Parfémy a kosmetika

Nejlepší barvy na vlasy

Varva na vlasy Loreal Paris Casting Creme Ke změně barvy vlasů se odhodláme nejčastěji buď kvůli šedinám, které nám na věku zbytečně přidávají (i když šediny na chlapech občas k zahození nejsou, že dámy?), anebo zkrátka jen potřebujeme změnu či se nám naše dosavadní barva nelíbí. Nejlepší barvy na vlasy toho dokážou daleko víc – pozdvihnou rysy tváře, zvýrazní osobnost a pokud se zvolí správný odstín, omladí dotyčného i o několik roků.

Výběr té správné barvy na vlasy je mimořádně důležitý, nakolik se musí sladit s typem pleti, očima i celkovým zevnějškem. Jako pomůcku či inspiraci můžete využít test barev na vlasy.

Žebříček, který jsme sestavily, vám pomůže zorientovat se na trhu v nabídce barev a vybrat si co nejlepší značku. Žebříček jsme sestavily na základě výsledků zahraničních testů, názorů odborníků v oboru a také podle samotného hodnocení žen.

Mimo to, přinášíme šikovné rady, které oceníte například při koupi vaši první barvy a také odpovědi na nejčastější otázky související se změnou barvy vašich vlasů.

[ssba]

Test kvalitních barev na vlasy – TOP 8 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.L'Oréal Inoa 2
bez amoniaku
bez zápachu
[usr 5 text="true" tooltip="true"]240 KčVíce informací
2.L’Oréal Professionnel Dialight
semi-permanentní
bez amoniaku
[usr 5 text="true" tooltip="true"]190 KčVíce informací
3.Wella Koleston Perfect ME+
permanentní barva[usr 5 text="true" tooltip="true"]200 KčVíce informací
4.Khadi
Rostlinná barva
Ocenění v německém Öko-test
[usr 5 text="true" tooltip="true"]260 KčVíce informací
5.L´Oréal Casting Creme Gloss
Bez amoniaku
Až 28 mytí
Krémové složení
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]140 KčVíce informací
6.Directions
Polopermanentní barva
Krémové složení
Crazy odstíny
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]169 KčVíce informací
7.Radico Přírodní
Přírodní barva[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]315 KčVíce informací
8.L´Oréal Excellence Creme Hair
Krémové složení
Dlouhotrvající barva
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]145 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku barev na vlasy


Jak mám vybrat nejlepší barvu na vlasy?

 • Druh barvy. V první řadě si promyslete, na jak dlouho plánujete změnit barvu vlasů. Obyčejné jednorázové šampóny změní barvu vlasů jen nakrátko, takže máte možnost experimentovat a zjistit, jaká se vám líbí nejvíce. Naopak, pernamentní barvy odrůstají a nevymývají se.
  Známe následující základní druhy barev, co se týče jejich trvanlivosti:

  • pernamentní barvy na vlasy: výsledný efekt je dlouhotrvající, barva se dostane i do vlasů díky obsahu amoniaku i peroxidu, barva postupně odrůstá, používají je zejména kadeřníci;
  • semipernamentní barvy: vydrží až do 20 umytí, jsou většinou bez amoniaku a běžně je seženete v obchodech, dobře kryjí šediny;
   tónovací barvy: vydrží asi tak 10 umytí, barva se zachytává jen na povrchu vlasů a dá se poměrně dobře vymýt, čímž se minimalizuje odrůstání barvy, dobře kryjí šediny;
  • jednorázové barvy a barvící šampóny: jde o krátkou změnu na cca 5 umytí, šediny nejsou dobře překryté, barva se časem z vlasů smyje;
  • henna: přírodní barva na vlasy, neodrůstá, ale ztrácí se z vlasů postupně, vydrží na vlasech přibližně jeden měsíc.
 • Pěna nebo krém? Barvy na vlasy ve formě krému se nanášejí téměř jako vlasové masky, nestékají po vlasech a ani po pokožce. Jsou vhodné i na suché vlasy. Pěnové barvy na vlasy jsou praktičtější, protože se rychleji rozmíchají, aplikaci na vlasy pak zvládne i úplná začátečnice.
 • Barva vlasů podle pleti.
  Pokud máte pleť s nádechem olivové barvy, vybírejte si spíše tmavé odstíny a vyhněte se plavým vlasům.
  Pleť do žluta nepotřebuje blond a ani jakékoliv jiné barvy se žlutým podtónem.
  Jemná narůžovělá pleť nesnese zrzavé, sytě červené ani bordové vlasy.
  Bledá pleť si může dovolit blonďaté vlasy, vyhnout se je však třeba ostrým červeným odstínům i extra světlým blond vlasům.
 • Barva vlasů podle očí.
  Modrým očím svědčí blonďaté, plavé a světlohnědé vlasy.
  Zelené oči si rozumějí s plavými vlasy, kaštanovou barvou a různými odstíny zrzavé až mírně červené barvy.
  Oříškové oči (světlohnědé) si mohou dovolit hnědé odstíny vlasů, červenou i tmavohnědou, včetně barvy tzv. horké čokolády.
  Hnědé oči mohou mít barvu vlasů černou, bordovou anebo tmavohnědou.
 • Značka a složení. Protože jde především o vaše vlasy, vybírejte si opravdu kvalitní barvy na vlasy. Nechejte si třeba i poradit od zkušeného kadeřníka, řiďte se cenou (dražší barvy bývají kvalitnější) a složením barev. Pokud jde o diskutovaný amoniak – je to chemická složka, která způsobuje to, že molekuly pigmentu lépe proniknou do vlasů, takže se například snadněji překryjí šediny a zároveň se barva jen tak lehce z vlasů nesmyje. Barvy bez amoniaku jsou k vlasům šetrnější, no ne vždy dobře překryjí šediny.
 • Inspirujte se. Pomůže například test barev na vlasy, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Mohu barvy na vlasy míchat?

Ne. Doma byste neměli míchat rozličné barvy na vlasy, protože netušíte, jaký bude konečný výsledek a ani nevíte, zda se navzájem „snesou“ i když budou od stejné značky. Navíc riskujete alergickou reakci na pokožce hlavy anebo dokonce poškození vlasů. Míchání barev náleží kadeřnickým salónům. Běžně dostupné barvy nejsou určené pro tento účel.

Co je to henna na vlasy?

Henna je přírodní barvivo na vlasy. Vlasy tímto barvením neodrůstají, barva se velmi dobře postupně vymývá až do ztracena. Protože neobsahuje chemii je celý proces barvení o něco složitější.

K henně je nutné přimíchat například šťávu z citrónu, vylouhovaný zelený čaj anebo kávu, přičemž výsledná směs musí na vlasech působit minimálně 3 hodiny (pokud chcete intenzivní barvu, je to i šest hodin).

Vlasy můžete hennou barvit pravidelně, přibližně každých 5 týdnů. Hlavní výhodou je přírodní složení bez zatěžující chemických látek. Při koupi sledujte složení, abyste měli opravdu přírodní hennu. Barvení vlasů hennou během těhotenství se považuje za bezpečné.

Je barvení vlasů v těhotenství bezpečné?

Ano, pokud použijete barvy, které neobsahují amoniak. Vhodné jsou též barvící šampóny na vlasy a jakékoliv dlouho netrvající barvy.


Ukázat kompletní nabídku barev na vlasy


Pomohl vám náš test barev na vlasy? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní barvy na vlasy a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..