Starostlivost o tělo

Test ústních sprch

Ústní sprcha Oral B Oxyjet MD20 Zubní kartáček je alfou a omegou čištění zubů, ale bohužel se s ním nedostaneme úplně všude – stále potřebujete nějak vyčistit mezizubní prostory a postarat se o zdravý svých dásní. I když jsou na trhu mezizubní kartáčky, dentální nitě a další pomůcky, přece jen příjemnější je dočišťování pomocí mikrobublinek z ústní sprchy. Nejlepší ústní sprcha vyčistí mezizubní prostor, promasíruje dásně a osvěží ústa.

Ještě nedávno bylo na trhu jen pár ústních sprch, ze kterých jste mohli vybírat, dnes jich je v nabídce obchodů podstatně více. Liší se zejména tvarem, technologií čištění a dalšími parametry, které by šikovný kupující měl před nákupem znát. Kvalitní ústní sprcha příjemným způsobem doplňuje klasické čištění zubů a zároveň zanechává pocit opravdu čistých zubů.

Prohlédněte si před koupí přehledný test ústních sprch, abyste mimo základních informací získali také přehled o trhu a zodpověděli si některé nejčastější otázky před koupí.

[ssba]

Test nejlepších ústních sprch – TOP 6 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.WaterPik Ultra Profesional WP660
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2 880 KčVíce informací
2.Philips Airfloss Ultra HX8331
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2 300 KčVíce informací
3.Waterpik Ultra WP100E
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1700 KčVíce informací
4.Panasonic EW1211W845
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1 150 KčVíce informací
5.Oral-B Oxyjet MD20
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1 350 KčVíce informací
6.Philips Sonicare HX8391/02 sonický kartáček + ústní sprcha
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5 500 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku ústních sprch


Jak vybrat kvalitní ústní sprchu?

  • Typ ústní sprchy. Na trhu se střetneme s cestovními a stolními ústními sprchami a tzv. ústními centry. Cestovní jsou praktické díky tomu, že je můžete jednoduše přenášet sebou na dovolené anebo pracovní cesty. Stolní jsou na elektřinu a hodí se především do koupelny. Jen pozor, aby byla v dosahu kabelu elektrická zásuvka. Ústní centrum je komplet elektrického zubního kartáčku společně s ústní sprchou.
  • Režimy čištění. Ústní sprcha by měla mít alespoň dva režimy čištění, a to jemnější a intenzivnější. Ty nejkvalitnější modely však mají ještě i impulzivní čištění přerušovaným stříkáním vody. Mimořádně efektivní je čištění pomocí mikrobublinek, které dokáže ústní sprcha vytvořit – jsou příjemnější než silné stříkání vody a šetrnější k dásním, zejména pokud je máte citlivější. Ideální je, pokud ústní sprcha disponuje mimo jiných režimů čištění i mikrobublinkami navíc.
  • Použití ústní vody. Některé ústní sprchy umožňují mít v nádobě namísto obyčejné vody ústní antibakteriální vodu, čímž se stává čištění nejen hygieničtějším, ale i svěžejším. Klasické ústní vody potom v případě potřeby můžete nahradit hojivými / léčivými ústními vodami (například pokud máte problémy s dásněmi) pro ještě intenzivnější efekt.
  • Možnost dokoupení náhradních hlavic. Hlavice se časem, podobě jako u elektrických zubních kartáčků, opotřebují. Pro dosažení maximálních výsledků, byste měli hlavici měnit jednou za půl roku, proto si ještě před koupí ověřte dostupnost náhradních částí a příslušenství k vybrané ústní sprše.
  • Další vychytávky. Kvalitní ústní sprchy mají časovač, abyste si zuby čistili vždy stejně dlouho (alespoň jednu minutu). Samozřejmostí musí být ergonomické tvarování pro jednoduché držení a otáčení tryskou podle potřeb.
  • Způsob napájení. Cestovní ústní sprchy jsou většinou na baterky anebo je můžeme jednoduše nabít skrz integrovanou nabíjecí baterii. Stolní ústní sprchy a ústní centra mají klasické zapojení do elektrické sítě, takže neřešíte dokupování baterií ani dobíjení.
  • Inspirujte se. Pomůže například test ústních sprch, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Mohou i děti používat ústní sprchu?

Ano. Ústní sprcha je vhodná i pro děti. Ideální je, pokud začnou se slabší intenzitou trysek a až později mohou zintenzivnit čištění, aby měli čas si zvyknout.

Od jakého věku mohou děti ústní sprchu používat?

Ústní sprcha je vhodná od 6 let.

Jaká je cena ústních sprch?

Jde o to, kolik jste ochotni investovat, resp. co vše od ústní sprchy jako takové očekáváte. Pokud máte v koupelně dostatek prostoru, můžete investovat rovnou do ústního centra – budete mít od jedné značky jak ústní sprchu, tak i elektrický zubní kartáček, prakticky vše v jednom stojanu.

Za kvalitnější modely počítejte s cenou od 1200 Kč. Cena se může vyšplhat až ke třem tisícům.

Mohou mi dásně při čištění krvácet?

Pokud jdete zuby (respektive mezizubní prostory) čistit ústní sprchou poprvé a nastavíte si intenzivní čištění, může to být pro vaše dásně nezvyk, v důsledku čehož se výjimečně může objevit vyšší citlivost anebo slabé krvácení. Takový problém ale většinou do pár sekund či maximálně minut ustane. Jakmile si dásně zvyknout, slabé krvácení bude ustávat. Podobný problém mají někteří například při zvolení příliš tvrdých štětin zubního kartáčku.

Nastavte si na začátek jemné čištění pod slabším tlakem vody, potom pomalu přidávejte na intenzitě.

Jaké výhody plynou z pravidelného používání ústních sprchy?

Výhod je hned několik.

  • Ústní sprcha masíruje dásně, čímž je posiluje a preventivně chrání před paradontitidou.
  • Zároveň pomáhá zmírnit problémy s paradontitidou, pokud už se rozvinula.
  • Dále působí antibakteriálně, zbavuje zuby nepříjemného povlaku v těžce dostupných místech a efektivně čistí mezizubní prostory, snižuje tedy tvorbu kazů.

Určitě je příjemnější a šetrnější proud mikrobublinek v porovnání s dentální nití, kterou ne každý dokáže správně používat. Pokud si zakoupíte ústní sprchu, která umožňuje mimo vody používat i ústní vodu, pocit čistých zubů se znásobí.

Komu se doporučuje používat ústní sprcha?

Ústní sprchu může používat každý. Doporučuje se osobám se zubními implantáty, mosty i korunkami.

Jaké značky ústních sprch jsou nejpopulárnější?

Mezi nejpopulárnější značky patří Panasonic, Braun, Philips, Oral B. Do popředí se postupně dostává i kvalitní značky Water Pik.

Jaké jsou výhody cestovní ústní sprchy?

Výhodou je, že mají nádržku přímo na rukojeti. Někteří si kupují cestovní ústní sprchu i domu na rutinní používání právě proto, že jim vyhovuje provoz na baterie / nabíjení, a navíc má menší rozměry, díky čemuž nezabírá v koupelně tolik prostoru.


Ukázat kompletní nabídku ústních sprch


Pomohl vám test ústních sprch? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní ústní sprchy a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..