Starostlivost o tělo

Test žehliček na vlasy

Žehlička na vlasy - Valera Chcete si také užívat při pohledu do zrcadla zdravého a lesklého vzhledu vašich vlasů? K ideálnímu vzhledu vám může dopomoci žehlička na vlasy. Připravily jsme pro vás test žehliček na vlasy ve kterém vám doporučíme ty nejlepší produkty na trhu s ohledem na jejich kvalitu či cenu a to velmi jednoduchou a přehlednou formou. Žebříčkem a hodnocením redakce.

V našem přehledu vycházíme z hodnocení nejen spotřebitelů (bereme v potaz zejména recenze uživatelů z několika vybraných eshopů), ale také organizací a firem, které se testováním produktů zabývají. Dozvíte se také, podle čeho žehličku na vlasy vybírat a kde ji spolehlivě koupit. Doufáme, že vám test pomůže rozhodnout se. Pokud ano, budeme rádi, když svoje zkušenosti napíšete do komentářů pod článkem.

[ssba]

Test nejlepších žehliček na vlasy

NázevRozsah teplotPovrch destičekExtraHodnoceníCena od [Kč]
1.Dyson Corrale
165-210 °C-Plovoucí žehlicí desky[usr 5 tooltip="true" text="true"]13300 KčVíce informací
2.Valera 100.20/IS
max. 230 °CkeramickéTurmalínová technologie[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]1400 KčVíce informací
3.Remington PROluxe S9100
150-230 °Ckeramické Skvělé recenze zákazníků[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]1200 KčVíce informací
4.Remington S 9500 Pearl
150-230 °Ckeramické Plovoucí žehlící plochy[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]1100 KčVíce informací
5.Remington S8500 Shine Therapy
150-230 °CkeramickéZvyšuje lesk vlasů až o 86 %[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]950 KčVíce informací
6.BaByliss Pro 2512
120-200 °Cturmalinové Profesionální krepovačka[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1200 KčVíce informací
7.Remington Sleek & Curl S6500
150-230 °Ckeramické Lidová volba[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]550 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku žehliček na vlasy


Jak vybrat žehličku na vlasy?

  • Povrch žehlicích ploch – Právě povrch žehličky je zřejmě nejdůležitějším faktorem při výběru tohoto zařízení. Vybírat byste měli s ohledem na své vlasy a požadovanou kvalitu výsledků. Možností je celá řada:
    a) Železná plocha – S tímto řešením se dnes už příliš nesetkáte. Železný povrch je velmi nevhodný a zastaralý a co je nejhorší – může vlasy poškozovat. Hlavní nevýhodou je přehřívání.
    b) Železná plocha s keramickou vrstvou – Ani toto řešení není ideální. Keramická vrstvička se totiž může snadno odrolit a sloupat a vlasy zůstanou před spalujícím železným povrchem brzy nechráněné.
    c) Keramická plocha – Keramické plochy se naopak těší velké oblibě a mají dobré vlastnosti. Zásadní výhodou je velmi rychlé rozehřátí na správnou teplotu a taky rovnoměrné rozložení tepla. Keramické žehličky mohou být používány i při nízkých teplotách, jsou šetrné a vhodné i pro citlivé, lámavé a jemné vlasy.
    d) Titanová plocha – Jde o profesionální povrchy vhodné pro náročnou práci. Titan je nesmírně odolný, zahřátí je rovnoměrné a je možné dosáhnout vysokých teplot. Tyto velmi trvanlivé plochy si poradí i s obzvlášť hustými a hrubými vlasy.
    e) Turmalínový povrch – Podobně jako keramický je i turmalínový povrch vhodný pro jemné a citlivé nebo poškozené vlasy. Lze využít nízkých teplot. Vlasy při práci s tímto materiálem navíc neztrácejí vodu, získají lesk a netřepí se.
    f) Teflon – S tímto povrchem se setkáte spíše sporadicky. Vhodný je při práci s vlasy, na které byly použity nějaké kosmetické a stylingové prostředky, které by se mohly „připalovat“.
    g) Kombinace – Plochy mohou být tvořeny i více materiály. Příkladem může být keramika s turmalínem, jež vytváří povrch vhodný i pro nanejvýš citlivé a jemné vlasy. Exkluzivní variantu pak představuje titan s keramikou. Tato kombinace zajišťuje prakticky univerzální využitelnost (regulace teploty ve velkém rozsahu) a odolnost. Za takový povrch si ale připlatíte.
  • Šířka a tvar plochyŽehličky na vlasy mohou mít různé tvary a design. Zaměřte se ale především na šířku žehlicí plochy. I zde vybírejte podle typu vlasů. Široké žehličky jsou vhodné pro dlouhé, husté nebo i hrubější a kudrnaté vlasy. Práce s širší žehličkou bude na takových vlasech rychlejší a pohodlnější. Naopak kratší a jemnější vlasy lépe obstaráte s žehličkou užší. Kdykoli můžete taky sáhnout po středně široké, univerzální, variantě. Tyto žehličky patří k nejpoužívanějším a hodí se pro všechny méně vyhraněné typy vlasů. Kromě šířky můžete zohlednit i tvar žehličky. Stále větší oblibě se těší zaoblené modely, které mohou fungovat jako žehlička i do značné míry jako kulma.
  • Délka nahřívání – Když si potřebujete vyžehlit vlasy před cestou do práce nebo třeba na romantickou večeři, jistě nemáte čas čekat na nahřátí žehličky kdovíjak dlouho. Velmi komfortní modely dokáží dosáhnout požadované teploty už do cca 10 vteřin. Do 30 vteřin jde ale stále o solidní hodnotu. Rychlost nahřátí ovlivňuje především příkon žehličky. U většiny zařízení se pohybuje v rozmezí od 30 do 60 W.
  • FunkceModerní žehličky na vlasy mohou mít celou řadu funkcí. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější:
    a) Indikátor teploty – Žehlička vás světelným signálem upozorní, že už je nahřátá a připravená k použití.
    b) Uzamčení teploty – Jde o bezpečnostní a velmi praktický prvek, který zabraňuje náhodnému přenastavení teploty během používání.
    c) Displej – Displej může informovat o aktuální nastavení a stavu žehličky.
    d) Automatické vypnutí – Tato bezpečnostní funkce vypne žehličku při delší době nepoužívání. Obvykle je nastavena na 60 minut.
    e) Ionizace – Některé povrchy umožňují vyzařování záporných iontů, které vlasy ochrání před řadou negativních jevů, které může žehlení způsobit. Např. třepení, lámání, ztráta vlhkosti, statická elektřina apod.
  • Pozor a délku kabelu, aby žehlení vlasů bylo praktické a neomezoval vás příliš krátký kabel.
  • Inspirujte se. Pomůže například test žehliček na vlasy, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Nejčastější otázky kupujících?

