Starostlivost o tělo

Test holících strojků

Holící strojek Braun Pánové, chcete mít hladce oholenou tvář? Dámy, máte rádi ve svém okolí upravené muže? Řešením pro vás jsou holící strojky. Tyto moderní přístroje zejména pro pány, umožní dokonalé oholení tváře. Jenže jaký strojek vybrat, aby opravdu fungoval? Inspiraci vám možná dodá náš test holících strojků pro tento rok.

Mezi nejlepší pánské holící strojky patří bezesporu ty, značek Braun a Phillips. Ovšem i tyto značky mají několik modelů, které se nepatrně liší svoji kvalitou a výbavou. Vzali jsme tedy testy renomovaných organizací, spotřebitelská hodnocení a názory expertů, abychom vám mohli sestavit test holících strojků a pomohli vybrat to pravé přesně pro vás. Pokud si snad nejste jisti výhodami holících strojků, doporučujeme přečíst si kapitolu „jak vybrat holící strojek“. Tak jdeme na to.

[ssba]

Test pánských holících strojků – 7 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Braun Series 9
[usr 5 text="true" tooltip="true"]8250 KčVíce informací
2. Philips OneBlade QP6620
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2800 Kč Více informací
3.Philips OneBlade Face&Body
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1700 Kč Více informací
4.Philips Series 9000
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8000 KčVíce informací
5.Braun Series 7
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]5000 Kč Více informací
6.Philips Série 7000
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4500 Kč Více informací
7.Braun Series 3
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2100 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku HOLÍCÍCH STROJKŮ


Proč si pořídit holící strojek?

  • Usnadníte si a zpříjemníte holení (o to více, pokud se holíte denně či obden)
  • Dlouhodobá investice – odpadá neustále kupování holítek na pár použití
  • Skvělý dárek k vánocům či narozeninám
  • Moderní doba si žádá moderní efektivní život

Jak vybrat holicí strojek?

