Starostlivost o tělo Zdraví

Nejlepší špunty do uší na spaní

Špunty do uší Klidný spánek je nezbytný pro správné fungování našeho těla. Zmiňujeme klidný spánek, neboť jak jistě víte z vlastních zkušeností, když vás ustavičně něco ruší, jednoduše se plnohodnotně nevyspíte. Někdy si potřebujeme trošku pomoci a pro mnohé jsou kvalitní špunty na spaní nenahraditelným pomocníkem.

Nejlepší špunty do uší na spaní vám pomohou chránit se před hlukem, a tedy dopřát si při usínání vytoužený klid. Ať už vás ruší tikot hodin z vedlejší místnosti, hluk aut při frekventované silnici nebo potřebujete usnout v hotelovém pokoji před důležitou konferencí – špunty do uší na spaní přinesou do usínání větší harmonii. Jak si však správně vybrat?

Připravili jsme test, abyste si mohli co možná nejlépe vybrat. Náš žebříček přináší zajímavé informace a rady, které oceníte při porovnávání mezi jednotlivými modely.

Zároveň tento článek můžete doplnit i vy – zapojte se v závěru do diskuse, abyste dalším čtenářům pomohli s vlastními postřehy. Děkujeme i za všechny vaše sdílení mezi přáteli na sociálních sítích.

[ssba]

Test nejlepších špuntů do uší – TOP 6 podle nás

ProduktUrčeníBaleníHodnoceníCena od [Kč]
1.Mack's Pillow Soft® White
na spaní
do vody
6 ks[usr 5 text="true" tooltip="true"]249 KčVíce informací
2.Alpine SleepSoft
na spaní100 použití[usr 5 text="true" tooltip="true"]350 KčVíce informací
3.Quies Voskové špunty
na spaní8 párů[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]120 KčVíce informací
4.Mack's Maximum Protection
na spaní10 párů[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]215 KčVíce informací
5.Alpine MotoSafe Pro
na motorku2 páry[usr 5 text="true" tooltip="true"]650 KčVíce informací
6.Alpine FlyFit
do letadla1 pár[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]350 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku špuntů do uší


Jaké jsou nejlepší špunty do uší na spaní na trhu?

 • Mack’s Pillow Soft® White na spaní či do vody
 • Alpine SleepSoft na spaní
 • Quies Voskové špunty na spaní
 • Mack’s Maximum Protection proti hluku či na spaní
 • Alpine MotoSafe Pro na motorku
 • Alpine FlyFit do letadla

Jak vybrat nejlepší špunty do uší na spaní?

 • Redukce hluku v decibelech. Nejlepší špunty do uší na spaní dokáží utlumit až kolem 40 dB, což mnohým výrazně pomůže klidně usnout. Obvykle se setkáte s odhlučněním přibližně do 25 dB nebo 30 dB a je to pro běžné večerní usínání zcela dostačující.
 • Materiál špuntů do uší. Nejčastěji se u špuntů do uší určených na spaní setkáte s pěnou, přesněji s polyuretanovou pěnou, která výborně tlumí hluk a je tedy ideálním materiálem pro tyto účely. U jiných se může použít plast či silikon, nebo další kombinace materiálů.
 • Druh špuntů do uší. Na trhu jsou v nabídce různé špunty do uší určené pro různé účely, nejen na spaní, a proto je důležité na spánek používat jen ty opravdu na spaní. Pro jistotu si ověřte, zda dané špunty, které jste si vybrali, jsou opravdu na spaní.
 • Design a tvarování špuntů do uší na spaní. Design a tvarování zajistí, že špunty zůstanou v uších při jakékoli poloze usínání. Zároveň nemají tlačit a musí být bezpečné na používání. Ideální jsou klasické, které vypadají jako váleček nebo kuželovité.
 • Počet kusů v balení a návod. U pěnových špuntů do uší se často setkáte například do 40 ks špuntů v jednom balení, což je cenově v konečném důsledku výhodnější. Mnohé kvalitní modely už mají přibaleny i šikovné pouzdro, abyste si je mohli komfortně odložit nebo kamkoli vzít s sebou.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se známých nebo kolegů. Pomůže například vyhledat si test špuntů do uší a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Jsou dostupné i špunty do uší pro citlivé ušní kanálky?

Ano. Takové špunty do uší jsou také měkčí, zpravidla menší a hladší, tvarované pro vysoký komfort.

Zakoupit můžete i dámské špunty do uší, které jsou menší, jemné a lépe se s nimi manipuluje při nasazování.

Mohu používat špunty do uší na spaní znovu?

Nejvíce pětkrát. Zda jsou konkrétní špunty do uší na spaní opětovně použitelné, musí výrobce uvést na obalu. Zpravidla pěnové kvalitní špunty do uší můžete použít nejvíce pětkrát, a potom potřebujete nový pár. Je to prevence před bakteriemi a celkově pro zachování hygieny, a to i v případě, že je nosíte jen vy.

Jak si špunty do uší správně nasadit?

Pokud neuvádí přibalený návod od výrobce jinak, pak klasické pěnové špunty do uší jednoduše srolujte do válečku a vložte do ucha.

Netlačte je silou a nedotlačujte pokud máte pocit, že nejsou dostatečně hluboko – raději je vytáhněte ven a zkuste vsunout nanovo.

Kuželovité špunty do uší na spaní se úzkým koncem pomalu zatlačují do uší. Pokud máte problém a nemůžete si zvyknout, pomoci může krém nebo gel z lékárny.

Co znamená zkratka ANR?

ANR – Active Noise Reduction – jde o chrániče sluchu s aktivním snižováním hluku. Mají vestavěný elektronický systém na potlačení hluku.

Dá se koupit obal na špunty do uší?

Mnohé kvalitní modely mají již v balení přibaleno i pouzdro na přenos, ale určitě vám několik eshopů, nebo i lékáren nabídnou pouzdro – určitě ho oceníte nejen na cesty, ale i na ranní hygienické odkládání špuntů.

Jaké druhy špuntů do uší známe?

Nejčastěji se můžete setkat se špunty:

 • plaveckými: zabraňují vniknutí vody do uší a tedy chrání i před záněty zvukovodu, jsou jednorázové, ale některé můžete použít i vícekrát pokud to výrobce dovoluje;
 • protihlukovými: ideální pro pracoviště s vysokou hlučností, kdy se namáhají uši. Jsou obvykle jednorázové, aby se v uších nehromadil prach či špína nebo bakterie z prostředí;
 • specifickými: například špunty do uší na koncerty, špunty do uší na motorku, špunty do uší proti chrápání drahé polovičky nebo špunty proti zalehnutí v uších.

I mezi těmito základními druhy jsou použity různé materiály.


Ukázat kompletní nabídku špuntů do uší


Pomohl vám test špuntů do uší na spaní? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších špuntů do uší a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..