Parfémy a kosmetika

Opalovací krémy – test 2021

Nivea Sun Protect opalovací krém Léto je tu! A s ním přichází i nutnost chránit se před slunečními paprsky. Neradno tuto činnost podceňovat, protože může dojít až k tomu nejhoršímu. Proto doporučujeme pravidelně používat opalovací krémy! Jenže koupit si nekvalitní krém vlastně není žádná výhra a naše kůže trpí stejně, jako kdybychom ho vůbec nepoužívali. Proto jsme se rozhodli na základě různých hodnocení a spotřebitelských posudků sepsat test opalovacích krémů 2021.

Nejdražší opalovací krémy ne vždy patří mezi ty nejlepší, což ostatně dokazuje i tento test, který byl sestaven výrobky, které se často umisťovali v různých spotřebitelských testech na předních příčkách. Cena ne vždy rozhoduje o kvalitě výrobků, čemuž jsme se u nás přesvědčili již mnohokrát. Cílem je představit vám pár kvalitních výrobků ze kterých si sami vyberete podle svých preferencí.

Vysvětlení: Test opalovacích krémů 2021 byl sestaven na základě těchto zdrojů: IDNES, TN.CZ, DTEST a německých Stiftung Warentest, TESTSIEGER a Konsument..

[ssba]

Test opalovacích krémů pro dospělé – 2021

NázevFaktorHodnoceníCena od [Kč]
1.Bioderma Photoderm Bio FamilyOF 30[usr 5 text="true" tooltip="true"]550 Kč (400 ml)Více informací
1.Garnier AS (AmbreSolaire)OF 30[usr 5 text="true" tooltip="true"]240 Kč (200 ml)Více informací
1.Dm/Sundance Transparentes SonnensprayOF 50[usr 5 text="true" tooltip="true"]100 Kč (200 ml)Více informací
1.La Roche Posay Anthelios ShakaOF 30[usr 5 text="true" tooltip="true"]550 Kč (200 ml)Více informací
1.Piz Buin MoisturisingOF 15[usr 5 text="true" tooltip="true"]200 Kč (200 ml)Více informací
1.Nivea Sun Protect & BronzeOF 30[usr 5 text="true" tooltip="true"]280 Kč (200 ml)Více informací
1.Vichy Idéal SoleilOF 50+[usr 5 text="true" tooltip="true"]500 Kč (200 ml)Více informací
1.Daylong Ultra LotioOF 25[usr 5 text="true" tooltip="true"]500 Kč (200 ml)Více informací
1.Avéne Sun High ProtectionOF 30[usr 5 text="true" tooltip="true"]500 Kč (50 ml)Více informací
1.Lidl Cien / Sun Sonnenmilch classicOF 20[usr 5 text="true" tooltip="true"]150 KčLIDL

Zobrazit kompletní nabídku opalovacích krémů


Test opalovacích krémů pro děti – 2021

NázevFaktorHodnoceníCena od [Kč]
1.LA ROCHE AntheliosOF 50+[usr 5 tooltip="true" text="true"]640 Kč (250 ml)Více informací
1.Daylong KidsOF 50[usr 5 tooltip="true" text="true"]700 Kč (150 ml)Více informací
1.Garnier Ambre Solaire Resisto KidsOF 50+[usr 5 tooltip="true" text="true"]250 Kč (200 ml)Více informací
1.Bioderma Photoderm KidOF 50+[usr 5 tooltip="true" text="true"]500 Kč (200 ml)Více informací
1.Ladival SPF30 mléko pro dětiOF 30[usr 5 tooltip="true" text="true"]350 Kč (200 ml)Více informací

Zobrazit kompletní nabídku dětských opalovacích krémůJak vybrat opalovací krém?

