Starostlivost o tělo

Test IPL epilátorů

IPL epilátor Philips Lumea Zatímco depilace odstraňuje chloupky na povrchu pokožky (klasické holení nebo depilační krémy), epilace chloupky odstraní na delší dobu, protože se jich zbavíte i s kořínky (pinzetové epilátory, vosk, laser). Vždy záleží na tom, co vám vyhovuje nejvíce, případně co si můžete vzhledem ke své pokožce dovolit.

Kvalitní IPL epilátor je vlastně fotoepilace – na odstraňování chloupků je použito pulsní světlo, z angl. Intense Pulsed Light. Díky tomu jsou chloupky odstraněny i s kořínky, a vy tak můžete mít klid od ochlupení i na několik měsíců. Výsledek záleží také na tom, jaké ochlupení máte geneticky dané. V každém případě, IPL epilátor je stále častěji součástí péče o tělo a především o svůj zevnějšek.

Pokud jste se rozhodli, že je čas najít si konečně ten svůj IPL epilátor, může vám náš test IPL epilátorů přinést zajímavé informace a cenné rady. Přece jen, na trhu je několik různých typů, a tak je dobré toho vědět před koupí co nejvíce, ať se můžete správně rozhodnout.

Věříme, že tento přehledný žebříček pomůže při nakupování. Klidně se zapojte v závěru do diskuse s vlastními informacemi nebo otázkami, ať spolu s námi tvoříte článek i vy, naši čtenáři.

Děkujeme i za sdílení na sociálních sítích.

[ssba]

Test nejlepších IPL epilátorů na odstraňování chloupků – TOP 6 podle nás

ProduktHodnoceníCena od [Kč]
1.Philips Lumea Prestige IPL BRI956
[usr 5 text="true" tooltip="true"]12450 KčVíce informací
2.Philips Lumea Advanced SC1997
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7350 KčVíce informací
3.Remington IPL6750/i-Light
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8750 KčVíce informací
4.Braun IPL PL5137
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]15000 KčVíce informací
5.Beurer IPL 5500
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3500 KčVíce informací
6.Eta Fenite 834790000
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku IPL epilátorů


Jaký je nejlepší IPL epilátor na trhu?

 • Philips Lumea Prestige IPL BRI956
 • Philips Lumea Advanced SC1997
 • Remington IPL6750/i-Light
 • Braun IPL PL5137
 • Beurer IPL 5500
 • Eta Fenite 834790000

Jak vybrat nejlepší IPL epilátor?

 • Nástavce pro IPL epilátor. Nástavce jsou mimořádně důležité. Během používání je nutné, aby se nástavec dotýkal pokožky, v opačném případě nebude proces precizní. Proto by měl mít nástavec rozměr, kterým budete kopírovat svou pokožku, včetně nejproblematičtějších míst k jakým patří například podpaží. Nejlepší IPL epilátor bude mít 3 nástavce: tělo / nohy, podpaží a intimní partie těla. Když se plánujete zbavovat i chloupků na obličeji, potřebujete nástavec na obličej.
 • Velikost světelné plochy. Světelná plocha, nebo také aplikační okénko, je otvor, přes který proniká na pokožku pulsní světlo. Obvykle se rozměry pohybují od 3 cm do 7 cm. Větší okénko, a tedy i větší nástavec, je určen na nohy, menší pro hůře dostupná místa jako je oblast třísel.
 • Funkce navíc při IPL epilátorech. Určitě oceníte automatické rozpoznání barvy pokožky, kdy se epilace přizpůsobí právě vám. Také je žádaná funkce Sensitive s nižší intenzitou světla pro velmi citlivou pokožku nebo pro citlivější místa na těle. Pokud jde o příslušenství, užitečné může být pouzdro, do kterého můžete IPL epilátor odložit. Můžete také najít IPL epilátory s funkcí automatického vypnutí po pár minutách nepoužívání.
 • Nabíjení a napájení IPL epilátorů. Obvykle se setkáte s klasickým napájením do elektrické sítě, ale některé IPL epilátory mají možnost bezdrátového používání, a tedy je můžete nabít a používat bez omezení. My doporučujeme používání standardně v elektrické síti, tak jak prezentuje i většina výrobců.
 • Kvalita a značka. Nejlepší IPL epilátory na trhu najdete od renomovaných výrobců, kteří se věnují spotřebičům již desítky let. Nehledejte kvalitu u tzv. „No name“ výrobců, jde přece o vaše tělo a o vaši pokožku. Momentálně na trhu najdete kvalitní IPL epilátory od značek Philips, Braun nebo i Remington. Připlatit se skutečně vyplatí, intenzivní pulzní světlo totiž musí projít certifikáty, což se u levných produktů nedá ověřit. Myslete na to při nakupování.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se známých nebo kolegyň. Pomůže například vyhledat si test IPL epilátorů a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Jaké nástavce by měl mít IPL epilátor?

