Domácnost Starostlivost o tělo

Test osobních vah

Osobní váha Tanita RD 953 Současné nejlepší osobní váhy toho dokážou opravdu dost, možná ještě více, než vůbec tušíte. A to zejména pokud je porovnáte se staršími osobními váhami, které měli někdy odchylku až 3 kg. Takže jste se v podstatě mohli zvážit jen orientačně.

Kvalitní osobní digitální váha je podstatně přesnější, navíc pomáhá monitorovat množství tuku a vody v těle. Stále více osobních vah jde ale ještě dál, protože poskytují dokonce i měření kostí. Můžete tak mít o svém těle a zdraví vynikající přehled.

Digitální osobní váha vám dokonce doporučí na základě vaší váhy, pohlaví, výšky a hodnot jako je tuk a voda, denní příjem kalorií a určí automaticky BMI (Body Mass Index) – zjistíte, zda máte nadváhu, obezitu anebo naopak, zda spíše inklinujete k příliš nízké váze.

Na to, abyste se lépe zorientovali v bohaté nabídce, jsme připravily test osobních vah, se kterým získáte rozhled. Je dobré ještě před koupí vědět, co vlastně od osobní váhy očekáváte, zda vám stačí měření základních hodnot, nebo se chcete dozvědět také něco více o svém těle. Celý žebříček jsme navíc obohatily o odpovědi na nejčastější otázky kupujících.

[ssba]

Test nejlepších osobních vah – TOP 7 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Tanita RD 953
[usr 5 tooltip="true" text="true"]4990 Kč Více informací
2.Garmin Index
[usr 5 tooltip="true" text="true"]4100 KčVíce informací
3.Tanita BC 545N
[usr 5 tooltip="true" text="true"]4500 Kč Více informací
4.OMRON BF511-T
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]2200 Kč Více informací
5.Beurer BF 700
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1230 KčVíce informací
6.SENCOR SBS 113SL
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]200 Kč Více informací
7.ETA Christine
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]770 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku osobních vah


Jak vybrat nejlepší osobní váhu?

 • Nosnost a přesnost. Drtivá většina osobních vah má dnes již přesnost okolo 100 g, takže vážení je opravdu spolehlivé a přesné. Co se týče nosnosti, drtivá většina vah má nosnost do 150 Kg, můžete se však setkat i nosností 150 kg nebo dokonce 200 kg. Pokud plánujete novou osobní váhu používat jako osoba s výraznější nadváhou, odsledujte si tento údaje ještě před koupí ať nejste překvapeni.
 • Dostatečný komfort. Osobní váha s malými rozměry je sice pěknou ozdobou a nezabere tolik místa, ale lidi s většíma nohama si ji příliš neužijí. Dbejte na to, abyste měli na váze celá svoje chodidla tak, aby vám netrčel ani kousek paty anebo špičky palců ven z okraje – jen tak může být měření přesné. Velkou výhodou je i dobře čitelný LCD displej.
 • Návod v českém jazyce. Je to možná detail, ale určitě je lepší mít návod v českém jazyce, než pouze v angličtině nebo v jiném jazyce. Zejména pokud potřebujete spárovat svoji chytrou osobní váhu prostřednictvím WIFI se s mobilním telefonem nebo chcete naplno využívat všechny nabízené funkce a nemáte dostatek zkušeností s podobnými chytrými věcmi.
 • Funkce osobní váhy. Popřemýšlejte ještě před koupí nad tím, co očekáváte od své nové osobní váhy. Ty nejlepší osobní váhy současnosti si pamatují minimálně 4 osoby, a jakmile se postavíte na váhu, detekují právě váš profil a nespletou si ho s někým jiným, kde také váhu používá. Existují též profily, které musíte nejdříve nastavit. A to zda se váží dítě, dospělá osoba anebo aktivní sportovec, přičemž v návodu každé váhy je definované, co se myslí pod pojmem „aktivní sportovec“ (například cvičí alespoň 10 hodin týdně apod.). Funkce pokročily a je pouze na vás, co z toho budete využívat.
 • Značky osobních vah. Protože některé osobní váhy převyšují svoji hodnotou i několika tisíc korun je na místě přemýšlet o značce a kvalitě, abyste potom nemuseli zbytečně řešit problémy. Raději zainvestujte, ať je osobní váha skutečně přesná a spolehlivá svoji funkčností.
 • Inspirujte se. Pomůže například test osobních vah, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké funkce mohou mít současně nejkvalitnější osobní váhy?

Osobní váhy mohou například:

 • disponovat osobními profily uživatelů, což znamená, že váha dokáže úplně automaticky rozpoznat, kdo se právě váží a dokáže si takto
 • pamatovat 4 a více lidí (například vás a ještě další osoby, které s vámi sdílejí domácnost – manžel/ka, děti apod.);
 • graficky zobrazovat některé hodnoty, například hladinu tuku či vody v těle;
 • být zhotovené z kvalitního tvrdého sklad anebo jiného materiálu, který se používáním nepoškodí;
 • mít funkci „auto-on“, což znamená, že vás zváží ihned, jakmile na ni vstoupíte;
 • mít funkci automatického vypnutí, takže se vypne po jisté době nečinnosti;
 • indikovat včas slabou baterii a předcházet tak nepřesnému měření;
 • rozlišovat, kdy máte úbytek vody v těle anebo úbytek tuku v těle za jistými hranicemi;
 • porovnávat aktuální naměřený výsledek s těmi předešlými;
 • v případě, že jde o chytrou osobní váhu, měla by umět komunikovat s vaším mobilním telefonem díky aplikaci, čím se zásadně rozšiřují
 • možnosti osobní váhy;
 • vyhodnotit váš BMI index;
 • určit kolik přibližně kalorií máte denně přijmout;
 • umožnit nastavení věku, výšky a pohlaví uživatele / uživatelů;
 • odhadnout váš metabolický věk, což je průměrný věk, jakému přísluší váš aktuální metabolismus;
 • další funkce v závislosti od konkrétního modelu osobní váhy.

Může osobní váha zobrazovat i mezi orgánový tuk?

Ano. Některé osobní váhy dokážou zobrazit mezi orgánový (viscerální) tuk.

S jakým operačním systémem dokáže chytrá osobní váha komunikovat?

Záleží to od konkrétních modelů. Většina spolehlivě komunikuje s operačním systémem Android a s operačním systémem Windows. Kompatibilitu s iOS si raději vždy zjistěte například v recenzích.

Co znamená funkce AMR?

Funkce AMR znamená „aktivní metabolický výdaj“, takže vaše váha vám určí, kolik kalorií denně optimálně potřebujete.

Co znamená funkce BMI?

Funkce BMI znamená, že vaše osobní váha určitě či máte nadváhu, trpíte obezitou anebo máte podváhu.


Ukázat kompletní nabídku osobních vah


Pomohl vám náš test osobních vah? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších modelů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..