 • Typ – Prostředky chránicí nás před nebezpečným působením slunečního záření existují v různých podobách. Jaké jsou možnosti a jaké jsou mezi jednotlivými variantami rozdíly?
  o Krém – Nejznámější a nejpoužívanější jsou klasické krémy. Jejich výhodou je možnost vytvoření ucelené a silné vrstvy a docílení velmi vysoké míry ochrany. Nevýhodou krémů je ale obvykle náročnější a zdlouhavější roztírání.
  o SprejSprej se oproti krému velmi snadno a rychle aplikuje. Vrstva je ale slabší a při nedůsledném nanášení mohou zůstat i nechráněná místa. Spreje zpravidla neposkytují tak kvalitní ochranu jako krémy. Lze je ale snáze nanášet častěji.
  o MlékoOpalovací mléko představuje kompromis mezi snadným nanášením sprejové varianty a maximální ochranou krému.
  o Speciální krémy – Setkat se můžete i se specializovanými přípravky, např. pro použití na obličej, pro suchou nebo citlivou pokožku apod.
 • SPF, stupeň ochrany – Ochranný sluneční faktor (SPF, někdy se používá taky pojem UV faktor) je při výběru opalovacího přípravku vůbec nejdůležitější vlastností. Jak si ale vybrat tu správnou hodnotu? V úvahu je třeba vzít délku pobytu na slunci, prostředí (moře, hory,…), ale zejména váš kožní fototyp. Pro zjednodušení jsou krémy rozděleny do čtyř kategorií, z nichž každá je vhodná pro jiný kožní typ a jiné podmínky.
  o Nízká ochrana, faktor 10 a méně – Tato varianta je vhodná pro osoby s fototypem IV, tedy s velmi tmavou kůží, která se skoro nikdy nespálí a nikdy nezarudne.
  o Střední ochrana (15, 20, 25) – Střední ochrana je za tuzemských podmínek vhodná pro osoby s fototypem III, což je největší část obyvatel ČR. Tento fototyp se vyznačuje světlou nebo snědší pletí, světlými nebo hnědými vlasy.
  o Vysoká ochrana (30, 50) – Vyšší SPF je vhodné pro světlejší fototyp III nebo fototyp II, i těchto lidí je v u nás velké množství. Jde o světlovlasé a světlooké typy, často s určitým množstvím pih.
  o Velmi vysoká ochrana (50 a více) – Pokud patříte k fototypu I (zrzavé vlasy, mnoho pih, velmi rychle se spálí a vždy do ruda), pak ideálně sáhněte po SPF 50 nebo i více. A to zejména v případě, že se chystáte např. k moři.
 • Chemický vs. fyzikální UV filtr – V současné době si můžete vybrat ochranné prostředky se dvěma typy filtrů. Starší variantu představují fyzikální filtry, modernější přípravky mohou nabízet filtr chemický. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?
  o Fyzikální – Zastaralejší varianta, jejíž jasnou výhodou je okamžitý účinek. Tyto krémy poskytují ochranu ihned po nanesení. Výhodou je i nižší cena. Nevýhoda naopak spočívá v nutnosti častěji ochrannou vrstvu obnovovat.
  o Chemické – Nevýhodou je vyšší cena a nástup účinku až cca 30 minut po aplikaci. Výhodou je dlouhotrvající ochrana.
 • UVA a UVB záření – Obě tyto hodnoty jsou součástí UV záření ze slunečního svitu. Opalovací krémy (i jiné prostředky) se však zaměřují především na ochranu proti záření typu UVB, a ochranný faktor SPF se taky týká právě tohoto záření. Důvodem je, že jde o nebezpečnější složku slunečního svitu, odpovědnou právě za spálení, alergické reakce i vznik nezhoubných a zhoubných melanomů. UVA záření má spíše negativní kosmetický vliv – způsobuje stárnutí pokožky a urychluje vznik vrásek. U některých opalovacích ochranných prostředků naleznete označení, že chrání i před UVA zářením.

Nejčastější otázky kupujících

Podle čeho vybírat opalovací krém?

Opalovací krém, mléko nebo sprej je třeba vždy vybírat především podle faktoru ochrany (SPF neboli UV faktor) a podle typu kůže – je tedy třeba znát svůj fototyp. Celkem se rozlišuje šest fototypů značených římskými číslicemi.

Nejvyšší fototypy VI a V teoreticky žádnou ochranu nepotřebují. Lidé s takto tmavou pokožkou se za normálních okolností prakticky nemohou spálit. Fototyp IV má tmavou pleť, vlasy a oči a spálí se jen zcela výjimečně při velmi intenzivním pobytu na silném slunci. V našich podmínkách bohatě stačí SPF 5 nebo 10 – u moře až 15.