Pokud si chcete pořídit novou žehličku na vlasy a inspirovali jste se naším testem, věnujte pozornost také těmto málo bodům, které vám s koupí pomohou.

Na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor?

Při výběru žehličky hraje hlavní roli druh a stav vašich vlasů. Pro jemné a citlivější vlasy volte keramické nebo turmalínové povrchy. Pro hrubější a husté nebo kudrnaté vlasy jsou efektivnější titanové žehličky. Důležitá je i šířka a tvar žehličky, ale třeba i rychlost nahřátí. Lepší modely se budou nahřívat 10-30 vteřin. Horším to může trvat i několik minut, což může představovat nepříjemné zdržení.

Uživatelské pohodlí ovlivňují i další faktory – a to zejména hmotnost zařízení nebo délka kabelu, ale taky funkční vybavení. Pokud patříte mezi náročnější uživatele, oceníte například ionizaci, regulaci teploty, parní funkci (ideální pro jemné vlasy) nebo funkci mokrého žehlení. V každém případě by ale žehlička měla disponovat alespoň indikací teploty a automatickým vypínáním. Důležité je taky zpracování těla přístroje, které by nemělo přebírat teplotu žehlicích desek. To se může stávat u laciných modelů.

Jaká je teplota při žehlení vlasů?

Tepelné možnosti žehličky nejvíce závisejí na použité ploše. Teplotu vybírejte vždy podle typu svých vlasů. Setkat se můžete se žehličkami pracujícími při teplotách od 100° do 200°C. Některé modely ale nabízejí i teplotu nad 200°C (zejména titanové).

Pro velmi jemné vlasy je vhodné držet se spodní hranice. Spíše jemnější vlasy snesou teplotu do 160°C, pro běžné a zdravé vlasy volte teplotu okolo 160° až 180°C. Hrubější a husté vlasy mohou vyžadovat i vyšší teplotu. Ve zvláštních případech lze využít až např. 230°C. Většina moderních žehliček umožňuje regulaci teplot v určitém rozsahu.

Vybírejte žehličky, kde se dá regulovat teplota. Ty nejinteligentnější žehličky si teplotu sami přizpůsobí dle typu vlasů.

Jak zabránit poškození vlasů?

