až příliš zatěžující klouby, dále pak dědičnost, nadváha či velká fyzická námaha.

Je možné užívat výživu přípravky na klouby preventivně?

Ano. Vždy se ohledně bolesti kloubů nejdříve poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Ve všeobecnosti se v rámci prevence doporučuje například i jízda na kole, svižnější chůze, jóga nebo absolvování kryoterapií.

Preventivně by doplňky měli užívat především sportovci, manuálně pracující osoby a lidé s nadváhou.


Ukázat kompletní nabídku výživ pro klouby


Pomohl vám náš test přípravků na klouby? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších léčiv pro klouby a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

1 komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Ortoped mi bude aplikovat injekčně kolagen do ramenního kloubu.
  Mělo by to být 10 injekcí v ceně 300 Kč za jednu aplikaci. Druh injekčně
  podávaného kolagenu neuvedl. Bude mít procedura účinnost?