Parfémy a kosmetika

Test samoopalovacích krémů

Samoopalovací přípravek Eco by Sonya S prvními slunečnými paprsky přichází i touha po opálenější pokožce. Ne všichni však můžeme svoji pokožku vystavit na slunce anebo chodit do solárií, a proto mnoho kosmetických značek přišlo na trh se samoopalovacími přípravky – krém, pěnu, sprej anebo tělové mléko jednoduše nanesete na pokožku, počkáte přibližně 15 až 20 minut a můžete se obléct. Hotovo. Pokožka je políbena sluncem, bez toho, abyste se museli opalovat.

Při tak velkém množství kosmetických značek není jednoduché najít ty nejlepší samoopalovací krémy, proto jsme si dali práci za vás a našli je. Přehledně jsme je seřadili do tabulky podle aktuálních trendů, testů, oblíbenosti, recenzí a v potaz jsme brali také názory oborových magazínů v zahraničí. Mimo to, vám stručně poradíme, ať víte, co je důležité při koupi sledovat.

Naším cílem je vás inspirovat a připravit na to, abyste se lépe zorientovali na trhu. V žádném případě vás ale nebudeme přesvědčovat.

Ve všeobecnosti však mají kvalitní samoopalovací krémy jednu společnou vlastnost – vypadají co možná nejvíce přirozeně.

[ssba]

Test nejlepších samoopalovacích krémů – TOP 7 podle nás

NázevKonzistenceHodnoceníCena od [Kč]
1.Vichy Idéal Soleil Capital
mléko5 out of 5 stars (5 / 5)520 Kč Více informací
2.Xen-Tan Dark
mléko5 out of 5 stars (5 / 5)Více informací
3.VITA LIBERATA Fabulous Mist
mlha5 out of 5 stars (5 / 5)490 Kč Více informací
4.Eco Cosmetics BIO
mléko4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)270 Kč Více informací
5.Bioderma Photoderm Autobronzant
sprej4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)500 Kč Více informací
6.SEPHORA COLLECTION
mlha4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)290 Kč Více informací
7.St. Moriz Self Tanning
pěna4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)250 KčVíce informací
8.Clinique Self Sun™
mléko4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)730 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku samoopalovacích krémů


Jaký je tedy nejlepší samoopalovací krém na trhu?

  1. Vichy Idéal Soleil Capital – oblíbené samoopalovací mléko
  2. Xen-Tan Dark – alternativa mléka
  3. VITA LIBERATA Fabulous Mist – nejlepší samoopalovací mlha
  4. Eco Cosmetics BIO – přírodní samoopalovací přípravek
  5. Bioderma Photoderm Autobronzant – sprej se skvělými recenzemi
  6. SEPHORA COLLECTION – skvělý poměr cena / výkon
  7. St. Moriz Self Tanning – samoopalovací pěna
  8. Clinique Self Sun™ – pro náročné uživatelky

Jak vybrat nejlepší samoopalovací přípravek?