I velmi šetrné žehličky využívající kvalitní plochu, pracující při nízké teplotě a nabízející například parní nebo ionizační funkci budou vlasy určitým způsobem zatěžovat. Pro obyčejné žehličky bez speciálních vylepšení to samozřejmě platí o to víc. Dochází především k vysoušení vlasů, vzniku statické elektřiny, třepení, lámání apod.

Ochranu dokáží poskytnout zvláštní spreje přímo určené pro ošetření vlasů před žehlením. Nanášejí se na umyté a dobře vysušené vlasy. Po skončení žehlení je dobré povrch žehličky očistit suchým hadříkem, aby na něm zbytky přípravku neulpívaly a nepřipékaly se.

Co jsou to žehličky na mokré vlasy?

Klasické žehličky nelze v žádném případě používat na mokré nebo vlhké vlasy. Některá modernější zařízení ale mohou disponovat funkcí i pro mokré žehlení. Takovou žehličku jistě rychle poznáte, protože výrobce se funkcí nezapomene „pochlubit“. Setkat se můžete například s názvem „wet to straight“ apod.

Žehličky s možností mokrého žehlení jsou vhodné především, pokud máte husté, kudrnaté a nepoddajné vlasy. Při mokrém žehlení totiž udrží rovný tvar výrazně déle.

Jaký zvolit povrch žehličky na vlasy?

V pořádku jsou keramické (rychle se nahřívá, rychle narovnává), turmalínové (šetrnost, zmírňuje elektrizování vlasů, násobí lesk) a teflonové povrchy (chrání před negativním teplem žehlení, brání připalování stylingových výrobků). Skvělá je také kombinace všech tří povrchů, kde se vám spojí jednotlivé vlastnosti.

Jaká je cena žehliček na vlasy?

Žehličku na vlasy lze pořídit v opravdu značném cenovém rozpětí. Nejlevnější modely můžete zakoupit už od cca 200 Kč. Stejně tak se ale setkáte se žehličkami i za 5 nebo více tisíc korun. Záleží především na kvalitě plochy, funkční výbavě, značce a dalších faktorech. Nicméně, v rozmezí cca 600 až 2000 korun lze pořídit kvalitní modely, které uspokojí většinu uživatelů.

Oblíbené značky žehliček na vlasy

  • REMINGTON – Americká značka Remington je v oblasti spotřebičů pro péči o vlasy jasnou jedničkou už mnoho desítek let. I u nás se v první desítce nejprodávanějších modelů pravidelně vyskytuje hned několik jejích zástupců. Těšit se můžete na výjimečnou kvalitu a spolehlivost. Ceny přitom nejsou nijak závratné a začínají na cca 600 Kč.
  • ROWENTA – Německá značka Rowenta představuje úhlavního konkurenta Remingtonu, co se žehliček na vlasy týče. Výrobce nabízí velkou rozmanitost modelů. Cenové rozpětí je podobné jako u Remingtonu, ale najdete zde více levnějších žehliček – už od cca 300 Kč.
  • BABYLISS – Tato francouzská značka jde s dobou a těší se obrovské přízni zejména v Evropě, kde patří její žehličky na vlasy v mnoha zemích mezi vůbec nejoblíbenější. Většina modelů nabízí keramický povrch a mnoho jich disponuje ionizací. Zpracování je velmi kvalitní a ceny začínají na cca 400 korunách.
  • SENCOR – Pokud dáváte přednost tuzemské produkci, pak vám jistě není cizí značka Sencor, která nabízí snad veškeré myslitelné spotřebiče a elektroniku – a to vždy za ceny, které patří k vůbec nejnižším. Platí to i u žehliček na vlasy. Nejlevnější model Sencor pořídíte i pod 200 Kč. Setkáte se především s keramickým, výjimečně s turmalínovým povrchem a výbava bývá vzhledem k ceně poměrně zajímavá.
  • Mezi další oblíbené značky patří například BioIonic, GHD, Valera, Philips, Dyson nebo Braun.

Nejprodávanější žehličky na vlasy

Nejprodávanější žehličky na vlasy dle portálu Heureka.cz


Zobrazit kompletní nabídku žehliček na vlasy


Libil se vám test žehliček na vlasy nebo vám pomohl rozhodnout se? Budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu v komentářích pod tímto článkem, kde také můžete zanechat vaše soukromé testy a hodnocení jednotlivých modelů. Děkujeme

1 komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Dobrý den, nenašel jsem v testu značku Philips, o jak kvalitní značku žehliček na vlasy jde ?