Pokud máte kůži fototypu III (světlé až hnědé vlasy, světlá až snědá pleť) tak se opalujete většinou hezky do hněda, ale spálit se při delší expozici můžete. V našich podmínkách se doporučují krémy SPF 10 nebo 15, u moře alespoň 20 nebo 25.

II. fototyp zahrnuje blond vlasy a velmi světlou pokožku, která se snadno spálí do červena. Člověk s tímto typem pokožky by měl používat krém s SPF minimálně 25, u moře pak 30 nebo i více.

Fototyp I se vyznačuje rusými vlasy, množstvím pih a velmi bledou pletí. Tyto osoby se takřka nikdy neopálí, ale téměř ihned se spálí do červena. Vhodný je krém s aspoň SPF 30, u moře i 50 nebo víc.

Jaký krém zvolit k moři?

Pokud vyrážíte do tepla k moři, musí vám být jasné, že potřebujete silnější ochranu proti slunci. Zvolte tedy SPF alespoň o pět nebo deset stupňů vyšší, než jaký používáte doma. Pamatujte, že vliv nemá jen ostřejší svit kvůli jižnější poloze, roli hraje i voda, která paprsky odráží a celou situaci zhoršuje. Lidé se taky na dovolené obvykle chovají z hlediska vystavování UV záření podstatně rizikověji než doma.

Vyšší faktor je ale třeba zvolit nejen do teplých krajů. Silný opalovací krém si zabalte, i pokud vyrážíte na hory. Ve vyšších polohách je sluneční záření intenzivnější, může se navíc odrážet od sněhu.

Jaký krém je vhodný pro děti?

Dětská pokožka je mnohem citlivější než dospělá. Malé děti je před intenzivním zářením v letních poledních hodinách důležité chránit oblečením a pokrývkou hlavy a zdržovat se s nimi ve stínu. Opalování u dětí nepřichází v úvahu. Pokud se má dítě pohybovat na slunci, používejte krémy s co nejvyšším ochranným faktorem. Zejména pro malé děti je taky vhodné volit krémy, které jsou pro děti určeny, jsou šetrné a neobsahují potenciálně závadné látky.

Poskytuje krém ochranu i ve vodě?

Mnoho lidí si i dnes myslí, že ve vodě se nemohou spálit. Opak je pravdou. Před pobytem ve vodě je třeba se natřít a k tomu účelu jsou vhodnější krémy označené jako voděodolné, protože poskytnou delší ochranu. Každý přípravek je ale po návratu z vody nutné aplikovat znovu!

Na co si dát pozor při výběru a používání?

Nenechte se příliš zviklat reklamními slogany. Spousta krémů ve skutečnosti nenabízí takovou ochranu, jakou výrobci deklarují – ať už jde o ochranu proti UVA záření, voděodolnost nebo některé jiné vlastnosti (s výjimkou SPF faktoru). Zacházejte tedy s každým krémem stejně odpovědně a natírejte se tak často, jak se doporučuje.

Co se týče krémů, které už máte doma. Nezapomeňte kontrolovat datum spotřeby. Většina krémů je použitelná cca půl roku až rok po otevření, ale to pouze za předpokladu, že byly správně skladovány v tmavém obalu a teplotě do cca 25°C. Krém, který leží vedle vás na dece u moře, bude degradovat mnohem rychleji a je vhodné ho spotřebovat během dané dovolené.

Opalovací krém pro dospělé – vítěz testu 2021

Ladival Spray – sluneční ochranný sprej s faktorem 25 se stal vítězem testu časopisu dTest v 7/2013 v konkurenci 18ti dalších výrobků. Ohodnocen jako „dobrá kvalita“ což je nejvyšší ohodnocení. I v dalších letech 2018 i 2019 potvrzuje svoje postavení na špici.

Dm/Sundance Transparentes SonnensprayVítěz časopisu dTest z roku 2012 je jedním z nejlevnějších opalovacích přípravků, který ale dokázal porazit i přípravky o několik stovek dražší. Zakoupit jej lze v drogériích DM. Testován byl ochranný faktor 30. I po 3 letech od testu stále patří mezi nejlepší na trhu.

