Dětské zboží

Test dětských cyklosedaček

Cyklosedačka Hamax Smiley Vášnivý cyklisti se nemusí vzdávat svého koníčku ani po narození dítěte; právě naopak – cyklosedačky jsou mimořádně oblíbené pro svoje praktické využití. Navíc si je oblíbily také maminky, které chtějí zůstat i po porodu fit a v pohybu. V současnosti máte na výběr z množství rozličných typů a značek, takže si určitě ten pravý model.

Přinášíme vám šikovný test cyklosedaček, který je sestaven na základě výsledků testovacích společností zejména v Německu, ale také v ČR. Zajímáme se o hodnocení a recenze zákazníků i odborníků v oboru (nejčastěji blogerů a tematických magazínů). Výsledkem je žebříček nejlepších dětských sedaček na kolo na trhu.

Test cyklosedaček jsme obohatily o praktické rady a časté otázky, které si kladete před koupí.

Mimo dětských sedaček na kolo musíme zmínit také tzv. dětské cyklovozíky, které vypadají jako kočárek připevněný za kolo. Jsou hitem vícero maminek a tatínků, kteří chtějí svoje dítě převážet na kole od útlého věku. Navíc některé z nich jsou přizpůsobené rovnou pro dvě děti anebo dvojčata.

Pokud máte zkušenosti s výběrem dětské cyklosedačky, podělte se o ně prostřednictvím diskuse. Test tak můžete doplnit i vy, čtenáři našeho webu.

[ssba]

Test nejlepších dětských sedaček na kolo – vybrali jsme 7 nejlepších

 Poslední aktualizace pro: JARO / LÉTO 2021 
NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Thule RideAlong
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2800 KčVíce informací
2.Thule RideAlong Lite
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2650 KčVíce informací
3.Hamax SIESTA
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2200 KčVíce informací
4.Thule Yepp Nexxt Mini
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2500 KčVíce informací
5.Hamax Caress
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3000 KčVíce informací
6.Polisport Bilby RS
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1500 KčVíce informací
7.Polisport Koolah
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]950 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku CYKLOSEDAČEK


Jak vybrat nejlepší dětskou cyklosedačku?

 • Umístění cyklosedačky na kole. Rozlišujeme dva základní typy dětských sedaček na kolo – umístěné před cyklistou anebo za cyklistou. Přední cyklosedačky mají zpravidla nižší nosnost (zvládnou dítě do 15 kil), zatímco zadní cyklosedačky unesou dítě do 22 kil, což je pro mnohé rodiče efektivnější po finanční stránce (sedačku využijete na delší čas).
 • Způsob upevnění. Způsobů upevnění sedaček na kolo je vícero. Ty za cyklistou jsou buď samonosné (tzn., mají vlastní konstrukci, která je spojuje s rámem kola), anebo s montáží na nosič. Existují však i upevnění k sedadlové trubici a současně k nosiči pro maximální uchycení.
 • Možnosti nastavení. Sledujte při koupi například možnost polohování cyklosedačky, neboť se běžně stává, že dítě usne, takže bude potřebovat pevnou oporu celého těla. Důležitá je hloubka a šířka opěrek na nohy, které bude mít dítě upevněné během celé doby jízdy (dítě nesmí za jízdy hýbat nohami). Všímejte si také pevnosti bezpečnostních pásů a způsobu jejich zapínání. Opěrka musí být nad hlavu dítěte.
 • Správné označení cyklosedaček. Každá dětská sedačka na kolo musí mít vyznačeného výrobce a/anebo znaku, měsíc a rok výroby, vyznačené těžisko a v neposlední řadě označení EN 14344. Jen bezpečné cyklosedačky splnili tuto normu a jsou vhodné pro vaše dítě.
 • Cyklistická helma. Každé dítě sedící v sedačce musí mít na hlavně cyklistickou helmu. (podívejte se na nabídku kvalitních helem zde.)
 • Inspirujte se. Pomůže například test dětských sedaček na kolo (už jste viděli náš výběr nejlepších horských kol?), čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou nejlepší cyklosedačky na trhu?

 1. Thule RideAlong
 2. Thule RideAlong Lite
 3. Hamax SIESTA
 4. Thule Yepp Nexxt Mini
 5. Hamax Caress
 6. Polisport Bilby RS
 7. Polisport Koolah

Odkdy mohou usadit dítě do sedačky na kolo?

Dítě může být v cyklosedačce od té doby, co dokáže samo sedět. U každého dítěte je to individuální, obvykle od 18 měsíců věku dítěte. Nikdy do sedačky neukládejte dítě, které nedokáže samo udržet hlavičku a sedět, protože by došlo k vážnému poškození páteře.

Jaká je nosnost cyklosedaček?

Nosnost cyklosedaček se pohybuje od 9 kil až do cca 23 kil. Tento údaj však musí mít každá sedačka vyznačený a třeba to respektovat. Vámi koupený model vám nezaručí bezpečnost, pokud do něj posadíte dítě pod hranicí devíti kil, anebo starší dítě s váhou nad maximální možný váhový limit.

V jakých cenách se pohybují cyklosedačky?

Nejlepší dětské sedačky na kolo seženete v cenách od 2000 Kč, standardem jsou sedačky s cenou kolem 1500 Kč.

Jaké výhody / nevýhody má cyklosedačka umístěná vpředu před cyklistou?

Nevýhodou může být menší nosnost a fakt, že dítě není kryté před větrem či prachem na lesních cestičkách. Tím, že je tato sedačka na kolo trochu menší (aby měl cyklista dobrý výhled před sebe), dítě může mít menší pohodlí. Výhodou však je, že se s ním můžete bavit během jízdy, dokážete kontrolovat, co dělá a má krásný výhled na trasu.

Jaké výhody / nevýhody má cyklosedačka umístěná vzadu za cyklistou?

Mezi nevýhody patří skutečnost, že dítě nemá výhled dopředu, ale jen do stran a zároveň cyklista nemůže kontrolovat jeho chování (či náhodou netahá například okolní větve za jízdy, což by bylo velmi nebezpečné). Výhodou však je, že cyklista má dobrý výhled na trasu, cyklosedačka je o trochu širší a pohodlnější a má vyšší nosnost.

Co je to dětský vozík (cyklovozík)?

Dětský vozík za kolo je jako malý kočárek, který připevníte na konstrukci kola, a tak ho „taháte“ všude za sebou. Jeho obrovskou výhodou je, že v něm dítě pohodlně leží, takže do něj můžete dát i malé několikaměsíční dítě a používat ho můžete až do pěti roků věku dítěte.

Některé cyklovozíky se dokonce vyrábějí pro dvě děti, takže v něm spolehlivě odvezete dvojčata anebo dvě menší děti naráz.

Konstrukce je pevná, některé mají i menší prostor na batohy (dětská taška na pleny, mléko apod.). Musíme však podotknout, že vzhledem k nízkému věku přepravovaného dítěte se doporučuje jezdit jen po zpevněných cestách (hrboly mohou dítěti překážet a zatěžovat jejich páteř) – je to zkrátka takový vozík na městské jezdění spíše po asfaltových cestách.

Největší nevýhodou může být cena; ta se pohybuje okolo 10 000 Kč a dokáže se u nejlepších modelů vyšplhat až na sumu okolo 25 000 Kč.


Ukázat kompletní nabídku CYKLOSEDAČEK


Pomohl vám náš test cyklosedaček? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní dětské sedačky na kolo a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..