  • Konzistence přípravku. Rozhodněte se, co vám vyhovuje víc: zda krémy, gely, tělová mléka, spreje anebo pěny, případně nějaké olejové konzistence samoopalovacích přípravků. Každý má své výhody a nevýhody a co vyhovuje vaší kamarádce či kolegyni, nemusí uspokojovat vás. Ideální je zakoupit si dva různé přípravky a vyzkoušet rozdíly, co na vás vypadá lépe.
  • Samoopalovací krémy na tvář. Samoopalovací krémy na pokožku jsou jiné než na pleť, a proto je vhodné tyto přípravky rozlišovat a používat správně. Tvář je totiž citlivější, proto vyžaduje složení bohaté na vitamín E a kyselinu hyaluronovou.
  • Recenze a testy samoopalovacích krémů. Pokud kupujete samoopalovací přípravek úplně poprvé je jasné, že si nedokážete vybrat. Podívejte se pro lepší orientaci v nabídce produkt nejen na recenze (nejlepší jsou videorecenze anebo kosmetické blogy), ale přečtěte si též názory ostatních v recenzích u eshopů a neposlední řadě si zkuste vyhledat také testy samoopalovacích krémů.
  • Nejen v drogériích. Pokud vás netlačí čas, dopřejte si na výběr nějakou dobu. Nejen drogérie mají samoopalovací přípravky. Najdete je též v parfumériích a rozličných internetových obchodech, včetně lékáren. Čím více značek poznáte, tím snadněji zjistíte, co vlastně potřebujete a co by vám pravděpodobně mohlo nejvíce vyhovovat.
  • Ještě než použijete samoopalovací přípravek. Udělejte si peeling celého těla, případně obličeje. Dále hydratujte nejsušší části pro rovnoměrné opálení.
  • Správné použití. Výsledný efekt může souviset se způsobem nanášení i v nesprávně zvoleném typu přípravku. Suchá až velmi suchá pokožka si možná nebude rozumět s pěnou, která rychle schne a nemusí obsahovat dostatečné množství hydratačních složek. Spreje rychle schnou, a proto je nanášejte po celou dobu rovnoměrně. Dále se doporučuje používání sprejů spíše zkušenějším uživatelkám. Samoopalovací tělová mléka jsou méně tuhá než krémy, proto jim mnozí dávají přednost a zároveň patří mezi nejoblíbenější. Krémy je třeba důkladně rozetřít. Vaši pokožku více vyživují a hydratují. Ve všeobecnosti však nejvíce záleží na vaší zkušenosti a vaší pokožce.
  • Inspirujte se. Pomůže například test, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Existují i přírodní samoopalovací krémy?

Ano. V nabídce jsou už i bio samoopalovací přípravky například s obsahem rýžového oleje, který dokáže pokožku hydratovat.

Doporučuje se před použitím samoopalováku použít peeling?

Ano. Peeling celého těla odstraní a suchou a odumřelou kůži. Díky tomu se vám nebude slupovat a nebudou se na vaší pokožce vytvářet fleky a skvrny. Nejsušší části těla si pak hydratujte tělovým mlékem. To se dělá proto, že tyto části těla nejvíce absorbují a dochází tak k tomu, že po nanesení samoopalovacího přípravku jsou tyto části nejtmavší. Hydratováním dosáhnete stejné barvy po celém těle.

Jak dlouho vydrží opálení?

Přibližně 15 minut zasychá nanesený přípravek (čtěte instrukce, kde jsou přesné údaje). Pak trvá cca 4 až 5 hodin než dojde ke zbarvení pokožky. V ojedinělých případech, to však může být až 24 hodin. Opálení vydrží zcela individuálně a to zpravidla kolem 3 až 7 dní (záleží na mnoha faktorech, například: četnosti a délky sprchování, teploty vody, oblečení). Je tedy nutné procházet celou cestou přibližně 2x týdně.

Jaká by měla být cena?

V drogériích seženete samoopalovací přípravky často i pod 200 Kč. Od takových přípravků však nečekejte zázraky (čest výjimkám). U některých si dokonce zcela zkazíte představu o funkci samoopalovacích přípravů. Doporučujeme si raději připlatit za kvalitu, počítejte však s tím, že budete muset sáhnout do peněženky minimálně pro 400 korun.

Jak odstranit fleky od samoopalovacích krémů?

Vsaďte na babské rady. Citrónová šťáva, do které můžete a nemusíte přidat trochu soli. Následně nanášejte vatičkou na místa výskytu fleků. Doporučuje se také jedlá soda na vatičce nebo 3% peroxid vodíku na vatovém tampónu, který koupíte v lékarně.

Klasické opalovací krémy?

Hledáte nejlepší opalovací krémy klasického typu? I zde jsme si dali práci a vybrali pro vás ty nejkvalitnější.


Ukázat kompletní nabídku samoopalovacích krémů


Pomohl vám náš test samoopalovacích krémů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších přípravků a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..