Lidl/Cien – Classic (ochranný faktor 20) – kvalitní přípravek německé privátní značky Cien lze zakoupit v řetězcích Lidl. Přípravek se nachází na předních příčkách německých testů STIFTUNG WARENTEST a KONSUMENT. V obou případech získal 1. místo z 20 testovaných výrobků.

Garnier / AmbreSolaire, opalovací mléko – jeden z výše umístěných výrobků časopisu dTest s ochranným faktorem 20. Voděodolný a hypoalergenní přípravek. Pravidelně na předních příčkách německých testů.

Nivea Sun Protect & Bronze – Vítěz německé spotřebitelského testu TESTSIEGER nabízí ochranný faktor 30.

Opalovací krém pro děti – vítěz testu 2021

La Roche Posay mléko (OF 30) – vítěz časopisu dTest. Podle hodnocení se dobře roztírá a vstřebává, nezanechává bílé skvrny ale především velmi kvalitně chrání.

Avon Sun, voděodolné mléko ve spreji pro děti (OF 30) – Deklarovaný faktor 30, naměřeno 26. dobrá odolnost, roztíratelnost, rychle se vstřebává. Hodnocen v testech jako „dobré“ což je druhá nejvyšší známka.

Garnier Ambre Solaire (OF 50) – velmi vysoká ochrana pro děti s faktorem 50. Hodnocen v testu jako „Dobře“ což je druhá nejvyšší známka.

Ladival SPF30 mléko pro děti – opalovací mléko pro děti bylo ohodnoceno německým testem STIFTUNG WARENTEST jako vynikající a umístilo se na 2. místě z 19 testovaných výrobků.

Pár základních informací a rad týkajících se opalování:

Druhy slunečního záření:

 • UVA záření je méně nebezpečné než sluneční záření. Podporuje tvorbu vitamínu A a D ale, způsobuje rychlejší stárnutí pokožky a proniká do znamének a kožních vrásek. Značka UVA na obalu znamená, že výrobek má rozšířenou ochranu i proti UVA záření (pro které nemáme jednotku ochrany).
 • UVB je nejnebezpečnější záření a způsobuje na pokožce zhoubné i nezhoubné nádory a další poškození kůže. SPF na obale určuje ochranu čistě jen vůči UVB.
 • UVC – je záření, které nedopadá na zem.

Jak na správné opalování (nanášení krému na opalování):

 • Na 1 cm kůže bychom měli nanést 2 ml ochranného krému. Kolik by nám tak měl vydržet jeden krém? Přibližně 3-4 dny.
 • Vyvarujte se chození na slunce mezi 11 a 15 hodinou a to zejména v prvních dnech opalování.
 • Mažte se každé 2 hodiny a poprvé minimálně 30 minut před opalováním.
 • Pozor i slunce za mraky opaluje a je nutné používat ochranný krém.
 • Děti do 1 roku na slunce nepatří.
 • Děti do 3 let na slunce vždy jen s pokrývkou hlavy a namazané.

Nejlepší značky opalovacích krémů

Bioderma

Francouzská značka Bioderma byla založena v roce 1977, takže je na trhu již více než 40 let. Za tu dobu si díky svému inovativnímu přístupu k pleti našla spokojené zákazníky i u nás. Bioderma je známá svou speciální řadou kosmetiky pro atopiky, lidi s citlivou pletí a nabízí zajímavou péči také při různých dermatologických problémech.

Kromě toho zde najdete také šampony na vlasy od společnosti Bioderma – často zapomínáme, že kromě vlasů bychom měli pečovat především o pokožku hlavy. Šampony Bioderma jsou velmi účinné při problémech s lupy nebo mastnými vlasy.

Prvním produktem, se kterým Bioderma přišla na trh, byl šampon na vlasy s názvem Nodè. Tato značka dodnes inovuje svět kosmetiky a přichází s novými přístupy v péči o pleť. Zákazníky si získala jak kvalitou, tak vlastním výzkumem a vývojem ve snaze zlepšovat se, posouvat se vpřed a naslouchat potřebám.

V nabídce najdete opalovací spreje, krémy i mléka a taky speciální varianty pro děti, pro suchou pleť apod. Cena je obvykle v rozmezí 200-500 Kč.