Nejlepší IPL epilátory mají zpravidla 3 nástavce: na tělo a nohy, pro oblast bikin a pro podpaží. Některé mají i nástavec na obličej, který potřebujete v případě, že se chcete IPL epilátorem zbavovat chloupků i na obličeji.

Vždy používejte daný nástavec pouze pro konkrétní část těla, na kterou je určen.

Kdy je používání IPL epilátoru vhodné a kdy by se IPL epilace neměla používat?

Kvalitní IPL epilátor je bezpečný pro domácí použití, tedy již není nutné chodit na odstraňování chloupků někam do kosmetického studia.

IPL epilátory jsou určeny pro světlou pokožku s tmavými chloupky. Pokud máte světlou pokožku a blond ochlupení, tato metoda nebude pro vás vhodná, neboť nedosáhnete uspokojivého výsledku.

IPL epilátor není vhodný na problematickou pokožku a při rozličných onemocněních kůže. Nesmí se používat na opálenou pokožku včetně samoopalovacích přípravků, jelikož by pulzní světlo v kombinaci s melaninem mohlo způsobit otok, puchýře nebo jiné komplikace – nechte pokožku vyblednout, například po letní dovolené alespoň po dobu čtyř týdnů (vy nejlépe znáte svoji pokožku a víte, kdy je již bledá bez opálení). Nepoužívejte na epilaci ochlupení mateřských znamének a v případě tetování či dalších nejasností konzultujte používání IPL epilátoru s lékařem.

Je odstraňování ochlupení IPL epilátorem bezbolestné?

Ano. Ale každý vnímá bolest jinak. V mnoha případech je takové odstraňování chloupků bezbolestné, maximálně lze pociťovat jemné štípání na kůži, což po pár hodinách vymizí. Někteří citlivější přirovnávají první epilaci IPL metodou k pinzetovým epilátorům a časem se jejich pokožka zcela přizpůsobila.

Rozhodně je epilace IPL epilátorem příjemnější oproti laserovým odstraňováním chloupků.

Bezprostředně po odstraňování chloupků může být pokožka citlivá, což je normální i po holení nebo epilaci voskem a samozřejmě tyto pocity vymizí.

Pro citlivé jsou na trhu kvalitní IPL epilátory se sensitive funkcí pro jemnou pokožku.

Odstraní IPL epilátor úplně všechno ochlupení kdekoli na těle?

Nejlepší IPL epilátory odstraní asi 85% ochlupení na těle a výsledek je možné vidět okamžitě po prvním použití.

Zasáhnou se jen ty chloupky, které jsou právě v růstové fázi, a tudíž je nutné ošetření opakovat v cyklech – nejprve s odstupem několik týdnů, pak měsíců a asi po roce užívání stačí použít IPL epilátor dva až třikrát ročně, což je výhoda oproti časově náročným holením. Při prvním použití odstraníte asi 30% chloupků.

Mezi jednotlivými procedurami pochopitelně nepoužívejte epilaci, ale jen depilování ať jsou „kořínky“ chloupků odstraňovány pouze pomocí IPL epilátoru.


Ukázat kompletní nabídku IPL epilátorů


Pomohl vám test IPL epilátorů na odstraňování chloupků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších IPL epilátorů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..