Opalovací krémy – test 2017

Nivea Sun Protect opalovací krém Léto je tu! A s ním přichází i nutnost chránit se před slunečními paprsky. Neradno tuto činnost podceňovat, protože může dojít až k tomu nejhoršímu. Proto doporučujeme pravidelně používat opalovací krémy! Jenže koupit si nekvalitní krém vlastně není žádná výhra a naše kůže trpí stejně, jako kdybychom ho vůbec nepoužívali. Proto jsme se rozhodli na základě různých hodnocení a spotřebitelských posudků sepsat test opalovacích krémů 2017.

Nejdražší opalovací krémy ne vždy patří mezi ty nejlepší, což ostatně dokazuje i tento test, který byl sestaven výrobky, které se často umisťovali v různých spotřebitelských testech na předních příčkách. Cena ne vždy rozhoduje o kvalitě výrobků, čemuž jsme se u nás přesvědčili již mnohokrát. Cílem je představit vám pár kvalitních výrobků ze kterých si sami vyberete podle svých preferencí.

Vysvětlení: Test opalovacích krémů 2017 byl sestaven na základě těchto zdrojů: IDNES, TN.CZ, DTEST a německých Stiftung Warentest, TESTSIEGER a Konsument..

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test opalovacích krémů pro dospělé – 2017

 NázevFaktorHodnoceníCena od [Kč] 
1.Ladival spray (OF 25)OF 25247 Kč (200 ml)Více informací
1.Garnier AS (AmbreSolaire)OF 30181 Kč (200 ml)Více informací
1.Dm/Sundance Transparentes SonnensprayOF 50130 Kč (200 ml)Drogerie DM
1.La Roche Posay AntheliosOF 30457 Kč (300 ml)Více informací
1.NIVEA SUNOF 20, OF 30289 Kč (200 ml)Více informací
1.Vichy Capital Soleil (CS) spray na těloOF 50413 Kč (200 ml)Více informací
1.Daylong Regular LotioOF 15329 Kč (200 ml)Více informací
1.Bioderma Photoderm Bio FamilyOF 30635 Kč (400 ml)Více informací
1.Avéne Sun High ProtectionOF 30408 Kč (50 ml)Více informací
1.Lidl Cien / Sun Sonnenmilch classicOF 20150 KčLIDL

Zobrazit kompletní nabídku opalovacích krémů


Test opalovacích krémů pro děti – 2017

 NázevFaktorHodnoceníCena od [Kč] 
1.LA ROCHE AntheliosOF 50+5 Stars5 / 5349 Kč (200 ml)Více informací
1.Daylong kidsOF 305 Stars5 / 5409 Kč (200 ml)Více informací
1.Garnier Ambre Solaire Resisto KidsOF 50+5 Stars5 / 5250 Kč (200 ml)Více informací
1.Vichy Capital Soleil MilkOF 505 Stars5 / 5454 Kč (200 ml)Více informací
1.Ladival SPF30 mléko pro dětiOF 305 Stars5 / 5381 Kč (200 ml)Více informací

Zobrazit kompletní nabídku dětských opalovacích krémů[sc:vysvetlivky]

Opalovací krém pro dospělé – vítěz testu 2017

Ladival Spray – sluneční ochranný sprej s faktorem 25 se stal vítězem testu časopisu dTest v 7/2013 v konkurenci 18ti dalších výrobků. Ohodnocen jako „dobrá kvalita“ což je nejvyšší ohodnocení. I v dalších letech 2016 i 2017 potvrzuje svoje postavení na špici.

Dm/Sundance Transparentes SonnensprayVítěz časopisu dTest z roku 2012 je jedním z nejlevnějších opalovacích přípravků, který ale dokázal porazit i přípravky o několik stovek dražší. Zakoupit jej lze v drogériích DM. Testován byl ochranný faktor 30. I po 3 letech od testu stále patří mezi nejlepší na trhu.

Lidl/Cien – Classic (ochranný faktor 20) – kvalitní přípravek německé privátní značky Cien lze zakoupit v řetězcích Lidl. Přípravek se nachází na předních příčkách německých testů STIFTUNG WARENTEST a KONSUMENT. V obou případech získal 1. místo z 20 testovaných výrobků.

Garnier / AmbreSolaire, opalovací mléko – jeden z výše umístěných výrobků časopisu dTest s ochranným faktorem 20. Voděodolný a hypoalergenní přípravek. Pravidelně na předních příčkách německých testů.