Nivea

Německá značka Nivea je velmi oblíbená nejen u nás. Ikonický „modrý krém Nivea“ s příjemnou vůní, jednoduše zabalený v krabičce, přišel na trh v roce 1911 a od té doby je v drtivé většině domácností. Určitě znáte jemný krém Nivea, který používá vaše babička, a vlastně ho díky ní znáte i vy.

Značku Nivea založil lékárník a podnikatel Troplowitz. Dnes od této značky najdete šampony na vlasy nebo dětskou kosmetiku, ale také oblíbené přípravky na ochranu před sluncem pod názvem Nivea Sun nebo krémy pro péči o stárnoucí pleť.

V roce 1922 přinesla Nivea na trh mýdlo na holení pro muže, čímž zahájila své působení v oblasti kosmetiky pro muže. Vzhledem k rostoucímu zájmu veřejnosti byla v roce 1986 představena kompletní řada péče o muže, včetně holicích přípravků pro muže s citlivější pokožkou. Postupně si nejen dámy konečně našly svou cestu.

Daylong

Florida, 1988 – místo plné slunce, ideální pro tvorbu pleťové kosmetiky. Hlavní myšlenkou Daylongu bylo vytvořit kosmetiku, která by chránila pleť i pokožku před slunečními paprsky. Přesněji řečeno, aby pleť a pokožka byly opravdu, ale opravdu dokonale chráněny.

Denní opalovací krémy patří k nejprodávanějším na trhu – jejich výhodou je báječná konzistence. Snadno se roztírají, takže se opalovací krém dostane opravdu všude, dokonce i do záhybů. Rychle se vstřebává a jako bonus vás potěší jeho extrémní odolnost vůči vodě i potu.

A s chválou jsme ještě neskončili. Díky jedinečnému složení opalovacích krémů Daylong budete mít pocit, jako byste na pokožce žádný opalovací krém neměli. Po aplikaci není lepkavý ani mastný. Opalovací krémy Daylong mohou samozřejmě používat i alergici nebo lidé s problematickou pletí se sklonem k akné.

V její nabídce jsou krémy i jiné přípravky s SPF 50 a 30, ale i 25 či 15.

Vichy

Základem kosmetiky Vichy je termální voda se stejnojmenným názvem – Vichy. Blahodárné účinky této jedinečné termální vody se zkoumají v různých laboratořích již od roku 1931. Velkých výsledků bylo dosaženo v roce 1961, kdy byly postaveny továrny na výrobu kosmetiky s touto vodou.

Francouzská kosmetika Vichy je dnes jednou z nejznámějších značek, která přináší inovace v péči o pleť, pokožku a vlasy. Opalovací krémy Vichy se vyznačují kvalitou, spolehlivostí a odolností vůči potu i vodě. Rozhodně doporučujeme tuto péči vyzkoušet.

Kromě toho si můžete vybrat z kvalitních produktů Vichy určených pro různé typy vlasů, celou řadu kosmetiky pro unavenou nebo stárnoucí pleť. Věříme, že kvalita termálního pramene Vichy si vás získá stejně jako nás.

Krémy této známé značky jsou trochu dražší (od cca 300 Kč) a zahrnují především varianty s SPF 50, ale také 30.

La Roche-Posay

1995, jižní Francie. Společnost La Roche-Posay začala psát svou historii v tomto roce, kdy se ve spolupráci s mnoha dermatology z celého světa zrodila myšlenka uvést na trh šetrnou kosmetiku. Jejich kosmetiku dnes používají spokojení zákazníci i u nás, a to včetně krémů na opalování.

Filozofie La Roche-Posay se zaměřuje na šetrnou kosmetiku s minimálními vedlejšími účinky. Tak se zrodila pleťová a tělová kosmetika vhodná pro alergiky nebo citlivou pokožku. V sortimentu La Roche-Posay najdete jemné odličovací vody, pleťová tonika a krémy určené speciálně pro péči o oční okolí. V nabídce je také péče o rty a dekorativní kosmetika včetně rtěnek nebo make-upu.

Opalovací krémy La Roche-Posay poskytují spolehlivou ochranu před poškozením kůže i pokožky během slunečných dnů.

