Starostlivost o tělo

Test elektrických zubních kartáčků

Elektricky kartacek Braun Oral-B 6000 Novinky se týkají všech oblastí našeho života – včetně čištění zubů. Klasické čištění tradičním kartáčkem nikdy nevyčistí všechny nečistoty; potřebujeme ještě mezizubní kartáčky, zubní nitě a škrabku na jazyk, abychom mohli být se svoji ústní hygienou spokojení. Ty nejlepší elektrické zubní kartáčky zvládnou všechny tyto činnosti naráz, respektive s pomocí šikovných nástavců, kterou jsou často součástí celého balení.

Elektrické zubní kartáčky mění pohled na čištění zubů už jen proto, že celý proces je mnohem kratší, ale kvalita čištění je mnoho vyšší. Znamená to tedy, že máte dobře vyčištěné zuby s menším úsilím a za kratší čas. Elektrické kartáčky potěší dokonce vaše děti, protože čištění je kreativnější, jednodušší a zábavnější.

Při koupi třeba řešit základní otázku: elektrické nebo sonické kartáčky? Náš přehledný test nabízí TOP elektrické zubní kartáčky jednoduše seřazené tak, abyste se lépe orientovali při výběru. Test elektrických zubních kartáčků pravidelně aktualizujeme, takže máte vždy dostupné aktuální porovnání.

[ssba]

Test elektrických zubních kartáčků – vybíráme 6 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Philips Sonicare DiamondClean HX9394
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4 799 KčVíce informací
2.Philips Sonicare FlexCare HX6932/36 1+1
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3 699 KčVíce informací
3.Braun Oral-B Genius 8900 1+1
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3 199 KčVíce informací
4.Braun Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2 399 KčVíce informací
5.Braun Oral-B PRO 750
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]899 KčVíce informací
6.Panasonic EW-DL82-W803
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]2 149 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku ZUBNÍCH KARTÁČKŮ


Test dětských elektrických zubních kartáčků

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Philips Sonicare for Kids HX6322
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 449 KčVíce informací
2.Braun Oral B Advance Power Kids 950
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]639 KčVíce informací
3.Braun Oral B D4
[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]249 KčVíce informací

Jak mám vybrat elektrických zubní kartáček?

  1. Sonické anebo rotační? Na tuto otázku si odpovídejte podle stavu vašich zubů a na základě kvality vašich dásní. Ti, kteří mají pevnější a zdravější dásně, mohou sáhnout po rotačních kartáčcích. Osoby s citlivějšími dásněmi a problematičtějšími zuby, potřebují šetrnější sonický kartáček.
  2. Co od elektrického kartáčku očekáváte? Chcete jen nahradit klasický zubní kartáček, anebo plánujete zuby čistit důkladněji a nahradit třeba i škrabku jazyka? V nabídce eshopů jsou desítky elektrických zubních kartáčků, které mají už při zakoupení různé nástavce schopné vyčistit mezizubní prostory anebo jazyk. Všechno závisí od vaší náročnosti a možnosti vaší peněženky. Můžete používat jednodušší elektrické kartáčky a mezizubní prostory nadále čistit mezizubními kartáčky.
  3. Jaké je napájení těchto kartáčků? Většinu elektrických kartáčků je možné nabít. Mají v sobě akumulátor. Některé se však ještě stále vyrábějí na baterie. Doporučujeme spíše ty akumulátorové, protože není třeba řešit vybité baterie.
  4. Jsou vhodné i pro děti? Ano. Především sonické zubní kartáčky jsou mimořádně šetrné, ale zároveň čistí mnohem důkladněji v porovnání s jinými způsoby čištění. Zároveň některé z nich dokáží masírovat dásně, co je nepochybně další výhodou. Takové čištění je pro děti zajímavější, jednodušší a zoubky jsou dříve čistější. Existují dokonce kartáčky s časovači, takže děti si budou zoubky umývat dostatečně dlouho.

Jaké jsou sonické kartáčky na zuby?

Sonický elektrický zubní kartáček čistí zuby kmitáním; za jednu minutu okolo 30 000 až 40 000 kmitů. Kmitají (anebo by se dalo říct, že vibrují) jen štětinky, čímž se při čištění vytváří správná „směs“ slin, zubní pasty a vody. Zuby jsou tímto kartáčkem čištěny šetrně, ale efektivně. Štětinky se dostanou i do hůře dostupných míst. Kartáček je ideální pro osoby s citlivými zuby anebo měkčími dásněmi, protože je jemně masíruje.

S touto technologií přišla na trh poprvé značka Philips, která dokázala tímto způsobem čištění při pravidelném používání minimalizovat pigmentové stopy na zubech od kávy či vína. Sonický kartáček je sice cenově náročnější, no dostane se například i do většiny mezizubních prostorů.

Jaké jsou rotační elektrické kartáčky?

Rotační elektrické kartáčky mají hlavici se štětinami, které udělá přibližně od 3 000 do 7 500 rotačních pohybů za minutu. Zuby se čistí rotací, pootáčením hlavice zubního kartáčku. Tyto elektrické kartáčky jsou vhodné pro lidi s pevnějšími dásněmi a zdravými zuby – během čištění jsou dásně namáhány o něco více než při somatickém čištění. Kartáčky jsou cenově dostupnější a v nabídce najdeme také vícero variant a nástavců.

Průkopníkem je v tomto případě značka Braun Oral-B, které nabízí propracované rotační hlavice se speciálním uspořádáním štětin. Kartáčky značky Bran Oral-B patří mezi špičku a rozhodně si zaslouží vaši pozornost.

Jak tyto kartáčky čistit? Jak často měnit nástavce?

Čištění elektrických kartáčků na zuby při nejmodernějších technologiích probíhá pomocí UV samočištění, které ničí bakterie usazené dokonce i mezi vlákny jednotlivých štětinek.

Nástavce třeba měnit zpravidla každé tri měsíce; stejně často je třeba měnit i běžný zubní kartáček za nový. V nabídce jsou však i elektrické kartáčky, u kterých štětiny mění barvu v případě, že jsou opotřebované, čímž vás na nutnost zakoupení nové hlavice upozorní.

Ústní hygiena, co si mohu dále pořídit

Pro péči o vaše zuby si můžete pořídit ústní sprchu nebo kvalitní zubní pastu.


Ukázat kompletní nabídku ZUBNÍCH KARTÁČKŮ


Pomohl vám náš test elektrických zubních kartáčků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního zubního kartáčku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..