  • Typy strojkůStrojky na holení se nejčastěji rozdělují podle toho, jaký používají holicí mechanismus. V současné době se setkáte zejména se třemi variantami. Správná volba je důležitá a měla by se odvíjet od způsobu a četnosti používání strojku, typu vousů a dalších faktorů. Každá varianta má svá specifika a své výhody, ale i nevýhody. Zkusme si je tedy ve stručnosti shrnout:
    a) Frézky – Frézový systém obvykle využívá dvě až tři rotační hlavy. Kvalita oholení obvykle závisí na rychlosti otáček a ergonomii provedení (výkyvné hlavy apod.). Tento typ strojků je vhodný zejména pro úpravu delších, hustších, zvlněných či nepoddajných vousů. Při holení se provádějí pomalejší krouživé pohyby pro dosažení nejlepšího efektu. Výhodou těchto strojků je i poměrně velmi tichý chod. Určitou nevýhodou je pomalejší holení.
    b) Planžety – Planžetové systémy využívají vibrující čepele pod ochrannou planžetou. Tento typ strojků je ideální pro každodenní nebo velmi častou úpravu krátkých vousů. Výhodou je velmi rychlé a hladké oholení prováděné přímými tahy. Trochu hůře si tato varianta oproti frézkám vede v nerovných a hůře dostupných místech. Taky hlučnost je vyšší. Cenově jsou ovšem oba typy prakticky srovnatelné (obdobné cenové rozpětí).
    c) Klasický ruční strojek – Poslední možností je samozřejmě klasická žiletka. Moderní „strojky“ mají i několik čepelí a umožňují dokonale hladké oholení. Výhodou je i nižší pořizovací a provozní cena (žádná spotřeba energie, dostupnější náhradní žiletky), v dlouhodobém měřítku se však provozní náklady stále více vyrovnávají.
  • Voděodolný vs. vodotěsný – Tyto dva pojmy se snadno zaměňují, ale přesto jsou trochu odlišné. Voděodolný strojek můžete bez obav umývat pod tekoucí vodou nebo se s ním třeba holit ve sprše. Vodotěsný strojek je na tom ještě líp a snese i celkové ponoření pod vodu. V zájmu jednoduchosti údržby i používání je rozhodně vhodné vybírat mezi strojky, které jsou alespoň voděodolné.
  • Napájení – Napájení může mít hned několik podob – setkat se můžete se strojky síťovými, akumulátorovými, kombinovanými nebo i bateriovými.
    a) Síťové napájení – Pokud používáte strojek jen doma v koupelně, je síťové napájení výhodná volba. Nemusíte sledovat stav baterie a můžete vždy využít maximální výkon. Nevýhodou je pouze pohybové omezení.
    b) Akumulátorové napájení – Tato varianta je oblíbená, protože umožňuje volný pohyb a strojek si můžete vzít s sebou i někam, kde není dostupná zásuvka. Na druhou stranu musíte sledovat stav nabití, aby vás strojek nenechat v nejnevhodnější chvíli „ve štychu“. Současné strojky vydrží na jedno nabití od cca 20 minut až po 1 hodinu. Nabíjení probíhá buď prostřednictvím kabelu, nebo pomocí nabíjecího stojanu. Doba nabíjení závisí na typu a kvalitě baterie. Obvykle se pohybuje okolo 1 hodiny, ale zejména u starších a levnějších strojků to může být i mnohem více.
    c) Kombinované napájení – Jde o ideální a nejoblíbenější variantu. Strojek funguje na akumulátor, ale kdykoli jej můžete používat i napojený přímo do sítě.
    d) Bateriové napájení – Strojky na klasické tužkové baterie jsou dnes už opravdu okrajovou záležitostí. Jejich provoz je totiž poměrně drahý a nepraktický.
  • Materiály – Holicí systém strojku je samozřejmě vždy kovový, tělo zařízení ale může být vyrobeno z plastu – což je taky případ drtivé většiny modelů. Dražší strojky ale mohou využívat i různé kovové slitiny. Jasnou výhodou je vyšší odolnost a životnost, ale taky lepší vzhled. Kvalitu ale poznáte na o něco vyšší váze, a zejména na vyšší ceně.
  • Údržba – nevadí vám ruční čištění strojku pomocí štětečku nebo by jste raději dražší model se samočisticí funkcí (Clean&Charge, Clean&Renew)? Záleží na vás.
  • Zastřihování – Některé holicí strojky nabízejí i funkci zastřihování. Ta je obvykle zajištěna prostřednictvím speciálního přídavného nástavce. Tuto možnost využijete, pokud se ne vždy holíte úplně do hladka, ale chcete si třeba jen upravit stylové strniště nebo zastřihnout bradku.
  • Funkce – Některé, především dražší, strojky mohou nabízet různé praktické či méně praktické funkce. Zde je přehled těch zajímavějších:
    o Rychlonabíjení – Poměrně velmi užitečná funkce, pokud máte akumulátorový strojek a např. ráno před důležitou schůzkou zjistíte, že jste jej zapomněli dát na nabíječku. Pokud strojek nabízí rychlonabíjení, stačí jej napojit na pár minut, abyste získali dostatečnou energii pro jedno oholení.
    o Displej – Strojek může být vybaven LED nebo LCD displejem, který ukazuje, kolik času baterii ještě zbývá.
    o Indikátor – Mnoho lidí zapomíná na nutnost výměny planžet, dokud je k tomu strojek sám nedožene opravdu špatnými výkony. Indikátor vás včas upozorní, že si máte zapsat nové planžety do nákupního seznamu.
    o Zvýšení výkonu – Zajímavá funkce týkající se novějších a dražších modelů. Strojek sám reaguje na hustotu porostu vousů a je schopen na čas výrazně zvýšit výkon, aby případnou překážku hladce překonal.
  • Příslušenství
    o Pouzdro – Cestovní pouzdro patří mezi nejčastější příslušenství, která jsou ke strojkům k dispozici.
    o Čisticí stanice – Velmi užitečné příslušenství, které vám značně usnadní údržbu strojku. Najdete jej ale spíše u drahých modelů.
    o Výměnné nástavce – Např. výše zmíněný zastřihovací nástavec.
  • Inspirujte se. Pomůže například test holících strojků, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Nejčastější otázky kupujících

Podle čeho se rozhodovat při výběru?