Vybírat můžete především z krémů s faktorem 50, ale i 30. Sortiment zahrnuje i přípravky pro děti, citlivou pokožku, suchou pleť atd.

Heliocare

Cantabria Labs, 1989 – zde se nachází počátky opalovacích krémů Heliocare v naší nabídce. Do našeho výběru značek jsme rozhodně museli zařadit i Heliocare.

Jedná se o vysoce kvalitní opalovací krémy bohaté na přírodní antioxidanty, které přirozeným způsobem zpomalují působení volných radikálů z UV záření. Značka Heliocare se navíc může pochlubit patentovanou technologií – při její výrobě se používá extrakt z jihoamerické kapradiny Polypodium Leucotomos.

Opalovací krémy Heliocare poskytují pokožce kolem sebe dokonalou péči. Značka nabízí také řadu kosmetiky pro problematickou pleť, která chrání pleť před pigmentovými skvrnami, a oblíbenou fotokosmetiku určenou ke zpomalení stárnutí pleti vlivem UV záření.

Uriage

Opět termální voda a opět Francie. Historie značky Uriage sahá až do roku 1992, kdy byl naplno zahájen prodej kosmetiky, jejíž hlavní složkou byla termální voda ze srdce francouzských Alp.

Značka Uriage nabízí řadu kosmetických a pečujících produktů, včetně opalovacích krémů a přípravků pro péči o pleť. Zákazníci si opalovací krémy Uriage oblíbili zejména pro jejich hydratační vlastnosti, spolehlivou ochranu před UVA i UVB zářením a samozřejmě skvělou konzistenci. Díky obsahu termální vody jsou výrobky mimořádně šetrné k pokožce i k pleti.

Líbí se nám, že kosmetika Uriage je vhodná i pro citlivou pleť a samotná termální voda je zárukou vyšší kvality. Opalovací krémy Uriage, stejně jako další výrobky této značky, rozhodně stojí za důvěru.

Avène

Ano, je to tak – termální voda Avène pochází z jižní Francie. Pramen byl znám již před rokem 1860, ale o jeho blahodárných účincích se ví přibližně od roku 1871, kdy se zpráva o Avène dostala do USA.

V současné době si značka Avène získala odbyt také v Japonsku, kde si místní zákazníci účinky této termální vody na pleť pochvalují. Kromě toho najdete Avène i v Číně a samozřejmě v Evropě. Jejich opalovací krémy a přípravky pro péči o pleť se rychle vstřebávají, mají spolehlivé složení a v neposlední řadě zanechávají příjemný pocit.

Do našeho výběru jsme museli zařadit značku Avène. Rozhodně stojí za to vyzkoušet opalovací krémy s obsahem termální vody, která je sama o sobě hydratačním a vyživujícím prvkem.

Garnier

Rok 1904 – tak daleko v historii kosmetického průmyslu sahá oblíbená značka Garnier. V současné době patří pod L’Oreal, stejně jako mnoho dalších oblíbených značek.

Značka Garnier prorazila na trhu s tělovým krémem La Lotion Garnier, který měl rostlinný základ a okamžitě si získal mnoho zákazníků pro své vynikající vlastnosti. Později Garnier jako jeden z prvních začal vyrábět speciální krémy na ochranu pokožky před spálením, a tak se opalovací krémy dostaly do povědomí veřejnosti.

A ještě jedno prvenství – v roce 1960 Garnier jako první značka představil barvu na vlasy, kterou lze používat doma. Tak se zpopularizovala nejen barva na vlasy, ale také opalovací krémy na ochranu naší pleti a pokožky.

PIZ BUIN

Nyní se přesouváme do hor. V roce 1938 se při výstupu na horu Piz Buin spálil mladý student. Spálení od slunce mu bylo tak nepříjemné, že se rozhodl experimentovat a začal pracovat v kosmetickém průmyslu. Na tomto základě vznikla dnes již proslulá značka Piz Buin.

Opalovací krémy Piz Buin jsou spolehlivé, hydratační, vysoce výživné a samozřejmě svým složením šetrné k pokožce i pleti. Zájem o tuto značku postupně rostl, až se dostala mezi naše zákazníky.

