Opalovací krémy – test 2019

Nivea Sun Protect opalovací krém Léto je tu! A s ním přichází i nutnost chránit se před slunečními paprsky. Neradno tuto činnost podceňovat, protože může dojít až k tomu nejhoršímu. Proto doporučujeme pravidelně používat opalovací krémy! Jenže koupit si nekvalitní krém vlastně není žádná výhra a naše kůže trpí stejně, jako kdybychom ho vůbec nepoužívali. Proto jsme se rozhodli na základě různých hodnocení a spotřebitelských posudků sepsat test opalovacích krémů 2019.

Nejdražší opalovací krémy ne vždy patří mezi ty nejlepší, což ostatně dokazuje i tento test, který byl sestaven výrobky, které se často umisťovali v různých spotřebitelských testech na předních příčkách. Cena ne vždy rozhoduje o kvalitě výrobků, čemuž jsme se u nás přesvědčili již mnohokrát. Cílem je představit vám pár kvalitních výrobků ze kterých si sami vyberete podle svých preferencí.

Vysvětlení: Test opalovacích krémů 2019 byl sestaven na základě těchto zdrojů: IDNES, TN.CZ, DTEST a německých Stiftung Warentest, TESTSIEGER a Konsument..

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test opalovacích krémů pro dospělé – 2019

 NázevFaktorHodnoceníCena od [Kč] 
1.Bioderma Photoderm Bio FamilyOF 305 Stars5 / 5599 Kč (400 ml)Více informací
1.Garnier AS (AmbreSolaire)OF 305 Stars5 / 5224 Kč (200 ml)Více informací
1.Dm/Sundance Transparentes SonnensprayOF 505 Stars5 / 5194 Kč (200 ml)Více informací
1.La Roche Posay AntheliosOF 305 Stars5 / 5545 Kč (200 ml)Více informací
1.Piz Buin Allergy LotionOF 305 Stars5 / 5466 Kč (200 ml)Více informací
1.Nivea Sun Protect & BronzeOF 305 Stars5 / 5246 Kč (200 ml)Více informací
1.Vichy Idéal SoleilOF 50+5 Stars5 / 5399 Kč (200 ml)Více informací
1.Daylong Regular LotioOF 155 Stars5 / 5408 Kč (200 ml)Více informací
1.Avéne Sun High ProtectionOF 305 Stars5 / 5410 Kč (50 ml)Více informací
1.Lidl Cien / Sun Sonnenmilch classicOF 205 Stars5 / 5150 KčLIDL

Zobrazit kompletní nabídku opalovacích krémů


Test opalovacích krémů pro děti – 2019

 NázevFaktorHodnoceníCena od [Kč] 
1.LA ROCHE AntheliosOF 50+5 Stars5 / 5579 Kč (250 ml)Více informací
1.Daylong KidsOF 505 Stars5 / 5649 Kč (150 ml)Více informací
1.Garnier Ambre Solaire Resisto KidsOF 50+5 Stars5 / 5250 Kč (200 ml)Více informací
1.Vichy Capital Soleil MilkOF 505 Stars5 / 5335 Kč (200 ml)Více informací
1.Ladival SPF30 mléko pro dětiOF 305 Stars5 / 5385 Kč (200 ml)Více informací

Zobrazit kompletní nabídku dětských opalovacích krémůOpalovací krém pro dospělé – vítěz testu 2019

Ladival Spray – sluneční ochranný sprej s faktorem 25 se stal vítězem testu časopisu dTest v 7/2013 v konkurenci 18ti dalších výrobků. Ohodnocen jako „dobrá kvalita“ což je nejvyšší ohodnocení. I v dalších letech 2018 i 2019 potvrzuje svoje postavení na špici.

Dm/Sundance Transparentes SonnensprayVítěz časopisu dTest z roku 2012 je jedním z nejlevnějších opalovacích přípravků, který ale dokázal porazit i přípravky o několik stovek dražší. Zakoupit jej lze v drogériích DM. Testován byl ochranný faktor 30. I po 3 letech od testu stále patří mezi nejlepší na trhu.

Lidl/Cien – Classic (ochranný faktor 20) – kvalitní přípravek německé privátní značky Cien lze zakoupit v řetězcích Lidl. Přípravek se nachází na předních příčkách německých testů STIFTUNG WARENTEST a KONSUMENT. V obou případech získal 1. místo z 20 testovaných výrobků.

Garnier / AmbreSolaire, opalovací mléko – jeden z výše umístěných výrobků časopisu dTest s ochranným faktorem 20. Voděodolný a hypoalergenní přípravek. Pravidelně na předních příčkách německých testů.