Nivea Sun Protect & Bronze – Vítěz německé spotřebitelského testu TESTSIEGER nabízí ochranný faktor 30.

Opalovací krém pro děti – vítěz testu 2017

La Roche Posay mléko (OF 30) – vítěz časopisu dTest. Podle hodnocení se dobře roztírá a vstřebává, nezanechává bílé skvrny ale především velmi kvalitně chrání.

Avon Sun, voděodolné mléko ve spreji pro děti (OF 30) – Deklarovaný faktor 30, naměřeno 26. dobrá odolnost, roztíratelnost, rychle se vstřebává. Hodnocen v testech jako „dobré“ což je druhá nejvyšší známka.

Garnier Ambre Solaire (OF 50) – velmi vysoká ochrana pro děti s faktorem 50. Hodnocen v testu jako „Dobře“ což je druhá nejvyšší známka.

Ladival SPF30 mléko pro děti – opalovací mléko pro děti bylo ohodnoceno německým testem STIFTUNG WARENTEST jako vynikající a umístilo se na 2. místě z 19 testovaných výrobků.

Pár základních informací a rad týkajících se opalování:

Druhy slunečního záření:

 • UVA záření je méně nebezpečné než sluneční záření. Podporuje tvorbu vitamínu A a D ale, způsobuje rychlejší stárnutí pokožky a proniká do znamének a kožních vrásek. Značka UVA na obalu znamená, že výrobek má rozšířenou ochranu i proti UVA záření (pro které nemáme jednotku ochrany).
 • UVB je nejnebezpečnější záření a způsobuje na pokožce zhoubné i nezhoubné nádory a další poškození kůže. SPF na obale určuje ochranu čistě jen vůči UVB.
 • UVC – je záření, které nedopadá na zem.

Jak na opalování:

 • Na 1 cm kůže bychom měli nanést 2 ml ochranného krému. Kolik by nám tak měl vydržet jeden krém? Přibližně 3-4 dny.
 • Vyvarujte se chození na slunce mezi 11 a 15 hodinou a to zejména v prvních dnech opalování.
 • Mažte se každé 2 hodiny a poprvé minimálně 30 minut před opalováním.
 • Pozor i slunce za mraky opaluje a je nutné používat ochranný krém.
 • Děti do 1 roku na slunce nepatří.
 • Děti do 3 let na slunce vždy jen s pokrývkou hlavy a namazané.

Ukázat kompletní nabídku opalovacích krémů


Pomohl vám náš test opalovacích krémů 2017? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného výrobku dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního opalovacího krému. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

5 komentářů

 1. Lenka

  Dobrý den, také jsem koupila dceři 2 krémy Cien SPF 30 a zarazilo mě uvedené značení jen UVA. Jelikož odjíždí příští týden do Chorvatska, tak jsem málem objednala jiné krémy (ovšem Cien má dobrou kvalitu a pověst, o ceně nemluvě). Naštěstí jsem narazila na tuto diskusi…
  Výrobci bych vyřídila, že jedna věta na obale výrobku by uklidnila zodpovědné rodiče (např. Obsahuje ochranu proti UVA i UVB záření). Každý totiž neví, že SPF “automaticky” označuje ochranu proti UVB záření. Málem jsem kvůli tomu nakoupila jiné krémy, které tuto informaci uvádějí… Dále nejsou špatné (a cenově přijatelné) i opalovací výrobky z DM drogerie a zn. Nivea když je v “akci”. Bohužel každý nemá finance na Daylong (protože nestačí jen 1x namazat – je to hloupost, zvlášť pokud dítě tráví hodně času ve vodě – tak i ta “voděodolnost” je časově omezená)… či Biodermu.. Přeji všem klidné léto. Právě jsem se přihlásila na odběr těchto stránek :-)

 2. Petra

  Dobrý den, koupila jsem dětský opalovaní krém ve spreji Cien z Lidlu SPF 50 a doma jsem si všimla, že na obalu je napsaný pouze ochrana proti UVA záření, nikde není napsané UVB. Je to jen chyba v tisku nebo tento sprej není kvalitní, vhodný pro děti. Děkuji za komentář.

  1. Marta

   Dobrý den, já si tento opalovací krém pro děti také koupila a malému se po něm dělají obrovské červené fleky po kůži….ano i já viděla na obalu pouze UVA..to jsem si ani nevšimla….

   1. lukas

    Děkujeme za doplnění a upozornění, info bylo vloženo do článku. V brzké době dojde k rozšíření článku o další informace.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>