Líbí se nám historie i charakter značky. Samozřejmě se nám líbí také kvalita a skvělé vlastnosti těchto vynikajících opalovacích krémů, které v našem výběru nesmí chybět. Pokud hledáte kvalitní opalovací krém, určitě se podívejte na řadu Piz Buin.

Ceny některých krémů začínají už okolo sta korun.

Astrid

Další značka kosmetiky a opalovací péče, která je u nás velmi oblíbená. Historie značky sahá až do roku 1847, kdy byl v Praze otevřen první obchod s kosmetikou Astrid – jedná se tedy o českou značku. Od roku 1996 oficiálně změnila svůj status na akciovou společnost Astrid Cosmetics a.s. oblibou funguje dodnes.

Určitě si z dětství pamatujete reklamy na opalovací krémy Astrid a další přípravky pro péči o pleť po opalování. Stále se jedná o cenově dostupnou kosmetiku, která je zároveň pro mnoho zákazníků tradicí.

Opalovací krémy Astrid jsou jedny z nejrozšířenějších díky svým dobrým vlastnostem a skvělé ceně. Každý si tak může užít péči o pleť a pokožku ve slunečných dnech.

Hawaiian Tropic

USA, 1969 – byla založena značka s exotickým názvem Hawaiian Tropic, která funguje dodnes a získala si mnoho spokojených zákazníků po celém světě.

Opalovací krémy Hawaiian Tropic jsou výjimečné také tím, že poskytují ochranu až do SPF 70, což mnoho značek nenabízí. Pokud tedy potřebujete opravdu extrémní ochranu, máte citlivou pokožku nebo se chystáte na dovolenou do sluncem zalité destinace, značka Hawaiian Tropic bude tou správnou volbou.

Musíme také pochválit jejich balzámy na rty, protože mysleli na často podceňovanou část obličeje. Dále si nezapomeňte prohlédnout kvalitní tělová mléka a řadu určenou speciálně pro citlivou pokožku. Širší sortiment Hawaiian Tropic najdete v USA, ale je k dostání i v Evropě a zde.


Ukázat kompletní nabídku opalovacích krémů


Pomohl vám náš test opalovacích krémů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného výrobku dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního opalovacího krému. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

5 Comments

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Dobrý den, také jsem koupila dceři 2 krémy Cien SPF 30 a zarazilo mě uvedené značení jen UVA. Jelikož odjíždí příští týden do Chorvatska, tak jsem málem objednala jiné krémy (ovšem Cien má dobrou kvalitu a pověst, o ceně nemluvě). Naštěstí jsem narazila na tuto diskusi…
  Výrobci bych vyřídila, že jedna věta na obale výrobku by uklidnila zodpovědné rodiče (např. Obsahuje ochranu proti UVA i UVB záření). Každý totiž neví, že SPF „automaticky“ označuje ochranu proti UVB záření. Málem jsem kvůli tomu nakoupila jiné krémy, které tuto informaci uvádějí… Dále nejsou špatné (a cenově přijatelné) i opalovací výrobky z DM drogerie a zn. Nivea když je v „akci“. Bohužel každý nemá finance na Daylong (protože nestačí jen 1x namazat – je to hloupost, zvlášť pokud dítě tráví hodně času ve vodě – tak i ta „voděodolnost“ je časově omezená)… či Biodermu.. Přeji všem klidné léto. Právě jsem se přihlásila na odběr těchto stránek 🙂

 • Dobrý den, koupila jsem dětský opalovaní krém ve spreji Cien z Lidlu SPF 50 a doma jsem si všimla, že na obalu je napsaný pouze ochrana proti UVA záření, nikde není napsané UVB. Je to jen chyba v tisku nebo tento sprej není kvalitní, vhodný pro děti. Děkuji za komentář.

  • Dobrý den, já si tento opalovací krém pro děti také koupila a malému se po něm dělají obrovské červené fleky po kůži….ano i já viděla na obalu pouze UVA..to jsem si ani nevšimla….

  • SPF určuje ochranu čisto len voči UVB. Značka UVA na obale znamená, že výrobok má rozšírenú ochranu aj proti UVA žiareniu (pre ktoré nemáme jednotku ochrany).

   • Děkujeme za doplnění a upozornění, info bylo vloženo do článku. V brzké době dojde k rozšíření článku o další informace.