Nivea Sun Protect & Bronze – Vítěz německé spotřebitelského testu TESTSIEGER nabízí ochranný faktor 30.

Opalovací krém pro děti – vítěz testu 2019

La Roche Posay mléko (OF 30) – vítěz časopisu dTest. Podle hodnocení se dobře roztírá a vstřebává, nezanechává bílé skvrny ale především velmi kvalitně chrání.

Avon Sun, voděodolné mléko ve spreji pro děti (OF 30) – Deklarovaný faktor 30, naměřeno 26. dobrá odolnost, roztíratelnost, rychle se vstřebává. Hodnocen v testech jako „dobré“ což je druhá nejvyšší známka.

Garnier Ambre Solaire (OF 50) – velmi vysoká ochrana pro děti s faktorem 50. Hodnocen v testu jako „Dobře“ což je druhá nejvyšší známka.

Ladival SPF30 mléko pro děti – opalovací mléko pro děti bylo ohodnoceno německým testem STIFTUNG WARENTEST jako vynikající a umístilo se na 2. místě z 19 testovaných výrobků.

Pár základních informací a rad týkajících se opalování:

Druhy slunečního záření:

 • UVA záření je méně nebezpečné než sluneční záření. Podporuje tvorbu vitamínu A a D ale, způsobuje rychlejší stárnutí pokožky a proniká do znamének a kožních vrásek. Značka UVA na obalu znamená, že výrobek má rozšířenou ochranu i proti UVA záření (pro které nemáme jednotku ochrany).
 • UVB je nejnebezpečnější záření a způsobuje na pokožce zhoubné i nezhoubné nádory a další poškození kůže. SPF na obale určuje ochranu čistě jen vůči UVB.
 • UVC – je záření, které nedopadá na zem.

Jak na opalování:

 • Na 1 cm kůže bychom měli nanést 2 ml ochranného krému. Kolik by nám tak měl vydržet jeden krém? Přibližně 3-4 dny.
 • Vyvarujte se chození na slunce mezi 11 a 15 hodinou a to zejména v prvních dnech opalování.
 • Mažte se každé 2 hodiny a poprvé minimálně 30 minut před opalováním.
 • Pozor i slunce za mraky opaluje a je nutné používat ochranný krém.
 • Děti do 1 roku na slunce nepatří.
 • Děti do 3 let na slunce vždy jen s pokrývkou hlavy a namazané.

Ukázat kompletní nabídku opalovacích krémů


Pomohl vám náš test opalovacích krémů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného výrobku dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního opalovacího krému. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

5 komentářů

 1. Lenka

  Dobrý den, také jsem koupila dceři 2 krémy Cien SPF 30 a zarazilo mě uvedené značení jen UVA. Jelikož odjíždí příští týden do Chorvatska, tak jsem málem objednala jiné krémy (ovšem Cien má dobrou kvalitu a pověst, o ceně nemluvě). Naštěstí jsem narazila na tuto diskusi…
  Výrobci bych vyřídila, že jedna věta na obale výrobku by uklidnila zodpovědné rodiče (např. Obsahuje ochranu proti UVA i UVB záření). Každý totiž neví, že SPF “automaticky” označuje ochranu proti UVB záření. Málem jsem kvůli tomu nakoupila jiné krémy, které tuto informaci uvádějí… Dále nejsou špatné (a cenově přijatelné) i opalovací výrobky z DM drogerie a zn. Nivea když je v “akci”. Bohužel každý nemá finance na Daylong (protože nestačí jen 1x namazat – je to hloupost, zvlášť pokud dítě tráví hodně času ve vodě – tak i ta “voděodolnost” je časově omezená)… či Biodermu.. Přeji všem klidné léto. Právě jsem se přihlásila na odběr těchto stránek :-)

 2. Petra

  Dobrý den, koupila jsem dětský opalovaní krém ve spreji Cien z Lidlu SPF 50 a doma jsem si všimla, že na obalu je napsaný pouze ochrana proti UVA záření, nikde není napsané UVB. Je to jen chyba v tisku nebo tento sprej není kvalitní, vhodný pro děti. Děkuji za komentář.

  1. Marta

   Dobrý den, já si tento opalovací krém pro děti také koupila a malému se po něm dělají obrovské červené fleky po kůži….ano i já viděla na obalu pouze UVA..to jsem si ani nevšimla….

   1. lukas

    Děkujeme za doplnění a upozornění, info bylo vloženo do článku. V brzké době dojde k rozšíření článku o další informace.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>