Pro výběr správného strojku je nutné zodpovědět si otázky typu: jak často jej budu používat (denně, pro občasnou úpravu)? Jaké mám vousy (tvrdé, měkké, vláčné, zvlněné, odolné, rovně rostoucí nebo různosměrné atd.)? Preferuji holení na sucho, nebo na mokro? Jakou přesnost, hladkost a přizpůsobivost vyžaduji? Budu strojek používat doma nebo i na cestách?

To vše je třeba zhodnotit a zohlednit při výběru. Teprve v druhé řadě je třeba se zabývat technickými parametry konkrétních modelů z užšího výběrového okruhu. Zde spadá výdrž baterie, délka nabíjení, speciální funkce, ale třeba i hmotnost, hlučnost apod.

Je lepší holení na sucho, nebo na mokro?

Při výběru strojku je třeba vzít v potaz i preferovaný styl holení a podle toho zvolit správný model. Většina moderních strojků ale naštěstí už umožňuje obě varianty. Výhodou mokrého holení je především větší ochrana citlivější pokožky a možnost holit se třeba i ve sprše. Suché holení na druhou stranu umožňují všechny strojky, je rychlejší a nejste omezeni dostupností vody.

Jaký je rozdíl mezi zastřihovačem a holicím strojkem?

Zastřihovače jsou určeny pro precizní úpravu delších vousů. Umožňují přesné nastavení výšky střihu a lze s nimi pečovat o bradku, knír, plnovous, strniště nebo jiné typy vousů. Zastřihovače obvykle neumožňují hladké oholení. Naopak holicí strojky jsou určeny výhradně pro hladké oholení. Některé holicí strojky ale mohou disponovat i nástavcem pro zastřihování.

Cena pánských holících strojků

V kategorii do 1000 Kč najdete převahu planžetových strojků, ale budete mít na výběr i z frézkových. V obou případech ale půjde o základní modely, od kterých nelze čekat zázraky. Výdrž baterie, zpracování, životnost i výkon budou na slabší úrovni. Pro nenáročného uživatele ale mohou být dostačující.

Nejvíce strojků obou typů najdete v cenové kategorii od 1000 do 3000 Kč. Jde o solidní střední třídu, která už by měla uspokojit i náročnější zákazníky. Špičkové modely pak mohou stát i čtyři a více tisíc korun.

Nejlepší značky pánských holících strojků

  • BRAUN – Společně se značkou Philips je Braun jednoznačně nejoblíbenějším výrobcem holicích strojků nejen u nás, ale i v mnoha dalších zemích světa. Braun nabízí desítky modelů strojků pánských i dámských strojků s planžetovým systémem a všemi variantami napájení (kromě bateriových).
  • PHILIPS – Nizozemský Philips se soustřeďuje naopak především na frézkové modely, ale nabízí i několik planžetových. Mezi frézkovými typy je však Philips jednoznačně králem.
  • REMINGTON – Známá americká značka Remington nabízí taky solidní sortiment. Převažují frézkové modely, ale planžetových taky není málo. Cena je obvykle do 2000 Kč.
  • PANASONIC – Solidní výběr planžetových strojků nabízí i japonská značka Panasonic. Poznáte je podle poměrně robustního těla. Vybrat si můžete z akumulátorových nebo kombinovaných modelů. Cena je nejčastěji v rozmezí 1000 až 2000 Kč, ale narazíte i na několik velmi drahých kousků – a naopak i na pár modelů pod tisíc Kč.

Ukázat kompletní nabídku HOLÍCÍCH STROJKŮ


Pomohl vám náš test holících strojků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního holícího strojku. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Téma

2 Comments

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Dobrý den,
    Už vím jaký strojek bych chtěl. Protože to není úplně levná záležitost, chtěl bych se zeptat kde pořídit?
    Zaujal mě eshop holime.cz, protože tam mají ten můj nejlevnější, a dočetl jsem se, že se k němu u nich dají dokoupit i náhradní díly.
    Máte někdo zkušenost s tímto eshopem?

    Předem děkuji

    • Osobně ne, ale když jsem se díval na hodnocení, třeba na heuréce, tak zmíněný eshop má hodnocení skvělé. Takže bych se toho nebál.