Starostlivost o tělo

Test teploměrů na měření tělesné teploty

Teploměr Truelife- Q7 Éra rtuťových teploměrů už dávno skončila, a tak nám výrobci začali nabízet rozličné teploměry na měření tělesné teploty fungující na různých principech. Už nemusíte dlouze držet teploměr v podpaží anebo měřit dětem teplotu přes konečník – nejlepší teploměry dnes mohou měřit teplotu i úplně bezdotykově. Je to zároveň nejmodernější způsob, avšak stále záleží na vás, jakému principu dáte přednost.

Stále je poměrně náročné vybrat pro sebe ten nejlepší model, který bude nejen praktický, ale především spolehlivý a bude měřit přesné hodnoty. Ideální jak zjistit, který je ten TOP je přečíst si testy a recenze plné nezávislých informací.

Test teploměrů pravidelně sestavujeme na základě aktuální nabídky na trhu. Ve výsledcích zohledňujeme především výsledky renomovaných zahraničních testů, pokud jsou k dispozici, v jiném případě dbáme na recenze spotřebitelů a odborníků v oboru. Naši čtenáři se tak mohou lépe zorientovat v nabídce značek a třeba se inspirovat při koupi.

[ssba]

Test nejlepších teploměrů – TOP 8 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Cemio Metric 308 SMART
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1000 Kč Více informací
2.Truelife Care Q7
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1000 KčVíce informací
3.Hartmann Thermoval Baby
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1400 Kč Více informací
4.Hetaida HTD8813
[usr 5 tooltip="true" text="true"]600 Kč Více informací
5.Microlife NC-100
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]1020 KčVíce informací
6.Geratherm Classic
[usr 4.3 tooltip="true" text="true"]100 Kč Více informací
7.OMRON Flex Temp SMART
[usr 4.3 tooltip="true" text="true"]200 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku teploměrů


Jaké jsou nejlepší bezdotykové teploměry na trhu?

 • Cemio Metric 308 SMART
 • Truelife Care Q7
 • Hartmann Thermoval Baby
 • Hetaida HTD8813
 • Microlife NC-100

Jak vybrat nejlepší teploměr na měření tělesné teploty?

 • Způsob měření teploty. Každému vyhovuje jiný způsob měření teploty. V současnosti dokážeme měřit v podpaží, konečníku, ústech, v uších a na čele. Přičemž nejmodernějším způsobem je bezdotykové měření na čele.
 • Technologie měření. Digitální teploměry mohou být dotykové a bezdotykové a dokážou změřit teplotu od 1 do 90 sekund. Infračervené teploměry jsou bezdotykové a dokážou měřit teploty zcela bez dotyku, což oceníte například při měření teploty spícího dítěte. Využít můžete také kombinované digitální teploměry, díky kterým můžete změřit nejen tělesnou teplotu ale třeba i vodu na koupání, teplotu láhve s jídlem atd.
 • Přesnost měření. Tento údaj je často napsaný již v popise jednotlivých modelů při koupi v internetových obchodech. Pokud nikoliv, naleznete tento údaj na 100% v přibaleném letáku. U některých, hlavně těch starších teploměrů může být přesnost měření ovlivněna i o 0,5 stupně.
 • Značka a cena. Nemusíte kupovat hned nejdražší teploměr na trhu, ale je dobré dbát alespoň na dobrou značku; ty uznávané značky s dobrými recenzemi zpravidla vykazují větší přesnost a jsou spolehlivější. Samozřejmostí by měla být voděodolnost. Mezi dobré značky patří například: HartMann, Microlife, Cemio, TrueLife, Omron či Beurer.
 • Inspirujte se. Pomůže například test teploměrů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký koupit teploměr pro děti?

Teploměry pro děti mohou být multifunkční, tedy odměřují mimo tělesné teploty i teplotu lahve s nápojem anebo teplotu vody na koupání. Stále se používají i dětské teploměry do konečníku, ale mnohem pohodlnější a hygieničtější jsou dudlíkové teploměry schopné přesně změřit tělesnou teplotu dítěte.

Stále častěji se však díky pohodlnosti využívají bezdotykové infračervené teploměry, díky kterým můžete změřit tělesnou teplotu dítěte doslova během jediné vteřiny a to třeba i ve spánku.

Jaké jsou infračervené teploměry?

Podle vícero uživatelů jsou považovány za nejlepší na trhu, protože jsou pohodlné, přesné, rychlé a hygienické na používání více než jedním člověkem. Teplotu s nimi můžete měřit na čele nebo v uchu a hodnota je naměřena do několika sekund. Hojně se využívají hlavně v ordinacích, díky hygieničnosti.

Jaké jsou digitální teploměry?

Digitální teploměry mohou být bezdotykové anebo dotykové, jsou voděodolné (ale ověřte si to raději ještě u konkrétního typu), nerozbijí se, takže jsou na domácí používání bezpečné a dokážou změřit tělesnou teplotu do několika sekund.

Pokud máte alergii na nikl, některé digitální teploměry mají pozlacenou špičku.

Na jakých místech těla je možné měřit teplotu?

 • v konečníku (rektálně): jde o přesné měření teploty, ale obvykle se takovým způsobem měří tělesná teplota u malých dětí, protože u dospělých jde o nepříjemný způsob. Pro tento účel mají teploměry zpravidla ohebnou špičku pro komfort, která jde nejvíc 1,5 cm do konečníku. Tento způsob měření je však na ústupu;
 • v podpaží (axilárně): hodnoty jsou nejméně přesné (mohou se lišit i o 0,5 stupně) ale i naproti tomu jde ještě stále o oblíbený a zažitý způsob měření tělesné teploty;
 • v ústech (orálně): přesnější měření jak v podpaží, špička teploměru se musí během celé doby měření dotýkat jazyka;
 • v uchu: ušní teploměr je přesný a dokáže naměřit teplotu už do pěti sekund. Takové měření není vhodné například při zánětu dutiny ušní;
 • na čele: i toto měření patří mezi ty přesnější, navíc je zcela hygienické, protože se provádí většinou bezdotykově a teploměr tak může využívat i více lidí v domácnosti.

Jaké jsou nejprodávanější teploměry na trhu?

Nejprodávanější (především bezdotykové) teploměry na trhu podle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku teploměrů


Pomohl vám náš test teploměrů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších modelů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..