Parfémy a kosmetika

Test krémů proti striím

Olej na strie Začněme jednoduše tím, že kvalita kůže je dána geneticky a drtivá většina lidí má na těle strie. Nejlepší krémy na strie dokáží jejich výskyt a vzhled zmírnit, ale ani ten nejkvalitnější krém je zcela nevyhladí.

Důležité je vědět, že strie jsou drobné trhlinky v elastických vláknech kůže, tedy nejde o porušení na povrchu kůže, ale v její hloubce. Jde o komplexní problematiku, na kterou dodnes hledáme co možná nejefektivnější řešení. Jakékoliv natažení kůže způsobí praskliny, které i po zahojení ve struktuře pokožky zůstávají.

Nejčastější příčinou vzniku je u žen těhotenství, zejména třetí trimestr. U mužů jsou strie způsobeny nejčastěji pubertou nebo náhlým zvýšením svalové hmoty, v důsledku čehož se kůže musela natáhnout. Test krémů na strie v těhotenství je zaměřen především na ženy, budoucí maminky, které chtějí předcházet striím a zajímají se o produkty, které jsou momentálně na trhu dostupné.

Pevně věříme, že vám tento praktický žebříček pomůže najít správnou kosmetiku a minimalizovat tak strie na své pokožce.

Pokud máte otázky nebo se chcete podělit o vlastní zkušenosti, zapojte se do diskuse v závěru – budeme rádi, pokud článek doplníte i vy, naše čtenářky a poradíte tak dalším ženám.

Děkujeme i za vaše sdílení na sociálních sítích.

[ssba]

Test nejlepších krémů na strie – TOP 6 podle nás

NázevBaleníKonzistenceHodnoceníCena od [Kč]
1.Bi-Oil PurCellin Oil
125 mlolej[usr 5 text="true" tooltip="true"]250 KčVíce informací
2.Vichy Action Integrale Vergetures
200 mlkrém[usr 5 text="true" tooltip="true"]750 KčVíce informací
3.ELASTI-Q
200 mlkrém[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]210 KčVíce informací
4.Onclé Woman
200 mlolejové sérum[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]600 KčVíce informací
5.Weleda těhotenský pěsticí olej
100 mlolej[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]450 KčVíce informací
6.Nobilis Tilia BIO
200 mlolej[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]440 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku krémů na strie


Jaké jsou nejlepší krémy proti striím na trhu?

 • Bi-Oil PurCellin Oil
 • Vichy Action Integrale Vergetures
 • ELASTI-Q
 • Onclé Woman
 • Weleda těhotenský pěsticí olej
 • Nobilis Tilia Masážní olej proti striím BIO

Jak vybrat nejlepší krém na strie v těhotenství?

 • Účinné látky krémů proti striím. Nejdůležitější je složení, protože pokud má být přípravek proti striím opravdu účinný, musí obsahovat ověřené složky. Kvalitní krémy proti striím nejčastěji obsahují oleje a vitamíny, například cenný vitamin E nebo i vitamin A, velmi často je používán vitamin C. Samozřejmostí jsou látky podporující elasticitu kůže.
 • Způsob používání. Důležitý je také způsob používání – můžete si zakoupit ten nejlepší krém proti striím, ale pokud ho nebudete používat správné, efekt nebude dostačující. Ideální je obecně používání dvakrát denně, po sprchování, kdy je pokožka měkčí a lépe vstřebává výživné látky z kosmetiky. Pokud je v návodu uvedeno používání například třikrát za den, určitě vám natírání jednou denně nepomůže dosáhnout požadovaného výsledku. Čtěte informace a řiďte se podle nich.
 • Konzistence přípravků proti striím. Někomu více vyhovují oleje, některé ženy preferují spíše krémy. Pokud máte v těhotenství zvýšenou citlivost na různé vůně, možná oceníte neparfémovanou kosmetiku proti striím.
 • Výrobce a cena. Zohledněte při výběru značku kosmetiky a také cenu – nejdražší produkty ještě neznamenají to nejlepší přesně pro Vás. Zaměřte se na kvalitu, ověření výrobci investují část peněz i do inovace a přinášejí často vyšší kvalitu. Dejte si na výběru záležet.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se lékaře či kamarádek. Pomůže například test krémů proti striím a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Jaké jsou nejúčinnější látky ve složení krémů proti striím?

Nejlepší krémy proti striím v těhotenství jsou zaměřeny především na co možná nejúčinnější prevenci a zmírnění, neboť jak jsme zmínili v úvodu, strie jsou jednoduše přirozenou reakcí kůže na natažení.

Kvalitní krémy proti striím obsahují například:

 • vitamín E (často v poměrně vysokých koncentracích, neboť je mimo jiné výživou pro kůži a její hojení),
 • vitamín C (antioxidant, pomáhá hojení, vyživuje),
 • elastin (účinná látka na podporu elasticity kůže),
 • kyselina hyaluronová (nachází se přirozeně v pokožce a mimo jiné zvláčňuje a vyživuje),
 • kolagen (látka přirozeně vyskytující se v kůži odpovědná za regeneraci),
 • retinol (hojení kůže, regenerace, výživa).

Z přírodních olejů jsou nejpoužívanější:

 • měsíčkový olej, levandulový olej, jojobový olej, arganový olej, kokosový olej, slunečnicový olej a extra vyživující šípkový olej plný antioxidantů.

Kdy používat krém proti striím v těhotenství?

Doporučujeme hned od začátku těhotenství. Výživa kůže trvá nějaký čas a čím později začnete, tím méně kosmetika proti striím zapůsobí.

Nečekejte na první náznaky poškození kůže, natírejte poctivě pravidelně v dostatečném množství.

Má na strie vliv i pitný režim a váha?

Ano. Během těhotenství si určitě máte dopřát vitamíny, ale na druhé straně jíst doslova za dva vede k nadváze, což nepomáhá již tak namáhané pokožce. Ideální je přibrat v těhotenství podle gynekologů nejvíce 13 kilogramů.

Pitný režim podporuje správnou výživu a zvláčnění kůže.

Pomohou krémy proti striím i na starší strie?

Rozhodně jsou méně účinné, než u čerstvých vznikajících strií. Například i ošetření laserem jsou ideální zejména pro strie staré nejvýše jeden rok, pak účinnost klesá.

Existují babské recepty v boji proti striím v těhotenství?

Kdysi se ženy natírali domácím vepřovým sádlem, neboť již v oněch dobách věděly, že zvláčňování pokožky má význam. Dodnes se používají extrakty z měsíčku a včelí produkty (med, vosk aj.).


Ukázat kompletní nabídku krémů proti striím


Pomohl vám test krémů proti striím? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších krémů na strie a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..