Parfémy a kosmetika

Test korektorů

Korektor PERFECT ME dermacol Probděná noc, drobné nedokonalosti pleti, kruhy pod očima, začervenání, póry v okolí nosu, pigmentové skvrny, sjednocení tónu pleti – na tyto a ještě několik dalších nedostatků jsou tu korektory. Navíc určitě každá z nás zná dny, kdy nic nestíháte, a tak jedinou záchranou je kvalitní korektor namísto zdlouhavého líčení celé tváře. I pro tyto příležitosti je důležité vybrat si ten správný.

Anebo spíše, vybrat si ty správné, protože potřebujete určitě alespoň dva korektory – jeden na oblast okolo očí na zakrývání tmavších kruhů a druhý na problematická místa pleti. Od obou korektorů totiž očekáváme rozličné vlastnosti – ten pod oči má co nejméně zalézat do vrásek, ale spolehlivě by měl schovat tmavší kruhy, korektor na tvář má schovat začervenání, vyrážky či jiné nedostatky.

Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili tenhle zajímavý test korektorů. Věříme, že si i díky našim radám vyberete nejlepší korektor právě pro svůj typ pleti. Najít opravdu kvalitní kousek totiž může být pořádná věda, zejména pokud vám na vašem líčení a kvalitě kosmetiky záleží.

[ssba]

Test nejlepších korektorů podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1. YVES SAINT LAURENT
Touche Éclat
Rozjasňující korektor v peru[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 040 KčVíce informací
2.MAC Pro Longwear
Tekutý korektor[usr 5 text="true" tooltip="true"]588 KčVíce informací
3. CLINIQUE All About Eyes
Korektor na oči[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]630 KčVíce informací
4.Lancôme Effacernes
Longue Tenue
Oční korektor SPF 30[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]676 KčVíce informací
5.Maybelline Fit Me!
Tekutý korektor[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]134 KčVíce informací
6.Dermacol Perfect me
Zdokonalující korektor
a rozjasňovač 2v1
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]133 KčVíce informací
7.Rimmel Match Perfection
Rozjasňující korektor[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]129 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku korektorů


Jak vybrat kvalitní korektor?

 • Účel používání korektoru. Jak jsme vzpomenuli už v úvodu, měli byste mít alespoň dva korektory. Korektor pod oči by měl mít jemnou texturu, která dobře překrývá tmavší kruhy. Korektor na tvář musí co nejlépe zakrývat začervenání kůže, akné, černé tečky na nose apod. Právě podle účelu potom dokážete vybrat správnou barvu a konzistenci.
 • Barvy korektorů. Základem jsou žluté odstíny a odstíny dorůžova. Odstíny dorůžova se hodí k bledým typům pleti, světlé pokožce. Žluté odstíny právě naopak, svědčí tmavším typům pleti. Druhou skupinu tvoří korektory sloužící na skrývání nedokonalostí pleti, nejčastěji jsou v zelené, oranžové a ve fialové barvě. Pokud si chcete s líčením vyhrát k dokonalosti, právě tyto barevné kombinace vám budou nápomocné.
 • Konzistence korektorů. Ve všeobecnosti platí, že čím je korektor tekutější, řidší, tím má nižší krycí schopnost. Korektory krémové až tuhé mají nejvyšší krycí schopnost, ovšem tuhé korektory se nepoužívají v okolí očí (nejvíce zalézají do vrásek a zvýrazňují všechny i ty nejmenší záhyby, což je nežádoucí efekt).
 • Typ pleti. Suchá pleť si pravděpodobně nebude rozumět s tuhými korektory a pro mastnou pleť nejsou tuhé korektory příliš vhodné. Pokud tedy znáte svoji pleť dobře, víte, čemu se vyvarovat. V ideálním případě je vyzkoušejte, abyste našli to nejlepší přesně pro váš typ pleti a svůj vzhled.
 • Testy, recenze a vlastní zkušenosti. Nejideálnější je vyzkoušet vícero různých korektorů, protože jen tak zjistíte, co vám bude vyhovovat nejvíce. Podívejte se také na videa týkající se líčení anebo rovnou na videa o korektorech a pročtěte si různé recenze a hodnocení. Vždy však v závěru dejte na svůj vlastní úsudek.

Jakou konzistenci mohou mít korektory?

Korektory mohou mít nejčastěji tuto konzistenci:

 • Tuhý – nanáší se vždy jen v jedné tenké vrstvě, protože má sám o sobě vysoké krytí, je vhodný pro normální až sušší pleť, nejčastěji se používá na začervenání okolo úst a nosu, nikdy se nepoužívá na pokožku okolo očí, protože zvýrazňuje vrásky a zachází do i tak jemných záhybů, jaké jsou pod očima;
 • Tekutý – hodí se pro normální i smíšenou pleť a i pro mastnější pleť, dá se vrstvit, pokud je to nutné, dokáže schovat i vyrážky a často se používá i pod oči na schování kruhů pod očima, obvykle málo zalézá do vrásek;
 • Krémový – kryje víc jak tekutý korektor, je vhodný pod oči a často spolehlivě už v jedné vrstvě schová nejen kruhy pod očima ale i výraznější nedostatky, jakou jsou různé žilky a akné, lehce se nanáší.

Jak správně používat barevné korektory?

Základní pravidla používání jsou následující:

 • Zelený korektor – nejlepší korektor na zakrytí žilek, začervenání a akné na pleti, protože zelená barva neutralizuje červenou, takže jej využijete všude tam, kde jsou červenější místa na tváři.
 • Oranžový korektor – je určený na velmi tmavé kruhy pod očima s mírným zabarvením domodra, které působí hluboko, a s běžnými odstíny si při takových kruzích nedokážete poradit.
 • Fialový korektor – ideální na schování pigmentových skvrn.
 • Sytě žlutý korektor – zakryje modřiny a i tmavší kruhy pod očima s mírným zabarvením do světle modra.

Všechny tyto barevné korektory se zpravidla používají pod make-up, tedy ještě předtím než začnete make-up nanášet na pleť.

Kdy správně nanést korektor?

Pokud řešíte běžné líčení na den, platí jednoduché pravidlo – při kruzích pod očima se nanáší nejdříve korektor a potom make-up, při vyrážkách a jiných nedokonalostech nejdříve make-up a potom korektor.

Jak otestovat, zda korektor zakryje modrý / šedý podtón pokožky pod očima?

Pokud máte možnost korektor na živo vyzkoušet, naneste ho na opačnou stranu zápěstí, zvnitřka, kde prosvítají žilky a pokud je překryje, poradí si s velkou pravděpodobností i s výraznějšími kruhy pod očima.

Mohu korektorem schovat vrásky?

Odborníci v líčení se shodují na tom, že každý korektor zalézá do vrásek, avšak některý více a některý méně. Zpravidla tekuté a krémové korektory zalézají do vrásek nejméně, ale jen pokud jsou nanášeny v tenké vrstvě. Pokud by přeci jen dokázali spolehlivě překrýt vrásky, nepotřebovali bychom kvalitní krémy na vrásky a rozličné procedury na zmírňování. Na druhé straně však správný korektor pleť oživí, mírně omladí a zbaví barevných nedokonalostí.


Ukázat kompletní nabídku korektorů


Pomohl vám náš test korektorů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní korektor a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..